suur minikopterite teema

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

Post Reply
Counterwise
Posts: 11
Joined: Fri Jun 15, 2007 11:35

suur minikopterite teema

Post by Counterwise »

Üldiselt on maailmas 2 juhtivat minikopterit
Picoo z
http://youtube.com/watch?v=aVTbtVDBzoI
Micro Mosquito
http://youtube.com/watch?v=9IKTfe5TBmY
See kopter mis siin müügil on on sarnane mosquitoga,sest tal on kaks vastaspidi keerlevat rootorit.
nüüd, mulle Picoo z ei meeldi, sest sellele peab raskust ette lisama, et see liiguks. Kaherootoristel keerlevad rootorid vastupidi nii et sellel pole vaja tagarootorit põõramise jaoks, see saab liikuda ette, taha ja kohapeal hõljuda.
Ma juba tellisin siinse kopteri ära. Aga pistik.com võiks pakkuda suuremat valikut.
võite oma aramusi avaldada.
User avatar
striker13
Posts: 135
Joined: Tue Mar 20, 2007 19:50
Location: Põlva city

Post by striker13 »

olen ka mõelnud pistikus pakutava kopteri ostmisele, aga siiani pole seda veel teinud. Kui ära ostad, räägi, mida arvad asjast ja kas on ka nii kerge lennata nagu räägitakse.
Counterwise
Posts: 11
Joined: Fri Jun 15, 2007 11:35

Post by Counterwise »

heaküll. Lugesin, et uus saadetis tuleb juuni lõpus juuli alguses.
User avatar
metsasarv
Posts: 11
Joined: Mon Oct 15, 2007 14:36
Location: Kuressaare

Post by metsasarv »

Odav tubane minikopter tundub mulle ka juba huvitav teema. Võhikuna on mul äärmiselt lihtsustatud arusaam kopteri juhtimisest - kaks jalapedaali, juhis kallakute tarvis ja gaas, mootori võimsuse jaoks, midagi sarnast ju lennukile ka ikka. Noh ja see must kuul, mulle järgi juhitakse, asendub ju välise vaatlusega, kui libisemist märkad.
Mõtlen siin et kuidas seda käte-jalgade tööd kahe näpuga puldil koordineerida, ja seda juba törts huvipakkuva mini moskiito juures :-) Eeldatavalt peaks see mudel küll lihtsam olema.
Senine lennukogemus siiski reaalses purilennus, kopterite suhtes aupaklik respekt. Lendavaid mudeleid ja ka simusid seni proovinud ei ole.Kindlasti on keerulisem juhtida, kui ise ei asu sõidusuunas ja -kallakus.. :roll:

Siit küsimus, kas selline mini moskiito võhikule võiks sobida või tuleks enne kõvasti simu tööd teha, et reaalse lennuki koordinatsioon mudelkopterile ümber harjutada?
Triibuline
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Minu praktika on näidanud, et päris lennumasina kogemus tuleb mudellennukite juhtimisel pigem segavaks asjaoluks lugeda. Samas teadmised aerodünaamikast kindlasti aitavad.

Mis puudutab aga pistikus müüdavat Graupneri Fun Heli-t, siis see on täitsa normaalne mänguasi kontoris hullamiseks. Eile mul töökaaslane proovis, tal pole mitte mingisugust lendamiskogemust peale business classi ja lendas rahulikult... no palju meil siin ruumi on.... laudade vahel 1.5x1.5 meetrit ja tuba ise on 5x5 umbes. Lisaks lambid, reklaamlehtede kuusepuu, kapid, arvutite monitorid. 4-kesi istume siin.

Kui kaaluda hinna erinevusi, siis Picooz on poes mingi 700, Picoozi analoog Hobikeskuses mingi 500 vist ja Fun Heli tuleb kätte ca 850 krooni eest. Mina ütlen: Fun Heli on hea valik. Samas need penoplastist infrapunaelukad on ka täitsa toredad. Neid ei anna lõhkuda, kui just sabarootoriga ribikaardinate vahele kinni ei jää.


daapn
User avatar
metsasarv
Posts: 11
Joined: Mon Oct 15, 2007 14:36
Location: Kuressaare

Post by metsasarv »

daapn wrote:Fun Heli on hea valik. Samas need penoplastist infrapunaelukad on ka täitsa toredad. Neid ei anna lõhkuda....
daapn
Ja küllap on mõnel poest(mitte kuskilt kaugelt ) pärit asjal ka jubinatugi. "Saabuv" märkega kauba soovimiseks tuleb ilmselt sisselogitavaks teha passimisolekusse jääda, kuniks jõuluvana tuleb.. :roll: Lähen kaen perra..
Triibuline
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Novaluxist, Juku mänguasjapoest vms veidrast kohast ostetud Picoozil pole kindlasti mingit jubinatuge. Üks sabarootor on komplektis kaasas ja punkt.

Pigem on jubinatugi Graupneri vidinal pistik.com poe abiga. Lauri oskab kindlasti kosta midagi tarka selle kohta.


daapn
User avatar
metsasarv
Posts: 11
Joined: Mon Oct 15, 2007 14:36
Location: Kuressaare

Post by metsasarv »

daapn wrote:Pigem on jubinatugi Graupneri vidinal pistik.com poe abiga.
Nu ma seda mõtlesingi.
Triibuline
shade
Posts: 1
Joined: Fri Sep 14, 2007 10:57
Location: Tartu

Post by shade »

daapn wrote:Novaluxist, Juku mänguasjapoest vms veidrast kohast ostetud Picoozil pole kindlasti mingit jubinatuge. Üks sabarootor on komplektis kaasas ja punkt.

