Remniku laager

See on koht, kus rääkida kõigest mudelitega seonduvast, mis teiste teemade alla ei lähe.
triin.turu
Posts: 6
Joined: Mon Jul 21, 2008 10:21

Remniku laager

Post by triin.turu »

Tere,

mina olen Triin Turu. Töötan MTÜ Rõõmuvabrikus. MTÜ Rõõmuvabrik on asutatud 2005. aastal, eesmärgiga organiseerida Eesti lastekodudes elavatele lastele erinevaid meelelahutuslikke üritusi ja aidata neid kõikvõimalikul moel, mis meie võimuses. Täpsemalt saab lugeda aadressilt www.roomuvabrik.ee

Meie oleme korraldamas uut projekti 19.-24. august Remniku õppe- ja puhkekeskuses. Eesmärgiks on parendada asendus- ja turvakodu perede sisemist ja omavahelist koostööd, tugevdada kasvatajate ning laste omavahelisi suhteid korraldatavate ühistegevuste kaudu.

Sellega seonduvalt mõtlesime, et lastele võiks Teie tegevus huvi pakkuda. Kas Teie seas oleks kedagi, kes saaks tulla meile laagrisse külaliseks ja näitaks millega Te tegelete, kas 21.08 või 23.08?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Re: Remniku laager

Post by cuprum »

triin.turu wrote: Sellega seonduvalt mõtlesime, et lastele võiks Teie tegevus huvi pakkuda. Kas Teie seas oleks kedagi, kes saaks tulla meile laagrisse külaliseks ja näitaks millega Te tegelete, kas 21.08 või 23.08?
Tundub, et selline kutse jääb pisut liiga üldsõnaliseks.
Isiklikult oleksin võibolla ehk isegi tulemas/näitamas, aga selgusetuks jääb, mida täpsemalt oodatakse, kas peamiselt:
* Rääkimist
* demolendamisi
* lasta lastel ise midagi näppida

PS. Kõigele lisaks on siin ikka (vähemalt idee järgi) tegelikult *väga* kirju seltskond alates autodest ning lõpetades UAV tegijatega.
triin.turu
Posts: 6
Joined: Mon Jul 21, 2008 10:21

Post by triin.turu »

Jah, te olete õigesti aru saanud. Me ootame tõesti väikest tutvustavat juttu/suhtlemist, demosõitu ning võimaluse korral on ka vahva kui lapsed korra sõrme vastu saavad panna.

Kuna ma ise olen näinud mudelkopterite ja -lennukite lendamist, siis esimesena mõtlesin selle peale. Autode ja muu peale ma ei tulnud. Kuid on teil äkki nägemus või ettepanek või soov sellest, kuidas seda läbi viia?

Küsimuste korral võib ka helistada või e-mail saata.

Triin Turu
56927545
triin@roomuvabrik.ee
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

triin.turu wrote:Jah, te olete õigesti aru saanud. Me ootame tõesti väikest tutvustavat juttu/suhtlemist, demosõitu ning võimaluse korral on ka vahva kui lapsed korra sõrme vastu saavad panna.
Selleks, et lastele anda võimalus lennuki juhtimist proovida, tuleb kuskilt kokku korjata need Silverliti vahust plönnid (2 kanaliga) X-twin jms. Üle 3 tk pole vaja, neil on võimalik kasutada kuni 3 kanalit korraga. Samas laadimisaega arvestades võiks neid olla ka rohkem. Miinuseks on jälle see, et hirmus vaikne ilm peab olema.

Ma arvan, et mul üks enam-vähem korralik Silverliti vidin on olemas, ma võiksin selle ära anda.
Palm-z eriti-micro lennukid jätaks siiski enda põnnidele veel.

Ma mäletan ka, et Hobikeskuses oli kunagi kastitäis mingeid näitusel käinud pool-piduseid asjandusi saada...

