Paluks abi otsustamisel.

Kõik mis on seotud autodega üldiselt, kiirusmudelid, trassimudelid...
Post Reply
Mudelist
Posts: 1
Joined: Mon Jan 18, 2010 20:06

Paluks abi otsustamisel.

Post by Mudelist »

Tervist,

Olen tegelenud kunagi mudelismiga, aga aja puudusel jäi see tegevus kahjuks seisma, nimelt sai sõidetud elektrilise rc autoga. Nüüd kuskil paar kuud tagasi sai tolmukiht autol pealt puhutud, kõik liikuvad detailid määrdeainega turgutatud ning masinale särtsu antud. Pani ikka vere keema küll. Nüüd juba iga päev sõitnud, ainuke miinus on see akude laadimine, nimelt on üks paar akusi ja nendega saab kuskil 5 kuni 10 minti põristada, siis jälle laadida vaja.

Nüüd aga olen uurinud vaikselt kütusega sõitvaid masinaid, saaks pikemalt sõitmist nautida. Tuli kaa üks pakkumine sõbralt, Kyosho Pure Ten Alpha 3, kasutatud, aga töötab ja RTR komplektina, hinnaks on alla 2000 krooni, ainuke miinus asja juures see, et tõmmits on puru.
Uurisin ka seda, et ebayst saaks Pure Ten Alpha 4 kuskil 3000 juures ja tegu oleks täiesti uue ning samuti RTR komplektina.


Siit nüüd tulekski kaks küsimust, et kumba rohkem tasuks, pole varem kokku puutunud sisepõlemis mootoriga puldikatega, küll aga olen igasuguste erinevate mootoritega ja nende timmimisega. Masinaga ei ole võistlusplaane, samas kunagi ei tea, mis elu tuua võib.

Teine küsimus on kütuse kohta, et nagu ma aru saan, siis kasutavad need masinad Nitro kütust. Aga kas on olemas ka selliseid mudeleid, mis sõidavad bensiini ja kahetakti õli seguga?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Eks need nitro-mootoriga (see "nitro" on släng, tegelikult ikka sisepõlemismootorid, mis metanool+nitrometaan+õli+lisandid kütusega töötavad) autod sõidavad samuti 10-kond minutit, siis pead tankima. Niiet kokkuvõttes teeb enamvähem sama välja. Üldiselt on odavam ikkagi paar lisa akupakki osta kütuse asemel. 5L nitrokütust = 500kr ja kulu on umbes 1L tunnis 1:8 mõõtkava puhul.

Bensiinimootoriga autod on 23cc või 26cc mootoriga, väiksema kubatuuriga bensiinimootoreid sisuliselt ei tehta või siis pole need laialdaselt levinud. Nii suur mootor aga läheb 1:5 - 1:6 mõõtkavas auto peale. Kindlasti on bensiinimootoriga kõige lihtsam ringi käia - suhteliselt lihtne seadistada, üpris hooldusvaba ja töökindel.

Niisama sõitmiseks on üpris lollindel masin HPI Baja (bensiinimootoriga). Kahjuks küll mõistliku masina eest tuleb ka suurusjärk 10k välja käia.

Neid 3k kanti jäävaid masinaid ei oskaks küll soovitada. Normaalne nitromootor maksab 2k krooni, alla selle on paras saast. ODAVAT (halvas mõttes) nitromootoriga autot küll ei soovita... eriti mingi Kyosho plekist pann.

Auto puhul arvesta ka varuosade saadavusega. Kas tellid juppe ühekaupa kuskilt netist või ostad endale kuhjaga varuosasid?

Vaata ja küsi nõu ka siit:
http://shop.planana.ee
http://www.fasthobbies.eu
Lauri Laidna - www.pistik.com
Post Reply