Ideaalne plaaneriilm

Teavita toimuvatest võistlustest ja kokkusaamistest ning treeningutest.

Moderators: Marek, mart63

Post Reply
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Ideaalne plaaneriilm

Post by arne »

Täna oli ideaalne plaaneriilm. Läksin välja plaaniga viskeid harjutada aga sellest ei tulnud midagi välja, kuna lennuk ei tulnud kuidagi alla.

Pikim lend oli 19 minutit, kõrgust 384 m, lennu alguses oli tõus 1.3m/s! Kogunes ka mingi 30-40 meheline kajakas/kulliparv kelle seast oma lennuki leidmine päris keeruline oli.

Õnnestus ka üks lahe pääste - tulin maanduma, kaugust oli vast 10m ja kõrgust 2m, kui lennuk millegisse koperdas. Hakkasin kohe kiireid kitsaid tiire tegema ja kruttisingi lennuki pilve alla tagasi :) Väga uhke tunne oli.

Muudest huvitavatest asjadest oli platsil põder. Tuli veski poolt ja läks sinna kõrgepingeliini ja suvilaküla poole.

Arne
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Ka Maksim oli üllatunud ülivõimsast termikast.
Sul on mingi vinge logger (peab väga väikesemõõduline olema).
Äkki saad seda mulle platsil veerandtunniks laenata. Saaks omaga võrrelda, pealegi puudub mul kõrgusmõõtja.
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Post by arne »

Mul on ainult kõrgusemõõtja. Mõõdab maks. kõrgust ja raadio kaudu saab veel üheksa punkti salvestamiseks käsu anda.

Tõusu kiirus oli keskmine. S.t. 2:30 peal vaatasin, et olen kõrgel ja salvestasin seisu.

Arne
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Eks siis ootan, kuni EagleTree altimeetrid müüki tulevad. Kiirusemõõtja pean kalibreerima, ehk saab veel asja?
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Siin on kah kergekaalulisi pudinaid:
http://www.hyperflight.co.uk/products.a ... lectronics
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Ei tahaks niiväga erinevate süsteemidega jamada. EagleTree on küllalt suurte võimalustega, üldse mitte kallis. Kiirusmõõtja saan ehk funktsima? Võimalik, et eksin millegagi?
Pakutakse veel arusaamatut kraami:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6779
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6777
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Post by arne »

Z-log on iseenesest abiks. Kui ma õigesti mäletan, siis oli miski OSD värk, mis oskas Z-logi väljundit video peale panna. Ja vist oli ka mingi nipp, millega Z-log lülitas elektrikal mootori välja kui plaaner oli teatud kõrgusele jõudnud. Et siis nagu eriti võrdne plaanerite võistlus, kus veosüsteemi osakaal minimeeritud on.

Mul endal on see HowHigh. Nii HowHigh kui HowFast on ennekõike maksimumi mõõtmiseks mõeldud. Ja selliseks on nad väga abiks. Lisaks veel operatiivne tagasiside peale lendu ja kerge kaal. Viskega peal on HowHigh perfektne.

Kui eesmärk on diagramme joonistada, siis selleks nad ei sobi absoluutselt.

Arne
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Sain ka aru, et on autonoomsed ja piiratud mäluga süsteemid.
Võibolla oleks pidanud EagleTree´le GPS´i ostma, oleks kõik asjad hoobilt selged?
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Mulle on jäänud mulje, et GPS kõrguse mõõtmisel täpsusega eriti ei hiilga.
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Post by arne »

GPS kõrgusemõõtmine on jah väga nõrk. GPS kiirusemõõtmine mõõdab kiirust maa suhtes. Pitot toru aga õhu suhtes. Mõnikord üks abiks, mõnikord teine.

Arne
Post Reply