T-Rex 500

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

User avatar
ziilike
Posts: 103
Joined: Tue Mar 25, 2008 20:35
Location: Tln. Taime uulits

Post by ziilike »

Muideks see rexukese sabaliputamine pidi olema tingitud kubernerist.

http://www.trextuning.com/t-rex500_build.php

Vaata lehe lõppu, kus on Cons. :twisted:
52 79802
Hot Bodies D4 Cyclone.
Robitronic Mantis x 2, Protos ,Caster Fusion EX-1.
X-Ray XB8 EC Electric
T-Rex 500CF
Kyosho Caliber Hybrid!
Cessna 185
Lama v4
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Governorist saab see siis olla kui seda mode ka kasutad. Minu puhul oli põhjus teine. Ja üldse võib sellisel liputamisel olla erinevaid põhjuseid, liiga kõrge gain, loksud, liiga tihked ühendused jne...
Kusjuures väidetavalt on RCE-BL60G ESC'i governer üks parimaid Align'i omadest. Ma plaanin seda proovida, eks annan teada mis tulemusega. Hetkel kasutan flat throttle curve'i 90%.
Täna jõudsid uued carbonist saba labad ka kohale :) Ehk need on kabedamad kui need plastikust värvilised. Mingil põhjusel meeldisid mulle stock mustad rohkem, saba oli kuidagi rahulikum.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
ziilike
Posts: 103
Joined: Tue Mar 25, 2008 20:35
Location: Tln. Taime uulits

Post by ziilike »

Kopter koos! Otan veel servosi. Tulevad vist jala läbi metsa :twisted:
52 79802
Hot Bodies D4 Cyclone.
Robitronic Mantis x 2, Protos ,Caster Fusion EX-1.
X-Ray XB8 EC Electric
T-Rex 500CF
Kyosho Caliber Hybrid!
Cessna 185
Lama v4
andrus
Posts: 27
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:54
Location: Tallinn, Kalamaja

Post by andrus »

ziilike, kas sa ikka simuga harjutanud oled? muidu võib esimene lend väga äkiliselt lõppeda... :P
Align T-Rex 450 SE v2 | Jazz ESC | HS65MG | GY401 + 9257 | Spektrum DX7
User avatar
ziilike
Posts: 103
Joined: Tue Mar 25, 2008 20:35
Location: Tln. Taime uulits

Post by ziilike »

RealFlight g35 ja lama4. Ikka! Realflightile tõmbasin veel rexu kah et vainlast tundma õppida. :twisted:
52 79802
Hot Bodies D4 Cyclone.
Robitronic Mantis x 2, Protos ,Caster Fusion EX-1.
X-Ray XB8 EC Electric
T-Rex 500CF
Kyosho Caliber Hybrid!
Cessna 185
Lama v4
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

RealFlight g35 ja lama4
Kui see nali pole, siis tuleks ruttu õppima hakata ja enne mingisugustki 3D lendu simulaatoris päris kroone pole mõtet tapma hakata.
Simu Lama4 lendab ise ja võib öelda, et ei vajagi juhtimisoskust.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ta mõtles Lama't äkki päris elus?
Aga üldiselt jah, simus harjutamine on abiks. Isegi päris elu Lama'l pole tõenäoliselt suurt seost T-rex 500'ga. Mina olen simus mingi poolteist aastat T-rex'idega lennanud, pool aastat T-rex 450'ga päris elus lennanud ja ikka tulin T-rex 500'ga kolinal alla :) Aga noh ma lendan üsna julgelt ka (kui kedagi läheduses ei ole). Selleks et päris elus mingit manöövrit teha peab see simulaatoris iga kord idaeaalselt välja tulema, muidu pole mõtet isegi mitte proovida.

ziilike tundub üsna noor olema? T-rex 500 ei ole Lama millega võib millegile/kellegile otsa sõita ja midagi ei juhtu. T-rex 500'ga võib see asi ikka väga kurvalt lõppeda, nii et püüa asja mõistusega võtta. No offence intended.
Kristjan wrote: Kui Tallinna lennutama tuled siis anna teada, ma pole päris elus T-Rex 500 näinud.
Tulen homme äkki sinna Kullo mudelimessile, võiksin kopteri kaasa võtta kui keegi näha tahab. Samas kui te lendate homme kuskil, siis võiks ju sealt ka läbi astuda...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
ziilike
Posts: 103
Joined: Tue Mar 25, 2008 20:35
Location: Tln. Taime uulits

Post by ziilike »

Mõtlesin ikka päris Lama 4 mudelipoega. Lendab õhus mitte virtuaalses maailmas.

