Liim ja teip

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Liim ja teip

Post by daapn »

Hei!

Mul sellised küssad.

1) Deproni liimimiseks sobib UHU Por. (Mida Mikromaailm maale toob ja enne reedet pole saada). Asenduseks oleks Kullo Mudelipoes müüdav liim, mille nime ma ei tea. (Ma ei viitsi sinna sõita).
Kuulge, kas mingit muud liimi ei kõlba kasutada? Noh, et saaks osta kuskilt surimuri-kilakola poest nagu Novalux, Koduextra, Jysk, Tiimari, Stockmann, Humana, Realisatsioonikeskus, Säästumarket.
Usun, et kahepoolne teip ajaks asja ära, mul on varemgi lennukid selle najal koos püsinud ja lennanud aga see tundub jälle kuidagi tobe.

2) Olen näinud tihti, et lennukite tüürpindasi kinnitatakse selle halli värvi nn. McGyveri teibiga. Palju see kuramus kaalub üldse? Noh nii grammides jooksva meetri kohta näiteks.

10 grammi sabas on võrdne 100 grammiga ninas. Kokku 110 grammi.

Ma olen ise ka seda linti siia-sinna lajatanud, kui muud käepärast pole olnud. Samas olen tabanud nendel 2-kanaliga Silverliti mudelitel terve hunniku seda teipi, mis ei olnud sinna pandud raskuskeskme nihutamiseks.


Kostke midagi!


daapn
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

kuumaliimi püstol, kontoriteip ühe/kahepoolne, polüretaanliim kõvemaks liimimiseks
kogun vanu vene lennukimootoreid
juksrace
Posts: 77
Joined: Wed Jun 03, 2009 23:44
Location: Tartu

Post by juksrace »

polüuretaan ja teised "epo" tüüpi liimid võivad sulatada neid vahuseid materjale, kindlasti tee proovikatsetus kui noid kasutad.

Superattacki ka ei soovitaks, pigem midagi mis jääb natukenegi elastne
User avatar
hommiku kohvi
Posts: 399
Joined: Thu May 28, 2009 14:14
Location: tallinn

Post by hommiku kohvi »

mina liimisin depronit kuuma-liimi püstoli abil! teibina kasutasin "majapidamis-teipi" - maakeeli siis Mäkaiveri teip!
Image
-------------
"Helicopters don't fly as much as they beat the air into submission"
-------------
Pakun 3D printimise teenust
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

Ehituspoes on selline iisifix liim. Küsid liimi millega depron liisete ja plaate liimitakse. Ainuke viga, see on väga jäik, aga tugev. Saab pärast lihvida. Saab ka "keemia tüüblina kasutada", müüakse ka pisikestes tuubides. Kui kaal on tähtis siis mina kasutan teibiks pakketeipi, see millega pappkaste teibitakse. Kergem ja õhem ja hingedeks ikka parem kui mäkkAivar. Polüuretaan ei tohiks depronile midagi teha kui just ei leota. SupperAttak (canyakrylaat vist) kukub vahust läbi nagu soojast saiast(vist).
juksrace
Posts: 77
Joined: Wed Jun 03, 2009 23:44
Location: Tartu

Post by juksrace »

pole depronit liiminud epoga aga tean kindalt, et makroflex ei kannata epot, sulab üsna hästi, seetõttu soovitaks ikka testida ;)

superglue on mulle meelde jäänud tsüaniidina :P
Cyanoacrylate
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kiirliim peab olema spetsiaalne "foam safe", et liimida vahtu ilma seda sulatamata. Kiirepod (5min,30min jms) ei sulata vahtu(depron, bluefoam, valge "mummuline" peno jms..
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kas EPOdega pole mitte see häda et vaatamata tugevusele on nad haprad ja seega mitte eriti sobivad vibreerivale masinale nagu lennuk, kopter?
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

hommiku kohvi wrote:mina liimisin depronit kuuma-liimi püstoli abil! teibina kasutasin "majapidamis-teipi" - maakeeli siis Mäkaiveri teip!
Image
Vot just täpselt see on üks nendest piltidest, mille pärast ma küsima hakkasin seda Mäikaiveri teibi kaalu.

Pildil olev lennuk on kõhutunde järgi võibolla 150 grammi ilma tehnikata.

Aga seal on küljes mingi pool meetrit seda va teipi. Kõik on lennuki taga otsas. Ma muidugi peast ei tea, kus nendel hävitajatel see raskuskese peab olema.

