Soovitage Samsungi kodukino

Teemast mööda vestlus... ehk kõik mis pole seotud mudelismiga!
Post Reply
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Soovitage Samsungi kodukino

Post by Marek »

On plaanis osta kodukino. Ärga hakake resciverit ja puust kõlareid pakkuma, sest mulle ei mahu need kuhugi ära:p Vaja on kompaktset aga võimalikult head Samsungi kodukino süsteemi. Samsung kuna mul tekeas ka Samsung ja siis saab ühe puldiga asjad aetud.

Ise valisin välja sellise:
http://www.samsung.com/ee/consumer/deta ... TZ315R/XEE

Samas meie elektroonika poodides seda ei leia. Tea kas peab siis kuskilt läbi Samsungi esindaja tellima?

Blue Ray toega ärge pakkuge. Seda hakkab mulle tulevikus PSIII pakkuma:D.
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

moodsad mehed kasutavad pildi vaatamiseks (ka fotod) miskit X-boksi (või mis selle mängumasina nimi oligi). Kogu oma elu laadid talle kõvakettale ja siis vaatad mida tahad. Jääb igasugune plaatide keevitamine ja USB-ga jamamine, teleka ees põlvitamine ära.
Aga puust kõlarid ja võimendi peab ikka olema :wink:

Paned selle kasti oma arvutiga võrku ja muudkui laadid. (või vaatad otse arvutist mida tahad)

Puldid saab ju ka kõik universaalseks teha ühte pulti.
kogun vanu vene lennukimootoreid
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

PS III-st ma juba rääkisin - ehk konsoolist nagu X-Box jne. Kui võtta ainult võimendi siis peab juurde ostma DVD mängija ja raadio (viimane on kodukinosüsteemidel juba kaasas). Suured kõlarid, mis võimendi taha käivad ei mahu mul lihtsalt kuhugi ära.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Mismoodi me peaks Sulle soovitama asja mis ei ole õige asi?
Ma pole veel kuulnud väikest plastikust karpi mis teeks normaalset häält. Kui eesmärk on siiski normaalne 5.1 süsteem, siis pead ka kodukino võimendi ja kõlarid ostma. Kui mind ei usu, siis leia mõni sõber kellel on plastikkarbid, teine kellel on normaalsed kõlarid ja Sa kuuled seda vahet (kui Sul just keegi kõrvapeale astunud pole).

Kodukino võimudel on tavaliselt siiski raadio sees.
Ja kui Sul on plaanis nagunii PS 3 osta, siis sellel on ju DVD mängija olemas.
Nii et jääb ainult see mahtumise probleem...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

no jah, see see häda ongi, et vaja on mitte õigest asjast parim variant leida. Tegelikult ma olen nii ühte kui teist kuulnud ja võimalik, et ma ei oska lihtsalt seda vahet teha. Kuulmisega nagu probleemi pole, Lennuamti arstlik komision sai läbitud :p Aga võibolla siis prooviga mind ümber veenda tõesti ja seletag kus ja kuidas see vahe plastkõlarite ja puukõlarite vahel on. Ehk leiab siis ka selle ruumi :) Kas kaks korralikku puukõlarit teevad sama mis 5 plastikut, mõtlen just ruumilist heli. Muidugi oleks äge ka surroundi kõlarid puust osta aga no see jällegi väga ruumi nõudev. Arvestaam peab ka hinnaga, kas mul on mõtet investeerida paneelmajas, kus nagunii kõva heli ei kannata kuulata tohutu summa puu ja võimendi peale kui saaksin 5kiloga kogu süsteemi kõlarite ja kõige muuga. PS III ostu ma veel mõtlen. Aga kindel on, et Blue Ray DVDsid ma kunagi vaadata tahan, kas siis PS III või vajaliku playeriga. Puu peale minnes läheb juba kõlaritele 5 kilo vähemalt + võimendi (ok, raadio on sees) ja DVD mängija. PS! LÄBI ARVUTI DVD vaatamine imeb kuhugi kvaliteedi ära!!!! Proovitud! Sellepärast tahangi eraldi DVD mängijat.
Peale selle veel üks pult siis juures, sest Samsungi võimendeid ma eriti näinud ei ole. Universaalpuldud on ka jube kallid.
murakas
Posts: 31
Joined: Thu Mar 19, 2009 13:17
Location: keila eesti

Post by murakas »

ma samsungi puust kaste pole eriti kuskil kohand aga kas kenwood ei sobi tal lai valik puust kõlareid ja sinna juurde minevaid asju ise olen väga rahul kenwoodiga !

