Page 1 of 1

2.4 GHz

Posted: Thu Nov 30, 2006 22:04
by Kristjan

Posted: Thu Nov 30, 2006 22:17
by vallojoe
Arvestades meil leiduvat wifi jaamade hulka + igasugu muud kola, suhtuksin ettevaatlikult. Eriti, kui samas ka naiteks 2,4 videodownlink peaks olema :P

Posted: Thu Nov 30, 2006 23:10
by lauri
See on jah uus asi, lõpuks vist ka välja tulnud, aga osta veel ei saa?!

Tundub, et mingi väiksema pundi välja-töötatud süsteem, võitleb turul Spektrumi (seosed JR-iga) ja Futabaga, mis ka 2.4GHz just välja lasi. Võib arvata, et JR ka kohe-kohe oma nime alt 2.4GHz riistad välja laseb, näiteks sagedusmoodulid olemasolevatele saatjatele. Lisaks ka olemas Nomadio Sensor, mis küll ei kasuta SpreadSpektrum tehnoloogiat, aga ka 2.4GHz peal töötab.

Muuseas 2.4GHz jama on selles, et USA-s on lubatud suhteliselt suur saatjavõimsus, EU-s vist ligi 10x madalam ja UK-s asjalood veel hullemad. Aga tundub, et sellest pole suurt probleemi.

Spektrumi lahendus on muideks väga huvitav - 2 saatjat ja 2 vastuvõtjat (tegelikult saatjas ka vastuvõtja ja vastuvõtjas ka saatja). Valivad automaatselt 79 kanali hulgast 2 vaba kanalit (nii 5-7 sekundit skännib sagedusala käimapanekul). Eeliseid/põhjsueid kaks: a.) kui ühel kanalil häire vms, siis töötab teine ikkagi b.) 2.4Ghz väga halvasti läbi erinevate objektie levib ja nii kahe vastuvõtjaga, saadakse ka sellest probleemist jagu. Spektrumil 23. novembril tuli välja ka DX-7 aparatuur, mis mõeldud lõpuks KÕIGILE lendavatele mudelitele, mistahes vigurlennu mudelid või plaanerid jne. Eelnine DX-6 oli ainult parkflyeritele ja väikestele elektri-kopteritele mõeldud, väiksema töökaugusega!

Need 2.4GHz asjad täiesti töötavad ja kasutatakse! On igasugu loomkatseid tehtud ka WIFI-de ja muude 2.4GHz segajatega, midagi väga katastroofilist pole! 2.4GHz peal läheb parajaks sõjaks lähiajal tootjate osas...

Posted: Sat Dec 02, 2006 1:01
by Arps
http://foorum.hpi.ee/viewtopic.php?t=236

autotega kasutataks ejuba pea aasta ja minutada jamasid ei ole töötavad ilusti

Posted: Sat Dec 02, 2006 13:02
by [J]
Pikad saate- ja vastuvõtuantennid kaovad minevikku ja kuna 2,4 GHz raadiokiirgus kaugele ei levi, saavad reaalselt segada suutvad häreallikad asetseda ainult väga lähedal. ESC-d jms. sellisel sagedusel häireid tekitada ei suuda.
Nähtavuse piires töötavate apar. turul võib 2,4GHz teha lähiaastatel "puhta töö".
Tänu GHz-del töötava mobiiltelefonitehnika arendamise suurtele investeeringutele pudeneb ka meile sealt see 2,4 GHz rakendamise oskus ja vajalike elektroonikakomponentide baas.