Ohikatega lendamine

Ohimudelid ehk Control Line Circular Flight
Post Reply
User avatar
aviaator
Posts: 398
Joined: Fri Sep 10, 2010 19:18
Location: Tartu
Contact:

Ohikatega lendamine

Post by aviaator »

Hea et teema on kedagi liigutanud, nagu ma oma blogis kirjutasin ,et lähen laupäeval Raadi lennuväljale lendama siis saigi käidud kuigi ilm oli pöörane.

Minu tuttav Venemaalt lennutas oma suurt lennukit aga siis jätkasime väikeste ohikatega mis töötavad Cox mootoritega ja mida pakun oma kodulehel.

Nalja oli palju ja lendasid ilusti ka suure tuulega , ohjad kunstkiust 10. meetrit, mootor käivitus koheselt ja läkski lahti lendamiseks.
Poisid nurusid lendamist 8 ja 6 aastat aga tuule pärast seekord ei saanud.
Pole vaja spetsiaalseid platse aitab koolistaadionist või muruplatsist

Kogu eelarve olenevalt mudelist ja muust vajalikust 500.EEk

Hea algus tutvumiseks aerodünaamikaga ja mootori ehitusega ja kuidas see kõik koos toimib.

Aviaator
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Leidsin niukese video http://www.youtube.com/watch?v=q9G2nRT4bOU
No kui selle vaatamisega ka närv ei liigu siis.......?????? Kas Aviaator ehk kommenteerib? Ja vanad TEGIJAD Kuno ning Veteran öelga ka paar hääd sõna :) . Ma olen kindel et ka Ropkale, Raitsile ning Cuprumile pakub huvi (õhuvõitlejad). See ju lust odava raha eest ning rahulolu garanteeritud :)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Ja siin näide kuidas lapsed "ei taha" lennata :) http://www.youtube.com/watch?v=whEwDqA4 ... re=related
User avatar
aviaator
Posts: 398
Joined: Fri Sep 10, 2010 19:18
Location: Tartu
Contact:

Prosperil on õigus

Post by aviaator »

Just sellist lõbu ma pakungi nagu on näha jaapanlaste videol.

Ei midagi keerulist ja lihtsalt lõbus , ka teiselt videolt on näha et vana mehe elutee määraski just selline harrastus.

Kahjuks on praegult halvad ilmad aga mõtteaineks ikka.

Tahaks veel märkida et tõelise tasemeni on pikk tee ,tegelikult mudeli keerutamine mööda ringi pole veel kõik, korralik õhuvõitlus kõikvõimalikkude manöövritega on tase omaette.

Aviaator
User avatar
Veteran
Posts: 59
Joined: Tue Aug 24, 2010 11:24
Location: Viljandimaa

Ohimudelid.

Post by Veteran »

Ohimudelite lennutamine on kahtlemata huvitav tegevus ning pakub algajale tükiks ajaks võimalust areneda ja midagi uut õppida.Sest kui horisontaallend selge ning mudeliga osatakse sujuvalt maanduda, saab jätkata pilotaazivigurite õppimisega või suuremate lennutamiskogemuste puhul juba õhuvõitlusega.Kõik see nõuab tööd ja harjutamist, mistõttu igav ei tohiks hakata.
Kallis see lõbu ei ole ja avariideta ning mudelit lõhkumata on instruktori abiga, nagu jaapanipoiste videoski näha oli,esimesed sammud selgeks saada. Lisaksin veel seda, et omalajal lasin noortel pilootidel enne esmalende teha harjutust, kus nad keerutasid kohapeal, imiteerides ringlendu.On tavaline, et alul hakkab pea ringi käima ja siis kaob kontroll ka mudeli üle.Selline kuiv lendamine jättis nii mõnegi mudeli terveks.
Tervitustega Veteran.
Post Reply