(ps): see oli minu soovitus :D
savageX
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ma hakkan nüüd targutama siin, vabandage väga :) Ja minu juttu ei tasu absoluutse tõena võtta, tegu on vaid isikliku kogemusega.

Küsimus ei ole mitte ainult selles mida Sa kuulanud oled, vaid ka selles, millises ruumis ja kuidas need kõlarid paigutatud olid ;)
Ideaalis peaksid olema kõik 5 kõlarit veel ühesuurused ka :)
Tegelikult tuleb vaikselt kuulates kõige paremini välja vahe korraliku kõlari ja plastikkarbi vahel.
Hinna kohapealt on Sul muidugi õigus. Parandaks ainult nii palju, et 5k saab peaaegu enam vähem woofri, kõlariteks küll enam raha ei jää.
Arvutist saab täiesti normaalse pildi telekasse ja heli võimu
Paljudel kodukinovõimenditel on kaasas puldid mis oskavad juhtida ka teiste firmade tooteid.

Küsimus on pigem selles mis eesmärk on ja mida Sa loodad saada. Kui oled tuttavate juures erinevaid asju kuulanud ja leiad, et vahet pole, siis pole ju probleemi.
Näituseks võin tuua et mul on ees postid (4k), taga sama seeria riiulikõlarid (3k), keskel sama seeria keskkõlar (1k), woofer (6k), võim (7K), DVD mängija (1K), arvuti graafikakaart (5K), arvuti helikaart (4k).
Ja kui ma päris ausalt ütlen, siis see on minu jaoks ka miinimum mida kuulata kannatab :( Ise tahaks paremat, paraku pole aga rahalisi vahendeid selleks.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Keks
Posts: 325
Joined: Thu Oct 04, 2007 19:59
Location: Loo
Contact:

Post by Keks »

Need asjad mis pluss/miinustes jne elektroonika poodides müüakse ei ole eriti kuulatavad!!!
Kõigepealt marek mis hinnaklassi sa tahad mahtuda? kindlasti on piir ees, ma tean kohti kust saaks väga kvaliteetset profisionaalset helitehnikat, me võiks sinuga koos seal vaatamas käia mõni päev.

Puukastidega on selline lugu et need ei pea seisma põrandal, saab ka seina peale panna. ei pea olema suured kastid, tähtis on see et kesksageduse või mid. bassi alumine sageduse piir maksimum dB juures oleks enamvähem sama mis sub woofril ülemine piir, et ei tekkiks sagedusalasse aukku... ühesõnaga pikk ja keeruline jutt, vaata palju sa kulutada tahad ja otsime sulle midagi head mida sa ei peaks hiljem kahetsema.
YAK 54
T-REX 700
kanal: 2,4G

Maksim Keks 5228035
murakas
Posts: 31
Joined: Thu Mar 19, 2009 13:17
Location: keila eesti

