Kile koorub

Ehitusnipid, materjalid, joonised, konstruktsioon...
Post Reply
Morgan
Posts: 50
Joined: Sun Sep 09, 2007 15:31
Location: Tallinn

Kile koorub

Post by Morgan »

Image[/list]

Tere mul on siis selline mure ,et punase joonega piiratud alas on kile koorunud äärtes on aga kinni. Keskel on siis nagu õhuauk. Ja triikrauaga tagasi ajada ei suutnud (ei läinud).ja kile on kokku tõmbunud selle tagajärjel. Mida võiks teha ?
Lancair 360 / MK2 ( MÜÜA)
Calmato 40 trainer
mootorid: Os 46 AX ( MÜÜA ) , GX 40
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Alguses ikka häirib...ilus lennuk jne :D ära muretse see on täitsa loomulik ja see ei tee mitte midagi halba :) minu Calmats oli kortsus nagu...kuju ise ette :D
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

See on see külma ilmaga lennuki toast sisse, välja viimine. Temperatuuri kõikumine ajabki kortsu kattekile. Triikrauaga kahe tärnise kuumusega saad pingule tagasi. (Vähemalt minu triikrual on selline temperatuur paras.)
User avatar
Keks
Posts: 325
Joined: Thu Oct 04, 2007 19:59
Location: Loo
Contact:

Post by Keks »

No üks asi on kile uuesti sirgeks saada, aga ega see triikrauaga soojendamine ei liimi teda puidu külge tagasi ju, või ma eksin?
Morganil just see probleem et selles nurgas seal kile täitsa õhus, kui teda triikrauaga soojendada, kile tõmbub pingule ja sellega tõuseb veel rohkem puidust eemale just nurgast.

Kas selle kile paigaldamisel kasutatakse mingit liimi ka, mis pannakse kile alla, või peaks see kile olema ise liimiva toimega soojendamisel?
Kui see kile on liimiva toimega soojendamisel siis kas see liimiv toime jääb alles ka teisel ja kolmandal soojendamisel, või ainult esimesel?
YAK 54
T-REX 700
kanal: 2,4G

Maksim Keks 5228035
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Liimikiht ongi kattekile all. See liim aktiveerub kuumusega ja jahtudes jääb kinni. Usun, et kui õline/kütusene see puidu pind seal all pole, peaks kyll teist korda veel kinni võtma.
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

mina soovitaks hoopis fööni või kuumaõhupüstolit kasutada, tulemus palju parem kui mingi rauaga siludes. Saab näiteks tervet mingit nurka korraga pingule ajada, rauaga patsutades ma ei kujuta ette mismoodi saaks ümarat kuju siluda nii et kortsusid ei tekitaks...

ettevaatust aga kuumuse valikul
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Võtmesõna on uuesti pingutamine, triikrauaga (riidest sokk metalli peal on abiks!) või kuumapuhuriga. Mõlema puhul on temperatuur tähtis. Liim aktiveerub kuumaga ja on lootust, et veel liimib.

Mul üks tiib eest balsa kattega ja kile pole just suurem asi. Olen päris palju vaeva näinud, et see seal enamvähem kinni oleks ja ei mullitaks väga hullult. Suure triikrauaga silumise peale läks asi palju paremaks.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Vahest aitab,kui mulli enne triikimist nõelaga auk torgata,et õhk kile alt välja pääseks ja siis triikida ümerringi sinna augu poole.
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Hangi jupp sama värvi kilet,lõika vana maha,sellelt kohalt mis on lahti tulnud ja kuumuta uus peale,liitekohad üldjoontes ei paista välja ja kui mõnes kohas katabki rohkem pole ka paha.
Prage tundub ta olevat kaetud ühe suure tükiga.
Võid panna kahes osas,üks jupp selle tõusuni ja teine sellest tõusust edasi.


Image
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

See kui kile hakkab triikides servadest kokku tõmbuma tähendab, et raud on liiga tuline. Fööniga ei tasu sellises kohas kuumutada, see kisub servad kohe lahti. Fööniga saab keskelt pingutada, kui sevad on kuuma eest kaitstud ja kinni triigitud.

Kõige parem tulemus triikrauaga saab siis, kui kile tükk ühe korraga kinni triikida, nii et raud võimalikult suure pindalaga üle kile libiseks, nii ei jää ka õhumulle, mida hiljem suht võimatu välja saada. Kile nurgad või servad tuleb ennem triikimist, triikrauaga ajutiselt ära fikseerida, et see triikimise ajal kokku ei saaks tõmbuda.

Mina paneks selle helekollase asemele uue paiga, eelnevalt peab alumine kile olema sirgeks triigitud.
Post Reply