Turnigy 9Ch Transmitter

Saatjad, vastuvõtjad, servod, elektroonika jms
User avatar
laurinko
Posts: 96
Joined: Mon Aug 15, 2005 12:38
Location: Helsinki/Tallinn
Contact:

Flysky 8/9 2.4 Ghz

Post by laurinko »

Turnigyle vastav raadio myygis Silshopis Helsinki Malmi lennujaama poes.
139€ koos vastuvötjaga.

http://www.silshop.fi/shop/index.php?ac ... uctId=2219

Sil myymäläst saab osta kohe ja garantii 1 aasta.
Ja kui jutt läheb garantii peale, lahendame asja silshopis Helsingis,
mitte hiinas :wink:
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Ei tahtnud eraldi teemat teha ja kirjutan siia kuna tegemist on Turnigy TGY 9X saatja ja AOXAN 2A BEC (AE- 25A). Nimelt on probleem selles et mootor ei taha pöördesse minna ja niiöelda kokutab või mökitab vaid. Nagu oleks pidur peal. Kui siis suts kaasa aitad läheb aegajalt käima ka. Kontroller kuumeneb ka kiiresti. Nii pole ju võimalik lennata :( . See kogu kraam on peal tõukava propiga CLOUDS FLY-l. Vabandan kui sellest juba korduvalt juttu on tehtud ja mina ikka küsin :? .
Siukeste lennukitega HK st ei tule ka mingit manuaali kaasa kuidas seadistada kontrollerit või saatjat. Ehk annate kiiret nõu. :) Loomulikult tänan juba ette :) .
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

saatjaga sa ei saa mootori tööd seadistada. Mootori parameetrid peab paika sättima regulaatorist. Kas see mootor on üldse regulaatoriga ühilduv?
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

prosper wrote:Ei tahtnud eraldi teemat teha ja kirjutan siia kuna tegemist on Turnigy TGY 9X saatja ja AOXAN 2A BEC (AE- 25A). Nimelt on probleem selles et mootor ei taha pöördesse minna ja niiöelda kokutab või mökitab vaid. Nagu oleks pidur peal. Kui siis suts kaasa aitad läheb aegajalt käima ka. Kontroller kuumeneb ka kiiresti. Nii pole ju võimalik lennata :( . See kogu kraam on peal tõukava propiga CLOUDS FLY-l. Vabandan kui sellest juba korduvalt juttu on tehtud ja mina ikka küsin :? .
Siukeste lennukitega HK st ei tule ka mingit manuaali kaasa kuidas seadistada kontrollerit või saatjat. Ehk annate kiiret nõu. :) Loomulikult tänan juba ette :) .
Kõlab sedamoodi nagu mootoril oleks 1 faas puudu või katkestus kuskil mähistes. Samas pole välistatud, et ESC ka õhtal pole.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Olen kaks korda sama sümptomiga kokku puutunud ja mõlemal korral regu vahetus aitas, tundub, et regu ei saa mootorilt tagasisidet oma sisendi rikke tõttu.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Jah see ühildub sest tuli komplektis. Juurde osteti saatja ja vastuvõtja vaid. Saatja abil saab ikka mootori tööd seadistada st reverseerida ja samuti kontrolleril pidurid peale ja maha. Gunnar aitas mul suurel plaaneril piduri peale panna kuidagi. Oli vist nii et mõlemad OFF ja siis 1. gaas põhja saatjal 2. lennukil aku ON 3. saatja ON Siis teeb teatud piiksud ja seejärel gaas maha. Ma võin ka valesti mäletada aga umbes nii :?
Lennuk ja kõik muu on täiesti uued nii et krässamise viga pole et katki võiks olla. Võib küll olla et pisike kollane mehike tukkus töö juures ja pani jama selle kokku keevitamisega. Eks ma proovi uue kontrolleriga siis näeb. :) Kontrollin ka mootori otsad üle ehk seal jama(kuigi miks ta siis vahel töötab?Kui käima saan siis ok aga gaasi maha võtan ja uuesti proovin siis jälle mökitab :( )
User avatar
rallikas
Posts: 430
Joined: Wed Feb 28, 2007 21:11

Post by rallikas »

Sellel regul timingut ei anna seadistada?! Low timinguga hakkavad mootorid vahest niimoodi kinni jääma/krigisema. Enda quadil oli sama probleem, seadistasin timingu high peale ja kõik kohe korras. Proovi, äkki saad mingi teise regu manuali järgi seadistada.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Nüüd olen risti rästi proovinud ja aega raisanud :( . Mul kujunes mõnest hiina jubinast arvamus :) Nutta ei saa kuna kõik on ju nii odav. Aga garantii on teadagi kuidas.
Järeldus see et tuleb osta(mitte muretseda sest siis on kõik muredega seotud) suts parem hea garantiiga jublakas.
Ärge arvake et ma kuulutan sõja Hiinale :) 80% siiski on õnneks ka läinud. Kes viitsib võib mõne hinna ja protsendi suhte valemi välja mõelda :) Nii et ostad ühe korra korraliku jubina ja kümme korda jama. Kas see on ikka võrdusmärgiga??? :?
Mootor on ikka korras aga regu jama :(
Riff see lause Sul täiesti õige :) .Mootori parameetrid peab paika sättima regulaatorist. :)
Nowotny
Posts: 114
Joined: Mon Jul 19, 2010 8:34

