Mobiiltelefoni aku laadimine RC-multilaadijaga?

Teemast mööda vestlus... ehk kõik mis pole seotud mudelismiga!
Post Reply
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Mobiiltelefoni aku laadimine RC-multilaadijaga?

Post by priitom »

Mu telefon on viimase kahe kuu sees korduvalt maha kukkunud, kui laadimisjuhe järel ja higine laadimisprotsess töös.

Nüüd, viimase paari nädala jooksul, kui laadimisjuhe järgi lükata, hakkab telefon justkui pilti ette laadima, aga jääbki seda tegema, nagu restarti, ja ei lae enam isegi PIN-i aknani. Ei saa enam seda asja tööle kuramus. Mõtlesin, et äkki on flex-kaabel sees jälle katki, nagu aasta tagasi, aga see on korralik ja ühendused korras (kontrollisin).

Kas võib olla, et kukkumisel on laadija pistik deformeerunud või telefonis sees kuskil plaadi peal miskit katki? Silm vigu ei leidnud, kui lahti võtsin, aga ega ma spetsialist pole.

Mõtlesin siis, et äkki on võimalik aku multilaadijaga täis laadida. See ju suudab Li-on akusid kah laadida, aga ma ei saa aru, kuidas seda tegema peaks. Kasutaksin IMAX-i laadijat. Akul endal on 3 klemmi, nagu teistelgi telefonidel. + ja - on selgelt tähistatud, aga mille jaoks keskmine klemm? Kuidas saaks asja laadida? Krokodillid abiks?

:?
User avatar
rallikas
Posts: 430
Joined: Wed Feb 28, 2007 21:11

Post by rallikas »

Olen mobiili akut laadinud, keskmisele kontaktile ma tähelepanu ei pööranud.
Krokodillid vms tulevad kasuks..
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Kasuks tuleb äravisatud telefon mis kasutab samasugust akut :)
Isegi erinevatel põhjustel kasutuskõlbmatu telefon,
on tavaliselt SIM-kaardita ja mõned ka ilma sisse lülitamata nõus akut laadima.

Kui pole - saad vanast telefonist aku laadimiseks pesa.
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Post by priitom »

rallikas wrote:Olen mobiili akut laadinud, keskmisele kontaktile ma tähelepanu ei pööranud.
Krokodillid vms tulevad kasuks..
Ei õnnestunud laadida - ütleb "connection break". Kõik ühendused on aga tibens-tobens. Ei tea, pirts aku võib-olla.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Vanasti oli too 3. klemm termotakisti jaoks, millega jälgiti aku temp. laadimise ajal. Siis võiks jätta tähelepanuta. Aga...mõned (eriti läpakate) akud sisaldavad elektroonikat, mis pinge maha võtab, kui aku liiga tühi. Suhtlemine välisilmaga käib digi kujul ja sellist sa juba RC-laadijaga ei lae.
Kui testriga mõõtes on aku klemmidel pinge olemas, võiks siiski proovida. Connection break tuleb sel juhul lihtsalt halvast kontaktist - nende klemmidega on pagana raske stabiilset ühendust saada.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Nu kui ühe tootja ühte mudelit õnnestub laadida, siis see ei tarvitse kohe mitte sugugi tähendada, et kõiki õnnestub.
Vahetevahel armastatakse telefoniakut natukene "targemaks" teha, kui tavaline mudeli juures kasutatav "liitiumikotike" ;)
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

kui aku liiga tühi on siis ei taha ka laadima hakata.
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Post by priitom »

tuhkur wrote:kui aku liiga tühi on siis ei taha ka laadima hakata.
Öö läbi istus aku telefoni sees ja püüdsin laadida, aga telefon vilkus nagu Kõpu majakas ja aku on endiselt tühi.

Mõõtsin: 3,08v kui täpne olla.

Seda on vist isegi Li-Ion aku kohta natuke liiga vähe? Peaks olema 3,6 või 3,7. Äkki on aku õhtal?

