Easystar

Kõigest mis teiste alateemade alla ei mahu
Post Reply
User avatar
max
Posts: 50
Joined: Sat Jul 28, 2007 18:48
Location: raplamaa, juuru

Easystar

Post by max »

Kuna ilm ei ole ka hea siis tekkis mõte uue lennuki üle :) , ja nimelt ka sellega hulk küsimusi, kas on võimalik kusagilt eestist saada easystari keret ja easystari varuosi. Tundub teine hea lennuk olevat, sest saab ümber ehitada ja asju lisada nt: kaamera, või on ta teiseks lennukiks halb/lahja :?: esimene lennuk on mul robbe bandit mille elektroonika ma tõstaks ümber easystarile kui on võimalik? Image
ootan ka teie mõtteid ja arvamusi easystarist :D
paar linki ka:
http://www.hobby-lobby.com/easystar.htm
http://www.rcflights.co.uk/EasystarEquip.htm
oman robbe banditit
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Lennutanud ma seda ei ole aga näinud küll. See lendas lausa ise.
Muud ma öelda ei oska :)
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

Kui Bandit juba käpas, siis võib suht suvaliselt edasi minna. Easystar samas on kuuldavasti rohkem algajate lennuk kui Bandit, nii et upgradena teda päris ei käsitleks:-) Kui aga Bandit liiga äkiline tundub, siis ta võiks mõistlik olla küll. Samas, Banditi äkilisust saaks ehk maha ka LiPo akuga (s.t. kergemate komponentide kasutamisega).

Andrus
AndresO
Posts: 146
Joined: Mon Feb 12, 2007 10:32
Location: Tallinn

Post by AndresO »

Sakslaste selleteemaline veebileht ja foorum koos paljude mudeli täiendamise juhistega: http://www.mpx-easystar.de/
ja asja nuditum ingliskeelne tõlge: http://www.mpx-easystar.de/index.php?id=2&L=1
User avatar
max
Posts: 50
Joined: Sat Jul 28, 2007 18:48
Location: raplamaa, juuru

Post by max »

võibolla jääb tõesti lahjaks. aga mis siis parem oleks? 3d? :)
oman robbe banditit
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kui Bandit oli esimene, siis pole EasyStaril häda veel midagi. Ega pea alati ju niiiii suuri samme ka tegema. Bandit on tobedalt kiire lennuga, ei planeeri pea-aegu üldse. EasyStar selles mõttes hoopis vastupidi - lendab ka ise ja ilma mootorita ning saab ka mullis lendu teha.

Palju lennutunde Banditiga kirja oled saanud umbes? Selili lend jms ka probleeme enam ei valmista?
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
max
Posts: 50
Joined: Sat Jul 28, 2007 18:48
Location: raplamaa, juuru

Post by max »

lennutunde pole lugenud, aga kui aega on, ja ilm ilus olen lendamas. 8)
eks see bandit vähe äkiline on, aga kui tuult pole siis saab lennutatud küll. trikke pole ka proovinud teha, kogematta teinekord paar surmasõlme :lol:
kui palju sellele easystarile tohib kaalu lisada, juhuks kui peaks tekkima mingi kaamera mõte :?:
ja kas eestist selle kere saada on, või peab tellima?
oman robbe banditit
AndresO
Posts: 146
Joined: Mon Feb 12, 2007 10:32
Location: Tallinn

Post by AndresO »

Standartvarustuses (Speed 400 mootoriga) vedas 200g-se digifotoka üles küll. Akuks 900mAh 2s LiPo.

Mudel tellitud saksa netipoodidest. Samas saadaval ka varuosad: tiivad, kere, ...
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Soovitaksin sulle Banditiga edasi lennata. See peaks surmasõlme kenasti suutma teha, miks mitte ka selili lendu. Seda kõike saad ju ka praeguse lennukiga harjutada. Kirjeldatud taseme juures on EasyStar väga õige valik. 3D lennu jms jaoks on veel veidi vara.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
max
Posts: 50
Joined: Sat Jul 28, 2007 18:48
Location: raplamaa, juuru

Post by max »

Vahepeal tekkis huvitav küsimus, et missuguseid trikke/harjutusi peaks lennukiga tegema :?:
oman robbe banditit
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Oleneb lennukist. Pöördetüüriga lennukiga ainuke põhivigur ongi vist surmasõlm. Esialgu ära seda liialt kiire hoo/järsu kangiliigutusega tee(pärast klapid veel tiiva üleval kokku).
User avatar
max
Posts: 50
Joined: Sat Jul 28, 2007 18:48
Location: raplamaa, juuru

Post by max »

