E-Flite Blade mCX

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

E-Flite Blade mCX

Post by JazZ »

Tegin eraldi teema, sest tegu pole ei 3 kanaliga ega ka odava kopteriga, arutaks siin natuke.

Kuna ma laen oma mCX'i akusid "korraliku" laadijaga ja näen palju neisse sisse läheb, siis on tekkinud teatud küsimused. Kasutan puldil taimerit mis on pandud 5 minuti peale (mõtlesin et hoian akusid), aga selle 5 minutiga kasutan ma akust juba peaaegu 80% (umbes 85mAh'i). Samas V on alles kõrge, laadima pannes 3.7-3.8V. Seega mulle tundub, et nende akude mahtuvus on suurem kui neile peale kirjutatud. Mis on Teie kogemused? Lennuaeg? Palju akusse tagasi läheb ja pinge peale lendu?

Veel huvitavaid asju mis ma teada olen saanud:
Kaasas olev laadija laeb peaaegu 3C'ga :| Huvitav kaua see lipo nii kestab?
Välismaal on inimesed igat pidi modinud seda väikest kopterit, et ta kiiremini lendaks. Mina küll hetkel põhjust seda teha ei näe, aga on keegi teinud seda eestis?
Väidetavalt liigub ta "päris" saatjat kasutades palju paremini kui kaasas oleva saatjaga. Ei oska ka eriti kommenteerida, sest pole originaal saatjaga lennanud, aga see võib olla ka põhjus miks ma ei näe vajadust teda modida?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Kust Sa norm laadijaga laadimiseks pistikuotsa said, tellisid eraldi või?

I.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

ints wrote:Kust Sa norm laadijaga laadimiseks pistikuotsa said, tellisid eraldi või?

I.
Hetkel laen väikeste kroko otsikutega (Kui aku on pildiga enda poole, siis ülemine klemm on miinus)
Aga tellisin juba ka mingi portsu neid pistiku otsi mis aku otsa sobivad, nii et varsti saab korraliku laadimis juhtme teha...

Mul kopteriga juba 49 lendu tehtud (kahe akuga) ja endiselt lendab nagu uus, nii et ma olen endiselt üllatunud selles vidinas. Hoolimata sellest et olen ka tuttavatele proovida andnud ja on olnud paar päris kõva matsu, pole mitte üks asi veel katki läinud.

Testimise mõttes laen ühte akut originaal laadijaga ja teist korraliku laadijaga (0,1A'ga).
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
PeepK
Posts: 91
Joined: Fri Sep 29, 2006 11:57
Location: Tallinn

Post by PeepK »

igavesti kift putukas, mul kodus suures toas kogu mööbel juba nädal aega seinte äärde lükatud :)

pidin puldi kallal natuke vägivalda tarvitama. nimelt kasutan gaasi tagurpidi (gaas maas on üleval, gaas põhjas all) ja peale paari akutäit loobusin üritustest reflekse muuta. kõikidel teistel kanalitel peale gaasi on reversi võimalus olemas. aitasid skalpell ja jootekolb.

oleksin huvitatud sellest pisikest pistikust.

PeepK
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Oot misasja? Gaas oli originaal puldil tagurpidi?
Ja miks Sa arvad et gaasil ei ole revese võimalust? Hoia Trottle Trim nuppu üleval või all pulti sisse lülitades ja ära enne lahti lase kui piiksuma hakkab.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
PeepK
Posts: 91
Joined: Fri Sep 29, 2006 11:57
Location: Tallinn

Post by PeepK »

ei-ei gaas oli puldil õigetpidi st alt-ülesse. lihtsalt mina ise olen harjunud kasutama gaasi teistpidi st ülevalt-alla. igal juhul minul gaasi reverse ei õnnestunud trimmi nuppudega, piiksub küll aga teistmoodi kui teiste kanalite puhul. ja kui lugeda manuali siis seal ei mainita ka et see meetod gaasi puhul töötaks.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Oled harjunud gaas tagurpidi... huvitav mõte :D Kus selline harjumus tuli? Lendad tagurpidi koguaeg?