Pigem on jubinatugi Graupneri vidinal pistik.com poe abiga. Lauri oskab kindlasti kosta midagi tarka selle kohta.


daapn
Juku poest ostetud picoozil on karbis olemas varuks üks sabarootor. Samas siiski üsna mõttetu lisa, kuni mingisugust vidinatuge sellele kopterile enivei vaja ei ole - purunematu mänguasi.
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Ma ei oma rohkem kopterikogemust kui FMS`is natuke ringisuristamist.
Sel suvel sain korraks proovida seda pilli, http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=609934
suht lihtne ja üsna loogilise ja hea juhitavusega tundus, päris omanik tegi ikka väga täpseid manöövreid sellega. Tundus selline picooz`i ja nt trexi vahele sobiv üleminekuaste olevat.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Esky Lama koopia tundub olevat, neid päris palju erinevaid.
User avatar
Ropskar
Posts: 177
Joined: Thu Oct 19, 2006 22:04

Post by Ropskar »

Ei tea kas osta Micro Mosquito või WP FUN HELI(pistikus)? Oskab keegi nende mõlema lennuomadusi kommenteerida või midagigi võrdluseks öelda?
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Ropskar wrote:Ei tea kas osta Micro Mosquito või WP FUN HELI(pistikus)? Oskab keegi nende mõlema lennuomadusi kommenteerida või midagigi võrdluseks öelda?
Tead, mis...

Ilmu kesklinna kohale argisel ajal, ma annan sulle WP FUN HELI proovida.
Saman tien saad kohe Silverliti mänguasja ära näha.

daapn
User avatar
metsasarv
Posts: 11
Joined: Mon Oct 15, 2007 14:36
Location: Kuressaare

Post by metsasarv »

Ropskar wrote:Ei tea kas osta Micro Mosquito või WP FUN HELI(pistikus)? Oskab keegi nende mõlema lennuomadusi kommenteerida või midagigi võrdluseks öelda?
Kaugema inimesena päriksin, kas õnnestus kokku saada ja fun heli proovida ning kuskohast plaanisid moskiitot osta. Ka vaikselt moskiitot vaatamas. See sitikas tahab vist laadimistrafole mehaanilist tõlkijat vahele saada. 3-pinist kaheseks.
Triibuline
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Graupner FUN HELI video:
http://www.youtube.com/watch?v=URp0HQJXZQ8

Kopter on üllatavalt täpselt juhitav, aimu saab ka sealt videost. Võib vabalt näiteks ühe kõlari pealt teise peale lennata, siis maanduda aknalaual, sealt külmkapi peale, läbi ukse teise tuppa jne. Ainult aknad ei tohi lahti olla, korralik tuuletõmme tekitab parajalt ebastabiilsust :roll:

Seniste lennutamistega pole veel ei FUN HELI ega PicooZ-i ühestki kohast katki saanud. Crashe on PicooZ-iga vast saja lähedale ja FUN HELIga nii paarkümmend (sellega olen ettevaatlikum!)

PicooZ-ist korades paremini juhitav. Võrreldes päris kopteriga puudub ainult kallutamine, olemas edasi-tagasi, pööramine ja üles-alla. Võimsusvaru on ka küllaga, põrandalt lae alla tõuseb paari-kolme sekundiga. Teiste toa-kopteritega isiklik kogemus puudub.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
tola555
Posts: 348
Joined: Thu Mar 15, 2007 13:24

Post by tola555 »

on mõnel ka rohkem kui 2 kanalit?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

FUN HELI on 3 kanalit. Gaas üles-alla, edasi-tagasi liikumine, paremale-vasakule pööramine
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Ropskar
Posts: 177
Joined: Thu Oct 19, 2006 22:04

Post by Ropskar »

Kellegil kasutatud WP FUN HELI on? Kas oleks nõus müüma, mis hinnaga?
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

ega kellegil pole katkist pikooz-i või selle sarnast kopterit. oleks saba rootorit vaja endal läks puruks. usast ei hakkaks ka kohe uut tellima.
56481228- Erkki
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

oleksid mõni päev varem öelnud, oleks saanud enda tellimusse sisse panna .
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

dang. Kust tellisite? Eks andke keegi teada kui järgmine tellimus kuskile läheb. Tahaks mingit 3ch minikopterit ka mosquito vms. hetkel liimisin kinni selle propi, ju paistab kas lendab. Kardan, et asi nüüd balansist väljas. :roll:
56481228- Erkki
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t=1938
ehk siis rc-fever.com -ist
Sind huvitab siis see leht? http://www.rc-fever.com/picoo-z-parts-c-148.html
Võib juhtuda, et mingi aja pärast teen veel ühe tellimuse, aga hetkel aega ei julge prognoosida.
Taits
Posts: 116
Joined: Mon Oct 02, 2006 17:14
Location: Tallinn

Post by Taits »

Neile koperdistele ju Eestist ka juppe saada.
Burn more fuel!
Post Reply