Elektroonikas mingi jama sees ...

Saatjad, vastuvõtjad, servod, elektroonika jms
Post Reply
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Elektroonikas mingi jama sees ...

Post by Sannderr »

Tere !
Sai siis soetatud Hiinast tehnikat , panin lennukile peale , sai isegi 3-4 korda lendamas käia , aga nüd mootor kuidagi jukerdab , ükski juhe väliselt lahti pole tulnud , lähemal vaatlusel selgus , et üks juhe mootori ja regu vahel on natuke jamasti ühendatud , siis ühendasin selle ära , kuid ikka sama jama , ainult ilma propellerita funktsioneerib hästi . Täna vaatasin , et mootor ja regu lähevad kahtlaselt kuumaks seal , pole nagu enne tähele pannud ,et nii kuumaks oleks läinud ... Mida teha ?
Ah lenda sa ka seenele !:)
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

On tegemist brushless mootoriga?
mul oi selline jama et mootori mähiste juures oli kohe 1 ots lahti murdunud, et ei töödanud kõigi mähistega.
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Post by Sannderr »

Brushless ikka , ma koorisin sellel asjal mootori poolse otsa ka lahti , seal ei olnud nagu miskit häda vb ei märganud miskit , algaja ju siiski , aga minu loogika sellele peale ei hakka ...
täpsustuseks veel nii palju , et mootor tahaks nagu tagurpidi käia vahepeal , aga kui õige suuna sisse aitad , siis nagu töötaks normaalselt , aga lennates ei suuda siiski lennukit korralikult õhus hoida ... Kõik mõtted oodatud , siis teab mida parandada või uut tellida:)
Ah lenda sa ka seenele !:)
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Sannderr wrote: et mootor tahaks nagu tagurpidi käia vahepeal ,
Haiseb kahtlaselt ikka selle järgi, et Sul mõnes mähises katkestus või lühiskeerud.

Kui majapidamises miskit testri laadset asja leidub, siis vaata igaks juhuks kõigi kolme mähise takistused üle. Ülejäänutest kahtlaselt palju kas üles või siis alla erinev takistus annab otsa kätte.
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Post by Sannderr »

Ei mõista mina seda asja veel nii hästi , aga ma võtan selle lennumasina siis mudellennu ringi kaasa , seal kindlasti saab asja korda , tänud ;)
Ah lenda sa ka seenele !:)
User avatar
Raits
Posts: 560
Joined: Thu Aug 31, 2006 18:39
Location: Keila

Post by Raits »

Äkki on regu progetud valesti,innrunneri peale,siis teeb ka umbes niimooodi.
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Post by Sannderr »

Heh , regu on algsätete peal , enne küll töötas , on võimalik nii , et seisab ja järgmine kord lennates teeb sellist nalja ?
Ah lenda sa ka seenele !:)
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kui käivitamisel oli gaasikang juhtumisi põhjas, läheb regu progemise reziimi ja seal võib kõike juhtuda. Setingud võiks üle kontrollida.
Elektroonika poolelt juba öeldi: kas kadunud kontakt ühes mähistest (või ühendusjuhtmes) või siis regu ise kutu. Seda saaks proovida teisi korras olevaga.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Post by Sannderr »

Ma alati kontrollin et gaas poleks peal kui aku külge ühendan , eks see mootori viga on , tellin uue , Hiinast varsti nagunii üht-teist vaja ...
Ah lenda sa ka seenele !:)
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Miskipärast usun, et pigem on regu kutu.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
alvar
Posts: 32
Joined: Sat Apr 14, 2007 6:00
Location: põlva

Post by alvar »

Mul oli kunagi sama jama . Olid kah hiinast ostetud mootor ja regu . Proovisin mootorit teise reguga ikka sama , siis proovisin tolle reguga teist mootorit , ikka sama jama .Ei saanudgi teada mis viga oli, ostsin uue mootori ja regu. :)
kanal 67
tel:53978388
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Post by Sannderr »

Tänan kõiki positiivse suhtumise eest :P Eks ma katsetan ka erinevaid varjante läbi siis , uuesti mähkima hakata pidi ilge nu*s olema :D
Ah lenda sa ka seenele !:)
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Ma ei tea, kas sellest meenutusest midagi kasu ka on aga....
Oli mul E-sky Belt CP kopter. Lendas aga ca 2 minuti pärast kuumenes ESC üle ja tuli oodata kuni jahtub. Leidsin ESCis vea ja parandasin. Hetkeks tundus et korras aga ikkagi hakkas samamoodi jamama. Vahetasin mootorit ja ikka sama jama. Siis võtsin Robbe ESCi ja... mõlemad mootorid toimisid suurepäraselt. Kuigi tehniliste andmete järgi oleks ESCi "võmsusest" pidanud piisama..ilmselt oli tegelikkus teine. Robbe oli 5A kangem ja piisav. Sama ESC t'öötas veidi lahjema mootoriga Honey-bee pardal suurepäraselt.
Kollaseid datasheete ei maksa ilmselt südamesse võtta....
Pole midagi paremat halvast ilmast !
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Post by Sannderr »

