Küsimus alvelaevast

Arutelu kõikvõimalikest veesõidukites - paadid, kiirkaatrid, allveelaevad, jahid, purjekad, jet-skid jms
Post Reply
User avatar
silver
Posts: 185
Joined: Fri Nov 16, 2007 13:37
Location: Värska

Küsimus alvelaevast

Post by silver »

Jutt siis selline, et ühel soome sôbral oleks soov muretseda raadjoteel juhitav alvelaev, kuid kuna ta ise eesti keeles ei suhtle siis palus ta mind.
Küsimus siis järgmine, et kui sügavale vôib sellise laevukese lasta ja kui laev läheb näiteks kusagile kivi taha kas siis pole enam ka levi?
Nimelt oleks tal soov pista sinna kaamera peale ja lasta see kogu täiega merepôhja :wink: , kuid ise tean sellisest vidinast kui siga sattelidist ja nii ei oska ma teda ka aidata. Äkki leidub siin keegi kes oskab selle probleemi puust ja punaselt ette seletada.
Ette tänades.
53 401 449
Kopter: T-Rex 450 Sport , Mini Titan E325
Raadio: Spektrum DX6i 2,4GHz
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

googelda: rc submarine. Nii peaks leidma palju juttu ja õpetusi. Kivi taha jäädes ei tohiks midagi juhtuda, kui just kaljusein ees pole aga siis saab vastuvõtja failsafe progeda nt pinnale kerkimise peale vmt. Ega üle paari meetri sügavusele ta siin Läänemeres nagunii ei lähe, sest nähtavus on nii nigel ja väikeste kaamerate valgustundlikus samuti nigel. Et mingit tulemust saada on vaja hullu investeeringut, aga kui raha ja tahtmist on siis tehku ära. Pigem on need asjad mõeldud vist basseinidesse.
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Olen seda teemat ise ka uurinud põhjalikult.
Korralik sub maksab meeletut raha. Need mida müüakse kullos ja muu säärane on enam-vähem basseini laevad (marek juba ütles) mis sukelduvad ainult moototri jõul ja kui mootori seisma paned,tuleb ta veepeale nagu kork.
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Nähtavus Läänemeres - http://www.kolumbus.fi/timo.peuraniemi/ ... secchi.jpg
Nähtavus Punases meres - http://aod.vnoffice.de/vnoffice/data/0/ ... jacket.jpg

Mind näiteks ei motiveeri siinkandis allvelaevaga tegelema ja tõepoolest, odav lõbu ei ole. Hind vähemalt 5-10 tuhat - väikeste koguste ning konkurentsi puudumise tõttu on hinnad kõrged
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
silver
Posts: 185
Joined: Fri Nov 16, 2007 13:37
Location: Värska

Post by silver »

Sôbral plaan selline saata 30m sügavusele, raha seisu ma temal muidugi ei tea, kuid mingi 1000euri teda ei ehmatanud, murelikuks tegi ainult see, et kas raadjo levib nii sügavale. Muidugi on sinna vaja pista ka valgustus, mis valgustab ala mida filmitakse ja muidugi on plaan see pilt saada reaalajas kuvarile, mille järgi seda laevukest juhitakse. Mareki antud viitest oli veidi asjast kasu küll, mônele küsimusele sai päris hea vastuse, kuid on eestis kedagi kes sellise asjaga tegeleb, vôi on tegelenud.
53 401 449
Kopter: T-Rex 450 Sport , Mini Titan E325
Raadio: Spektrum DX6i 2,4GHz
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

Oih 30m :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

OK selge :)
K.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kui ma nüüd kiiresti väga valesti ei arvutanud, siis rõhk 30m sügavusel vees on 300000 N/m2 ehk... palju :lol: See on minumeelest palju suurem mure, kui raadiolainete levimine või muu taoline probleem.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
silver
Posts: 185
Joined: Fri Nov 16, 2007 13:37
Location: Värska

Post by silver »

Ok Lauri, tuli selgeks :D :D. Ma tôlgin kogu selle jutt talle ja siis eks ta ise teeb oma järeldused. Mees on ise ka sukeltaja ja eks ta môtleb asja edasi.
Tänud vastanutele ja eks mullegi tuli palju loetavaks :wink:
53 401 449
Kopter: T-Rex 450 Sport , Mini Titan E325
Raadio: Spektrum DX6i 2,4GHz
User avatar
silver
Posts: 185
Joined: Fri Nov 16, 2007 13:37
Location: Värska

Post by silver »

Kristjan, ma vôttan seda tellimisasja arvesse, siin on mida môelda, eks näis mida mees môtleb, kui asi asjaks läheb siis vôttan sinuga ühendust, kuid seniks tänud vaeva eest kôigile vastanuile.
53 401 449
Kopter: T-Rex 450 Sport , Mini Titan E325
Raadio: Spektrum DX6i 2,4GHz
reiska
Posts: 2
Joined: Wed Jan 19, 2011 7:46
Location: Tallinn

Rc alveelaeva ümberehitus

Post by reiska »

Kas siin foorumis on mõni spetsialist, kes ehitaks ümber rc allveelaeva kaugjuhtimissüsteemi, tasu oleks korralik. Helistage(5014418) või kirjutage Mulle. Allveelaev on peaks töötama nagu akustiline torpeedo, leidma vajaliku punkti ca. 100m kauguselt, või gps juhtimisel. Eesmärk oleks juhtida nöör jää all, ühest jääaugust, teise.
Last edited by reiska on Thu Jan 27, 2011 8:36, edited 2 times in total.
Reiska
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Re: Rc alveelaeva ümberehitus

Post by cuprum »

reiska wrote:Kas siin foorumis on mõni spetsialist, kes ehitaks ümber rc allveelaeva kaugjuhtimissüsteemi, tasu oleks korralik. Helistage(5014418) või kirjutage Mulle.
Palun täpsusta, mida tähendab "ümber ehitama". Muidu igaüks suudab seda vastavalt omaenese rikutuse tasemele mõista :oops: alates lihtsast kanalite ümbertõstmisest.... lõpetades miski spetssageduse peale kolimisega.
reiska
Posts: 2
Joined: Wed Jan 19, 2011 7:46
Location: Tallinn

Post by reiska »

Saada Mulle oma kontaktid ja Ma seletan Sulle, mis on minu soov. Ei viitsi nii palju kribada.
Reiska
Post Reply