Kopteriaasta 2010

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

Post Reply
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Kopteriaasta 2010

Post by ints »

Hei!

Selline värk, et mis 2009 ei õnnestunud peab 2010 seda paremini õnnestuma. Ühe sellise asjana siis ka F3C esivõitluste etapid rohkema kui 2 piloodi osavõtul...

Seega, minu ettepanek on, et jätkame esialgu Popular harjutusega. Seega, minu ettepanek, et praegune juhend jääb üldjoonetes kehtima, aga kirjutame sinna ametlikult sisse, et samade harjutuste tegemine saba piloodi poole on lubatud, kuid punkte saab siis 0,5 kordajaga...? See peaks antud harjutuse läbilendamise künnise üsna madalale tooma ja sisuliselt võimaldab konkureerida suhteliselt elementaarsete hõljutusoskuste olemasolul.

Kuna ametliku tulemuse saab registreerida vaid FAI litsentsi omanikele, siis tasuks enne veebruarit 2010 astuda mõne klubi liikmeks ja soetada hooajaks FAI mark.

2010 toimub kindlasti ka Helicamp Estonia, mille täpse aja prooviks paika saada hiljemalt jaanuarikuu lõpuks - et kõik saaks puhkuseplaanides seda arvestada. [edit: praeguseks on fikseeritud nädal 15.06.2010-20.06.2010]

Samuti on vaja paika panna siis neli võitlusetappi. Kuupäeva ettepanekud oodatud. Kalenderplaangi peab olema hiljemalt jaanuari lõpuks selge.

Loodan, et möödunud hooajal tublilt kaasa löönud kohtunikud leiavad võimalust meid hindama tulla ka peatselt saabuval aastal...

Palun andke tagasisidet ;-)

Terv,
I.
Last edited by ints on Fri Feb 19, 2010 10:23, edited 1 time in total.
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Palun seekord Helicamp korraldada mitte juuli esimesse poolde. Võtaks Helicampist hea meelega osa, kuid juuli esimeses pooles ma seda kindalsti teha ei saa, sest mul on sellel ajal domineerivam üritus.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Võimalusel tuleksin kindlasti taas kohtunikuks ja kes teab, ehk isegi lendama! :P
User avatar
tuupola
Posts: 117
Joined: Tue Apr 21, 2009 17:17
Location: Laagri,Saue vald
Contact:

Post by tuupola »

Minu ettepanek oleks Eurosport kava sest hõljutamine (hovering) on lihtsalt igav. Ok ok, teine põhjus on see et mul on ainult 450 klassi kopterid millega on raskem täpselt hõljutada :)

Aga sellel ei ole vahet mis kava kasutatakse. Kavatsen ikka sellel aastal osaleda.

Image
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Eurosport kava tuleb niipea, kui üks aasta on 4 etappi Popular kavaga võistlust normaalse osalejate arvuga (soovit 5 või enam) läbi õnnestunud viia. Nimelt, Popular kava läbilendamine on paljudele lihtsalt ettevõtmise küsimus (vähemalt saba enda poole, st. 0.5 kordajaga). Eurosport on paraku keerulisem ja pole lootustki, et me üle kahe-kolme võistleja kohale saame.

Seega, teeme kõik endast oleneva, et 2010 oleks meil täismahus võistlused - 4 etappi - Popularis, ja siis küsime kohale ilmunud võistjelate käest, kas järgmine aasta tuleb Eurosport, FAI Schedule A/B vms. ;-)

Küll pole midagi selle vastu, et see aasta mitteamelikult ka Eurosporti lisaks lennutada. Õpetab kohtunikke sellega harjuma ja piloote kah...

I.
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Helicamp:

--- Helicamp 2010 Estonia ---
Currently, we plan to organize the event again in Viljandi, on 2nd or 3rd week of June 2010. There is still possible, that those dates will not come true, so backup week is set as 2nd week in July.


Seega, hetkel on endal ka eesmärgiks 2 või 3-mas juuni nädal. Samas sõltub see veidi ka sellest, kuna Soomest see aasta osavõtjad paremini tulla saaks... Vähemalt sügisel olid kõik väga hakkamist täis...

[edit:
praeguseks on fikseeritud nädal 15.06.2010-20.06.2010
esimesed kaks väliskülalist Leedust on juba ka registreerunud...]

Terv,
I.
Last edited by ints on Fri Feb 19, 2010 10:24, edited 1 time in total.
frank 40
Posts: 96
Joined: Sun Aug 17, 2008 23:33
Location: Tartu

Post by frank 40 »

Jõudu!

Tartu kandis võiks kah midagi korraldada! Seoses Hobipoega on tekkind ülevaade siinkandi kopterimeestest. Polegi neid niivähe, koos iseendaga teadaolevalt lausa 6-7. Ja mõni lendab lausa kenasti! FR
Tartu 56150139
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Tartu kandis = Viljandi lennuväljal ;) ??? = alati! See on kenasti "poolel teel" ka nii põhjapiirkondadest kui Pärnust tulijatele... Seega, neljast etapist kuni kaks võiks minu arvates meelsasti seal korraldada.

Paneks mingid ajad paika? Ideid on?

Ja keegi ei keela teil endal ka päris Tartus midagi korraldada - pange pead kokku, pakkuge kuupäev välja, paneme kalenderplaani ja loodame, et aeg sobib võimalikult paljudele.. Vajadusel võin konsulteerida igasugu korralduslikes küsimustes a la platsi setup jne.


I.
Post Reply