Page 1 of 1
Corona 2,4 GHz
Posted: Sun Nov 22, 2009 21:06
by felch
Kas kellelgi on kogemusi säärase mooduliga:
http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh ... 28DSSS%29_
Sigaodav aga... ?
Posted: Mon Nov 23, 2009 11:36
by titan
Toote all olevaid postitusi lugedes paistab asjakesel jumet olema.
Aga oma kopteril seda katsetada just ei tahaks
Posted: Mon Nov 23, 2009 18:44
by tarts
Nimetuses polnud V2 märgitud, siis järeliklt on V1. Siis oleks see suht mõttetu, kuna V1 vastuvõtjaid just väga suur valik ei ole.
Ma arvan, et ostan katsetuseks endale ühe (kuna on nii odav). Plaanin aretada lennukile downlink süsteemi, et saaks reaalajas andmeid näha.
Posted: Mon Nov 23, 2009 23:05
by felch
Sa pead siis vastuvõtjasse tungima et ülekantavat daatat sobitada. Ta ju algselt saadab PPM (võimisiganes) modulatsiooni mitte puhast digidaatat.
Aga raadio-osa saaks ehk kasutada küll. Huvitav mõte!
Posted: Mon Nov 23, 2009 23:49
by lauri
Posted: Sun Dec 13, 2009 0:21
by tarts
Ma ei tea kas ennem jäi see mul kahe silma vahele, kuid paistab, et see töötab nüüd ka V2 vasuvõtjatega.
Compatible with all Corona 2.4Ghz receivers.
Igatahes tellisin asja ära, ja siis näeb mis sellest saab.
Ma arvan, et vastuvõtja sisse pugema ei pea, et andmeid kätte saada. Liidan lihtsalt dioodidega kõik kanalid omavahel kokku. Eeldades ,et servo impulsid tulevad üksteise suhtes samasuguse aja vahega, kui PPM signaalis, siis peakski kokkuvõttes PWM signaalidest midagi PPM signaali laadset kätte saama.
Siis saan ainult ühe juhtme kaudu kogu info PIC prosele anda.
Posted: Sun Dec 13, 2009 0:44
by felch
tarts wrote:...Liidan lihtsalt dioodidega kõik kanalid omavahel kokku. ...
Siis saan ainult ühe juhtme kaudu kogu info PIC prosele anda.
Et siis PICis uuesti lahti kodeerida? Kas on mõtet? Aga kui on siis on ehk parem kasutada NOR-elementi (VÕI-EI) millel vastav arv sisendeid. 9 sisendit on täiesti olemas.
Posted: Sun Dec 13, 2009 1:53
by tarts
jah hakkasin ka praegu mõtlema, et võiks parem rohkemate klemmidega PICi osta. nii tuleb kood palju lihtsam, ja on kergem erinevatel kanalitel vahet teha
Posted: Fri Jan 15, 2010 23:11
by mart63
Tarts, kas said enda mooduli tööle? Mul töötas Futaba 4EX sees koheselt, aga Futaba FX-18 signaal oli (voltides mõõtes) 2x nõrgem ja ei saanud binditud vastuvõtjat. Pusisin natuke kolvi ja elektroonikajääkidega, vahele leiutasin siukse väikse tükikese:
Nüüd bindib koheselt ja töötab ilma probleemideta.
Eks tuleb teha nüüd korralikud levitestid ja kui kõik ilusti töötab ja levib, siis osta veel mõningad vastuvõtjad. Kusjuures asi peakski olema V2 moodul, samuti ka vastuvõtja mis kaasa tuli. Igaksjuhuks tseki ka antennikaabli pistikut, mul oli see juhtme otsas lahti (sisemine signaali kiud).
Posted: Sat Jan 16, 2010 21:28
by felch
Tore et töötab aga elektriliselt on baasi ette vaja takistit. Nt. 1k. Muide, see skeem pöörab faasi (sisendis null annab väljundisse ühe). Ehk on tegelik müju just selles?
Posted: Sat Jan 16, 2010 21:54
by mart63
Mõõtsin ossiga, 4ex ja fx18 olid samas faasis, lihtsalt fx18 nõrgema signaaliga. Vastupidise faasiga on JR saatjad ja neid toetab moodul samuti. Kuna asi töötab, siis näppima ei hakkaks või võib sellises skeemis töötav trans läbi põleda(ilma takita)? Lennu ajal seda teada saada ei tahaks..
Edit: lisasin baasi ette 1k takisti, töötab täpselt samahästi, aga siiski: kui töökindel selline skeem on? Ei mõtle siis füüsilist vastupidavust.
Posted: Sun Jan 17, 2010 12:29
by felch
Selline skeem on väga tavaline inverter. Signaal väljundis o nsisendiga vastandfaasis. Kui ei ole, siis on midagi valesti. Takisti baasi ees piirab baasivoolu. See kaitseb ühes küljest transsi ennast ja 2. küljest signaaliallikat. Teatavasti transi baasisiirde pinge on 0,7V ehk siis pinge baasil ei saa üle selle tõusta (transs piirab). Kuhugi peab liigne pinge kaduma sest tüürsignaal on 5V või 3,3V või veel midagi (mis saatjast tuleb). Pingelang võib jääda tollele 1k eeltakistile.
PS1. Ossiga on signaalide faasi raske jälgida kui need on sümmeetrilised pulsid. Ühenda sisend maha ja mööda väljundit. Siis sisend toitesse (läbi taki ikka!) ja mõõda väljundit. On vastandfaasis?
PS2. Sisendi takistit ei ole vaja kui eelnev aste on sama ehitusega kui sinu skeemil st. plussi ei tõmba mitte teine transistor vaid takisti. Saad isegi aru, miks.
Posted: Sun Jan 17, 2010 12:35
by mart63
Seega kui nüüd 1k takisti baasi ette lisatud, võib sellisele skeemile lootma jääda?
Posted: Sun Jan 17, 2010 12:41
by felch
Jah! Häirekindluse tõstmiseks võiks kollektori takistit vähendada nt. 4,7k või isegi 1k-ni. Vaata ossiga, kas signaal siis on normaalse amplituudiga.
Madalamal takistil saab vähem häireid tekkida, nad lihtsalt šunditakse maha. Mõne võimsa ESCi või saatja läheduses võib olla oluline aga ei pruugi.
Vabandust, ühise baasi kohta valetasin, kustutasin selle väite ära.
Posted: Sun Jan 17, 2010 13:30
by mart63
Kollektori takisti muutsin 2.2Kohmise vastu, töötab samuti, tõmban nüüd termorüüziga üle ja tehtud!
Edit: Märkus Tarmole, kontrolli antennipistikut juhtme otsas, mul oli sisemine kiud pistikuse jootmata..