juppide tellimisest ja tollist

See on koht, kus rääkida kõigest mudelitega seonduvast, mis teiste teemade alla ei lähe.
User avatar
tann200
Posts: 191
Joined: Mon Oct 02, 2006 18:14
Location: Tartu

Post by tann200 »

Kuna Eesti Post nüüd veel eriti näkku paneb, siis võiks mingit rohtu ehk välja mõelda?
Sõbral ntx selgus, et tollideklaratsiooni ei saa enne teha kui pakk Eestis ja post teeb sinu eest deklari jätkuvalt ära ning pmst võid neile ainult öelda, et ei soovi ja teed ise. Tundub nagu sunniviisiline postile teenustasu maksmine, et oma asju deklareerida. Kullerite ja postiljonide käitumisest ei hakka üldse vast rääkima, kuna see juba aastaid pekkis olnud.
Kellelgi ideid, kuidas Eesti riigis võiks postisüsteemi parandama asuda?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

tann200 wrote:tollideklaratsiooni ei saa enne teha kui pakk Eestis ja post teeb sinu eest deklari jätkuvalt ära ning pmst võid neile ainult öelda, et ei soovi ja teed ise.
Nii on ka mulle öeldud. Väga kahtlane. Ei tea mis seda asja nii korraldab ja sätestab? Tundub mingi tobeda korraldusena, mis kahjulik nii kliendile kui Eesti Postile endale. Kui me hakkaksime massiliselt Eesti Posti tehtu deklaratsioonidest keelduma ja neid ise vormistama, ehk siis muudetaks ka süssteemi. Mingi hetk peavad nad ju aru saama, et teevad tühja tööd ilma rahata, kui me seda 100kr neile ei maksa.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
tann200
Posts: 191
Joined: Mon Oct 02, 2006 18:14
Location: Tartu

Post by tann200 »

Variant oleks mingi ühine kaebekiri teha või meedia poole pöörduda vms. Maksudega n***vad näkku küll aga infot ei jaga ja süsteem on täiesti ajuvaba. Ja seda ainult deklaratsioonidest rääkides. Posti üldist taset vist ei ole väga mõtet mainidagi.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Kasutades üsna tihedalt Eesti posti riigisiseseid teenuseid võin väita et Eesti piires liigub post täiesti rahuldavalt... nii et probleem paistab olema seal tolli osakonnas.
Last edited by JazZ on Mon Jan 18, 2010 22:03, edited 1 time in total.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
tann200
Posts: 191
Joined: Mon Oct 02, 2006 18:14
Location: Tartu

Post by tann200 »

Jah, välja arvatud see, et paki järgi pead ise käima postkontoris. keegi sulle kunagi ei helista ja ei ürita seda isegi kohale toimetada, olgugi, et tähitud ja väike jne. Üksikud erandid välja arvata.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

tann200 wrote:Jah, välja arvatud see, et paki järgi pead ise käima postkontoris. keegi sulle kunagi ei helista ja ei ürita seda isegi kohale toimetada, olgugi, et tähitud ja väike jne. Üksikud erandid välja arvata.
Ma kardan et Sa oled millestki valesti aru saanud. Tähitud paki puhul ei peagi Sulle keegi helistama. Nii nimetatud maksikiri tuuakse ukse taha, kui ust lahti ei tehta, siis jäetakse teade. Ainuke teenus mille puhul nad helistama peavad on ELS Pluss. Tutvu tingimustega!

Mitte et ma neid kaitseksin. Tolliga on igavene jama ja sellest tulenevalt olen vältinud asjade tellimist mis sinna sattuda võivad... ma liiga kannatamatu selleks :)
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Ei tooda ka maksikirju koju, vaid üks kord (vähemalt 20-30st) pandi see postkasti, see oli väikses kollases ümbrikus juhtme üleminek.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

mart63 wrote:Ei tooda ka maksikirju koju, vaid üks kord (vähemalt 20-30st) pandi see postkasti, see oli väikses kollases ümbrikus juhtme üleminek.
Kui see maksikiri oli välismaalt tulnud, siis sellel ühel korral rikuti teenuse eeskirju, tähitud kirja nad ei tohigi ju postkasti panna.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
tann200
Posts: 191
Joined: Mon Oct 02, 2006 18:14
Location: Tartu

Post by tann200 »

ma olen tähtimata kirju saanud otse postkasti. Viimane oli logitechi klaveri receiver, mis maksis ca 20 dollarit. Koha oli 5 päevaga Ameerikamaalt. Siiamaani isiklik rekord kauba kiirel kättesaamisel. EMS tõi kunagi samakaua, aga teenus ise maksis rohkem kui praegune vidin, seega too ei lähe arvesse.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Lugege tähelepanelikult postkasti pandud kirja. Seal on kirjas ja olen ka üle küsinud... minuteada IGA paki puhul saab nõuda selle kojutoomist! Helista kandekeskusesse ja teata, et toogu see pakk koju. Nii lugesin mina välja ja küsisin üle. Pole seda küll ise kasutanud, sest mul on endal lihtsam 2 minutit autoga sõita ja pakk ära tuua, mitte kodus passida.

