F3K DLG-plaaner

Viskekad ehk HLG ja DLG plaaneri
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Lõpetasin oma mudeli ära lõpuks. Kaalu tuli 270 grammi, kuid seda väheke liiga taga asetseva raskuskeskmega, ninasse lisatud tinaga kaalub nüüd kuskil 300-310 (vastik osutiga köögikaal) :lol:
http://gallery.pistik.com/view_album.ph ... =mardi-dlg
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Post by arne »

Väga ilus kukkus välja. Loodame et lendab sama hästi.

Arne
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Loodan ka, kuradi ilmataat keerab kärna alati kui uusi lennukeid vaja katsetada :twisted:
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kas viskeka mõtted on kõigi peast kadunud? Teema kuidagi väga vaikseks jäänud :o
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Mõtted alles aga hetkel tundub, et enne detsembrit ei vea välja. Kuna ma väga laisk ehitaja, siis tahan kohe korralikku ehk LongShot 2 tõenäoliselt tuleb siis. Annan kindlasti teada, kui tellimiseks läheb...
Lauri Laidna - www.pistik.com
Ets
Posts: 70
Joined: Mon Oct 22, 2007 14:30
Location: Hiiumaa

Post by Ets »

Tere

Lugesin siin hoolega foorumit ja tärkas huvi selle klassi vastu. Eks iga asi äratab rohkem huvi kus on mängus ka kerge võislusmoment :) Minu seekordne küsimus on lühike ja lihtne....kas see klass on sobilik algajale?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Minumeelest on see päris ideaalne algajale. Loomulikult mitte nii, et lähed null-teadmistega platsile lennukit loopima, siis pole lõbu kauaks. Kuid kui on veidi simu peal harjutatud ja pilt selge, kuidas lennuk lendab ja mis pidi tüürid käima peavad, siis peaks päris perspektiivikas olema!

Arne-ga võiks teha ühe koolitusvideo :wink:
Lauri Laidna - www.pistik.com
Ets
Posts: 70
Joined: Mon Oct 22, 2007 14:30
Location: Hiiumaa

Post by Ets »

Kas keegi oskab vastata milline lennuk on simulaatoris käitumiselt kõige sarnasem nendele visatavatele lennukitele. Simu on FMS. Saaks kohe harjutama hakata :) Tuli veel selline küsimus meelde, et kas puldi häälestamine on iga mehe enda otsustada või on sellel ka mingid piirid, standardid. Mõtlen siin seda millise kangi all peaksid olema pöörd tüürid millise all körgus tüürid. Netis on igasugu erinevaid võimalusi silma hakanud.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Ets wrote: Mõtlen siin seda millise kangi all peaksid olema pöörd tüürid millise all körgus tüürid. Netis on igasugu erinevaid võimalusi silma hakanud.
Kui netis on juba silma hakanud, siis siinkohal linke erinevatele saitidele ei postitaks ;)
Aga üldine võlusõna on "maitseasi". Salaja võin kõrva sosistada, et eestimaal kipub Mode2 olema kõige rohkem levinud (teiste modede kasutajad ei kuulnud mind - ma tean, et teid on piisavalt minu lintšimiseks ).

Mis aga valikusse puutub, siis soovitan võtta sellise, mis esmajoones omale kõige mugavam tundub, ning mida juhendaja kasutab. Arvan, et esialgu läheb Sul vaja kedagi kogenumat, kes Su uue mudeli õhku tõstab ja ära timmib.
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Seoses mode´dega oskab Arne kindlasti miskit öelda. Viskeka puhul on ju see teema et teatud asju pead olema võimeline juhtima ka vaid vasaku käega (kui paremas on lennuk) ja see seab kanalite paigutamisele puldi peal mingid piirid.
Kristoka
Posts: 328
Joined: Fri Nov 03, 2006 17:53
Location: Tallinn

Post by Kristoka »

Nonii, unetuöö on ära tasunud.. Lennuk valmis.
Pilt: http://img523.imageshack.us/my.php?image=img1000ze6.jpg
Kaal:190g
Tiivaulatus on 1270mm .

