Tasuta mudelisimulaator (lennukid ja helikopterid)

Arutelu mudelisimulaatoritest
Post Reply
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Tasuta mudelisimulaator (lennukid ja helikopterid)

Post by lauri »

Kes veel ei tea, siis saada on täiesti tasuta mudelisimulaator FMS.

Kahjuks pole viimasel ajal uuendusi ilmunud ja ei tea, kas neid tulebki, aga olemasolev versioon on täiesti töötav! Kodulehel on ka foorum ja hulk linke.

Lennukeid ja helikoptereid saab juhtida klaviatuuri nuppudega, tavalise joystick'uga või mudeli saatjaga. Saatja "interface'i" ehitamise juhendeid peaks leidma FMS kodulehe linkide osast...

http://n.ethz.ch/student/mmoeller/fms/index_e.html
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

RealFlight G3 DEMO - tasuta
http://www.realflight.com/free-g3-demo.html

Tasuta Demo-versioon vast kõige levinumast mudelisimulaatorist maailmas!
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Proovisin mõlemat,Realflighti demo on igatahes parem kui se tasuta programm tervenisti.
Ilmselt on mõtekas se Realflight isegi ära osta,hoolimata sellest et on hirmkallis,pärast säästab mudelite lappimise pealt.
Ja talvel on ka lõbusam.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

RF G3 tuleb kaasa saatjapult (Futaba baasil, 2 kangi, 1 pööratav nupp-kanal, 3pos nupp ja 2pos nupp). Lennutada saab ka oma saatjaga ja isegi kahekesi korraga: üks kasutab oma saatjat ja teine kaasasolevat pulti!

Varsti saaks üle neti lennutamisi korraldada juba, sest isegi täna peaks Eestis päris mitu sedasorti simulaatorit olema!
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
"Even"
Posts: 4
Joined: Mon Jun 05, 2006 16:40
Location: Tallinn

Post by "Even" »

Ühel tuttaval on see G3 juba, jumala äge on lasta seal lennukite ja helikatega! Tasub kindlasti ostmist!
Toetan mudellennundust! "E"
alku
Posts: 69
Joined: Sat Jul 08, 2006 8:49
Location: viimsi

Post by alku »

Kas selles Realflightis saab klaviatuuriga juhtida?
rchover
Posts: 19
Joined: Sun Jan 15, 2006 23:43
Location: Tallinn

Post by rchover »

RealFlight G3 -l on arvuti USB-pesasse käiv päris saatja korpusesse ehitatud juhtimispult komplektis. Samuti on lisajuhtmed päris saatja arvutiga ühendamiseks.

http://www.realflight.com/products/interlink.html

http://www.realflight.com/products/inte ... main-2.jpg

Tasuta demovariant käib klaviatuuriga.
User avatar
Oravaonuke456
Posts: 7
Joined: Fri Dec 07, 2007 22:51

Post by Oravaonuke456 »

See FMS on täielik jama aga kahjuks ei lähe ka realflighti simulaator tööle.bbbbb :(
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kui sul on ostetud REalFlight, siis pöördu müüja poole. Kui ei ole ostetud, siis ei peagi käima minema!

FMS ei ole kindlasti mitte jama. Esimesed kogemused ja refleksid saab sealt kindlasti kätte.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kasutaja silver sai peale FMS-is harjutamist esimese lennuga F3A lennukil hakkama. Tunnetuse ja kangide käigud endapoole lennates jne saab kindlasti ka FMS-is selgeks.
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

Ei poolda piraatlust, kuid????

Oman Aerofly Deluxs´i, ikarussi toodang vist, ja noo fms´iga ikka võrrelda ei saa. Soovitan kõigile ja olete 4000 krooni säästnud!
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Sekundeerin. Kuid väga edukalt saab ka FMS-is õppida.
User avatar
tiit
Posts: 384
Joined: Wed Feb 06, 2008 20:52
Location: helsinki

Post by tiit »

Paremat, kui Real Flight G 3 pole .Ons veel selline kui Reflex XTR IVOL .Väga hea olen molemaga proovinud. Praegult kasutan G3 :lol:
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kui aus olla, siis aerofly's on reaalsem lennutunnetus..
User avatar
tiit
Posts: 384
Joined: Wed Feb 06, 2008 20:52
Location: helsinki

Post by tiit »

Ausalt öeldes ,pole proovinud . Omal U-CAN-DO 3D 46 nii 3g kui päris lennus väga reaalsed
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

Kahtlemata on G3 ülikõva.
Aeroflyd soovitan kõigile kel pole raha et G3 osta. Esiteks mahult väike, et netist tõmmata, ei nõu eriti vinget arvutit ja lihtne käivitada(noh, käima häkkida). Pole häkker ja siiani pole G3´e käima saanud
Kahjuks pole G3´e isegi mitte näinud, kuid kui FMS´is oli väga igav lennata (pole lennumasinat millega hakkama ei saa), siis aerofly´is on asi teisiti-realsem. Seal pidurid, flapid, jne. jne. olemas. Saab lennukit ise modida. See kõik fms ´is puudu.
Juhtimise, kui lennuk endapoole ja/või tagurpidi, sain ka ise edukalt FMS´is selgeks.
andrus
Posts: 27
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:54
Location: Tallinn, Kalamaja

Post by andrus »

Mina kasutan Phoenix'i simulaatorit. On tsipa odavam konkureerivatest toodetest ja paljud peavad just Phoenix'it parimaks amatöörkasutuse kopterisimulaatoriks üldse. Olgu sellega, kuidas on, aga mina olen oma valikuga väga rahul. Update'e tuleb suht tihti ning ka uusi mudeleid. Viimati just lisandus T-Rex 500.

Ostest tuleb kkasa USB juhtmega karbike, ilma milleta programm ei tööta. Karbikesest tuleb välja juhe, mille otsas on minu Spektrumi saatjale sobiv pistik. Saab tellida adaptereid ka muude saatjate jaoks. Kuna ma simu tellimise hetkel polnud veel otsustanud, kas ma ostan Futaba või Spektrumi 2.4GHz saatja, siis mul on paar sellist adapterit üle Futaba jaoks (ümmargune SVHS tüüpi pistik ja see uuem kandiline pistik).
Align T-Rex 450 SE v2 | Jazz ESC | HS65MG | GY401 + 9257 | Spektrum DX7
User avatar
siim2618
Posts: 132
Joined: Tue Oct 09, 2007 20:23
Location: Tõrva

Post by siim2618 »

Kas demovariant lennuki saatiat ei tunnista?
seriff
Posts: 737
Joined: Wed Dec 19, 2007 22:16
Location: Põlvamaa

Post by seriff »

demo jah ainult klaveril saad.se juhtimis valik piiratud ei lase panna et puldiga juhtida vähemalt g3 küll.
53457079



Ridali lennuklubi.
User avatar
andrias
Posts: 171
Joined: Mon Sep 03, 2007 11:33
Location: Tartu

Post by andrias »

Terv. Millist FMS mudelit keegi on simuleerinud enne ülatiivalise treeneri lendu laskmist?
Tänud
targutamise maailmameister e. Annaks jumal häda, küll abi ikka saab.
Trainer Mex-S. Tigre 45
Kanal 70
User avatar
tiit
Posts: 384
Joined: Wed Feb 06, 2008 20:52
Location: helsinki

Post by tiit »

Mina olen köiki oma lennukeid enne simul proovinud, nii on kindlam tunne. Tead juba millega enam vähem arvastada.Köige rahulikumad on Mustang P-51, Trainer ja Profile 38 kahe mottiga. U-can-do 3d 46 on klass omaette :lol:
Post Reply