Kurb on see, et üritatakse paki kättetoimetamist. Loomulikult kedagi kell 11 tööpäeval kodus pole, minnakse minema. JÄRGMSEL päeval tuuakse teade, et kojutoomine ebaõnnestus ja pakk asub kandekeskuses. Loogiline oleks see teade kohe jätta, kuid ei, suudetakse veel 24h kulutada.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
tann200
Posts: 191
Joined: Mon Oct 02, 2006 18:14
Location: Tartu

Post by tann200 »

Mul naine lapsega 24/7 kodus. All on fonolukk ja õpetus selle kasutamiseks, kuid postikanad jätavad alati pakikese peale lipiku, et ei olnud kodus. Kui postkontoris küsid, et WTF? siis öeldakse, et nemad ei tea ja postiljonil ei ole otsest kohustust helistada ja hämatakse kamarajura kokku. See kojutoomise nõudmine on raudselt mingi tasuline värk jälle.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Küsi, minu imestuseks väideti, nii nagu ma aru sain, et ilma lisatasuta! Kirjuta IGA KORD AVALDUS sellise asja kohta. Ütle, et inimene oli 100% kodus ja kella ei lastud. Selliseid postiljone on küll ja küll, ka minul siin. Olen kell 10.00 kodus olnud, kuigi kirjas, et kell 10.00 käidi pakki toomas ja kodus polnud.

Paaril korral, kui olen kodus olnud ja kella helistatud, siis on ehmatatud ja segaduses oldud, et pakisaaja tõepoolest on kodus.

Ammu enam pole postkontori uksel kirja näinud "otsitakse kirjakandjaid". Nüüd on töökoht kindlasti armsam, kui varem ning uute kirjakandjate leidmine lihtsam. Niiet kirjuta aga avaldus valmis ja tulevikus saadad juba valmiskirjutatud kirja koos uue infoga info@post.ee :) Muidu ei muutu miskit.
Lauri Laidna - www.pistik.com
karvik
Posts: 37
Joined: Sun Jun 10, 2007 22:30

Post by karvik »

minu jaoks tundus kummaline see aasta algul toimunud asi, et kui ma olen maksnud kullerteenuse eest, et pakk mulle kodu toodaks ja pakk tolli arvates pidi minema kindlasti lisamaksustamisele, siis peale seda pidin ma ikka ise pakile järgi minema, kuna oli vaja mingeid tohutuid pabereid täita, mida postitöötaja alles esimest korda nägi, sest mingi uus seadus tuli.

peaks ju ometi saama saata mulle arve, mille tasun ja toodagu mulle ta siis koju?
User avatar
Raits
Posts: 560
Joined: Thu Aug 31, 2006 18:39
Location: Keila

Post by Raits »

Äkki peaks teema üles võtma saates "Kaua võib" ?
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kas kaugemalt juppide tellimisel pole ühtegi legaalset võimalust tollimaksust loobumiseks? 22 euri eest, mis nüüd vist maksuvaba piir on, ei saa suurt midagi :(
Saan nii aru, et EU seest tellides seda maksu ei nõuta aga siis saab (tihti) samu hiinakaid lihtsalt kallima raha eest mis võtab asjalt mõtte.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Tuleb müüjal lasta saata eraisikuna, eraisikult eraisikule. Muud varianti pole küll silma/kõrva jäänud.
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

mu tellitud vastuvõtja jõudis kohale aga siis mitte asi ei tulnud minuni vaid tolli kiri et pean minema maksma jne, mis ma teadma peaksin teie kogemustest ? kas seal on mingit trikid? pean homme siis jäegi minema ja midagi tasuma?!
HK Piaget
Multiplex Mentor
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Pead maskma minu teada käibemaksu, tollimaksu ja Koidula selle eest, et nad ise deklareerivad (s.t. jobutavad keskmiselt nädalakese :( ).
Deklareerida võid ka ise, sellest oli siin juttu. Pidi kaua aega võtma.
Pakki on sul õigus kätte saada (tasuta?) oma kodusel aadressil.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