Post by murakas »

http://www.plussmiinus.ee/ee/elutuba/mu ... =MCD716/12 seesiis minu niiöelda kodukino ja olen ostuga vägarahul kokku maksab 4k ja pärast saad lisaks bassikõlari juurde osta aga mina olen ilma selleta hakkama saanud ! kui bassi põhjs on siis aknad igatahes värisevad :D minul on küll vanem varjant millel on puust kõlarid ja ei ole usb auku !
ta loeb igasuguseid formaate küll muusika, filmi ja piltide formaate ja pildi kvaliteet on ka hea (noh oleneb kui suur telekas ja mis firma?! minul on LG)võimaldab taha ühendada teleka , arvuti , mp3 ,ja veel igast asju!
ja väga moodne välimus ka ! kui midagi puldis puudud siis hakkavad tumesinised LED id äärtes põlema ja CD rom tuleb selle ülemise klaasitagant välja !
plastik ürituse kohta pole mul midagi öelda ! ainult niipalju et heli pole tal see mis puust kõlaritel !
eks mine seikle poodides ringi ja vali omale se sobiv varijant välja
need olid minu elukogemused ja arvamused niiet ära väga tõsiselt võta !
savageX
martc
Posts: 394
Joined: Tue Jan 08, 2008 21:47
Location: jüri

Post by martc »

Aga mina ostsin siit http://lefkan.ee/radiotehnika.htm
rigonda 5.1 esikõlarid 775 EEKi tükk,muidu on vist 1750.- tk ja olen siga rahul. :P .Receiveriks on Kenwood .
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Väga asjakohased kommentaarid, eks ma jah pean seda veel mõtlema. Ruumipuudus on tegelikult suur probleem. Mul kunagi oli Sony võimendi ja mõnus komplekt Audes kõlareid (õppelaenu eest ostetud :D) aga erinevad kolimised nõudsid nende müümise. Pean siin veel kombineerima. Uurin saadetud linke ja siis vaatame edasi. Luban, et enne ei osta kui kõik variandid veelkord korralikult läbi mõtlen ;)
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

kui nüüd vaadata seda samsungi kodulehte, siis antud tootega peaks saama lauluväljakul üritusi korraldada :lol:

aga kas saab?
tuleb jälle kirevate/läikivate kleepekate aeg tagasi kus ka köögisangad olid 1000W :cry:
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ropka wrote:kui nüüd vaadata seda samsungi kodulehte, siis antud tootega peaks saama lauluväljakul üritusi korraldada :lol:

aga kas saab?
tuleb jälle kirevate/läikivate kleepekate aeg tagasi kus ka köögisangad olid 1000W :cry:
Ma seda lehte ei vaadanudki enne :)
Vastus Su küsimusele on: vaevalt küll
Mis numbritesse puutub, siis tagasi ei tule midagi, koguaeg on poodides esitatud müstilisi numbreid. Tõenäoliselt on need numbrid ka enam vähem õiged, ainuke probleem on see, et me ei tea mida see number sümboliseerib :)

Ja mul on tunne et mind on petetud, sest minu mitu korda kallim asi on kõigest 7x80-vatine :P
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Keks
Posts: 325
Joined: Thu Oct 04, 2007 19:59
Location: Loo
Contact:

Post by Keks »

Wattidest rääkides siis kohe küsimus: ( Marek nagu ma oletan tahab neid oma koju/korterisse) kas ta tahab et tal oleks kõrvadele hea kuulata muusikat või vaadata filmi või ta tahab et naabrid kuuleksid ta filmi või muusikat? :)
Mina rõhuks pigem kvaliteedile kui võimsusele, kui minnakse sellist süsteemi ostma siis pigem ikka filmi vaatamiseks või siis miks ka mitte mõne moodsa mängu mängimiseks. Paraku tuleb tunnistada niipalju kui mina olen selliste valmis komplektidega kokku puutund ei ole mina seda kvaliteeti seal kuulnud ( ei väida et pole olemas sellised valmis komplekte korralikke)
Neid valmis komplekte 1000 wattiseid või midaiganes ma nimetaks teleka kõlarite mu...i pikenduseks (ärge pekske mind need kellel on sellised kodus, maitse on erinevad) :)
Mina rõhun ikka oma maitset ja kogemusi, väiksed aga kvaliteetsed puidust kõlarid ( näiteks YAMO) ja sony reciver (kuna minu arust sony omad on odavatest kõige paremad) väike sub. ka kindlasti, seda viimast tuleks ka hoolikalt valida, käia ja proovida kuidas ta just kodus kõlab!!!
YAK 54
T-REX 700
kanal: 2,4G