Püüan meeles pidada ja annan teada kui need pistikud kohale jõuavad.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Aku laadimiseks vajalikud pistikud nüüd kohapeal olemas.
http://www.fasthobbies.eu/pistik-koos-j ... -2069.html
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Mulle ka üks pistik, äitähh ;-)
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

Mul on üks väike probleem oma Blade mCX'iga.
Isegi kui ette kallutamis trim on ette poole lõpus, tahab kopter ikkagi taha poole kalduda.
Ei tea kohe üldse mis teha.
Ise ka ei saa aru et midagi valesti oleks kopteril :(

Preagu avastasin et külgedele kallutamisega ka sama.
Paremale poole kaldub rohkem isegi kui trim vasakule poole on lõpus :(

Kui keegi aru ei saanud, võin teha kopteri lennust video ka.
FAI litsents 0369
Blade mCX S300
Mingi kärvanud Picooz
(tegelikult on saatja kärvanud mitte kopter ise)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

jyri1234 wrote:Mul on üks väike probleem oma Blade mCX'iga.
Isegi kui ette kallutamis trim on ette poole lõpus, tahab kopter ikkagi taha poole kalduda.
Ei tea kohe üldse mis teha.
Ise ka ei saa aru et midagi valesti oleks kopteril :(

Preagu avastasin et külgedele kallutamisega ka sama.
Paremale poole kaldub rohkem isegi kui trim vasakule poole on lõpus :(

Kui keegi aru ei saanud, võin teha kopteri lennust video ka.
See on nii peale alla kukkumist või siis oli kohe uuest peast nii?
Trim on ikka selleks et kohapeal hõljumine paika panna. Üldjuhul mCX ei vaja üldse trim'i, kui üldse, siis ainult saba oma.
Kui see probleem tekkis Sul peale tugevamat allakukkumist, siis ma pakuks et swashplate on lihtsalt lahti vajunud. Probleemi ahendamiseks suru see uuesti kokku.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Just tahtsin kirjutada aga JaZZ jõudis ette. :) :) Aga kui ei ole see probleem on võimalik asjad ise paika panna (kui võimalik kasuta neid kes ennem on seda teinud).Sama kehtib mSR kopteriga http://www.youtube.com/watch?v=60dx2U1g ... 35&index=7
Aga ütlen veelkord et tehases pannakse need üsna hästi paika ja putitades ise ole ettevaatlik linkide ära võtmisega .
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

Kohe alguses ei olnud nii tõesti :oops:, aga vahepeal hakkas kopter jälle normaalselt hõljuma ja nüüd tahab ikka taha liikuda (ja küljele ka muidugi).

Trim on jah kohapeal hõljumise paika panemiseks, aga kopter ei saa ju kohapeal hõljuda, kui ta taha liigub :D (ja küljele)

Seda swashplate asja ma kardan et ei oska ja videost ka väga aru ei saanud :( (see video oli üldse kuidagi väga udune ja kähku tegi see mees seda asja)



Preagu võtsin korpuse maha kopterilt ja vaatan et kui näiteks ette-taha kallutamis kangi lükata ette, tõuseb see varras palju vähem üles, kui taha vajutades teine varras.
Sama on ka külgedega. (ega ma ei tea, äkki peabki nii olema)
Äkki keegi annaks nõu kuidas seda probleemi parandada (punkt-punkti haaval)
FAI litsents 0369
Blade mCX S300
Mingi kärvanud Picooz
(tegelikult on saatja kärvanud mitte kopter ise)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

jyri1234 wrote:Preagu võtsin korpuse maha kopterilt ja vaatan et kui näiteks ette-taha kallutamis kangi lükata ette, tõuseb see varras palju vähem üles, kui taha vajutades teine varras.
Sama on ka külgedega. (ega ma ei tea, äkki peabki nii olema)
Äkki keegi annaks nõu kuidas seda probleemi parandada (punkt-punkti haaval)
Oda nüüd natuke...
Kui Sa liigutad paremat kangi üles-alla, siis peaks liikuma ainult 1 servo üles-alla.
Sama kangi vasakule-paremale liigutades peaks liikuma teine servo üles-alla.
Kui Sul on pandud mingit trim'i, siis ta tõenpoolest liigub vähem ühes suunas.
Ma üldiselt usun et see ka on nii ja Sinu probleemi kirjeldus oli natuke mäda.

