Page 1 of 1

Spektrum X-Pand

Posted: Tue May 24, 2011 18:06
by cuprum
Hoi!
Kuna täna oli aega pisut muu töö kõrvalt võrgus ringi kolada, siis jäi ette subjektis nimetatud süsteem. Kuna võrguotsingu tulemused peale "Väljakuulutuste" miskit erilist ei sisaldanud, siis küsiks siit, kas keski on kuulnud miskit rohkemat, kui et:

* See "asi" istub Spektrumi rohkem kui 10 kanaliste vastuvõtjate taha
* Laiendab (diskreetsete?!?) kanalite arvu kas 4, 8 või 12 võrra

Aga küsimused tekkisid, et mis siis need kanalid sinna vastuvõtjasse edastab? Miskit oleks nagu pildilt puudu. Yep, on olemas üks kümnene saatja (DX10t) - aga sellegi "kaasavaras" on ainult erinevad lüliti/poteka komplektid opereerimaks lubatud 10 kanali piires. Niipalju, kui mina olen aru saanud, siis peaks "maapealne" täiendus minema kas kõrgsagedusblokki (signaali kooder kasutab propo kanali bitte mitme 'lüliti' edastamiseks) või siis vähemefektiivselt on võimalik ka ühe kanali "analoogsignaaliga" mängides natukene infot edastada - aga EI MINGIT ametlikku kirjeldust.... Krt, uudishimu olevat tapnud Kassi, aga tundub, et võib ka Cuprumiga sama paha nalja teha :shock:

Posted: Tue May 24, 2011 20:26
by lauri
Kas mitte Futaba/Robbe kunagised taolised "laiendajad" ka proportsionaalseid kanaleid ei võimaldanud?! Saad ju ühe proportsionaalse kanali abil kasvõi 10 proportsionaalse kanali signaali edastada, kui neid sinna ühe sisse jadamisi 10 tk järjest topid (x10 refresh rate).

Posted: Tue May 24, 2011 22:01
by tulnuk
Futabal on selle asja nimetus S.Bus ning jah, toimib nii, et läbi ühe kaabli lastakse järjest mitme servo signaal. Vastu peab seda signaali võtma siis spets futaba servo või vastav hub, mis omakorda jagab siis signaalid tavaservodele edasi.

Kogu asja iva näib siiski olevat siiski see, et kliente siduda ühe kindla brändi toodetega, mis siiani võrdlemisi standardiseeritud rc maailmas (nt. servopistikud ja el.mootorite tähistused) vaevalt väga suurt poolehoidu saama hakkab.

Jutt suuremast ohutusest antud süsteemide puhul on minu arvates siiski väga pliiatsist välja imetud. Kui mul on kõrgustüüri liigutava nelja servo juurde minemas ikka 4 kaablit, siis see tundub nagu ohutum, kui üks rohkemat infot edastav kaabel, mis on ristlõikelt vaid 1/4 eelnevast.

Lisaks tuleb arvestada, et sihtgrupp selliste süsteemide tarvis on enamasti ju suurte koopiate lennutajad, kellel on niiehknaa kõik süsteemid mitmekordselt dubleeritud. http://www.futaba-rc.com/sbus/index.html

Posted: Tue May 24, 2011 22:30
by felch
Idee iseenesest on ju põnev ja hea! nii saaks vabu kanaleid pidi masinale igasugu inffi edastada. Signaal ei pea ka olema tavaline vaid samuti mingis digikodeeringus. Panen kolvi sooja ja hakkan nuputama...

Posted: Tue May 24, 2011 23:16
by lauri
See SBus on hoopis muu teema, mina seda silmas ei pidanud. Guugeldasin veidi... Futaba/Robbe nimetas oma F-seeria saatjatel seda asja MultiProp'iks. Näiteks:
http://data.robbe-online.net/robbe_pdf/P1122_1-8039.pdf
http://at.robbe-online.net/rims_at.stor ... w/1&2D8039
http://at.robbe-online.net/rims_at.stor ... w/1&2D8042

"The transmitter module expands one proportional channel to
give 8 proportional channels."

Ehk siis igasugu lülituste jms asjade jaoks saab ju kergelt ühte saatja kanalit ära kasutada. Felch võib ise endale meeldiva enkooder>dekooder süsteemi ehitada ;) Saad kasvõi 100 kanalit tekitada ühest, ainus puudus väike delay (suurusjärgus 1s 100 kanali puhul?)

Posted: Wed May 25, 2011 7:45
by felch
lauri wrote:...Saad kasvõi 100 kanalit tekitada ühest, ainus puudus väike delay (suurusjärgus 1s 100 kanali puhul?)
Oot, kuskohast viide peaks tekkima ?

Posted: Wed May 25, 2011 9:46
by trebla
TDM-i puhul edastatakse ju kanalid järjestikku ning seni kui ring jälle esimese kanalini jõuab läheb mingi aeg. Ühe proprtsionaalkanali laiusest sõltub kui palju sa neid TDM kanaleid sinna sisse saad mahutada, enne kui viivitus liialt pikaks läheb. Kui kasutada kodeeringut "aadress, käsk" siis seda jama pole, muidugi juhul kui ühes ajaühikus käske liiga palju pole. Teliku sisse-välja laskmiseks, pommiluugi avamiseks ja tulede vilgutamiseks süsteemi kasutades mingit olulist viivitust ei peaks tulema.