Page 1 of 1
Parda_eksponent
Posted: Sun Jan 25, 2009 16:42
by AndrusT
Sain ka käe valgeks millegi ise meisterdamisega.
Programmeerisin ja tinutasin kokku parda_eksponendi nimelise mooduli, mis muudab servo käitumist vastavalt vajadusele. Üks sisend ja kaks sõltumatut väljundit. Siganaali muutumine antakse ette kahe kõveraga, mis kirjeldatakse 2x9 punkti abil. Etteantud punktide vahepealsed alad interpoleeritakse kuupsplainiga. Seega lineaarse kangi liigutamist saab pardal moondada pea mistahes kõveraga liikumiseks.
Tarvitan seda oma vaidtiiva pöördetüüridele õige liikumiskäigu andmiseks.
Prose on PIC30F2011.
Kui kellelgi ka vajadus pardal servo liikumise käiku muuta ja pole veel sobivat lahendust leidnud siis saan ehk abiks olla.
Posted: Tue Jan 27, 2009 15:57
by tola555
Üks oluline asi jäi pildiga kaasa panemata: programmi lähtekood

Posted: Wed Jan 28, 2009 10:28
by AndrusT
Programmi lähtekood on vabalt kasutatav ja levitatav. Ei tahtnud seda siia üles riputada, sest määriks oma pikkusega lihtsalt foorumi veebipildi ära.
Kes soovib, andku privaadis märku.
Posted: Thu Mar 12, 2009 1:22
by Oehh
Kas sellel PIC-il SMD korpus ka on ja palju see tükk maksab?
Saaks siis vanale lihtsale saatjale EXP funktsiooni odavamalt kui uut jaama ostes?
Anna algallikale link ka, või leiutasid ise ?
Posted: Thu Mar 12, 2009 9:21
by AndrusT
Leiutasin ise, st. ostsin Oomipoest vajalikud jupid, laadisin alla vajalikud arenduse tarkvarad, kirjutasin asjakohase programmi ning jootsin pildil näha oleva asja kokku. Seejures olen saanud nõuandeabi AK-lt ja Ilmarilt. Tänud neile.
Korpust ei ole, vajadusel võib selle üle tõmmata kuumkahaneva kilega.
Kui on konkreetsem huvi siis kirjuta privaadis, sest antud versiooni jaoks on vajalik kõver sisse programmeerida, st. peab teadma millist signaali muutust pardal näha soovid.
Posted: Thu Mar 12, 2009 16:55
by mart63
Sellisel vidinal võiks olla eelprogetud ja jumperi(te)ga valitavad graafikud ning nende 'intensiivsuse' regull trimmerpotega.

Posted: Thu Mar 12, 2009 19:20
by Oehh
Selle korpuse all pidasin silmas õhukest mikroskeemi kesta (SMD-surface mounted device), mis annaks mooduli tüki maad pisema ja kergema konstruida. Aga täna oli vähe rohkem aega ja vaatasin seda PIC-i datasheeti. Pisike kest täitsa olemas ja kui kasutada PIC30F3012 kontrollerit, millel on 1024 Baidine sisemine EEPROM saaks seda ka otse põllupeal ümber häälestada. Näiteks võiks mooduliplaadil olla pisike kolme-nelja klemmiga pistik kuhu saaks lülitite ja Ledidega kontrolleri külge panna ja operatiivselt parameetreid timmida.
alias Pluuto
Posted: Thu Mar 12, 2009 21:20
by lauri
Kui veel täiustada tahaks, siis võiks eksponentiaalsuse muutmine võiks käia selle sama kanali signaali abil, mis niigi moodulist läbi jookseb.
Vajutad moodulil nuppu, moodul läheb programmeerimis rezhiimi, annab sellest LED-iga märku. Nüüd liigutad saatjal kangi/pote mingisse asendisse ja vajutad nuppu uuesti. Vastavalt signaalile rakendub mooduli eksponendi rezhiim/hulk.Poleks vaja mingeid eraldi programmaatoreid ega midagi.
Minu 2 senti, mis pähe lõid...
Posted: Thu Mar 12, 2009 21:26
by AndrusT
Mõtted on head. Teeks koostööd. Ma annan praeguse programmi lähteteksti või täiendan seda vastavalt vajadusele ning sa joodad kokku vajaliku plaadikese pindjoodetava prosega. Minu poolseteks soovideks oleks üks sisend ja kaks väljundit ning 2 led tulukest, soovitavalt üks roheline ja teine punane.
Posted: Fri Mar 20, 2009 18:03
by Oehh
Prose võiks võtta 28-jalgse, rohkemate sisendite/väljunditega. Saaks teha kohe neljale-viiele kanalile, jagada mõne kanali kahele servole laiali ja tarmotaja käest fail-safe funktsiooni lähtekoodi uurida ja see kõik ühte moodulisse sisse panna.
Kisub küll juba kogu vastuvõtja iseehitamiseks.
Posted: Fri Mar 20, 2009 23:26
by AndrusT
Ei tahaks ülesande esialgsest skoobist välja minna.
Olemasolev tarkvara hindab muuhugas ka sisendsignaali kvaliteeti. Kui see on halb siis annab punase led tulukesega teada. Mõõdab pulsi pikkust ja sagedust. Täiesti vigast signaali üle ei kanna, rakendub fail-safe.
Fail-safe signaali kadumise jaoks on olemas. Signaali kadumisel jääb kehtima väljundis viimane väärtus. Fail-safe on realiseertud prose sisese PWM generaatoriga.
Testimise huvides võin veel mõne mooduli kokku joota ja tasuta kasutada anda.