On küll täiesti erinevatelt planeetidelt, aga pemine mure on mudel ninaga enda poole lennutades. Siis kipub asi sassi minema. :twisted:
Last edited by ziilike on Sat Apr 19, 2008 7:24, edited 1 time in total.
52 79802
Hot Bodies D4 Cyclone.
Robitronic Mantis x 2, Protos ,Caster Fusion EX-1.
X-Ray XB8 EC Electric
T-Rex 500CF
Kyosho Caliber Hybrid!
Cessna 185
Lama v4
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Siis ära seda T-rex 500'ga päris elus küll proovima hakka kui simus juba sassi läheb. Simus seisab kopter peaaegu ise kohapeal, päris elus see paraku nii ei ole. Ja nii kaua kui nina enda poole hõljuda ei oska on suht keeruline ka edasi tagasi või 8'id lennata.
Ma suudan simus peapeal ka hõljuda nii kaua kui tahan (tail in), aga päris elus ei ole julgenud proovida...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

JazZ kirjutas:
Tulen homme äkki sinna Kullo mudelimessile, võiksin kopteri kaasa võtta kui keegi näha tahab. Samas kui te lendate homme kuskil, siis võiks ju sealt ka läbi astuda...
Mis kell tuled? Oleks ka ise huvitatud T-rex 500 nägemisest.
Võtaks oma L-16-ne ka kaasa.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Tõenäoliselt oleksin umbes kell 12 seal ja eks ma mingi tunni või poolteist ikka veedaksin seal... aga ma pole veel otsustanud kas tulla või mitte. Annan teada siin kui välja mõtlen.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

Ma Kullosse ei tule, aga Kollasele vist lähen küll ja lendan paar akutäit.
Kui sa peaks Kollasele sattuma siis äkki helistad 5177186. AndrusT, sa lennutama ei tule?

K.
User avatar
ziilike
Posts: 103
Joined: Tue Mar 25, 2008 20:35
Location: Tln. Taime uulits

Post by ziilike »

JazZ wrote:Siis ära seda T-rex 500'ga päris elus küll proovima hakka kui simus juba sassi läheb. Simus seisab kopter peaaegu ise kohapeal, päris elus see paraku nii ei ole. Ja nii kaua kui nina enda poole hõljuda ei oska on suht keeruline ka edasi tagasi või 8'id lennata.
Ma suudan simus peapeal ka hõljuda nii kaua kui tahan (tail in), aga päris elus ei ole julgenud proovida...


Tean! Nõus! :twisted:
52 79802
Hot Bodies D4 Cyclone.
Robitronic Mantis x 2, Protos ,Caster Fusion EX-1.
X-Ray XB8 EC Electric
T-Rex 500CF
Kyosho Caliber Hybrid!
Cessna 185
Lama v4
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Kristjan wrote:Ma Kullosse ei tule, aga Kollasele vist lähen küll ja lendan paar akutäit.
Kui sa peaks Kollasele sattuma siis äkki helistad 5177186. AndrusT, sa lennutama ei tule?

K.
Kollane on ka variant, aga siis mingi kahe ajal umbes. Näeks ka kuidas teie lendate ja lendaks ise ka äkki kui muidugi lubatakse? Muidugi kui ilma on... Eks ma võtan Sinuga ühendust siis kui Kollase poole satun, Kristjan.

Ma ikkagi tulen ja võtan T-rex'i ka kaasa, nii et kui keegi näha tahab siis näeb kas Kullos või Kollasel.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Niih, peab tunnistama et maa gravitatsioonijõud endiselt toimib ja minu kopter sai jälle maaga kokku loodetust suurema kiirusega ja vale nurga all. Tulemus on kõik tavalised jubinad mis mul ka juba varuks olemas on, aga ma ei osanud ette näha et kõigi kolme servo hambad lähevad... nii et üks hammas puudu ja kopter on sunnitud mingi aja maa peal püsima :(

Positiivsest küljes sai eile Kollasel käidud ja nähtud kuidas teised lendavad :)
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

sinu lendamine on ka juba tiptop ju :)
ära nukrutse, enamus ei jõua niigi kaugele kopteritega
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

No tiptop'ist on asi üsna kaugel, aga ma tänan.
Ja ega ma tõenäoliselt ei kukuks ka nii tihti kui ma nii julgelt ei lendaks. Viimane kukkumine oli peapeal hõljumisest õiget pidi keerates, back-flip kaldus küljele ja nii ta alla tuligi. Tõenäoliselt liigutasin jälle kangi kõveralt, seekord siis küll parempoolset kangi.