Kahjuks ei saa ise oma aega ja energiat rakendada antud üritusele aga hiljemalt esmaspäeval (28.07) vaatan üle, kas mu x-twin veel töötab.


daapn
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Muretsegem kuskilt projektor ja pange parem läpakaga simulaator sinna taha, see on vast piisavalt "reality" küll.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Ma arvan, et see on väga lahe mõte - selline üritus ja seal mudelismi demomine. Kui mul vähegi aega sel ajal on siis olen käpp. Heal juhul nädal enne üritust saan öelda viimase sõna. EKs sa helista ja tuleta meelde või kirjuta siia jälle kui üritus koitmas.
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

ma tuleks ka :)
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

Autodega ilmselt probleemi pole - mingi platsi sõitmiseks leiab, aga lennukid ja kopterid vajavad oluliselt rohkem vaba õhuruumi.
Seega äkki saab enne selgeks rääkida, kas ka piisavat platsi on.

Proovimiseks on simu ilmselt parim mõte. Vähemalt lennumasinate puhul ja ega korralik auto ka päris ohutu asi pole. ;)

Põhimõtteliselt oleksin nõus simuga toetama üritust. Kas ka ise kohale saaks tulla, on hetkel veel lahtine. Aga mõnele usaldusväärsele kodanikule olen nõus oma simu puldi hea ürituse nimel välja andma. Läpakat kahjuks laenata ei saa, kui siis ainult koos isikliku kohalolekuga.

Ajaliselt sobiks pigem nädalavahetus, kuna puhkus selleks ajaks läbi.

Simutamiseks võiks laud ja toolid ka olla, kui äkki rohkem realflighte kokku saab, siis olen nõus ka ühe hubi välja käima, et siis kasvõi üks ühislend simulaatoris proovida.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Nunii, hakkab liikuma ;)

Enda kohta niipalju, et nädala sees (kolmapäev, 20 on muideks vaba päev, kahjuks 21 seda ei ole) kohe kindlasti mitte (lennukitele kütuse ostmiseks raha saamiseks tuleb vahepeal natuke sidesüsteeme kah torkida)
Küll aga julgen miski 85% tõenäosusega lubada kohaletuleku laupäeval. Enda poolt võiks paar lennumasinat kaasa võtta maapeal lähivaatluseks ning kui sobiv väljak peaks kuskil olema, siis ka demolennuks. Samuti võiksin välja käia RF3.5 simuga arvuti, mida siis saaks kasutada aktsiooniks "näpud külge".
triin.turu
Posts: 6
Joined: Mon Jul 21, 2008 10:21

Post by triin.turu »

Kas oleks siin keegi, kes oleks nõus selle organiseerimise enda peale võtma? Minul oleks hea kui mul on kindel üks kontakt kellega kõiki asju ajan.

Triin Turu
triin@roomuvabrik.ee
56927545
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

minuga võib kontakti võtta.

marek344 ät hot.ee
User avatar
tola555
Posts: 348
Joined: Thu Mar 15, 2007 13:24

Re: Remniku laager

Post by tola555 »

triin.turu wrote:...MTÜ Rõõmuvabrik on asutatud 2005. aastal, eesmärgiga organiseerida Eesti lastekodudes elavatele lastele erinevaid meelelahutuslikke üritusi ja aidata neid kõikvõimalikul moel, mis meie võimuses...
Küllaltki kalli hobi tutvustamine lastekodudes elavatele lastele? :roll:

Ükspäev tegin šašlõkki ja koerad-kassid olid laua ääres kohe. Huvitav mis nad asjast arvasid seal laua ääres? Siiani on jäänud selgusetuks.
(teemast mööda aga pidin mainima)
triin.turu
Posts: 6
Joined: Mon Jul 21, 2008 10:21

Post by triin.turu »

Kas sellest oleks Teile abi: kütte oleks cool power heli 15 % aitab ka vist lennukitele kogus 1 U.S. gallon reflex simulaator ja üks futaba t7cp pult. Seda saaksite kasutada laagris. Aga nüüd oleks mul vaja teada kas on keegi tulemas ning kui palju?
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

See kütus on mõeldud kopteritele. Futaba t7cp on küll natuke liiga palju vaid simus lennutamiseks..
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

ei ole vaja juuksekarva lõhki ajada 15% sobib ka lennukile mul ei ole kunagi alla 15% kütet olnud. Pole vahet millega simus lendad.
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Submarin wrote: Pole vahet millega simus lendad.
Ei olegi, kas siis on mõtet osta suht high-end pult, kui simus sama töö teeks ära mingi Esky 4kanaliga asi. Kui pult saadakse laenuks, siis teine asi.
RandoM
Posts: 64
Joined: Mon Sep 25, 2006 16:16
Contact:

Post by RandoM »

Pakun ühe Lama puldi simu tarbeks, päriseks.