Mul teinekord on surmasõlm tulnud käe äpardusena ja siis märkasin jah, et tahab tiiva kokku pakkida :lol: . Kuna mul vana tiib tahab ümbervahetamist uue vastu siis mõtlesin, et selle vastu aitab äkki mõni pikem balsa liist, mille liimib siis tiiva külge. Originaalis peaks olema tiivas juba balsa liist aga kuna kukkumised näitavad, siis tundub, et see jääb lühikeseks(murrab tiiva peale balsa liistu ära) :? .
Ega keegi pole äkki robbe banditile tiibu teinud, kusakilt olen kuulnud, et neid saab ise teha, aga kuidas, seda ei tea :roll:
oman robbe banditit
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Kas mitte järgmiseks poleks sobivam hoopis EasyGlider PRO:
http://ca.youtube.com/watch?v=UOcP28WTw8o
http://ca.youtube.com/watch?v=YEGOSq32euA
Sellega saaks kiirema õppimise huvides isegi mõnel võistlusel osaleda.
Image
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

mart63 wrote:Oleneb lennukist. Pöördetüüriga lennukiga ainuke põhivigur ongi vist surmasõlm. Esialgu ära seda liialt kiire hoo/järsu kangiliigutusega tee(pärast klapid veel tiiva üleval kokku).
Ise ajasite möödaläind aastal Kollasel mu 3-kanaliga Piperi pöörisesse.

Pärast isegi Cuprum küsis, et mismoodi ma ta pöörisesse ajan.

Kogend kutt suudaks ehk selili ka lennata. Mina pole viitsind jamada.


daapn
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Võtan poeg Robi EasyGlider PRO reede õhtul Kollasele seltsiks.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

daapn wrote:
mart63 wrote:Oleneb lennukist. Pöördetüüriga lennukiga ainuke põhivigur ongi vist surmasõlm. Esialgu ära seda liialt kiire hoo/järsu kangiliigutusega tee(pärast klapid veel tiiva üleval kokku).
Ise ajasite möödaläind aastal Kollasel mu 3-kanaliga Piperi pöörisesse.

Pärast isegi Cuprum küsis, et mismoodi ma ta pöörisesse ajan.

Kogend kutt suudaks ehk selili ka lennata. Mina pole viitsind jamada.


daapn
No too lennuk oli ka suht kivi ju, järsk liigutus kõrgustüüriga ja natuke pöördekaga aitamist ja oligi keeris. :lol:
User avatar
max
Posts: 50
Joined: Sat Jul 28, 2007 18:48
Location: raplamaa, juuru

Post by max »

jah, ega see EasyGlider PRO kah vist halb valik tundu :D
aga, ma otsustasin ikkagi banditiga edasi lennnata tundub ikkagi kodusem kui uus lennuk :wink:
Ja juba tekkis ka uus mõte, et kas on mõtekas banditi tiivale ehitada tüürid :?:
oman robbe banditit
martkin
Posts: 20
Joined: Sun Aug 26, 2007 1:47
Location: Jõhvi

Post by martkin »

Kaldetüürid teevad banditi juhitavuse palju paremaks. Enda omale tegin juba ära. Nüüd kannatab ka kerge tuulega lennutada. Samuti panin natuke suurema sammuga propi.
User avatar
max
Posts: 50
Joined: Sat Jul 28, 2007 18:48
Location: raplamaa, juuru

Post by max »

aga mis servo sinna panna :?: ja kui suured lõiked tiivasse tuleks teha :?: :?
oman robbe banditit
martkin
Posts: 20
Joined: Sun Aug 26, 2007 1:47
Location: Jõhvi

Post by martkin »

Mina panin metallist joonlaua täpselt tiivaotstste peale ja tõmbasin selle järgi joone. Tiiva keskelt 2,5 cm kummalegi poole sisselõige, siis jäi parajasti veel kinnituskummile ruumi. Eleroni pikkuseks tuli 26 cm.
Servo sobib samasugune nagu banditil peal on vist 9 g. Servo tiiva keskele kohe balsaliistu taha.
User avatar
max
Posts: 50
Joined: Sat Jul 28, 2007 18:48
Location: raplamaa, juuru

Post by max »

Eks nüüd tuleb kunagi minna kullosse ja osta uus tiib ja servo :D
oman robbe banditit
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Arvan, et helista neile ja küsi kas neil seda ikka on. Kahtlen selles, tõenäoliselt pead tellima.
martkin
Posts: 20
Joined: Sun Aug 26, 2007 1:47
Location: Jõhvi

Post by martkin »

Banditi tiivad Kullos tavaliselt kohapeal olemas, see ju üsna minev kaup. Maksis vist 240 EEK-i.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Helista siiski ette, tobe oleks kaugelt kohale minnes pika ninaga jääda..
mart
Posts: 498
Joined: Tue Aug 15, 2006 16:53
Location: Wermelskirchen

Post by mart »

Vahtmudelite stabiilsuse töstmiseks parim vahend on klaaskiud tugevdusega teip. Ühest ribast tiiva alaküljele jätkub, et tugevust, jäikust, mitmekordselt tösta. Kaalulisa minimaalne, effekt mitmekordselt parem, kui balsaliistul.
User avatar
max
Posts: 50
Joined: Sat Jul 28, 2007 18:48
Location: raplamaa, juuru

Post by max »

Eks ma siis uurin enne kui lähen. :D
oman robbe banditit
User avatar
tann200
Posts: 191
Joined: Mon Oct 02, 2006 18:14
Location: Tartu

Post by tann200 »

Osta FIK80 viskekas, paar 9gm servot, 24gm BL mootor, regu ja vaike lipo, ning tulemuseks on palju l6bu ja easystarist tugevam\padevam lennku. Endal ka easystar, seega v6rdlusmoment olemas :D
Post Reply