Post by Nowotny »

kas keegi kohalikust foorumist on proovinud soft vahetada? kuidas õnnestus ja kuidas seda teha kui see pole väga keeruline
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Kõik toimib ideaalselt sest vahetasin ära regulaatori. Mida saaks selle vana regulaatoriga nüüd teha? Kas aitab veel teda remontida või läheb jäätmeks?
nuudel
Posts: 391
Joined: Sat Apr 02, 2011 14:30
Location: TLL/DUB

Post by nuudel »

Mis reguga tegemist on ? Ilmselt mõni FET poolpidune. Üldjuhul kannatab neid parandada kui FET-ile aseainet on. Piduste prosedega pole kokku puutunud. Vahel aitab lihtsalt ülejootmine (Külmjooted)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

AOXAN 2A BEC (AE- 25A).Siin foorumis oli isegi pilt sellest. Vist krässide all. Samal mudelil vist tegi aku pauguks.
nuudel
Posts: 391
Joined: Sat Apr 02, 2011 14:30
Location: TLL/DUB

Post by nuudel »

Eks sa piilu karule kõhtu ja vaata mis seal head on, ehk on midagi silmaga nähtavat. Kui ei siis tuleb tester kätte võtta.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Elektroonika on teadus kontaktidest. Vaata regu hoolega üle, äkki on kuskli halb joode? HK regudel olid mõnede FETtide jalad mustad nagu tõrva sisse kastetud (uuest peast!). Kontakt radadega tinglik.... Teisel pool oli konde 1 pool üldse ilma joodiseta. Mõni ime siis, et osad ostjad HK-s kiruvad et regu ei kannata üldse koormust.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
piperpoiss
Posts: 65
Joined: Thu Jun 03, 2010 21:48
Location: Tartu, Eesti
Contact:

Post by piperpoiss »

ei tea kas sellel mingi lennukite mälu on?(mitut erinevat vastuvõtjat salvestab)
(-_-)
Nowotny
Posts: 114
Joined: Mon Jul 19, 2010 8:34

Post by Nowotny »

8 mudeli mälu
User avatar
piperpoiss
Posts: 65
Joined: Thu Jun 03, 2010 21:48
Location: Tartu, Eesti
Contact:

Post by piperpoiss »

Nowotny wrote:8 mudeli mälu
tänan
(-_-)
User avatar
piperpoiss
Posts: 65
Joined: Thu Jun 03, 2010 21:48
Location: Tartu, Eesti
Contact:

Post by piperpoiss »

võib-olla loll küsimus aga milleks seda moodulit vaja on?
(-_-)
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

Post by cbjuss »

Lugesin RCgroups foorumist,et austraalia kutid olid saanud side kauguseks FRsky mooduli ja vastuvõtjaga 5100 meetrit.(Maad mööda.Saataja oli küll künka peal)
Paistab,et see vastuvõtja on miski supertundlik,sest kirjade järgi on mooduli võimsus kõigest 60mw.Muidugi pole arusaadav,millisest võimsusest jutt käib,kas kiirgus,või toitevõimsusest?Seal sees on veel failsafe lisaks kah.
Olgu kuidas on,aga tehas kuuldavasti ei jõua neid küllaldaselt valmis vorpida
Kui on firmware vahetatud ja Frsky telemeetriaga moodul-vastuvõtja,siis peaks üsna kobeda tüki kokku saama
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

Post by cbjuss »

Küsimus teadjatele

Mille poolest need eelpool näidatud linkides olevad firmwared üksteisest erinevad? Olen vist ainult ühe variandi kohta leidnud kirjelduse milles on ta sisemine ilu lahtiseletatud.Ülejäänute kohta on tume maa.
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

Post by cbjuss »

Pooleteisepäevase nikerdamise järgi suutsin uue TH9X nimelise firmware masinasse sisse panna.Miks just selle ja mitte mõne teise - minu jaoks vahet pole ,kõik nad on ühtmoodi uued.

Soomlaste foorumis miski sell ütles väga õieti,et need softi kirjutajad teevad siukse softi ,mis on minimaalselt kasutajasõbralik, nimelt see kasutaja interface.Igasugu numbreid on seal kohutavalt palju,aga siis saab vist ka absoluutselt kõike teha. Kõige selle selgeks saamine on (vähemalt minu jaoks) kõva ettevõtmine.

