Syma F3 + algaja

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Syma F3 + algaja

Post by MellK »

Tekkis ka huvi helikopterite vastu ja saigi soetatud selline odav helikopter nagu Syma f3 4-CH FP algajale katsetamiseks-lõhkumiseks. Peale 12 akutäit lendu on veel kopter ühes tükis ja lennuvõimeline, kuigi käis ära kase otsas ja katusel + veel muud crashid. Hõljutamine siseruumis on peaaegu juba käpas. Kui vähegi tuul puhub ei ole selle kopteriga õue asja.


Tuleviku plaanid on minna üle 450-se peale. Juba on tellitud akulaadija IMAX B6 AC ; pult FlySky FS-T6 koos vastuvõtjaga ja usb simu.

Kas keegi ka Tartus või lähiümbruses koptereid lennutab ja on nõus ka neid lähemalt näitama-tutvustama?
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Hei,

Soovitan hankida esimeseks kopteriks 500 klass kopteri, 450 klass kopter on küll odavam, kuid raskem õppida. Suurem kopter on rahulikum, õppimise kõver äkilisem.

Raimo
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

500-se koppteri pealt on küll 450-se peale üpris raske minna kuid vastupidine protsess on imelihtne. Samas 450 kopteriga õpid õiged refleksid paremini ära, ehkki algus tuleb nõksu raskemalt kätte.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
marti
Posts: 40
Joined: Thu Dec 15, 2011 22:53
Location: Tallinn

Post by marti »

Üks võimalus on osta pärast FP helikopterit (ükskõik mis FP - kas Syma, või mõni muu) pisike Collective Pitch helikopter. Miks pisike - kvaliteetne mikrokopter on praktiliselt purunematu.
Kui 450-se kopteriga kukud, siis vahetad 20...40 euro eest juppe (või veelgi suurema summa eest) ja kuna kõiki varuosi sul kodus nagunii pole (see on nagu Murphy seadus - mõni vajalik detail on alati puudu), siis pead ka ootama enne kui osad saabuvad. Kui 125-se kopteriga kukud, siis puhud rohulibled või mulla tal pealt minema ja lendad edasi.
Selleks soovitan muidugi minna murule või madalama rohuga heinamaale lendama. Vastu betooni või asfalti saab isegi 125-se kopteri kenasti puruks, korduvalt proovitud :-)

Üks parimaid hinna-kvaliteedi suhtega koptereid nendest 125-stest on siiamaani Nine Eagles Solo Pro 125 RTF. Väike, kerge, lollikindel. Kaasas sellise odava kopteri kohta väga asjalik pult (mis on isegi kasutaja poolt programmeeritav) ja kui hästi otsida, siis isegi alumiiniumkohver. Samas täielikult 3D võimeline (niipalju kui pisike mitte-midagi-kaaluv kopter seda olla saab).
Uuem, brushless mootoriga Solo Pro 126 seevastu enam nii hea valik algajale pole. Ta on raskem (suurem aku, võimsam ja raskem mootor) + pöördeid on rohkem + mõnede osade lastehaigused ja konstruktsioonivead - seega puruneb hoopis lihtsamalt, ka heinamaal. Jällegi, järgi proovitud.

Ja muidugi - simulaator! Simulaator! Sunni ennast sinna taha ja harjuta!
Marti
koperdaja

Goblin 500, Protos 500
Ja tillukesed aga tublid: Hubsan, Nine Eagles SoloPro 125 (flybarless).
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Tänud nõuannete eest.

Simulaator on tellitud ja ootan saabumist, et siis kõvasti harjutama hakata.
Kopteri valikul olen nüüd aga dilemma ees. 500-ne kopter jääb esialgu kõrvale. Oma soetamise hinna ja nagu eelneva arvamuse järgi õppimine ei ole ka nii tulemuslik nagu 450-ga. Pisike või 450 ? Pisikesed pole väga head õuekopterid nagu olen lugenud ja tean ka oma Syma f3 pealt. Häid siseruume lennutamiseks pole ka kuskilt väga võtta. Kuidas on lood 450-se tuule-ilmastiku kindlusega? Sügis ja talv ju tulemas.
User avatar
ekukene22
Posts: 169
Joined: Tue Sep 18, 2012 10:22
Location: raplamaa

Post by ekukene22 »

450 ne kopter 500 kõrval tuule suhtes tundlikum kindlasti kuid väike tuul ei tohiks probleemiks olla endal pole olnud kõvem tuul siis tükk tegemist.
AXN FLOATER,MINI SWITCH,COSTUM MADE F4F WILDCAT GAS,FRSKY TARANIS PLUS
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Syma F3 veel. Proovisin teda lennutada täna õues. Väikese tuulepuhanguga proovisin lennata vastu tuult. Gaas oli põhjas aga edasi eriti liikuda ei saanud. Nii et , kes soovib soetada endale Syma F3 siis on see ikkagi toas lendamiseks. Väljas ainult tõesti vaikse ilmaga. Vähegi tuult on siis probleemid juba.Mulle algajana on see kopter veel ok kuniks igav hakkab ja midagi paremat soetatud on.:D
Mida arvate sellisest 450 kitist: http://www.fasthobbies.eu/trex-450s-p-163.html . Kas on hea kit algajale?
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Sinu valitud kit on vaid kere, sinna on juurde vaja elektroonikat ja saatjat ning vastuvõtjat. Ning siis tuleb see kõik õieti kokku panna.

