Mure

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
jaanek100
Posts: 14
Joined: Tue Apr 15, 2008 20:36

Mure

Post by jaanek100 »

Sain oma esimese lennuki(kasutatud). Panen kõik kokku, aga lennuk midagi ei tee. Lennukiks on piper j-3 cub m24. Servod hakkavad ainult krõbisema (nii nagu peab). Asi vist on puldi ja vastuvõtja vahel. Mõlemal on sagedus sama(35.060).
seriff
Posts: 737
Joined: Wed Dec 19, 2007 22:16
Location: Põlvamaa

Post by seriff »

1)kas puldist annab ka muuta ppm ja pcm ehk on signaal muudetud või siis fail-safe menüü puldist peale pandud.(on olnud ka juhus kurvalt võib lõppeda)
2) võib olla viga dual gvartsid ja tavaline vastuvõtja siis ka asi ei toimi,hitec vähemalt ei toimi.omal oli selline jama gvartsid dual aga vastuvõtja oli Single-Conv(tavaline).
53457079



Ridali lennuklubi.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kas see kooslus on koos kunagi töötanud?

- mis saatja?
- mis vastuvõtja?
- kas käigus õiged kvarstid?
- kas saatjas on Tx kvarts ja vastuvõtjas Rx kvarts?
- kas vastuvõtja aku on laetud?

Lennuk jäta esialgu kõrvale... Saatja, vastuvõtja, laetud vastuvõtja aku, üks servo - ühenda ära ja pane toimima. Kui selle süsteemi käima saad, siis alles ühendad ülejäänud servod vastuvõtja külge.

Ühenda sellises stiilis ja pane asi toimima:
Image

Edu...
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Re: Mure

Post by cuprum »

jaanek100 wrote:piper j-3 cub m24.
Lõhnab kangesti Kyosho järgi.... aga sellel miski omaette standardite kohane aparatuur seljas. Igaks juhuks küsiksin järgi, kas pult ikka kah sisse lülitet ning Kyosho (tegelklt miski Perfection kirjadega) selle komplekti oma oli.
Muideks, sellisel väikesel putukal servode "krõbin" võib tähendada ka seda, et vastuvõtja üldse miskit sobivat sagedust ei näe - sel juhul servod suht paaniliselt siplevad. Kui signaal olemas, siis nad üsnagi vait & vagusi on.
A mida mootor teeb?!?
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

miks võetakse üldse esimeseks lennukiks mingi KYOSHO PIPER ??? Raha raiskamine ju. Ok, kui kingitsi, siis mõistetav. Muidu võiks lugeda foorumit ja otsida teemat: esimene lennuk vmt.
jaanek100
Posts: 14
Joined: Tue Apr 15, 2008 20:36

Post by jaanek100 »

Vastuvõtjal on ainult "SR390 rx"
Kvarts on rx ja puldis tx.
Proovisin ka muuta ppm ja pcm. Miskit ei muutu.
Kõik peaks olema originaali oma.
Kõik on laetud ja pult on sisselülitatud.
Vastuvõtjal on keskel mingi pistik. Kas sinna peab ka midagi käima.
Ühendan servo, aku ja panen kvartsi ka paika, siis jääb üle üks servo koht, mootori otsad ja veel üks koht.
Mootor ei tee üldse midagi.
See lennuk on lennanud nii nagu see praegu on.
Servod on üsna vakka. Kui hoolega kuulan, siis kuulen. Aga korra on hakkanud edasi-tagasi käima.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

jaanek100 wrote:Vastuvõtjal on ainult "SR390 rx"
Lõhnab üsna originaalvarustuse kanti
jaanek100 wrote: Kvarts on rx ja puldis tx.

Üldjuhul nii peabki :)

jaanek100 wrote: Proovisin ka muuta ppm ja pcm. Miskit ei muutu.
Vat see on koht, mida minu vana peake ei võta, et kuskohast seda muuta... kui mõlemad seadmed Kyosho (igaks juhuks kinnita, kas on nii või ei ole teps mitte) omad on.
jaanek100 wrote: Kõik peaks olema originaali oma.

Et siis ikka Kyosho?!?
jaanek100 wrote: Kõik on laetud ja pult on sisselülitatud.
Vastuvõtjal on keskel mingi pistik. Kas sinna peab ka midagi käima.
Kahjuks hetkel "rämpsukast" minust pisut kaugel... Õhtul loodan sealt ühe vana Kyosho maised säilmed leida... a mäletamist pidi sinna ei pea miskit käima. Olid vist hoopis algaja/edasijõudnu jumperid - rudder/elevator mix.

jaanek100 wrote: Ühendan servo, aku ja panen kvartsi ka paika, siis jääb üle üks servo koht, mootori otsad ja veel üks koht.
Mootor ei tee üldse midagi.
Hmm, kui mootor ei ole süsteemi ühendatud, siis jummal tänatud, et ei tee ;) ning seni, kuni katsetad ja süsteemis kindel pole ongi tegelikult hea jätta mootor ühendamata. Siin nii mõnelgi on üsna valusaid kogemusi nii sisepõleka, kui ka elektrika "propelleri taltsutamisega". Elektrikas võib täiesti ootamatult ise käima karata.

jaanek100 wrote: See lennuk on lennanud nii nagu see praegu on.
Servod on üsna vakka. Kui hoolega kuulan, siis kuulen. Aga korra on hakkanud edasi-tagasi käima.
Nu siis on nii, kuis peaks. Igatahes minu vana peake hetkel muud kahtlustada ei oska, kui et ikkagi vale pult... aga tegelikult siis peaks lennuk tõmblema nigu tantsutõbine jänes - eriti PCM mode puhul...

