Otsin 6s lipo laadijat

Saatjad, vastuvõtjad, servod, elektroonika jms
Post Reply
Kaspar
Posts: 14
Joined: Tue Feb 19, 2008 10:35
Location: Tallinn

Otsin 6s lipo laadijat

Post by Kaspar »

Tellisin omale T-rex 500 ja puudu on veel lipo laadija, mis suudab 6s laadida. Plaan on tellida see mõnest neti poest või Eestist.
Silma on jäänud mõned isendid
Näiteks:
Bantam BC6
Robbe Power Peak Fun Duo
Simprop Intelli Bi-power Special Blanseerijaga
Graupner ultimat 25

Kuna see on mu esimene korralik akulaadija, siis ei tea ma hi-end laadijatest midagi. Ehk targemad oskavad nõu anda, mida võtta mida jätte. Või on äkki mõni laadija veel, mis sobiks?
mart
Posts: 498
Joined: Tue Aug 15, 2006 16:53
Location: Wermelskirchen

Post by mart »

Jutt ei käi just laadija kohta.......

kuid kasutan ka 6sliposid ja nimelt 6s puhul kaks 3s pakki järjest.
Saan kasutada 3slipo laadijat ja akusid ka muudel mudelitel.

Ilmselt pold jutt abiks, kuis sai hingelt maha....
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

6s puhul muutub balansser väga oluliseks ja alustaksin otsimist sellest. Variant ka laadija sisseehitatud balansseriga.
Mingeid andmeid leiab siit:
http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t=1699
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ei ole küll päris teemasse, nii et vabandan juba ette.
Ise seisan sama probleemi ees (mul on küll kuni 5S lipo laadija olemas) ja tõenäoliselt teen asja Sinu jaoks veel keerulisemaks, aga kõvemad poisid välismaa foorumites väidavad et T-rex 500'le on 5S aku sobivaim variant, saab rohkem powerit väiksema kaalu juures. Samas need vennad lendavad minu jaoks tohutu headspeediga (kuskil 2800 ja rohkem). Hetkel hõljun kahe 3S akuga ja ei suuda otsustada kumba teed minna, kas osta uus laadija või minna 5S aku teed... Minu 2 3S'i kaaluvad umbes 400g ja mul on standard mõõdus saba servo, tänu sellele on kopter hetkel väga minimaalselt tail heavy, pakun et maksimum 30g oleks ette juurde vaja. Seega peaks aku jääma sinna 420 ja 450 grammi kanti, mis teeb aku valiku väga väikeseks, eriti kui kasutada sabal mini servot.
Samas kui Sul laadijat üldse pole siis tasub 6S osta. Ja balancer on iga lipo puhul oluline. Ise vaatasin seda > http://at.robbe-online.net/rims_at.stor ... w/1&2D8506 Mis peaks varsti müügile tulema, balancer on sisse ehitatud ja hind on ka normaalne.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

Simpropi Intelli-bipower laeb max 5 purki lipot. Kui peaksid selle valima (eriti ei soovita, kuigi midagi otseselt viga kah pole), siis jälgi, et balansseerija kohe kaasa saab, ma enda omale miskipärast jäingi seda ootama.

Mingi variant on võtta laadija sama firma oma kui akud, siis on vähemalt pistikute sobivusega muret vähem.

Andrus

EDIT - vaatasin linki ja specis väidab et 6 lipot laeb. Võimalik et mul on siis vana versioon.
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Mul on kasutuses selline 8S kompuuter-balansserlaadija:
http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBB ... oduct=5606
Lühikommentaar: idioodi unistus.
Last edited by vana on Tue Mar 04, 2008 10:54, edited 1 time in total.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Se viimane on tõesti unelm,aga hiinast tellimine .......
Aga võiks ka viriseda - pole LIFE laadimist !
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Ervin2 wrote:Se viimane on tõesti unelm,aga hiinast tellimine .......
Aga võiks ka viriseda - pole LIFE laadimist !
On küll LiFe laadimine, loe hoolikalt.
Üldiselt on antud pood end suhteliselt korraliku kohana tõestanud. Kotkasule klubist on mitu inimest seal tellinud ja siin foorumis pole vist kah negatiivseid kogemusi olnud antud saidiga.

Samas on lindingeris praegu müügile ilmunud uued Graupneri ja Robbe püssid, hinnad on muidugi raskerelvastusele vastavad.
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Ei saanudki seekord viriseda........ täielik ebaedu! :twisted:
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
Kaspar
Posts: 14
Joined: Tue Feb 19, 2008 10:35
Location: Tallinn

Post by Kaspar »

Mul on 6s lipo kopteriga kaasa tulemas, nii et sellele ka laadijat vaja.
Antud juhul läheks käiku Bantam BC6 kuna sellel on balanseerija juba sees. Ja üpris mõistliku hinnaga on ka.

Jazz mis laadijat sa robbe lehelt linkisid. Robbe lehelt linkimine on paras piin, sest üks kõik mis lingi kopeerid sealt näitab see ikka pealehete.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Krt ma olin küll oma arust taibu ja mul see link ka toimis, aga jah...
Compact Duo-Power 6S-EQ charger
Toote kood: 1-8506
Aga jumal teab millal see müüki tuleb.

Mul endal selle eelkäia, laeb kuni 5S akusid ja lisaks Robbe Top Equalizer 6 Cells (1-8488), siiani toimib täitsa edukalt.