Aitäh eest saab kätte tööpäeviti 11-19 ja laupäeval 11-15 paldiski mnt.125 kauplusest Hobbybox.
Hea tuju ametlik maaletooja

HOBIzone
randomvideo.eu
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Re: Remniku laager

Post by arne »

tola555 wrote: Küllaltki kalli hobi tutvustamine lastekodudes elavatele lastele? :roll:

Ükspäev tegin šašlõkki ja koerad-kassid olid laua ääres kohe. Huvitav mis nad asjast arvasid seal laua ääres? Siiani on jäänud selgusetuks.
(teemast mööda aga pidin mainima)
Eelarvamus? Ega nad igaveseks lapsekodulasteks jää. Neil on keerulised valikud ees ja huvi millegi positiivse vastu võib olla just see, mis neid õiges suunas keerab ja motiveerib.

Arne
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

22-24.08 olen suht vaba ja võiksin projektiga ühineda.Kas seal lendamiseks piisavat platsi on?üks 400x400 m vähemalt oleks lagedat ala vaja,et enam-vähem ohutult hakkama saada+maandumiseks ja startimiseks siledam riba-nii u 50-100 m pikk?Eks muidugi võib ka simude ja mudelite lihtsalt näitamisega piirduda,aga see pole siiski päris see.
triin.turu
Posts: 6
Joined: Mon Jul 21, 2008 10:21

Post by triin.turu »

Tere taas,

simulaator ja üks futaba t7cp pult on meile laenuks ning selle kütte võime kõik ära kasutada. Vaba platsi seal leidub. See on üsna suur kompleks. Aga kas Te saaksid kokkuleppele, et kes saavad laagrisse tulla ning mis kaasa võtate? Ning oluline on ka kuupäev, millal tulete, kas 21.08 või 23.08. Kas ma võin kontaktisikuks võtta Mareku (marek344 ät hot.ee) või on selleks keegi teine, kes võtaks antud külastuse enda peale? Ma tunnen, et ma ei ole piisavalt pädev selles valdkonnas ning parem oleks kui keegi teist võtaks esitluse sisu korraldamise ja meeskonna moodustamise enda peale.

Kõike head soovides,
Triin Turu
triin@roomuvabrik.ee
56927545
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Ma arvan, et enamusele sobiks pigem 23. Peale tööpäeva vaevalt keegi veel nii kaugele sõita jõuaks ja siis hea suhtleja oleks. Kõik asjad saab aetud ja ma võin selle enda peale võtta küll (nagu juba mainisin) aga kindlalt saan lubada alles nädal enne 23-dat - heal juhul. Hetkel on veel väga vara minu jaoks midagi lubada aga tahtmine on.

Eks nädal enne üritust tõstame teema üles ja ma üritan ajada kamba kohale. Siis vaatama mitme autoga tuleme ja kuidas nt bensiinirahad klapime, muid probleeme ma ei näe üldse.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Hei!

Aeg on käes otsustada kuidas me Remnikule sõidame? Kes on üldse käpad, palun andke teada, siis saab mõelda transpordile. Kaasa võtame hea tuju ja mudelid. Minul on simu ja läpakas ka kaasas niikuinii ja võimalik, et paneb selle ka üles, sest seal pidi olema ka projektor. Stardime laupäeva hommikul mingi 09:00 ajal ja enne pimedat oleme tagasi. Koht on ilus ja üritus ju väga ülla eesmärgiga. Nii et andke tuld!
Saatke PS-idega osalussoov minule, ma siis panen nimekirja üles.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

No nii, kas siis ei leidu mudeliste kes teeks ühe heateo lastele?

