Projekt - Speedy(klaasplastikust)

Ise tehtud - hästi tehtud. Näitame siin oma projekte teistele!
Post Reply
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Projekt - Speedy(klaasplastikust)

Post by kyylik »

Tere.Mõtlesin siis teiega jagada oma lennuki projekti teist osa,nimelt uue lennuki valmistamist.Lennukiks on valitud Speedy. (1.6m tiivaga)
Üritan siis valmistada klaasplastikust keret.tiiba jne jne.

hetke seisuga on valmis juba üks pool kerest.

Image

Sain siis poole kere kaaluks 99g.(ilma värvita) selle järgi suudan teha isegi sama kaaluga kere mis originaalis.tiivast ärme ültc räägi..sellega põrun korralikult rautselt!! miinuseks kaalu jälgides peaksin mainima et kogu keret ei kannata väga paksuks teha..aga nüüd jääb saba osa nagu pehmeks vms.ehk teise poole külge liimides tekib tugevust juurde.hetkel pole ka muidugi lisatud kere sisse ribisid vms.tegu puht tühja kerega.cr 1-2mm paksusega.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Täna siis sai ka valmis teine pool..nurkade lehvimise jätan homseks.
hetkel kogu kaal ilma värvita 212g.

Image
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

speedi

Post by särts »

Oled tiibade peale ka mõelnud juba?
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Re: speedi

Post by kyylik »

särts wrote:Oled tiibade peale ka mõelnud juba?
Veitc olen.need vajavad eriti nuputamist,eks katsetan ribisi jne.ehk õnnestub saada need lennu võimeliseks.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Nii.Tänaseks on liimitud juba mõlemad kerepooled.Täna sain ka valmis kabiini katte.Nüüd ootavad mõlemad peale pisikest üle lihvimist värvi,lisaks on tulemas ka juba elektroonika.

Image

Teha on siis veel vaja:
Tiivad
Tüürid
Servo katted
Ning,ma ei tea kas see just väga õige nimi on aga: horisontaalne stabilisaator
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Nii.... väritud! kuna tegu protoga siis proovisin algul katta lennuki valge värviga(nagu pildid)ilma krundita.ei kata ültse ära!! hetkel küll juba kere tegelikult mustaks värvitud.Tuleb selline Black lennuk e.must lammas:D

Image

Täna sain ka kätte kogu elektroonika poole.Äitähh fpvmarko!
Mõtlesin siis algul katseta veits karmimat mootorit,kuna lennuk pole nagu norm kaalus lõpus.NB! Tiivast on juba 50% valmis.

Image

***Ütlen kohe ära et kuna tegu protoga siis ma ei näe väga vaeva nurkade lihvimisega ja üli hea värvimisega.tegu testiga kas lennuk lendab,kui lendab siis läheb kohe käiku uus ja korralik lennuk koos krundiga jne jne***
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

kyylik wrote:***Ütlen kohe ära et kuna tegu protoga siis ma ei näe väga vaeva nurkade lihvimisega ja üli hea värvimisega.tegu testiga kas lennuk lendab,kui lendab siis läheb kohe käiku uus ja korralik lennuk koos krundiga jne jne***
Aga miks ta ei peaks lendama? Liiga raske?
Vormid on ju ikkagi tehtud. Sinna võiks proovida sabaosas tiba õhemalt seda vaiku ja klaasi panna. Samuti tasuks kombineerida kevlarit ja sütt.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Oehh wrote:
kyylik wrote:***Ütlen kohe ära et kuna tegu protoga siis ma ei näe väga vaeva nurkade lihvimisega ja üli hea värvimisega.tegu testiga kas lennuk lendab,kui lendab siis läheb kohe käiku uus ja korralik lennuk koos krundiga jne jne***
Aga miks ta ei peaks lendama? Liiga raske?
Vormid on ju ikkagi tehtud. Sinna võiks proovida sabaosas tiba õhemalt seda vaiku ja klaasi panna. Samuti tasuks kombineerida kevlarit ja sütt.
no kuna ma kere tegin mõnest kohast liiga paksu.värviga testimine on tublisti +g juurde lisanud.eks no 200g läheb kohe kindlasti raskemaks vms.need on esimesed testimise rõõmud:D
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

kyylik wrote:....värviga testimine on tublisti +g juurde lisanud...
See on küll veidi off-topic aga nt jänkide Shuttle sai kohe päääris palju kergemaks kui too suur tsentraalne kütusepaak jäeti värvimata. Kui ma ei eksi, siis oli vahe lausa tonnides !
Pole midagi paremat halvast ilmast !
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Siin 4 meetrise plastiklennuki kaalujaotus:
http://www.hyperflight.co.uk/products.a ... me=maxa-4e
Ehk aitab sihte seada :!:
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Et siis olen nüüd jõudnud juba nii kaugele....

Image

et siis nüüd ribidega mässama ja vaikselt unistama tiiva kokku liimimisest.

Image
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Hetkel on projekt pausil.suvi võtab juba palju vaba aega ära ja lisaks on antud lennukile tiiba suht keerukas ikk teha(nii et see väga väga raske ei tuleks) nüüd naudin veits lennutamist ja siis võtan mingiaeg uuesti käsile.vahepeal teen uue kere,aind poole väiksema ja tiivaga sama.kusagile on vaja mahutada vedelev 3400kv mootor:D
Post Reply