Milline helikopter sobib algajale?

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
User avatar
lemps
Posts: 121
Joined: Thu May 03, 2007 11:25
Location: haapsalu
Contact:

Milline helikopter sobib algajale?

Post by lemps »

Millised helikopterid sobiksid algajale kõige rohkem? Ise olen huvi hakanud selliste vastu tundma:
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=62713
http://www.modellbau-bichler.com/walker ... 707a13fd22
FMS-s lendamine sarnasega enam-vähem selge aga kui palju see tegelikusega erineda võib, seda ei tea.
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

esimeseks kopteriks soovitan iga kell E-Sky või siis Robbe Lama't. Pole vaja tellida, Eesti mudelipoodides on tihtipeale riiulis olemas nii mudel kui varuosad. See tähendab, soovitan 4 kanali, topeltrootoriga, fikseeritud pitch'i, täisjuhitavusega (igas suunas kallutamine + saba pööramine, tõusmine ja laskumine) aparaati.

Lindigeris enam-vähem kõik Carsoni tooted paistavad samal platformil põhinevat (4-kanalilised), samuti ka Blade CX2.

Samas, kui simulaator on tõesti hästi käpas, siis võiks ka ehk T-rex 450 poole vaadata.

Andrus
motokrosser
Posts: 142
Joined: Wed Apr 12, 2006 17:05

Post by motokrosser »

Esimene kopter oleks hea V3 LAMA.
User avatar
lemps
Posts: 121
Joined: Thu May 03, 2007 11:25
Location: haapsalu
Contact:

Post by lemps »

Kudas oleks selle helikopteriga? http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=62713
Selle sarnase helikopteriga lendamine on enam-vähem FMS simuga selge. On see täiskomplekne ja täisjuhitavusega,kaua tall lennuaega umbes on ,läheb kergesti katki kui näiteks murule kukub? See suht odav ka ,et kas siis on kehv?
User avatar
striker13
Posts: 135
Joined: Tue Mar 20, 2007 19:50
Location: Põlva city

Post by striker13 »

mul oli täpselt see sama kopter. Jupid minu arust maru kallid, võrreldes kopteri enda hinnaga, aga muidu kui korralikult tasakaalu saad ja korralikud treeningtelikud alla, siis on tükk maad kergem lennata ja kui kukub mingi poole meetri või rohkema pealt vastu maad, jalad ees, siis ei juhtu küll midagi.
User avatar
RonM
Posts: 10
Joined: Mon Jul 23, 2007 19:50

Post by RonM »

Mina nii palju, kui ma tean kopteritest siis ma soovitaks V3 LAMA või V4 LAMA. Mina näiteks oman Picoozi sellega saab toas sõita see on päris hea soovitan ka Picoozi (490~krooni) Jukus müüakse ja ka Hobikeskus
MY R/C GARAGE:
Mini-Z /X-Speed
Savage X SS /HPI K4.6 (PARIM)
Better luck, next time !!!
User avatar
lemps
Posts: 121
Joined: Thu May 03, 2007 11:25
Location: haapsalu
Contact:

Post by lemps »

Kui kellegil on müüa midagi lama taolist või muud kopterit odavalt ,siis võib PS kaudu pakkuda. Võib ka natuke katki olla aga parandatav.
User avatar
lemps
Posts: 121
Joined: Thu May 03, 2007 11:25
Location: haapsalu
Contact:

Post by lemps »

Osta.ee-s on präegu sellised kopteidi müügiks: https://www.osta.ee/index.php?fuseactio ... id=2038902
Kas tasub osta?
Even
Posts: 66
Joined: Tue Apr 17, 2007 18:22
Location: Tallinn

Post by Even »

User avatar
Ropskar
Posts: 177
Joined: Thu Oct 19, 2006 22:04

Post by Ropskar »

Aga kui osta näiteks sisepõlemis mootoriga kopter, siis millist eelistada, ehk millised on kõige populaarsemad/tuntumad oma kvaliteedi ja juppide saadavuse poolelt(varusoad). Ma ise olen kuulnud Raptor'itest vms.
MagnusL
Posts: 115
Joined: Wed Jan 24, 2007 17:19
Location: Tallinn, Lasnamägi

Post by MagnusL »

User avatar
ziilike
Posts: 103
Joined: Tue Mar 25, 2008 20:35
Location: Tln. Taime uulits

Post by ziilike »

[Lama on tõesti hästi käpas, siis võiks ka ehk T-rex 450 poole vaadata.

Andrus[/quote]

Aaga miks siis mitte T-Rex 500

Endal ka lama juba algosadeks lennutatud, ja teadupärast t-rex 450 märksa ebastabiilsem on.
52 79802
Hot Bodies D4 Cyclone.
Robitronic Mantis x 2, Protos ,Caster Fusion EX-1.
X-Ray XB8 EC Electric
T-Rex 500CF
Kyosho Caliber Hybrid!
Cessna 185
Lama v4
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

T-rex 500 on ka hea variant, ta on stabiilsem ja paremini (kaugemalt) jälgitav kui 450.
Ainukesed miinused mis ma oskan välja tuua on suurus, ta võib algaja käes väga ohtlikuks muutuda ja hind mis tuleb lõppkokkuvõttes umbes 2x suurem kui 450'l, varuosad on ka natuke kallimad.
Nii et kui algteadmised ja paks rahakott olemas, siis on 500 tõenäoliselt isegi parem variant.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ma pole ei omanud ega lennutanud Trex 500 aga kui rahakott lubab, siis kindlasti soovitan. Trex450 on tõesti veidikene liiga väike - probleem just nägemises! Kui kopteri seadistamise ajal stabiilsusele mõtled ja üht-teist selle nimel teed, siis pole selles osas muret. Trex500 on oma mõõdult suht ideaalne elektrikopter. Hind ainus puudus 450-ga võrreles tõesti...
Lauri Laidna - www.pistik.com
Post Reply