Maksim Keks 5228035
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Njah, ma unustasin mainimata, et need vatid ei näita suht midagi. Kuigi natuke on neid ka vaja et normaalset tulemust ka vaikselt kuulates saada.
Aga tore on see, et ma leidsin kellegi kes minuga suht sarnaselt mõtleb (vähemalt esmapilgul). Ma oma tutvusringkonnas suht ainuke kes nii mitu raha audio alla on pannud ja tegelikult veel rohkem tahaks panna. Enamus arvavad, et ma ei ole normaalne... nüüd ma sain kinnitust, et ma pole vähemalt ainuke mitte normaalne :P
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

JazZ wrote:Njah, ma unustasin mainimata, et need vatid ei näita suht midagi. Kuigi natuke on neid ka vaja et normaalset tulemust ka vaikselt kuulates saada.
Aga tore on see, et ma leidsin kellegi kes minuga suht sarnaselt mõtleb (vähemalt esmapilgul). Ma oma tutvusringkonnas suht ainuke kes nii mitu raha audio alla on pannud ja tegelikult veel rohkem tahaks panna. Enamus arvavad, et ma ei ole normaalne... nüüd ma sain kinnitust, et ma pole vähemalt ainuke mitte normaalne :P

Neid siin rohkem :D

Aga et iseendaga mitte vastuollu minna, ei soovitaks ma kunagi ja kellelegi kunagi Samsungi või mõne muu tootja "all-in-one" muusikaseadet. seda lihtsalt ei saa soovitada. Kui inimene tahab, siis peab ise otsuse tegema....
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Ei, watte ma taga ei aja ja naabreid ka häirida ei soovi. Juba tuhlan netis ringi ja otsin kvaliteeti aga samas jääb ikkagi ruumipuudus, mitme puldi probleem ja raha/kvaliteet/vajalikkuse küsimus.
User avatar
matukaz
Posts: 10
Joined: Mon Nov 10, 2008 21:16

Post by matukaz »

Wattid polegi tähtsad enamus juhtudel, just nii nagu preagu. (Kuna enamasti lihtsalt ''valetatakse'' wattide kohta).

Tegelikult ma soovitaksin küsida http://www.elfaelektroonika.ee/foorum sellise teema kohta, nemad teavad rohkem.

Endale ei meeldi plastik kõlarid välimuse pärast ja kõlari kastid võivad hakkata vibreerima kui pole piisavalt tugev plastik ning rikub ära heli. Kuid kui on piisavalt kvaliteetselt tehtud siis miks ka mitte osta.

Marek, kindlasti kui sa saad siis proovi kohapeal ikka kuulata ning vali välja oma maitse järgi.


Kuid alati on võimalus ehitada ise, kui on piisavalt aega ja tahtmis.
http://yfrog.com/85img2634qb4j

Mulle need kõlarid meeldivad, mõnus mahe hääl ja väikese kastiga. Kuid kindlasti pidin tegema juurde bassika, et saada kogu mõnu.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kui väikest ja kvaliteetset tahad, siis uuri alumiiniumist kõlareid. Näevad head välja, mõõtudelt väikesed ja ehitatud veidi teise tehnoloogia/põhimõttega kui traditsioonilised puit-kastid. Teoorias peaksid head häält tegema, kuulanud pole, kuid kunagi uurisin. Toona mingi mark (kahjuks ei meenu) maksis about 14000kr kanti 5 kõlarit (lisaks wooferit vaja). Kindlasti on selliseid ka erinevas hinnaklassis.

See puldi-mure tekib sul varem või hiljem nagunii (digiboxid, sat-tüünerid jne). Mina küll sellisel põhjusel ei hakkaks kodukino ostma ühe või teise firma oma. Universaal/programmeeritavad puldid 1000kr kanti maksavad (Logitech nt) ning vähegi normaalne resiiveri/kodukino pult ka piisavalt "programmeeritav" et sellega telekat juhtida.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Post Reply