Kui sa lähed tolli (Pallasti 28)siis võid nõuda, et teed ise deklaratsiooni. Tollideklaratsiooni ei pea täitma vaid võid teha reisija deklaratsiooni, mis on väga lihtne (ihtsalt mõned elementaarsed andmed: hind, kaal, sisu...). Kui hind ei ole kallim, kui 150EUR ei pea tolli maksu maksma, niiet pead vaid käibemaksu tasuma.
Last edited by tarts on Tue Feb 02, 2010 1:52, edited 1 time in total.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kuskilt kuulsin, et piir oli 22 öirot. Või saab siis täieliku maksuvabastuse ja 150 Ö oleks tollivaba kuid koos käibega?
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

22-150 eurise saadetise pealt maksad käibekat, 150- ... eurise pealt maksad käibe+tollimaksu.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Tänks info eest! Seda oli hea kuulda. Vist pääsen tollimaksust.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
siim2618
Posts: 132
Joined: Tue Oct 09, 2007 20:23
Location: Tõrva

Post by siim2618 »

felch wrote:Tänks info eest! Seda oli hea kuulda. Vist pääsen tollimaksust.
Tollimaks teatavasti polegi mingi probleem eriti. Käibemaks ikka palju suurem. :wink:
Siim
Multiplex AcroMaster
Spektrum DX7
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Mnjah...eks ma varsti saan teada karmi tõe...
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

no ma siis lähen nüüd just endla 8 seda reisija deklarit tegema!? eks näis kuidas muga seal käitutakse! telefonis oli küll sõbralik tütarlaps ja saatis välgukiirusel mulle mailile kõik vajaminevad dokumendid kui kuulis et tahan ise reisija deklari teha!
HK Piaget
Multiplex Mentor
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

nii.asi käes! Ei olnudki hullu! tänud kes soovitas reisija deklari teha, see käis 15 min tollis sealt kimasin pallasti ja seal 20 min ootamist ja käes ta oligi!
HK Piaget
Multiplex Mentor
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

mrtn, kui viitsid, ehk jagad täpsemat infot. Mida ja kuidas teha tasub? Need täidetavad avaldusepõhjad jms võiks ju koos sinu juhendiga kõigile kättesaadavaks muuta, et teistel oleks vähem jooksmist? (võid mulle mailile saata, riputan üles).
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

Minu tegevus oli järgmine:
1. helistasin Eesti Postist tulnud kirjal olevale numbrile ja ütlesin ,et tahan ise teha reisija deklari ,nemad andsid mulle otsenumbri Pallasti tn. posti oma vist.
2. Helistasin antud numbril pallasti tänavale ja ütlesin veelkord ,et tahan ise teha deklari ja reisija oma. Nad saatsid mulle meilile skanneeritud paki pildi ja postisaadettis kättesaamise paberi.
3.nende paberite ja välja prinditud paypali mailiga(see kinnitusmail mis näitab et oled maksnud antud müüjale raha) läksin endla 8 maksu ja tolliametisse kus oli väga sõbralik proua kes andis mulle täita mingi ülilihtsa paari realise blanketi kus sinu nimi ,paki kaal jne. paar asja. Siis sinna tuleb kaasa võtta kindlasti DEEBETKAART (soovit. swedpanga v ühispanga oma)seal maksed sellega käibemaksu.edasi annab ta sulle mõned paberid ja kuna ma ütlesin et läheks kohe pallasti järgi helistas ta sinna lausa ette kellegile .pallastist öeldi alguses ,et ei saa sinna tulla et saadetakse elukohajärgsesse postkontorisse ,aga proua ütles ,et salme ära jama poiss tahab pakile ise järgi tulla ,mismoodi ei saa! :D Siis Salme leebus ja ütles ,et las siis tuleb! :D
4. läksin panberitega Pallasti tänavale kus Posti peakontor. Andsin paberid sinna ,tuli mingi proua(suure tõenäosusega seesama Salme :D ) ja palus istuda kuna asi pidavat kauem võtma! Tuli tagasi 20-30 min pärast ja ütles ,et süsteemi töö häiritud ja ta ei saa pakki anda mulle täna kätte aga kuna kõik makstud mul siis ta annab ikka?! :D
Nii lihtsalt ma selle saingi siis!
HK Piaget
Multiplex Mentor
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kuda see posti tehtud deklariga käib - ootan kuni tuleb postkasti kutse postkontorisse ja seal maksan või kuidagi teisiti?
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

sellega minul kogemus puudub aga VIST on nii ,et saadad kauba maksumuse arve posti ja siis teed netist makse ja siis nad vabastavad kauba ning saadavad su elukoha järgsesse postkontorisse!
HK Piaget
Multiplex Mentor
Post Reply