Kui ükskord sellega tuttavaks saab,eks siis paistab,kas kogu seda värki omas täies hiilguses ka igapäevaelus sellisena tarvitada on vaja,või piisab ainult vähemast osast
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

Post by cbjuss »

Lappisin nüüd prooviks sisse teise firmware variandi ER9X.
Esmapilgul(olen mänginud temaga ca 4 tundi) tundub ,et see on tsipake kasutajasõbralikum,kui TH9X.
Raua koha pealt vihje- ISP programmeri üleminek soovitan teha minidin pesaga,sest see mahub ideaalselt laadimispistiku asemele(korpusesse pole vaja lisa auku teha).Seda viimast pole isegi tarvis maha võtta- piisab,kui tõsta kõrvale. Lipode puhul pole seda laadimispistikut üleüldse vaja, nagunii tuleb laadija otse lipo külge õhendada
tommi
Posts: 89
Joined: Mon Dec 12, 2011 16:24
Location: tartu

Post by tommi »

cbjuss wrote:.. Lipode puhul pole seda laadimispistikut üleüldse vaja, nagunii tuleb laadija otse lipo külge õhendada
Ega sa juhuslikult ise ei kasuta lipot puldis? Kui jah, siis äkki oskad soovitada millist eelistada.
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

Post by cbjuss »

9X aku ruum on väiksem,kui seda näituseks Futabal.Seepärast mahub sinna ainult VÄGA täpsete mõõtudega aku, nagu seda on näiteks
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... a_JR_.html

Kõik muud akud mis on gabariidilt suuremad jäävad ära.

PS Ise pole akut veel jõudnud vahetada - see kõik on mõõdupulgaga mõõdetud
User avatar
Sven
Posts: 286
Joined: Sat Aug 27, 2011 11:31
Location: Tar2

Post by Sven »

Selle akuga saaks vist terve aasta ilma laadimata lennata.
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

OT: Spektrum DX7se puhul 2620mAh Rhino Tx aku kestab ~4 kuud :D
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
marks
Posts: 27
Joined: Mon Mar 16, 2009 11:14
Location: Tartu

firmware ER9X

Post by marks »

Lasin ka just Turnigy saatjale uue tarkvara peale! Aparaadile tuli elu isegi sisse. Saatja programmeerimine tundub küll esialgu keeruline, aga eepe programmis saab näidistest copy-paste teha!
User avatar
rreims
Posts: 140
Joined: Mon Mar 12, 2012 14:30
Location: Pärnu

Post by rreims »

Turingy 9cx saatjate uue softiga progremine kuum teema ja proovisin samuti ära. Programaatoriks "USBasp AVR Programming Device", mille sain kk-multikopteri plaadiga kaasa, Hobbykingi analoog:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ssors.html

Esmalt vaja kindlaks teha, kus asuvad programaatoril VCC GND MOSI MISO RST SCK otsad (programaatori trükkplaadil tavaliselt kirjas) ja vastavad otsad saatja trükplaadile joota:

Image

Servokaabli pikendus:
Image

Programeerimiseks valmis (kaabli ots jääb akuluugi taha peitu):
Image

Ja programeerimiseks soft nimega "eepe", mis käivitamisel tõmbab kõige värskema er9x firmware netist alla:
http://code.google.com/p/eepe/

Kui USBasp windowsi driverid installid võib programaaotri arvutisse pista ja uue firmware peale kihutada. Progremiseks valmis (saatja saab toite USB ja ei pea olema sisse lülitatud):
Image

Ning voila:
Image
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

9x pult ja Graupneri moodul

Post by cbjuss »

Küsimus teadjatele.
HK pakub 9x puldile igasuguseid 2.4g mooduleid.Leidsin mina sealt Frsky mooduli mis sobib nii 9x kui ka Graupneri MX22.Siit nüüd küsimus.Kas MX22 originaal HOTT moodul võiks ka kokku sobida 9X puldiga?
Tõenäoliselt mehhaaniliselt sobiks,aga kas see andmevahetus seal sees ka vastastikku ära tuntav on?
Miks ma seda küsin?
Siiamaani (minu teada-parandage kui eksin) Frysky dupleks moodul ei anna välja helisignaali variomoodulist.Kui plaaner on seal tilluke täpp pilvede vahel,siis ei saa vahepeal displayd vaadata.See peaks olema kõige odavam viis variost 9X kaudu akustiline signaal alla saada
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

Post by cbjuss »

tekkis probleem
Laadisin sisse uue er9x versiooni r708.Nüüd on asi selles,et servod seisavad ühes äärmises asendis ja keskpaika neid panna kuidagi ei õnnestu.Analoogi kalibreerimist mina küll sealt menüüst ei leidnud.Mingisuguste muude parameetrite abil servodele keskasendit leida pole ka suutnud.Neid mitte stabiilseid versioone proovisin mitmeid ,aga sama tulemus
Nutune asi on veel see,et vana ja töötava hex faili kirjutasin selle uuega üle ja netist pole osanud leida seda töötavat versiooni ,sest seal kodulehel vanu variante enam pole
Post Reply