Parem võta selline:
http://www.fasthobbies.eu/blade-nano-p-5119.html

Lendab toas ja ka vaiksema ilmaga õues - olen ise proovinud tormiga lennata - on võimalik aga algajale ei soovita :)

Selle kopteri puhul saad n.ö. võtmed kätte paketi ja kohe lendama. Samas pisikesed kräshid seda eriti ei lammuta.
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
tarvo
Posts: 156
Joined: Tue Jun 12, 2007 23:11

Post by tarvo »

Minu meelest 450 kopter ilma elektrooniliste abimeesteta on algajale ikkagi üsna raske ning pingeline lennata. Kui juhtubki kukkuma, siis jälle palju seadistamistööd.
Mina harjutan näiteks Blade 200 SRX-iga ja olen väga rahul. See kopter sobib algajale hästi ning lendab vabalt õues (praeguste tuulevaiksete õhtutega on väga ideaalne). Selle kopteriga on see eelis, et seal on vahel elektroonika (läbi FBL kontrolleri), mis takistab algaja režiimis kopteri liigset kaldumist mistahes küljele. Tänu sellele on sellist asja palju lihtsam ja kindlam juhtida, kuna pole mingit ohtu, et keeraks kopteri "küllili". Ei ole vaja mingeid treeningtelikuid ja asju.
Blade 200 on muidugi kõigest FP, kuid mina ei näe selles küll puudust, pigem eelis, sest mehaanika on lihtsam.

Kui muidugi spets otsida lendama õppimisest suurt väljakutset, siis tasub ikkagi võtta midagi keerulisemat.

500 kopter on minu hinnagul üldse algaja käes liiga ohtlik.
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Minu poolest võib teema lukku panna.Tänud kõikidele arvamuste avaldamise eest.
Kuna mulle meeldivad väljakutsed siis võtan endale riski ja soetan endale T-rex 450 klooni. Align on veel minule isiklikult liiga overkill (ka rahakotile). Jäi silma üks kopter banggood.com lehel Hausler 450 V2 RTF. Üldiste arvamuste järgi, mida netis leidsin, pidi see kopter olema täiesti ok oma hinna kohta. Tal on saba rootor rihmaga (mis on algajale hea) ja jupid saab asendada Aligni omade vastu. Puldi vahetan teise vastu välja. Ootan veel paar päeva tellimisega ja teen veel tausta uuringuid. Kui kellelgi on mingi väga mõjuv põhjus miks see ost katki jätta siis paluks avaldada see paari päeva jooksul.
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Hei,

Eks ta ikka lendab.

Soovitan osta järgmised Align jupid ja kohe välja vahetada:
*plastik hammakad, main ja auto
*saba võll
*peavõll
*jaluse soovitaks välja vahetada trex 500 oma vastu, ebaühtlasel pinnasel parem maanduda

Varujuppidena soovitan kohe hankida:
*sabavõll
*sabapoom
*peavõll
*pealabad
*peavõlli laagrid

NB! banggoodist uuri enne järgi, kuidas saavad akuga kraami saata, nendega on probleeme olnud, saadetud tagasi... Komplektis olevat laadijat ei soovita kasutada.

Kindlasti enne, kui kopterit lennutama hakkad, tee hõljutamine endale simus selgeks. Oleks mõistlik kellelgi lasta ka kopter üle vaadata enne esmalendu.

Edu soovides,
Raimo
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Mul vahepeal üks Hausler 450 oli remondis, pealtnäha on täitsa kena. Samas on raam maru õhukesest komposiidist mis küll tollel isendil polnud katki läinud veel. Rootoripea komponendid on veidi imelike mõõtmetega, väga raske oli leida sobivaid juppe remondiks, igatahes standartsed Trex ja ka HK jupid ei sobi. Kopteriga kaasasolnud pult oli sama mis hobikinga T6 (USB kaudu progetav). Seda pulti soovitaks küll vältida. Laadija on ka suht kahtlane, minu mäletamist mööda kaebas siin artjom112 selle üle. Komplektiga kaasasolnud juhend oli aga suht viisakas. IMHO on odavam võtta HK450V2 kit, tellida juurde vajalik kraam ja võtta vähemalt Turnigy 9 kanaline pult. Kui väga kalleid juppe ei osta siis saad kogu krempli kätte alla 200 euro (koos saatekuludega) ja lendab sama hästi kui Trex originaal. Kokkupanemine on muidugi oskusi nõudev aga abi on siin foorumiliikmete näol ka väga lähedal :wink:
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
artjom112
Posts: 448
Joined: Sat Feb 01, 2014 14:16