Hetkel on tulla lubanud:

Joel
Marek

Ülejäänud pole kindlat vastust andnud. Aega on veel päevake. Enne võiks nagu osalejatega asjad läbi arutada ka?
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

ma sõidan nüüd ära:S
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

mina ja Cuprum üritame startida 11 ajal hommikul, mudelistid saavad Remnikul enda hobi tutvustada 2st 6ni õhtul. Paneme üles simud ja kui ilm ja olud soosivad teeme ka mõned lennud. Ühinema peaks ka Joel kopteritega. Püüan mõnele veel auku pähe rääkida õhtu jooksul. Võimalik, et ka Boris ja Co astuvad läbi sealt, sest külastavad nad samal ajal Kallaste lähist. Tänu Keksile saame minna lausa järelkäruga. Nii et kui kellelgi on kaasa anda eksponaate siis täna ja homme enne 11 on viimane aeg ja võimalus teha midagi laste heaks, kel ei ole seni elus läinud just kõige paremini.
User avatar
JT
Posts: 94
Joined: Wed May 17, 2006 12:04
Contact:

Post by JT »

Oli kindel plaan minna.
Eile saatsin Triinule kirja paari küsimusega, paraku vastust ei järgnenud.
Peale seda muutus minekuotsus negatiivseks.

Ei osale

Kahju....
User avatar
Trixt
Posts: 142
Joined: Mon Jun 11, 2007 0:07
Location: Tallinn

Post by Trixt »

Ka meie kahjuks ei osale kuna jääme ajahätta...rääkimata muudest takistustest :(
----------------------------------------------------------
CAP 580
Super Tiger 90
MX 12
SMC 14
Kanalid: 72
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

JT, ma kujutan ette, et seal "metsas" ei pruugi neil piisavalt sidevõimalusi olla ja ilmselt on ka olulisema teha, kui meile pidevalt lugeda. Seetõttu nagu negatiivseks muutuda küll ei tasu.
Ise oln teisel üritusel :(
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Tegime Cuprumiga asja ära. Abiks olid veel Keks ja Co. Arvan, et lapsed jäid väga rahule. Päris raske oli tegelikult ohjeldada umbes 25 pealist uudistajat, kes kõik loomulikult asju oma käega katsuda tahtsid aga kõik lennukid ja tehnika jäid terveks, nii et saime vist ikkagi kenasti hakkama. Mina tegin ühe lennu Extraga ja Cuprum viskas plaanereid. Peale seda esitlesime saalis seitset lennuvahendit: (ime moodi mahtus see kogu krempel ühte autosse :)) Lama kopter, Anatolilt saadud warbirdid (messer ja I-16), viskeplaaner, elektriplaaner ja suured Extra ning Yak54.
Rääkisime üldiselt ja vastasime küsimustele. Peale seda alustasime kahe läpaka ja simulaatoriga lennutamistega. Proovida said kõik, mõni suutis isegi selle lühikese ajaga peaaegu õhuspüsimise selgeks saada. Õhtul hoolitsesid korraldajad veel ka meie kõhutäie eest (väga maitsev õhtusöök) ja siis oligi aeg tagasi koju sõita. Pildid üritusest peaks ka varsti siin ilmnema.

Mõnus päev oli.
triin.turu
Posts: 6
Joined: Mon Jul 21, 2008 10:21

Post by triin.turu »

Tere, tere

Tõepoolest oli väga meeldiv. Lapsed jäid rahule. 24. august kui lastekodulastele järgi tuldi siis räägiti sellest väga positiivselt. Aitäh, et tulite ja muutsite laste päeva veelgi huvitavamaks. Väga paljud lapsed polnud sellise asjaga kokku puutunud ja huvi oli suur.
Vabandan, et ei vastanud kirjale, kuid tõesti polnud interneti võimalust seal olles.
Ürtitus sai siiski edukalt läbi viidud. Lõpp hea kõik hea.

Aitäh!
Post Reply