Mulle lihtsalt hakkas tunduma, et sellise kerge mudeli puhul see mäkaiveri teip on oma kaalu tõttu tõeline overkill. Mingi tavaline kontori kleepekas ajaks asja samahästi ära ja oleks hulka kergem.


daapn
User avatar
mcmatrix
Posts: 266
Joined: Wed May 09, 2007 17:01
Location: Peetri alevik / Harjumaa
Contact:

Post by mcmatrix »

Kergele vahust depron lennukile võib hingesid ka ainult UHU-Poriga teha.
http://www.youtube.com/watch?v=fSE6v9NFRCM
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

Ning samuti saab hingesi teha ka ainult kuuma liimiga. Paned läraka hinge vahekoha peale ja tõmbad õhukeseks kihiks laiali, nagu pahteldaks. Proovitud. Vägagi tugev jääb!
56481228- Erkki
User avatar
hommiku kohvi
Posts: 399
Joined: Thu May 28, 2009 14:14
Location: tallinn

Post by hommiku kohvi »

daapn wrote: Ma muidugi peast ei tea, kus nendel hävitajatel see raskuskese peab olema.

daapn
Tolle mudeli soovituslik raskuskese esimesel lehel kirjeldatud http://www.raptorblade.com/F15/DepronDave_F-15.pdf proovisin pulakde-peal .... andis üsna sama tulemuse
-------------
"Helicopters don't fly as much as they beat the air into submission"
-------------
Pakun 3D printimise teenust
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Sobib ju väga easti läbipaistev pakketeip,pärast sooja triikrauaga üle ja igaves kõvasti jääb kinni.Külmaga (-20 näiteks) muutub rabedaks ja läeb katki aga suvel ehk sellist külma ei tule,ma loodan!
juksrace
Posts: 77
Joined: Wed Jun 03, 2009 23:44
Location: Tartu

Post by juksrace »

felch wrote:Kas EPOdega pole mitte see häda et vaatamata tugevusele on nad haprad ja seega mitte eriti sobivad vibreerivale masinale nagu lennuk, kopter?
lamineeritud vibud liimitakse kokku ka "epo" liimidega ja seal vaja nii teatud elastsust kui ka shoki tugevust, nii et kõik sõltub täpsest liimi tüübist, aga põhiliselt liimi paksusest ühenduskoha vahel. 0,1 mm paksune epokiht on nagu kile, paindub väga hästi.
User avatar
tarmotaja
Posts: 119
Joined: Wed Jul 05, 2006 13:43
Location: Märjamaa

Post by tarmotaja »

Täna tegin poes huvitava avastuse ehk sobib seda siin kirjeldada.
Läksin otsima CASCOL polyuretan liimi penoplasti ja deproni liimimiseks. See oranzis pudelis. Kuid oh õnne - hind oli sellel 238 EEK Estpakis. Kuidagi ei tõusnud käsi, et seda korvi tõsta.
Siis aga üks lahke müüja juhatas mind SOUDAL'i leti juurde. Soovitas mulle SOUDAL PRO 40P liimi ( halli sildiga valges pudelis ). Pidavat suuresti sama olema, mis Cascoli omagi. Hind aga 128 EEK ( või midagi sellist ).
Võtsin proovimiseks. Depronit ei lahusta ja samuti saab liimida seina peale pandavat penoplasti. Ehk tegin prooviks ühed balsakattega penoplasttiivad. Sarnaselt Cascoliga hakkab ka Soudal mullitama ja jätab päris tugeva ühenduse.

Et siis üks võimalik variant deproni ja penoplasti liimimiseks.

Tarmo
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

See soudal on sama mis casco. Polüuretaan. Isegi maitse on sama. Ainuke erinevus on hind ja mõned lihtsalt ei ehita oma lennukit odavate vahenditega. :lol:
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

nii ,aga kust nüüd siis seda UHU POR liimi ikkagist osta saab? kas mikromaailmas nüüd on seda? kas ka mujal ?
HK Piaget
Multiplex Mentor
User avatar
artur
Posts: 129
Joined: Fri Sep 05, 2008 10:44
Location: Tallinn

Post by artur »

mrtn wrote:nii ,aga kust nüüd siis seda UHU POR liimi ikkagist osta saab? kas mikromaailmas nüüd on seda? kas ka mujal ?
Mikromaailmas on täitsa olemas, paari päevaga saab kätte. Tasub telefonitsi ära tellida.
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

tellitud
HK Piaget
Multiplex Mentor
User avatar
artur
Posts: 129
Joined: Fri Sep 05, 2008 10:44
Location: Tallinn

Post by artur »

mrtn wrote:ot olemas? mis siis paar päeva võtab? kas mikromaailm on ju ikka kauplus mitte netipood?
Mina sain nii, et helistasin ja tellisin ära. Kohapeal minuarust kohe
võtta pole, kuskilt kesklaost võtavad. Helistavad, kui kaupluses olemas,
siis lähed rõõmsalt järgi ja maksad ära. :idea:
Post Reply