Post by artjom112 »

Jah, raam on tõesti kahtlasest materialist, õnneks pole veel raamiga midagi juhtunud!
Mina seda kopterit isiklikult ei soovitaks! Pane natsa krõbisevat juurde ja saad parema:)
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Kui palju läheb vaja ruumi ja aega helikopteri kokku panemiseks. Kodus on ruumiga kitsas ja enamikus asju saaksin ainult töö juures teha.
Hausleri 450 puldi oleksin nii või naa minema visanud ja IMAX 6B AC akulaadija juba tulemas hobbykingist (originaal nagu nad ise väidavad) ja ka progretav displayga 6ch pult + 6ch reciever koos simuga tellitud. Kui Hausler 450-le HK ja Trexi jupid ei lähe siis on küll halvasti. Samas leidsin tausta uuringuid tehes, jutte Hauslerist millele oli pandud aligni jupid külge.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

MellK wrote:Kui palju läheb vaja ruumi ja aega helikopteri kokku panemiseks. Kodus on ruumiga kitsas ja enamikus asju saaksin ainult töö juures teha.
Hausleri 450 puldi oleksin nii või naa minema visanud ja IMAX 6B AC akulaadija juba tulemas hobbykingist (originaal nagu nad ise väidavad) ja ka progretav displayga 6ch pult + 6ch reciever koos simuga tellitud. Kui Hausler 450-le HK ja Trexi jupid ei lähe siis on küll halvasti. Samas leidsin tausta uuringuid tehes, jutte Hauslerist millele oli pandud aligni jupid külge.
Kui Hausleri rootoripea kogu täiega Trex oma vastu välja vahetad, siis probleemi pole. Mul siin üks teine imeriist, Falcon 450 nimeks, sellel ei saa isegi teise rootoripea vahetusega lihtsalt hakkama, senimaani leiutan :(

400-500 mõõtu kopteri kokkupanekuks piisab köögilauast ja pappkastist kuhu söögipausidel oma kola koristad. Kui kõik vahendid olemas (kaasaarvatud kogemused) saab kopteri ühe õhtuga kokku. Kui selgub, et osa jubinaid puudu siis tuleb kauba saabumise aeg muidugi lisaks :wink:
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Võtan natuke aja maha ja teen veel eelnevat kodutööd enne, kui midagi tellima hakkan aga kopteri ehitamise mõtet maha matnud ei ole. Jäi silma selline kit Tarot 450 sport http://www.banggood.com/Tarot-450-Sport ... 29556.html . Tarot pidavat olema parim align t-rex 450 kloonidest. Kas on kellelgi kokkupuuteid Tarot 450-ga?
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Taroti juppide kohta pole senimaani ühtegi halba sõna öelda, kiti asjus ei ole kogemusi. Esimese kopteri suhtes soovitaks võimalikult kergelt kättesaadavate juppidega ja mitte väga kallist trex- laadset kopterit, igasugu bling-bling-carbon-all-metal ei paranda algaja jaoks oluliselt ei lennuomadusi ega õppimise lihtsust :wink:
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
marti
Posts: 40
Joined: Thu Dec 15, 2011 22:53
Location: Tallinn

Post by marti »

Tarot 450 kit-e olen 2 tükki ostnud ja ise kokku pannud, ja vahe Hobbykingi asjadega on ikka tuntav. Eks hinnavahe ole ka muidugi täitsa olemas - aga siiski, 40...60 eurot VÄGA palju korralikuma kit'i eest juurde maksta ei ole minu arust liiga hull (vaadates näiteks T-Rexi, Goblini või muude "originaal"komplektide hindu). Kvaliteet ja valmistamistäpsus on Tarotil väga lähedane (loe: praktiliselt identne) Align originaaljuppidega.

125-st tõelist Collective Pitch helikopterit ei tasu tuulega karta, saab lennata ka päris korraliku tuulega. Tõsi, kontrollimine on keerulisem - aga ega sa ju algajana päris tormiga õue lennutama nagunii ei roni. Mõõduka tuulega saab lennata ilusti - siin on väga suur vahe CP ja FP kopterite vahel, sest Fixed Pitchi tõesti iga tugevam tuuleke kipub minema kandma.

Kui aga oled kindlalt seda meelt, et tahad alustada 450-se kopteriga, siis mul on tegelikult üle jäämas üks komplektne Hobbykingi raamile ehitatud kopter, kus paljud osad on juba vahetatud Taroti või T-Rexi tükkide vastu (sh. terve Taroti saba). Mootor, regu, güroskoop, servod, kõik on olemas. Kui kaubale saame, saan ehk isegi Turnigy 9X puldi ja vastuvõtja kaasa müüa. Mul on kapi otsa ruumi tarvis sest uued asjad pressivad teisest servast peale...
Marti
koperdaja

Goblin 500, Protos 500
Ja tillukesed aga tublid: Hubsan, Nine Eagles SoloPro 125 (flybarless).
Post Reply