Oluline teave (aero) pildistajatele - filmijatele ;)

Kõik mis seotud õhust pildi tegemisega.

Moderator: Kristjan

Post Reply
User avatar
TU.144
Posts: 174
Joined: Fri Oct 01, 2010 14:49
Location: Tartu

Post by TU.144 »

Teisaldame siis selle seaduse mudelistide keelde kahh

Kas ma saan siis õigesti aru, et kui ma ei kavatse oma aerovideot/fotot avalikustada siis võin filmida ja pildistada kõike ja kõiki.

AGA

Kui ma tahan oma foto või video facebooki või vimeosse panna siis üldjuhul ju aerovideote peal ei ole näod, inimesed ega ka autod tuvastatavad seega ei tohiks ka sel juhul probleemi olla ?
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

TU.144 wrote: aerovideote peal ei ole näod, inimesed ega ka autod tuvastatavad seega ei tohiks ka sel juhul probleemi olla ?
Samas ujub kuskilt välja mõni majaomanik, kelle kapsamaa on Su videole jäänud - seal pole vaja isikuid/tuvastamisi, piisab lihtsalt eramaa faktist.
User avatar
TU.144
Posts: 174
Joined: Fri Oct 01, 2010 14:49
Location: Tartu

Post by TU.144 »

cuprum wrote:
TU.144 wrote: aerovideote peal ei ole näod, inimesed ega ka autod tuvastatavad seega ei tohiks ka sel juhul probleemi olla ?
Samas ujub kuskilt välja mõni majaomanik, kelle kapsamaa on Su videole jäänud - seal pole vaja isikuid/tuvastamisi, piisab lihtsalt eramaa faktist.
Ma loen antud seadusest välja, et see oleks probleem sellisel juhul kui ma filmiksin tema eramaad 24/7. Sel juhul kujutaks see temale turvariski.
Aga käesolev seadus küll ei keela otseselt eraomandi pildistamist kui sellist :roll:
Räägib see seadus hetkel ainult isikute pildile/filmile jäämisest. Või on eraomandi pildistamine ka keelatud kuskil mujal seaduses ?
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
User avatar
aviaator
Posts: 398
Joined: Fri Sep 10, 2010 19:18
Location: Tartu
Contact:

Post by aviaator »

On alanud kruvide kinnikeeramise aeg :twisted:

Aivar
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Post by priitom »

Vaat, kus lops. Tahtsin just minna Ärma talu kohale pilti tegema :? Aga piirame muidugi kõike....
Psychology is my med´s
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

ega see vist gopro hinda ei langeta? deem!
User avatar
Nullpointer
Posts: 110
Joined: Tue Jul 03, 2007 13:26
Location: Tartu

Post by Nullpointer »

AKI selgitab viidatud lehel konkreetselt IKS sätteid.
See, millele cuprum vihjas on ka õige ning tuleneb tegelikult AÕS sätetest.

Suures osas sama teksti leiate ka PS-i kommenteeritud väljaandest :)

Ehk, et nii on olnud juba viimased ~20 aastat! Ja nii ongi.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

nii et naabri maja võin pildistada 24\h kui minu jalad on maapeal..aga kui lennukil siis ei tohi?:D
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

kyylik wrote:nii et naabri maja võin pildistada 24\h kui minu jalad on maapeal..aga kui lennukil siis ei tohi?:D
Kusjuures umbes niipidi ta ongi. Nimelt kui naaber tahab teha oma krundil miskit sellist, mida Sinuga jagada ei taha - ehitab plangu, ning nii kõrge, et normaalne inimene - jalad maas - sealt üle vaatama ei ulatu.
Post Reply