Ma endiselt usun, et kogu probleem on selles, et swashplate on lahti tulnud. Katsun teha pildi, et Sa aru saaksid millest ma räägin.
Kõik trim'id pane keskele. Trim'i nupule korduvalt vajutades, kui ta jõuab keskele, siis ta teeb pikema piiksu.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Pildil siis mCX'i swashplate mis on lahti vajunud
Image


Punane nool näitab seda kohta mida Sa vaatama pead. See vahe peaks olema umbes 0,5mm. Tõenäoliselt on see Sul suurem, nagu sellel pildilgi. Probleemi lahendamiseks ei pea Sa tegema muud kui selle uuesti kokku suruma.

Loodan et nüüd Said aru ja see lahendab Su probleemi. Trim'id pane ka kindlasti nulli uuesti!
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

Hakkas normaalsemalt lendama küll! Panin aku laadima nüüd ja vaatan kuidas täis laetud akuga lendab (praegu sain ainult korraks õhku tõusta).
Aitäh!
FAI litsents 0369
Blade mCX S300
Mingi kärvanud Picooz
(tegelikult on saatja kärvanud mitte kopter ise)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Ka see et aku tühjenemisel tuleb kohendada rudderi trimmi.Nii on ka Lamadel.Kogemuste saamisel võimled juba kangidel selle vea ära sest tülikas on sättida kogu aeg.
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

Kõik töötab ilusasti!
FAI litsents 0369
Blade mCX S300
Mingi kärvanud Picooz
(tegelikult on saatja kärvanud mitte kopter ise)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

jyri1234 wrote:Kõik töötab ilusasti!
Siis on tore.

Akust veel nii palju, et kui kopteri tuluke juba vilgub, siis ei tohi enam lennata üritada, muidu piinad aku ära.

Mina lendan taimeriga ja kuna ma akut selle pärast liiga tühjaks ei lase, pole ma ka saba ära ujumist täheldanud.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

Seda ma ei teadnud et täiesti lõpuni lasta ei tohi.
Muidu kui tuli hakkab vilkuma ma korraks tõusen veel õhku..

Saba kohta niipalju, et päris täpseks teda trimmida ei saa (nii et saba kummalegi poole ei pööraks üldse), kuid saab peaaegu.

Jazz, palju ühe aku eluiga on?
Mingi päev just mõtlesin, et ostaks veel ühe aku. Siis ei pea ennem poolt tundi ootama kui jälle lennata saab :)
Ega sa ei tea, kas Tartus kohapeal müüb keegi Blade akusid või on mõtet fasthobbies'ist tellida?
FAI litsents 0369
Blade mCX S300
Mingi kärvanud Picooz
(tegelikult on saatja kärvanud mitte kopter ise)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

jyri1234 wrote:Seda ma ei teadnud et täiesti lõpuni lasta ei tohi.
Muidu kui tuli hakkab vilkuma ma korraks tõusen veel õhku..

Saba kohta niipalju, et päris täpseks teda trimmida ei saa (nii et saba kummalegi poole ei pööraks üldse), kuid saab peaaegu.

Jazz, palju ühe aku eluiga on?
Mingi päev just mõtlesin, et ostaks veel ühe aku. Siis ei pea ennem poolt tundi ootama kui jälle lennata saab :)
Ega sa ei tea, kas Tartus kohapeal müüb keegi Blade akusid või on mõtet fasthobbies'ist tellida?
Saba päris paigale ei peagi jääma, tegu ju rate gyroga (mitte heading hold). Minu meelest hoiab mCX'i saba piisavalt hästi.

Aku eluiga sõltub sellest kuidas Sa temaga käitud. Mul on paar mCX'i akut mida on kindlasti üle 100 korra juba laetud ja toimivad siiani edukalt. Kaua nad veel kestavad? Tõesti ei oska ennustada.