Esimeseks kõlbab küll, ma loodan.
Kristo
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Hooaeg algamas, kas keegi midagi soetanud/ehitanud on?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Mina kahjuks jõudnud pole, aeg ja finantsid mõlemad tagasi hoidnud. Ehk leiab Soome ModelExpolt sobiva aprilli lõpus...
Lauri Laidna - www.pistik.com
mart
Posts: 498
Joined: Tue Aug 15, 2006 16:53
Location: Wermelskirchen

Post by mart »

Käisin veel laupäevalgi lapse mudelit loopimas.
Lendas endiselt.
Image
Selline mudel siis.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Üks DLG lennus võib päris ränk HITECH välja näha (tegelikult ongi):
Image
( http://www.hyperflight.co.uk/products.a ... lider+Kits )
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Post by arne »

tulnuk wrote:Seoses mode´dega oskab Arne kindlasti miskit öelda. Viskeka puhul on ju see teema et teatud asju pead olema võimeline juhtima ka vaid vasaku käega (kui paremas on lennuk) ja see seab kanalite paigutamisele puldi peal mingid piirid.
Tegelt küll mitte. Puldi juures on kaks olulist asja: kuidas ta käes püsib (s.t. kas on kuskilt kinni krabada) ja kas samal ajal satub mõne näpu alla isetagastuv nupp stardiresiimi jaoks.

See viimane on keeruline teema - sa pead pulti hoidma väga kõvasti ühes käes ja suutma samal ajal üht näppu liigutama nii, et üldine haare ei lõdeveneks.

Minu viimane leiutis on vajutatav nupp puldi põhja all - väga ergonoomiline ja annab kindlasti paar meetrit viskekõrgust juurde.

Mode1 vs mode2 vs mode3 vs mode4 ei mängi eriti rolli minu meelest. Endal on mode2.

Arne
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Mis see stardi reziim teeb? Hoiab kõrgustüüri peal vähe? või vastupidi?
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Post by arne »

Kõrgustüür jah. "natuke peale" - mida sa sellega mõtled? Kangi natuke enda poole või endast eemale? Kangi natuke enda poole, ehk kõrgustüüri tagaserva ülesse.

Arne
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kõrgustüüri tagaserva üles, jah.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Cuprum soetas omale ModelExpolt mingi puhastverd hiina DLG ;) Ootaks siis kommentaare, kuidas ka lendab ja tegutseb. 90€ vist olla maksnud ja kaasas oli 4 bluebird servot, lipo 200mAh 2s ja bec. Polnud küll 1.5m vaid kuskil 1.23m vms.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

lauri wrote:Cuprum soetas omale ModelExpolt mingi puhastverd hiina DLG ;) Ootaks siis kommentaare, kuidas ka lendab ja tegutseb. 90€ vist olla maksnud ja kaasas oli 4 bluebird servot, lipo 200mAh 2s ja bec. Polnud küll 1.5m vaid kuskil 1.23m vms.
Mitte BlueBird vaid BlueArrow ;)
Mis koostesse puutub, siis jah, puhastverd hiina käkk(tm) - a loodan, et lihtsalt oma lõbuks loopimiseks seal selle raha eest siiski asja on.
http://www.bluearrow-rc.com/en/detailpr ... ?intID=156 on lingiks asjale.
Kommentaariks nii palju, et
1. Aileka servojuhtmed lühikesed, kuigi tiiva sees servokambrisse keritud osast täitsa piisaks - a loomulikult juhtmed kuskile kinni liimitud, niiet liigutada ei õnnestu ilma tiiba avamata - pole viga, kolb seisab veel käes ja tina leidub
2. Needsamad servod on sisuliselt kinni tõmmatud tiiba katva kilega. Peal olev paksem tselluloiditükk on rohkem iluasjaks. Lisaks veel kinnituskruvide osav suskamine alusklotside servadesse.
3. Näis, mida raskuskese arvab. Hetkel mulle tundub (pole veel reaalselt sinna minevat vastuvõtjat), et saba on tummiselt raskem, kui peaks.
4. Komplektis kaasas olnud 2S LiPo kohta polnud mitte kuskilt manuali/andmeid võtta. Peal kirjas ainult mahtuvus, pinge ja see, et tegu 2S elukaga. Ok, see peletis pole nii suur, et peaks piiripeal laadima, kuid viisakas oleks laadimisvool ikkagi ära mainida. Ma ju ei viitsi lisaks veel nende oma laadijat hankima hakata.


Aga näis, mida lennukatsed ütlevad. Hetkel ma siiski veel arvan, et see "tervisespordivahend" tasus oma hinda.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

LiPo laetakse reeglina 1C ehk ühe mahtuvusega võrdelise vooluga ehk seda siis 200mA-ga ja laadimisprotsesse on kõigil LiPodel ühesugune, seda oskab juba õige laadija ise.
Lauri Laidna - www.pistik.com
prederik
Posts: 159
Joined: Thu Aug 31, 2006 13:14
Location: Tartu
Contact:

Post by prederik »

Kas alla-meetri-DLG-dega ka kellelgi kokkupuudet olnud? Lisaks Cuprumi ostetud Venusele teeb see Blue Arrow ka sellist mudelit nagu Angel http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=64180
User avatar
kurikoer
Posts: 39
Joined: Wed Sep 07, 2005 20:47
Location: Tartu

Post by kurikoer »

Hey!

