Häda ja viletsus ESky Belt CP V2 ga

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
ermok
Posts: 3
Joined: Wed Aug 05, 2015 12:16

Häda ja viletsus ESky Belt CP V2 ga

Post by ermok »

Tere,

Mul selline mure, et juba aasta jooksul pole saanud ESky Belt CP V2 toimima.
Ostsin ta kasutatuna, oli näha, et kukkunud ja korralikult. Hunnik juppe välja vahetatud, aga ikka ei saa asja kokku niipalju, et saaks hakata lendamist õppima. Kokkupanek iseenesest ei ole midagi keerulist. Aga jätkuvalt on probleemid.

Sabarootor tekitas kõrgematel pööretel vibratsiooni, pearootori plastikosad andsid piisavalt läbipainet (ostetud ebayst)

Jukerdasin mis ma jukerdasin, lõpuks tellisin hiinast cnc metal head upgrade kiti.
Sellega kohe hädad - sabarootori kinnitustes mõned keermed puudu ja pearootor ei läinud kokku. Okei, need vead sain ravitud, sabarootorist kadus vibratsioon ära aga pearootor viskas, pikema otsimise järel leidsin vea põhjuse nimelt pearootori võlli ava on natuke suurem kui võll ise, nii 0.5mm aga sellest piisab, et rikkuda pearootori tasakaal. Leidsin lahenduse, panin õhukese vaskteibi vahele, täpselt 1 ring täies ulatuses, nüüd pearootor ei viska enam niipalju, võibolla viskab vaid pearootori "kübar" natuke. Igatahes madalamatel pööretel on vibra sees, kõrgematel see kaob.

Originaal güro on vahetatud assan ga250 micro mems güro vastu.

Pöördalusel katsetanud korduvalt, blade tracking tundub olema paigas, gyro hoiab HH modes saba kenasti paigal aga kui proovin maas pöördeid tõsta siis kopter tahab kohe külili minna, nagu oleks midagi väga valesti reguleeritud. Enne viimast kontrolli tahtis see mul kohe paremale poole külili minna - vasak jalus tõusis ikka järsult üles. Viimati proovisin täna, nüüd tahab esiotsa tõsta ning kergelt kaldub vasakule.

Esmase teooria olen selle järgi omandanud: http://www.dream-models.com/helicopters/battery01

Mingi simulaator on ka olemas aga klaviatuuriga tundub see asi liiga lihtne olema, traineri kaablit poel veel kokku joota viitsinud.
Minu küsimus selle pika jutu peale on, et kas Tartu kandis leidub kedagi, kes saaks mind veidi aidata selle nuhtluse lendama panekul
User avatar
varustaja
Posts: 480
Joined: Sat Feb 25, 2012 23:30
Location: Tiskre

Post by varustaja »

Ehk on sellest eelmise omaniku matsust servod ka pihta saanud? Kui throotle hold on peal kas siis liiguvad kõik swashi servod ühtlaselt?
Team Losi LST XXL 1/8 scale Monstertruck, 105km/h electric speedboat, HBX massive 1/10 trophy truck, Align 450pro DFC,Compass Atom 500 fbl, MSH Protos MAX V2 800 (1.77m disk diam.)
ermok
Posts: 3
Joined: Wed Aug 05, 2015 12:16

Post by ermok »

Tere,

eile õhtul hilja kirjutades unustasingi mitmed asjad lisada.

Servod töötavad kenasti, kange liigutades kuulavad kõik sõna ja toimivad stabiilselt, ei mingeid raginaid või vahelejätmisi. Swashplate on oma arvates õigesti reguleeritud,
tegin selle jaoks "tööriista" 1.5mm vasktraadist mis siis toetab pearootori võllile ning teine ots kompab swashplate. Servo liigendid ja lingid on suhteliselt lõtkuvabad,
mingi sõrmega kergelt tuntav lõtk küll on aga ise arvan, et see ei tohiks niipalju mõjutada. Mis aga on veider on see, et main gear viskab ikka korralikult, olen proovinud
erinevaid main geare koos ühesuunalise laagri vahetusega aga ikka viskab. Nüüd on tasapisi hakanud jääma mulje, et äkki mingi ma ei tea mis jõu tagajärjel mootori
võll ehk kõver. Mis ma muidugi pean lisama on see, et lennata ma CP kopteriga ei oska, samas pult püsib kenasti käes kangidega väga ei rapsi. Varasem kogemus FP kopteritega olemas. Endal veel 1 pisikene taskukopter. Sellega lendan toas enamjaolt terve aku korraga. Mehhaanikat tunnen ja saan aru kuidas asjad
võiks toimida aga see kopter teeb mu nõutuks.
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Siin Tartus on veel üks mees kellel kasutatud Esky honey bee king 2. Tema oli ka oma kopteriga hädas. No pole ikka selliste lennuomadustega mis olla võiks. Ehk lepime kokku mingi aeg ja vaatame ühiselt kopteri üle?
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

Algajal on keeruline ka korras kopterit õhku tõsta... seepärast sul ongi saatja, et koheselt korrigeerida kopteri asendit. Pole mõtet loota, et kopter otse õhku tõuseb, eriti kui aeglaselt tõusta.

Kui ta koguaeg ühes suunas kaldub, saad puldist seadistada "trimme" vastas suunda. Ja kui lõpuks trimmitud saad võid üle vaadata, et äkki tasuks servo linke reguleerida ja trimmid tagasi nulli panna...
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Esky Belt on suht kerge kopter ja tahab kindlat kätt saada. Enne kui simus kõige kipakamat kopterit rahulikult paigal ei hoia, pole mõtet proovidagi. CP kopterid (levinumad) tavaliselt kipuvadki sabarootori mõjul vasakule kanduma ja maas kummuliminek on ka täiesti tavaline sellise kopteri puhul :D
Klaviatuuriga simus CP kopteriga lendamist harjutada IMHO suurt tolku pole, pead ikka oma seljaaju puldi kangidega ära harjutama :)
CP kopteri juhtimiseks on sul vaja millisekundides reaktsiooni ja kui hakkad mõtlema, mis kangi liigutada, oled lootusetult hiljaks jäänud ja pead juppe tellima minema :lol:

Peahammakas võib veidi üles-alla visata, sellise kopteri puhul pole hullu. Kui horisontaalsihis viskab siis on midagi katki sul. Ja mootori pinion ei tohiks ka jõuga vastu peahammakat suruda.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
ermok
Posts: 3
Joined: Wed Aug 05, 2015 12:16

Post by ermok »

Hei,


ajasin eile ClearView simu koos SmartPropoPlusiga tööle ning tegin ka kaabli valmis. Ja tuleb tunnistada, et pisikeste mänguasjadega lendamine on mu sõrmede koordinatsiooni ära rikkunud. Need pisikesed jullad millel on sabamootor, nende pööramine käib parempoolse kangiga, ning nüüd ongi seda tunda. Simus tuleb ikka pikalt tööd teha. Mõni teadjam mees vaatab mu kopteri üle ning veendub, kas on kõik nii nagu peab ja siis enne ma seda lendu ei proovi tõsta kuniks sõrmede töö kinnitunud. muidu taas hiina varuosa müüjad viskavad rõõmust saltosid
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Kui oled Tallinnast siis tule homme (laupäeval) Kollasele, seal on F3C võistlus ja muidu kopterilennutamine ka. Kopteri asjatundjaid peaks piisavalt kohal olema :)
Täpsemalt vaata Ürituste ja võistluste alt
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
Post Reply