Puugid Kollasel (tõsine teema)

Teemast mööda vestlus... ehk kõik mis pole seotud mudelismiga!
Post Reply
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Puugid Kollasel (tõsine teema)

Post by Marek »

Tere

Siuke tähelepanek, et ma pole kogu oma elu jooksul nii palju puuke näinud kui 3-4 viimasel Kollasel viibimisel. Nt täna käisin Kollasel ja tegin ainult ühe tiiru mööda rada jalutades (muud polnud teha hetkel :) ) ja käisin seal mahajäetud maja juures ning selle ajaga korjasin endalt ühe ja ka kaaslaselt ühe puugi. Ei jäta ka mainimata et kuskil 3-4 nädalat tagasi sattus üks puuk Cuprumi Yaki kabiini ja järgmise avastas ta vist järgmine päev Kollaselt tulles vannist temaga koos sulistamas.

Ei tea kas see on mingi nende levimise ala? Mina olen küll vaktsineeritud aga nagu teada on siis vaktsiin ainult ühe surmava haiguse vastu kahest mida need putukad levitavad.

Nii et vaadake end alati üle kui sealt tulete.
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Ei tasu käia igalpool "mahajäetud majade" juures koos kaaslasega :D
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
Raits
Posts: 560
Joined: Thu Aug 31, 2006 18:39
Location: Keila

Post by Raits »

Kasutage puugi OFF-i! Muhus oli ka neid palju,mina kasutasin OFF-i ja ei saanud õnneks ühtegi.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Mingi "puugi-uuringu teemaline artikkel" jäi mulle mõni aeg tagasi ette. Kui ma õigesti mäletan, siis uuringu tarvis korjati tunniga sadakond puuki. Puuk pidavat märga kartma ja samas ei salli ka väga kuiva. Ju siis nüüd on piisavalt palju vihma sadanud ja kui kuiva ilmaga platsile lähed, on ka puugid olemas. Tasub peale vihma või vihma ajal minna :wink:
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

sain täna siis mina ka puugilaksu ära

vihma tuli enne ja pärast.....vihmateooria vist paika ei pea

liikusin ainult rohelisel alal, heinamaale polnud seekord vaja minna ;)


olge seal ettevaatlikud!
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Mu ema leidis ka puugi jalalt, ta muidu jalutas ringi ka rohkem.
Uuspaev
Posts: 4
Joined: Thu Aug 21, 2008 8:38

Puugid

Post by Uuspaev »

Mardi ema siinpool. Soovitan tõepoolest puukidega ettevaatlik olla. Mul olid pikad riided seljas ja sellegipoolest oli puuk juba koju jõudes küljes (enam ei nautinud jalutuskäiku otsides parimat peatumispaika). Olen kaks aastat järjest põdenud puukborrelioosi ja ei soovita seda kellelegi. Paraku ei saa selle haiguse vastu ka vaktsineerida, samuti ei anna selle haiguse läbi põdemine immuunsust, aga tüsistused on üsna tõsised. Loodame, et Kollaselt saadud puugid pole tõbised. Tuult tiibadesse kõigile!!
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Post by arne »

Tuttava metsamehe, kes tihti puukidelt pureda saab, soovitus: jälgi hammustuskohta hoolega ja kui sinna punane rõngas ümber tekib, siis jooksuga arstile. Saad süsti ja pääsed suht. kergelt. Kui borrelioosile tähelepanu ei pööra võib laks väga karmiks osutuda.

Arne
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Täiesti haigelt palju juhtumeid seal Kollasel ju. Imelik. Mingi nende leviku koht?
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

Ei ole kollasel käinud kuid.... mul tuttav hankis aastaid tagasi puugi, sai ensafaliidi ja borreoloosi korraga ühelt puugilt. Siiani osad jalalihased ei tööta, trepist üles minnes peab kätega jalga tõstma.

Püksi sääred saapasse(soki sisse) ja pidevalt vaatad ega sõber üles ei roni. Enne kui autosse istud riietu lahti ja vaata ennast üle, riided klopi läbi ja kile kotti. Puugid ronivad munade vahele (ka riista otsa-võigas oli). Olen kogenud juhuseid kus tulen metsast ja riietelt puuk naise laste peale roninud(kodus). Istud metsast tulles autosse ja hiljem linnariietega autosse istudes ronib puuk jalapeal.
Isalikud õpetussõnad on minu puhul vilja kandnud- olen enda pealt kahtlemata sadu puuke kuid sisse on suutnud end imeda vaid 4.

Väidetavalt on mürgised puugid venelaste toodetud biorelv-ise seda ei usu :lol:
Uuspaev
Posts: 4
Joined: Thu Aug 21, 2008 8:38

Puugid Kollasel

Post by Uuspaev »

Paraku ei teki puugihammustuse ümber alati rõngas ja seetõttu avastatigi teine borrelioosi juhtum alles kuid hiljem, siis kui juba liigesed ja süda jamama hakkasid. Nende turgutamine võttis kaua aega (kuid). Ei olnud tore. Seega ettevaatlikkus ülekõige, pikad riided, riiete ülevaatamine jne..
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Kas keegi on puuke näinud ka platsi ülemises, kõrgepingeliini poolses osas?
Vahe on umbes 500 m.
User avatar
tola555
Posts: 348
Joined: Thu Mar 15, 2007 13:24

Post by tola555 »

[J] wrote:Kas keegi on puuke näinud ka platsi ülemises, kõrgepingeliini poolses osas?
Vahe on umbes 500 m.
Mõned aastad tagasi oli puuke väga palju just seal liinidel all. Seal on lehtpuu võsa, mis võsapuugile hästi meeldib. Pakun, et nad tulevadki sealt või Hüüru poolt - seal on kah lehtmets ja platsile lähedal.
Võsapuugid pididki kogunema matka- ja metsaradade äärde oma peremeest ootama.
Post Reply