Minu andmetel saab Eestist mCX'i akusid osta ainult Fast Hobbies poest.
Aga hetkel on akud otsas, tellime homme juurde, nii et umbes nädala pärast peaksid kohapeal olemas olema.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

Kas Fast Hobbiesi poest tuleb postikulu vms ka juurde??
FAI litsents 0369
Blade mCX S300
Mingi kärvanud Picooz
(tegelikult on saatja kärvanud mitte kopter ise)
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

siit võid neid pmst kommirahaeest tellida. http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBB ... -V2_1S_10C
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

Saatmine veits kalliks ei lähe või?? (tegelt vist mitte, aga kohale jõuvavad küll alles kuu aja pärast)
FAI litsents 0369
Blade mCX S300
Mingi kärvanud Picooz
(tegelikult on saatja kärvanud mitte kopter ise)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

jyri1234 wrote:Kas Fast Hobbiesi poest tuleb postikulu vms ka juurde??
Postikulu ikka tuleb jah, umbes 15.- krooni kui tavapostiga saata.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
rallikas
Posts: 430
Joined: Wed Feb 28, 2007 21:11

Post by rallikas »

jyri1234 wrote:Saatmine veits kalliks ei lähe või?? (tegelt vist mitte, aga kohale jõuvavad küll alles kuu aja pärast)
Hobbycityst peaks 9 akut umbes 20 dollariga saama (see sisaldab ka siis postitust). Aega läheb küll kauem, aga lõppkokkuvõttes väga odav.
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

rallikas wrote:
jyri1234 wrote:Saatmine veits kalliks ei lähe või?? (tegelt vist mitte, aga kohale jõuvavad küll alles kuu aja pärast)
Hobbycityst peaks 9 akut umbes 20 dollariga saama (see sisaldab ka siis postitust). Aega läheb küll kauem, aga lõppkokkuvõttes väga odav.
Huvitav, et Fasthobbies'is nii palju kallim on, sest need akud on peaaegu samad ju (odavamal lihtsalt rohkem mAh'e).
FAI litsents 0369
Blade mCX S300
Mingi kärvanud Picooz
(tegelikult on saatja kärvanud mitte kopter ise)
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

kõik vahendajad tahavad teenida :wink:
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

jyri1234 wrote:
rallikas wrote:
jyri1234 wrote:Saatmine veits kalliks ei lähe või?? (tegelt vist mitte, aga kohale jõuvavad küll alles kuu aja pärast)
Hobbycityst peaks 9 akut umbes 20 dollariga saama (see sisaldab ka siis postitust). Aega läheb küll kauem, aga lõppkokkuvõttes väga odav.
Huvitav, et Fasthobbies'is nii palju kallim on, sest need akud on peaaegu samad ju (odavamal lihtsalt rohkem mAh'e).
E-flite akud on lihtsalt kallimad kui "hiina nänn".
Fast Hobbies müüb E-flite akusid soovitusliku (EU) jaehinnaga. Seega mina ei väidaks et kallilt müüjakse. Paljusid asju müüakse Eestis palju kallimalt kui soovituslik jaehind euroopas...

Sa leiad sealt hobbykingist kindlasti ka Blade'le analoogseid koptereid vähemalt poole soodsamalt... ja kõike muud ka kindlasti. Kusjuures mõned nendest asjadest täitsa toimivad, aga vot leia ülesse need mõned...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Ei ehita keegi ettevõtet üles sots.abi jaoks vaid ikka kasumi teenimise eesmärgil. :roll: (seda saavad aru ehk ainult ettevõtjad).On vägagi normaalne kui müümisega kaasneb ka vastutus.Ning alati on ostjal vabadus valida siis kas osta või mitte.Kui keegi peab silmas fasthobbi siis siiani on minul kogemused positiivsed :) Ja ka mudelipoega Kullos :)
Ma ei oska kahjuks kiita teisi kuna pole mujalt ostnud,väljaarvatud minu lemmikpoed Rootsis.
Ja nagu Hiiumaal öeldakse et KALLIS on siis kui kahe käega temalt ümber kinni võtad :)
Post Reply