See teema on küll väga ära vajunud, aga ma mõnda asja ikkagi pärin. Need kes Long Shot 2-te rohkem uurinud( võibolla koguni soetanud) ehk teavad, mis seal KIT-is on? Ma saan aru, et kaasas on:
nina pod, tiivapooled, kerepoom, katmata stabilisaator + kiil, kile balsa detailide katmiseks ja vist ka servokaablid.
See väga üldine kirjeldus praegu, aga ehk täiendate.

T.T
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Minu dlg #2:
http://gallery.pistik.com/view_album.ph ... me=album97
Kaal viimasel pildil 180g. Juurde tuleb veel eleronide,juhikute ja elektroonika (~80g) kaal, tõenäoliselt nipet-näpet veel midagi.

Edit: Vahust tiib ei tulnud hea välja, ehitasin ribitiiva. Pildid galeriis.
Kaal pildil 270g.Sees on vastuvõtja,aku,kõrgustüüri ja pöördetüüri servod.
Eleronidesse tulevad kergendusaugud, sealt ehk võidab 10g. Lisada veel eleronide servod 2x9g,kattekile, natuke süsiroovingut/klaasriiet viskepulga ümbrusesse+liimi. Kui saan kaalu alla 320g olen rahul. Eelmine mudel oli 1.35m tiivaga,6mm süsitorust boomiga(JAMA!),pöördetüürita ja 300g.
Uus mudel 1.5m tiivaga, pöördetüüriga, lätis tehtud boomiga, pod tugevdatud 10x0.5 söeliistudega. Ühesõnaga väike samm edasi jällegi.
Kuidas teistel? Keegi midagi uut soetanud/meisterdanud?
Edit2: Valmis! Lennukaal 320g.
http://gallery.pistik.com/view_album.ph ... me=album97
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Täitsa lendab, sai tänase "kerge" tuulega kullo kõrval platsil proovitud.
Keerab väga tihkelt eleronide ja pöördetüüri koostööl, tuul oli muidugi kõva, kuid parim lend oli siiski kuskil 40sek kanti, seal puude vahel tuul keerutab nii, et mõni suvaline hetk võib lennuk järsku lennus paar m alla kukkuda, või siis üles, seda siiski harvem. :wink: Täitsa rahul olen, jääb loota vaiksemale ilmale, kuigi selleks väheke vale aastaaeg see sügis.
Kiku
Posts: 173
Joined: Tue Jan 26, 2010 22:55
Location: Tallinn, Mustamäe

Post by Kiku »

Julgen kuulutada, et Eestimaa pinnal on üks viskekas nüüd juures. Suvel sai soetatud ukrainlaste Elf.

Lennuk on tüüpiline Vladimiri mudel ([J]'il on üsna sarnane elektriplaaner kuid tema umbkaudu 3 meetri vastu on mul panna vaid 1 meeter) - kilega kaetud ribitiib, ribid on kaetud söelindinga, esiserv on vormitud süsi, söest latt tagatalaks ja söest poom. Ma loodan, et mu signaal jõuab üldse kohale kogu selle söe kõrval :).

Kaaluks tuli 102g, kui pingutada siis peaks saama alla 100g ka kuid esialgu pole see nii oluline. Nüüd tuleb mul jääda ilusat ilma ootama, et saaks esmalennu teha.
Kiku
Posts: 173
Joined: Tue Jan 26, 2010 22:55
Location: Tallinn, Mustamäe

Post by Kiku »

Väikese seltskonnaga sai järgi proovitud, et minu mudel lendab ja ootab juba innukalt uut hooaega. Kuidas hiidlasel ka oma mudelitega läheb? Olen kuulnud, et muretseti üpriski vinged mudelid kuid ühelgi võistlusel polnud neid näha, kas on oodata lennukaaslasi uuel aastal?
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Elf sobiks suurepäraselt mõnel sümboolsel mäeveerukesel Eesti plaanerite noorterekordi ületamiseks. Lennu demo sellel videol:
Image
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Tore et meid ikka oodatakse. Eelmine aasta on läinud võistlustel osalemisega nihu. Elu väänas kõigile vingerpussi ja saatis meid väljamaale asumisele. Ja kuna lendamine on meile veel hobi mitte elukutse siis tuli nutuga sellele alla vanduda. Sellegi poolest on tahe võistelda endine. Väga tahaks uuel hooajal mõõtu võtta. Näha on et ala on arenguvõimeline ja teeme kõik endast oleneva. :) Tervitused seniks Rootsimaalt.
Post Reply