Siis kui ma rc-laadijaga proovisin asja laadida, veendusin isegi, et krokodillid pole kõige sobivamad, aga sai proovitud ka otse suvaliselt lõigatud juhtmed kontaktidele teipida - ikka oli connection break.

Ma vist võtan telefoni veel korra lahti ja püüan midagi trokida, enne kui uue aku tellin.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Mõõtsin: 3,08v

See küll katastroofiliselt madal pinge pole, pigem selline viimane piir, madalam kui võiks olla. Aku külge juhtmete ühendamiseks kasuta venivat elektriku teipi. Sellega saad juhtmed kohale teipida ja siis mitu tiiru teipi suure pingega peale. Tõenäoliselt su laadimisjuhtmed ei andnud ühendust, kui selle vea parandad, saad laadida küll.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

LiPo absoluutne miinimum on 2,9V. Aga sellest allapoole ei tohi hetkekski minna. Kui aku pinge on ilma koormuseta 3,08 siis on see võib-olla ka koormusega juba alla 2,9V piiri käinud.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Nagu juba öeldi, "connection break" tähendaki, et ei saanud kontakti. Laadimisjuhtmetele võib juhtme ja aku klemmi vahele toppida mingi paksema metallseibi vms, mis toob klemmi nati kõrgemale aku pinnast. Siis tolle elektriku teibiga kinni. Edasi mõõda testriga pinget - kas juhtme teises otsas ikka on või on kehv kontakt.
Liiga madala pingega akusid nõustub minu HK laadija elustama siis kui sean purkide arvuks "auto". Siis laeb alguses ca 100mA-ga ja pinge normi tõusmisel laseb täis mahviga edasi.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
tonu.tootsen
Posts: 153
Joined: Thu May 24, 2012 19:12
Location: Tartu

Re: Mobiiltelefoni aku laadimine RC-multilaadijaga?

Post by tonu.tootsen »

priitom wrote:Mu telefon on viimase kahe kuu sees korduvalt maha kukkunud, kui laadimisjuhe järel ja higine laadimisprotsess töös.

Nüüd, viimase paari nädala jooksul, kui laadimisjuhe järgi lükata, hakkab telefon justkui pilti ette laadima, aga jääbki seda tegema, nagu restarti, ja ei lae enam isegi PIN-i aknani. Ei saa enam seda asja tööle kuramus. Mõtlesin, et äkki on flex-kaabel sees jälle katki, nagu aasta tagasi, aga see on korralik ja ühendused korras (kontrollisin).

Kas võib olla, et kukkumisel on laadija pistik deformeerunud või telefonis sees kuskil plaadi peal miskit katki? Silm vigu ei leidnud, kui lahti võtsin, aga ega ma spetsialist pole.

Mõtlesin siis, et äkki on võimalik aku multilaadijaga täis laadida. See ju suudab Li-on akusid kah laadida, aga ma ei saa aru, kuidas seda tegema peaks. Kasutaksin IMAX-i laadijat. Akul endal on 3 klemmi, nagu teistelgi telefonidel. + ja - on selgelt tähistatud, aga mille jaoks keskmine klemm? Kuidas saaks asja laadida? Krokodillid abiks?

Kui sul on nutikas, siis ma tean, mis sul võis juhtuda,
Minu telefon kukkus 3m kõguselt vastu betoon põrandat, peale seda läks telefon lolliks ja kui laadija tagant võtsin siis aku kestis umbes 6 tundi, peale selle, kogemata jätsin telefoni päikse kätte, laadisin turnigy aku laadiaga aga ei aidanud, aga aitas hoopis tehase seadete taastamine, peale seda kõik ok.

:?
Olen leidnud huvi uue hobi vastu, olen hetkel väga amatöör, kuid huvi fotograafia ja helikopterite vastu on väga suur.
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

ma olen Nokia telefoni akut laadinud lennukilaadijaga häda sunnil. Töötas küll, aga seal peab jälgima, et laadimisvool oleks piisavalt väike (0.1 .. 0.2 C), vastasel juhul võib aku padjakeseks lasta.

Andrus
Post Reply