Analoogservo liikumine

Ise tehtud - hästi tehtud. Näitame siin oma projekte teistele!
Post Reply
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Analoogservo liikumine

Post by priitom »

Mul oleks vaja tavapärane servo liikumine, 45-0-45, teha ainult ühesuunaliseks: 0-60 kraadi, näiteks. Kas selline asi on ilma trim-e torkimata võimalik? Digitaalsega oleks lihtne, aga ons see analoogiga võimalik? Ei taha tavapärasele "throttle" kanalile lisada vaid üles-alla funktsiooniga kangile..

Olen enne paari imevigurit, nagu servo stretcher näiteks, kasutanud, aga nüüd on küsimus ühesuunalises liikumises.
Psychology is my med´s
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Re: Analoogservo liikumine

Post by cuprum »

priitom wrote:Mul oleks vaja tavapärane servo liikumine, 45-0-45, teha ainult ühesuunaliseks: 0-60 kraadi, näiteks. Kas selline asi on ilma trim-e torkimata võimalik? Digitaalsega oleks lihtne, aga ons see analoogiga võimalik? Ei taha tavapärasele "throttle" kanalile lisada vaid üles-alla funktsiooniga kangile..

Olen enne paari imevigurit, nagu servo stretcher näiteks, kasutanud, aga nüüd on küsimus ühesuunalises liikumises.
Oot, aga kas tavaline servo õla 45 kraadi keeramine antud juhul ei päde?
Või, kuidas Sa seda va "tavalise" kangi korral 0-60 liikumist mõtlesid? Et kang keskel, servo "alumises" asendis... nihutad kangi ühele poole, servo "tõuseb"... nihutad kangi teisele poole, servo jällegi "tõuseb"?

Ok, omaette nähtus on muidugi veel see, kui tahad servo käigunurka suurendada - aga -45..0..+45 on ju tegelikult suurem käimine, kui 0...60 (90 > 60 )
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Post by priitom »

Mul oleks vaja servo õlga liigutada ainult edasi-tagasi ehk ilma tsentri olemasoluta. Teisisõnu, kui saatja kang liigub üles-neutraali-alla, siis mind huvitab ainult üles-neutraali liikumine (ja sama teekond tagasi) - ei taha, et servo hakkaks kogemata kangi alla tõmmates jõuga puiklema, vaid sel juhul eksisteeriks vaid tühjus.
Psychology is my med´s
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

priitom wrote: ei taha, et servo hakkaks kogemata kangi alla tõmmates jõuga puiklema, vaid sel juhul eksisteeriks vaid tühjus.
Hmm, kardan, kas see "sigadus" isegi digiservoga õnnestuks, aga see selleks.
Analoogservo puhul oleks ilmseks lahenduseks piisavalt tark pult, kui muid elektroonilisi vahevidinaid ei taha kasutada. Oma puldil ma kasutaks näiteks miski rakenduspunktiga mixingut, aga samas, ei ole kindel, et see soovitus aitab - ei tea ju, mis pulti Sina kasutad.
Post Reply