heh :D Eks see hiina kvaliteet ole :P Aga , ma vaatasin ise ka kopterit , mitte küll nii peent aga siiski miskit ns toas kätt harjutada :P http://www.rc711.com/shop/product_info. ... ts_id=2133 Mul peamine asi on see , et vastu peaks , kas selle kohta ei oska miskit rääkida :/ ?
Ah lenda sa ka seenele !:)
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

see on ikka liiga mänguasi, vaata pigem mingi lama tüüpi asjandus, on varuosi ka lihtsam leida.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Kellegil on kogemusi bambusest siselennukiga
Siselennukeid tehakse balsapuust. Eesti noorterekord kestvuses on 8 meetri kõrguses saalis kummimootoriga lennukil veidi alla 20 minuti üks lend.
Bambusest üritati neid teha väga-väga vanasti.
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Post by Sannderr »

Ma vaatasin jah :D firma ka kahtlane ...
Ma isegi teinud neid asju balsast , 3 tükki on praegu , mitte eriti edukad küll , eelmine aasta Hiiumaa etapil lendas üks p350 umbes 4 minti , ma mõtlesin teha selline ainult bambusest ja siis tehnika peale :P

Keegi ei oska nõu anda milline rtf oleks algajale ns ringi lendamiseks kõige mõistlikum , odavam peale lama ?:P
Ah lenda sa ka seenele !:)
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

p350 umbes 4 minti on päris tubli tulemus. Eesti noorterekord on kusagil üle 6 minuti. Võtmesõna on siin kaal. Mida kergem, seda vähem energiat kulub õhus püsimiseks. Bambusest nii kerget ei saa, aga olgu see siselennukite kõrvalteema nüüd lukus!
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Nii palju lisaks et just eile laupäeval olid sisemudelite võistlus Paladel Hiiumaal.Ja pea kuueminutisi tulemusigi oligi tüdrukutelt näha.Tüdrukud olid ikka väga tublid. :)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Sanderr kui tahad midagi siselennuki sarnast siis kindlasti sobib sulle VAPOR ja sellega saab isegi trikitada.Lendab rahulikult ning jupid krässamise puhul kohe saada Eestis.Raskesti lõhutav kui vähegi lennanud oled ennem ja pult käes püsib.Ma ise lendan sees sellega ja lapsedki saavad hakkama ,väga LAHE aparaat. :)
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Post by Sannderr »

Olen lennanud ;) aga masu aeg on hetkel ja Eestist kalli raha eest soetamise asemel ehitan parem ise :P Vapori puhul mulle isikilikult ei meeldinud see , et kohati ei saa aru kumb ots on ees kumb taga :D
Ah lenda sa ka seenele !:)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Jah aga tegelikult saab pisikese led-i panna,nii tegi Teet meil.Oli jah probleem kui kahekesi lennata ja saalis vastu valget lendamisega oli ka probleem natuke.Aga kui tahad ise teha siis on see ju väga hea. :)
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Post by Sannderr »

Ma Teedu vaporiga lendasingi paar tiiru , ise jah ikka tükkmaad parem teha , vähemalt mulle meeldib ja varuosade eest maksma ei pea , teen lihtsalt uued :P
Ah lenda sa ka seenele !:)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Kui Teedu omaga lendasid siis oled mod 1 mees.Mina proovisin ka aga mu aju ei pannud muutust nii kiiresti paikka ja loobusin .No kui korra oled alustanud ühega siis ilmselt jääbki nii.Mõtlesin et panen gaasi aga hoopis väga kiiresti tuli alla :) Õnneks päris hullusti midagi ei lõhkunud. :roll:
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Post by Sannderr »

Mul kätt on iga asja jaoks mis lendab , olen teie klubi bleidiga ka lennanud :P Teet mind oma lama külge miskipärast ei julgenud lubada , ei tea miks küll :D
Ah lenda sa ka seenele !:)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Ok aga tee see bambusest lennuk valmis ja tule meile.Me prooviks ka kätt siis natuke :) bambus ei kõla just kergelt aga tugev kindlasti.Risti ta siis KON TIKI `ks :) Lama müüs Teet maha :( Ta rohkem lennukitega sina peal :)
Last edited by prosper on Mon Nov 30, 2009 23:48, edited 1 time in total.
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Post by Sannderr »

Mul samamoodi :P Enne ikka tehnika vaja sisse osta :D ma mõtlesin ka balsa peale , aga see on liiga pehme selle jaoks mis ma leiutada tahan :P
Ah lenda sa ka seenele !:)
Sannderr
Posts: 50
Joined: Tue Apr 28, 2009 21:29
Location: Haapsalu

Post by Sannderr »

Mainiks ära , et sain asja korda , jama oli kõigest regu seadistuses , eks tegijal ikka juhtub ;) Tänud ka Raitsile , kes seda juba ennustada jõudis :)
Ah lenda sa ka seenele !:)
Post Reply