Helifreak foorumis kiidetakse Thunder Power laadijaid, mingi uus mudel koos balanceriga TP610C http://thunderpowerrc.com/html/cba/610C.html
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Kaspar
Posts: 14
Joined: Tue Feb 19, 2008 10:35
Location: Tallinn

Post by Kaspar »

Surfisin veel ringi ja foorumites räägitakse, et need laadijad, mis ma välja tõin jäävad natuke lahjaks 6s laadimiseks.

Leidsin nüüd aga uue, mis on tunduvalt võimsam.
Hyperion EOS 0610i
Too on siis 250 vatti/10 amprit ning koos balanseerijaga. Hind on tal ka hea.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ma arvan et Sul ei ole vaja 10 amprit. 6S aku puhul kasutad Sa tõenäoliselt 2500mah akut, no heaküll meibi 3200mah ka, teised jäävad T-rex 500'le lihtsalt liiga raskeks. Ma oletan, et Sa laed 1C'ga, siis on Sul vaja ainult 3,2 amprit. Mitte, et ma tahaks öelda, et see laadija kehva on.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Uurisin ka seda asja natuke põhjalikumalt ja ma pean tunnistama et Sul oli õigus. 5A 50W laadijaga saab 6S akut laadida ainult 2,2A'ga, mis on tõesti natuke vähe. Eeldusel muidugi et see väide õige on, mina elektri teemat ei valda, nii et äkki keegi targem kommenteerib?
Mis laadijasse puutub, siis valik läks kõvasti väiksemaks ja hind kallimaks.
Tõenäoliselt võtan siis selle > Bantam E-Station BC8
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Vool amprites korda pinge voltides ei tohi minna üle 50-ne (võimsus (W)=pinge (V) x vool (A)). Muidu kuumeneb laadija üle ja ...
Laadimise alguses on 6s pinge 6x3,7V=22,2V.
50W : 22,2V=2,25A maksimaalselt ja pinge tõustes laadimisel vool väheneb veelgi, et ei ületuks 50W piir. Hea laadija kontrollib seda max lubatud võimsust automaatselt.
eerikkarts
Posts: 44
Joined: Sat Dec 15, 2007 0:03

Post by eerikkarts »

Surfisin veel ringi ja foorumites räägitakse, et need laadijad, mis ma välja tõin jäävad natuke lahjaks 6s laadimiseks.

Leidsin nüüd aga uue, mis on tunduvalt võimsam.
Hyperion EOS 0610i
Too on siis 250 vatti/10 amprit ning koos balanseerijaga. Hind on tal ka hea.
Oman seda laadijat ja nii ta on laadimisvõimsus on muljetavaldav.

Olen oma 5S 8000mAh lipot laadinud 8A'ga mis teeb laadimisvõimsust oma 168W
Menüü on suhteliselt lihtne ja arusaadav, sisse ehitatud on LBA10 balancer.
Miinuseks võiks tuua seda et ta ei oska akut tsükkeldada nimelt tühjaks laadida, ainult laadimine ja see on võimas!
Hea see ka et ta on toitmise suhtes suht paindlik saad ka toitma panna 24V toitekaga. mis on üsna hea ei pea omama ülivõimsat 12V laadijat ja suure ristlõikega toitekaableid.
Ise ostsin Ebay'st 350W 12V toiteka hiinast tolliga ja transaga tuli ca 1100EEK'u
Igatahes väärt asi kui ei pea tähtsaks tühjakslaadimise funktsiooni
Ma arvan et Sul ei ole vaja 10 amprit. 6S aku puhul kasutad Sa tõenäoliselt 2500mah akut, no heaküll meibi 3200mah ka, teised jäävad T-rex 500'le lihtsalt liiga raskeks. Ma oletan, et Sa laed 1C'ga, siis on Sul vaja ainult 3,2 amprit. Mitte, et ma tahaks öelda, et see laadija kehva on.
RESERV ON VAJALIK! RESERV! :D
Tegelt PolyQuest lipod taluvad 2C laadimist ja tulemas on ka uued lipod mis taluvad kuni 3C, igatahus prespektiivi mõttes ma ikkagi võtaks selle, hinna ja laadimise võimsuse suhe on laadijal konkurentsitult parim!
Ja kui mõelda LiFe akusid siis neid saad laadida 15 minutiga kuna see laadia toetab ka A123'e
Vool amprites korda pinge voltides ei tohi minna üle 50-ne (võimsus (W)=pinge (V) x vool (A)). Muidu kuumeneb laadija üle ja ...
Laadimise alguses on 6s pinge 6x3,7V=22,2V.
50W : 22,2V=2,25A maksimaalselt ja pinge tõustes laadimisel vool väheneb veelgi, et ei ületuks 50W piir. Hea laadija kontrollib seda max lubatud võimsust automaatselt.
Laadija hoiab mitte 3.7V vaid 4.2V 6x4.2=25.2V ja 50W:25.2=1,98A mis on terve IGAVIK!
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Laadija hoiab mitte 3.7V vaid 4.2V 6x4.2=25.2V ja 50W:25.2=1,98A mis on terve IGAVIK!
LiPo pinge diagramm laadimisel:

Image

4,2 Voldini jõutakse kui aku on peaaegu täis. 1C-ga laadimisel kusagil enne 50 minutit laadimist.
Post Reply