PS. Kuskandis ise oled - usun, et siin loeb/kirjutab abivalmis tegelasi suht igast Eestimaa nurgast(ja kaugemaltki) - et siis vaataks kas kohapeal üle või tuleksid mõnele lendamisele, kus siis asjast Asja tehtaks.
jaanek100
Posts: 14
Joined: Tue Apr 15, 2008 20:36

Post by jaanek100 »

Ma mõtlesin, kui ma mootori ka ära ühendan, siis ei tee see mitte midagi.
Mul on kaks pulti ja sellepärast ma saan proovida muuta erinevaid seadeid. Lihtsalt eile õhtu ei olnud originaal pult kodus. Originaal puldiga ei toimi ikka midagi.

Olen Lihulast ja ma arvan, et ma pean ikkagi Haapsalu mudelismiringi minema.
Ma arvasin, et mõni lihtne viga aga asi on tunduvalt keerulisem.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Mul on kaks pulti ja sellepärast ma saan proovida muuta erinevaid seadeid. Lihtsalt eile õhtu ei olnud originaal pult kodus. Originaal puldiga ei toimi ikka midagi
kas proovimise ajal oli ikka õige kvartsipaar sees?Puldil ja vastuvõtjal peab olema üks ja sama kanali nr.Kas see nö "originaalpult" mõnda muud vastuvõtjat juhib (NB!Kontrolli,kas kvartsid on ühe kanaliga).Kui kõik asjad on väliselt korras,siis võib eeldada,et vastuvõtja on põrutada saanud ja seetõttu ei tööta.
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

Marek wrote:miks võetakse üldse esimeseks lennukiks mingi KYOSHO PIPER ??? Raha raiskamine ju. Ok, kui kingitsi, siis mõistetav. Muidu võiks lugeda foorumit ja otsida teemat: esimene lennuk vmt.
Einoh mis siis kyosho piperil viga on? Väga hästi lendab. Muidugi on kõvasti paremaid valikuid, aga ega see nüüd viimane saast küll ei ole. Vähemasti lendab ilusti. Olen lugusi kuulnud, mõni RTF lennuk ei lähe lendugi.
56481228- Erkki
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

jaanek100 wrote: Olen Lihulast ja ma arvan, et ma pean ikkagi Haapsalu mudelismiringi minema.
teemast mööda küsimus...aga kus see mudelismiring asub?
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
jaanek100
Posts: 14
Joined: Tue Apr 15, 2008 20:36

Post by jaanek100 »

Mudelism toimub 2 korda kuus. see toimub Algkooli hoovis oleva maja katuse korrusel(sama, kus automudelism). Vist vana vangimaja, nii seda vähemalt kutsutakse.

Kui vahetan pulti, siis vahetan kvartsi ka ära ja olen proovinud kaht vastuvõtjat.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Kas mingi tester on. Kontrolli vastuvõtja akut. Saatja näitab akut vist ise?
See, et on laetud ei tähenda, et on korras.
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Ahoi!

Väidan, et...

1) vastuvõtja kvarts istub kehvasti pesas ja ei anna hästi ühendust.
2) lennuk (lennuki elektroonika) on matsu saand ja tulemuseks on mingi vea tõttu punkt nr. 1).

Kunagi pistsin ühe vastuvõtja kesta ja kvartsi vahele mingi suvalise kätte juhtunud vilditüki ja sain veel lennata. Hiljem rändas too saatja varuosana minema koos lennukiga ja vastava suulise hoiatusega, et too konkreetne vastuvõtja on kiiksuga. Mul oli seal sees küll 64 kanali kvarts (35.040). Aga no mine sa tea, kudapidi need seadmed ja lennukid siin Eestis ringi liiguvad.

Tervisi,


daapn
jaanek100
Posts: 14
Joined: Tue Apr 15, 2008 20:36

Post by jaanek100 »

suured tänud kõigile, kes aitasid.
daapn-il oli õigus. kvarts ei andnud õieti ühendust.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

daapn-il oli õigus. kvarts ei andnud õieti ühendust.
siis ei aita ilmselt miski muu,kui uue vastuvõtja ostmine,sellise poolpiduse asjaga lennata ei tohiks,sellist vastuvõtjat võib äärmisel juhul kasutada mingi aeglase maismaaliikuri juhtimiseks.Õnneks praegu soodsa hinnaga pakkumisi küll ja küll,mul omalgi mitu vastuvõtjat üle :D
jaanek100
Posts: 14
Joined: Tue Apr 15, 2008 20:36

Post by jaanek100 »

Ma vahetasin selle vastuvõtja välja ja see "poolpidune" vastuvõtja läheb prügimäe poole. :D
Post Reply