Tellin omale Hitec HS-5245MG servod kuna JR Z3650 pole ühesgi inglismaa internetipoes, nii et kui keegi midagi tellida tahab siis võib PS'iga teada anda. Tellimuse teen täna enne lõunat.
Sellega seoses jääb üle üks uus Hitec HS-82MG servo. Kui mõni T-rex 500 omanik tahab omale tagavaraks, siis annaks selle 300.- eest ära. Ja uskuge mind, teil läheb seda vaja :P
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Mitu minutit selililendu juba kirjas on?
Kas metallhammasrattad lähevad tõesti nii lihtsalt maha? Siis keraamilist ja nailonit pole mõtet proovidagi.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

[J] wrote:Mitu minutit selililendu juba kirjas on?
Kas metallhammasrattad lähevad tõesti nii lihtsalt maha? Siis keraamilist ja nailonit pole mõtet proovidagi.
Päris elus umbes paar minutit. Kõik eile, varem pole julgenud proovida. Mingil põhjusel ei ole ta tagurpidi nii stabiilne kui õiget pidi, võibolla on asi nendes servodes, neil on üsna suur loks kohe uuest peast. Eks paistab kas 5245 on parem.
Mis metallhammastesse puutub siis jah, see on müstika minu jaoks, kusjuures kõige suuremal hammasrattal, sellel mis kõige peal on, kuhu servo õlg otsa käib. Loodan et tegu on mingi imeliku metalliga ja 5245 on vähe tugevam.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Niih, uued servod on lahedad küll, aga nüüd on saba segi. Vaata http://youtube.com/watch?v=FZTa1rBVpfo
Ei saa õhkugi kui saba juba tõmblema hakkab ja vahepeal laseb päris lahti. Naljakas on see et ta ei tee seda iga kord. Ühe korra saab hõljuda 5 minutit ja kõik toimib ilusti. Siis vahetad aku ja juba veerand kangiga hakkab saba tõmblema... Mul mõistus otsas, on keegi midagi sellist näinud?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ma hakkaks juppe ükshaaval vahetama ja vaatama, mis probleemiga juhtub. Teine servo, teine güro jne...
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ma hakkaks ka jah... kui oleks mille vastu vahetada, aga ei ole. Kõiki võimalikke variante ei taha igaks juhuks ka ostma hakata.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
SASS160
Posts: 96
Joined: Sun Oct 21, 2007 13:39

Post by SASS160 »

Laena kellegi teise läest.
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Minu diagnoos on servo probleem. Servo potekas pettis servo elektroonikat. Sama asja ka oma endisel väiksel kopteril esinenud. Vahetasin servo ära ja enam ei jamanud.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

SASS160 wrote:Laena kellegi teise läest.
Pärnus pole minu andmetel rohkem koptereid.
AndrusT wrote:Minu diagnoos on servo probleem. Servo potekas pettis servo elektroonikat. Sama asja ka oma endisel väiksel kopteril esinenud. Vahetasin servo ära ja enam ei jamanud.
Mul on Futaba BLS451 rooliservo nitro auto küljes, huvitav kas sellega kannatab proovida, see oli vist 0,1 sekundit 60 kraadi...

Võtsin praegu servo juhtme koos stepdown'iga expand braid'i seest välja ja mulle tundus et nende vaheline pistik ei olnud korralikult pesas. Äkki oli ühendus vibratsiooni pärast katkendlik, võib selline variant olla?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
SASS160
Posts: 96
Joined: Sun Oct 21, 2007 13:39

Post by SASS160 »

Kui sul on vaja servosid/vastuvõtjat/saatjat proovida, siis mul mingeid on.
Ise tahaks näha, kuidas sa kopteriga lendad :P
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Tundub et viga oligi servo ja stepdown'i vahelises pistikus, vähemalt ma hõljusin nüüd 2x6 minutit ilma ühegi probleemita, eks homme võtan julguse kokku ja proovin lennata ka. Tänud Sulle AndrusT selle servo vihje eest :)

Tänud pakkumise eest SASS160, aga hetkel tundub et probleem lahendatud. Mis lendamise vaatamisse puutub, siis seda annab organiseerida ma usun, kuigi ega seal midagi vaadata küll ei ole. Midagi ilusat vaadata tahad siis vaata seda > http://youtube.com/watch?v=3sek7S8EkRQ :)
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
SASS160
Posts: 96
Joined: Sun Oct 21, 2007 13:39

Post by SASS160 »

Ma tahaks ikka enda silmaga näha :P
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

No kus maal teised T-rex 500 on? On juba lennanud ka, kuda tundub?

Servode kohta võin öelda, et Hitec HS-82MG ja HS-5245MG on öö ja päev. 5245 on palju täpsem, palju väiksema loksuga ja kopter reageerib palju kiiremini ja täpsemini. Alla pole veel kukkunud, nii et seda ma ei oska veel kommenteerida kas uue disainiga kestad ka purunevad...

Ainuke asi mis veel loksub on swashplate. Huvitav kas see oli kaasa sündinud või on see mu crashidega tekkinud loks? Kui keegi viitsib, siis võiks proovida kui servo linkidest kinni hoida ja flybar'i kõigutada, kas siis on swashplate'is loks?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Täna hommikul oli lõpuks nii palju vaikset ilma, et sai jälle lennata :)
Video > T-rex 500 50's lend
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Post Reply