HK Orange+lisamoodul

Saatjad, vastuvõtjad, servod, elektroonika jms
Post Reply
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

HK Orange+lisamoodul

Post by Ervin2 »

Jutt siis sellest oranzhi värvi HK 6k vastuvõtjast,mis ühildub Spektrumi saatjatega.
Kas on keegi katsetanud ka seda lisamooduliga varianti,kuidas on leviga ja töökindlusega.
Proovisin moodulit ka Spekrtumi originaalvastuvõtjaga - toimib.
Ka Spektumi moodul toimib Orange vastuvõtjaga
Ka proovisin mööda maad sammusin eemale ca 100-150m kõik funktsioneeris normaalselt,aga pisuke kahtluseuss jääb........

Image

Image

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Port.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... eiver.html
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Palju see sateliit(moodul) vastuvõtjal juurde annab?. Ja kuidas seda paigutada mudelile võrreldes vastuvõtjaga? Kuna tal juhe pikk taga siis saab teisest eemale panna. Ehk isegi välja? Tegemist vahu lennukiga.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Palju juurde annab, ei tea - siiamaani pole ka ilma lisata probleeme omanud ;) Samas, tean ka kodanikke, kes kahtlustavad "apelsiini" ka koos lisadega.

Paigutamine on aga tüüpiline - võimalikult kaugele igatsugu juhtidest/mürajatest (müra allikad, nagu ntx ESC). Samuti on soovitav panna kõik kasutada olevad vastuvõtuantennid üksteise suhtes *risti*. See viimane tuleneb sellest, et "traadijuppantenn" võtab kõige halvemini vastu signaale, mis tulevad piki tema telge (ehk siis otsapoolt tulevaid). Kui panna antennide tasapinnad risti, siis on lootust, et ühe antenni jaoks kõige ebasobivam saatja-mudeli asend on teise antenni jaoks parim (matemaatilises reaalsuses läheks selleks vaja vähemalt kolme antenni, aga halvima vältimiseks reaalses elus piisab ka kahest)

Välja panemisel on häid ja halbu külgi. Vastuvõtt muidugi paraneb - aga kahjuks ka vastuvõtt igatsugu veele/tolmule/füüsilisele kahjustusele. Samas - kui palju vaht ikka radiolainet takistab. Pigem katsu seespool leida ESC-ist akust ja igatsorti varrastest kaugemal olev koht ( ka süsinikvarras, mitte ainult "servotraat" häirib "radiovälja" ).
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

mina olen katsetanud orange vastuvõtja (6 kanalit) ja spektrumi sateliit kooslust
töötab

töötas ka ilma sateliidita hästi aga see imelühike antenn tekitas kahtlust et mingi hetk võib mootori või millegi muu taha varju jääda.
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Ropka wrote: et mingi hetk võib mootori või millegi muu taha varju jääda.
Nu minu isikliku arvamuse järgi pole ei Orangel, originaal Spektrumil ega kellelgi teisel selles osas olulist vahet ;) Antenni tegelikult töötava osa pikkus on kõigil ikka üks ja sama. Värskemate füüsikaalaste teadmistega tegelased võivad täpsemalt seletada, aga aktiivne (ja signaali vastu võttev) peaks olema miski 31mm suurusjärku jääv otsake (see, kus koaksiaali varje seest "traadijupp" välja paistab). Ülejäänu on varjestatud antennikaabel - avaldab pigem takistust, kui edendab laine vastuvõttu.

Kui keski kasutab pikemaid antenne, siis nendel võib aktiivne osa olla ka mõni kordne pikem (meie poolt kasutatava 2.4G keskmine lainepikkus peaks olema 125mm, sellest antennina "kasutatav" oleks siis 31.25 veerandikuna; 62.5 poolikuna ja loomulikult ka täispikkus).
User avatar
Matsa
Posts: 682
Joined: Mon May 17, 2010 15:10
Location: Tallinn
Contact:

Post by Matsa »

Minu kogemus näitab, et kui viid selle lisamooduli vastuvõtjast kaugemale ja kas siis kõrgemale või madalamale, siis häirete hulk oluliselt väheneb. Kui on liiga lähestikku ja muu elektroonika läheduses, siis on häirete hulk päris suur.
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

mina näen, et spektrum ei kasuta varjega antenni ja jupid on väga lühikesed


9 kanaliga orangel on küll pikk vunts ja selle ots on paljas (ilma varjeta)
6 kanalisel on lühike, ilma varjeta
minu arust pole sellel orangel viga midagi levi poolest, küll aga tasub hoolega vaadata kuhu see paar cm antennike jääb, aku ja mootor võib talle küll levikangestuse esile tuua (tuleb vältida otse enda suunas lennutamist)
kogun vanu vene lennukimootoreid
Post Reply