300-kroonine Turnigy "videokaamera"

Kõik mis seotud õhust pildi tegemisega.

Moderator: Kristjan

User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

300-kroonine Turnigy "videokaamera"

Post by lauri »

Sai endale tellitud selline Turnigy "videokaamera" - http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... duct=10093

Kohale tuli airmailiga täpselt ühe kuuga. Kui arvestada, et hinnaks kujunes enamvähem 300 krooni, siis on tegu SUPER riistapuuga.

- kaasas 2GB microSD mälukaart. Kirjade järgi SanDisk ja piisavalt kiire, pilt kenasti sujuv. Vanemad versioonid olla aeglase kaardiga olnud ja pilt jõnksutas seetõttu
- kaasas toredad vidinad kaamera kinnitamiseks
- toimib ka webcam'ina
- toimib diktofonina
- salvestab ka pilte, kuid väga kehva kvaliteediga, sama mis video üks kaader.
- hetkel suurim viga, mis silma hakanud on see, et sensor on kaamera kere suhtes veidi viltu ehk siis filmides tuleb kaamera väikese nurga alla paigutada.
- rolling shutter ehk siis kiire horisontaalse liikumise puhul on objektid väheke viltu (tüüpiline odavate kaamerata puhul)
- laadimine toimub usb-juhtme kaudu, eraldi laadijat pole.
- kaasas olevale 2GB kaardile peaks mahtuma 80min videot ja aku peaks ka sama kaua kestma
- salvestab 720x480 30fps MJPEG 7.4mbit/s, pilt väga sujuv seetõttu

Homme teen siis mõne põhjalikuma test-video. Seni väga rahul. Mõõtudelt väga väike.

Kaalub - 26g ja ilma aku ning tagaluugita 17g (toite saaks otse mudeli lipolt võtta)

2GB microSD mälukaarti nägin täna juhuslikult poes 150krooniga müügil :wink:
Lauri Laidna - www.pistik.com
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Osta.ee -st sain 250.- võtmehoidja-kaamera. Teeb samu asju sama resolutsiooniga :-) Ainult et mälukaarti pole kaasas, nii et tuleb tiba kallim. Miski video siin http://www.vimeo.com/10034974
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

huvitav, millal keegi selle asja oma lennukile kruvib: http://www.sony.lv/product/dph-mobile-h ... ra/mhs-pm1

maksab 10x ja kaalub 5x rohkem, aga teeb 1440x1080 30fps videot ja peaks oma pööratava objektiiviga olema suht lihtsalt lennukile paigutatav.

Võta nüüd kinni, mida oleks kasulikum osta. 720x480 30fps video on samuti täitsa kena.

AndrusK
User avatar
Keks
Posts: 325
Joined: Thu Oct 04, 2007 19:59
Location: Loo
Contact:

Post by Keks »

Kui nüüd kallimatest kaameratest rääkida, siis mina olen sellist juba pikemat aega nillind: http://vholdr.com/contourhd/helmetcam

Full HD 1080p 30 kaadrit sekundis, 720p 60 kaadrit sekundis.
Põrutus, niiskus kindel jne :)

Hind eestis natuke üle 5 tuhande :)

Tegelikult kui natuke uurida, siis räägivad et see hetkel peaks oma klassi paremaid kaameraid olema.
YAK 54
T-REX 700
kanal: 2,4G

Maksim Keks 5228035
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Kui juba " aga minu isal on .." teemaks läheb :D , siis ma ootasin siiamaani, et kas keegi hakkab http://www.goprocamera.com/products maarjamaal ka müüma. Nüüd siis Tartu Lõunakeskuse hobipoodi oli tekkinud.
Arps
Posts: 28
Joined: Fri Nov 24, 2006 12:40

Post by Arps »

GoPro-d peaks saama Matkaspordist
Last edited by Arps on Tue Mar 23, 2010 23:06, edited 3 times in total.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Nende väikeste HD asjade teemal täpsemalt uurimata hoiatan, et paljud salvestavad HD kuid tegelikult sensor ei ole nii kõrge resoga ja pilti skaleeritakse suuremaks. Mõned kallimad siiski on kindlasti ka päris HD.

Ja veel... kui mina mitu tuhat välja käiks, siis oleksin ka väga palju kriitilisem pildi suhtes. Ainult resolutsioonist ei piisa, et asi ka hea oleks. Video salvestamise puhul on palju-palju-palju nüansse, mida ka need mitme tuhandesed ei suuda normaalselt teha. Näiteks elektroonilise säri muutmise kiirus, optika, pilditöötluse kvaliteet jms.

Turnigy hinge-elu (lahtivõtmiseks tuli eemaldada 2 kruvi)

Image

Image

Image

Naljakas on see, et mikrofon asub hoooooooooopis teise koha peal, kui mikrofoni auk esikaanel (auk keskel üleval, mikker all vasakul usb-pesa all) :lol:

Kaalub 7.2 grammi koos mälukaardiga, toide otse parda LiPo ühe elemendi pealt ja kannatab mistahes lennuki külge panna :!: Pildilt ka näha, miks pilti viltu salvestab - kergelt parandatav viga. Ju ühe hiinlase näpp väheke viltu.
Lauri Laidna - www.pistik.com
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Pildisensor tundub üsna seesama olema, mis mul, jee ja USB ning kaardipesa ka :lol:
GoPro poole pealt ise rääkida ei oska, proovida pole saanud. Küll aga mu niivõrd-kuivõrd (kirja)tuttav. Kasutab ja on rahul http://www.vimeo.com/9917698 (ja teine http://www.vimeo.com/10335012)
Contour-i oli ka proovinud, aga polevat ikka see. http://www.vimeo.com/10238700
Matkaspordis siis üsna sama hinnaga :-)
Last edited by ussimuna on Tue Mar 23, 2010 23:23, edited 1 time in total.
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

see asi peaks ka 5V pealt toitmist kannatama. USB'st tuleb niikuinii 5V ja ta peab sellega töötama. Samas, SD-kaart peab sõltumata akupingest saama 3.3V, nii et küllap tal on stabilisaator sees. Ma oma FCO1'le tõmbasin otse vastuvõtjast 5V ja toimib.

AndrusK
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Re: 300-kroonine Turnigy "videokaamera"

Post by KristoR »

lauri wrote: Kohale tuli airmailiga täpselt ühe kuuga. Kui arvestada, et hinnaks kujunes enamvähem 300 krooni, siis on tegu SUPER riistapuuga.
Kas tellisid selle backorder'iga?
Tuli ka mõte tellida aga see 7-30 päeva pani mõtlema...kuna hetkel need on otsas...

Oled mõne video ka üles pannud? Tõenäoliselt youtube'is olevad videod on sama kvaliteetsed...?
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

oli laos, tuli 30 päevaga kohale... pole jutuubi visanud midagi, ehk homme. Mõned katsed olen teinud, igati ok 300kr kohta :wink:

Üks reaalne häda, et sissepõletatud kuupäeva-kellaaega ei saagi vist kõrvaldada ja selle õigeks seadistamine pole ka kõige lihtsam.
Lauri Laidna - www.pistik.com
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Kas sellel ei käi kella seaded tag.txt faili abil?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

käib... on mingi nipp, kuidas see kuupäeva tempel maha saada?
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Re: 300-kroonine Turnigy "videokaamera"

Post by KristoR »

lauri wrote: Kohale tuli airmailiga täpselt ühe kuuga. Kui arvestada, et hinnaks kujunes enamvähem 300 krooni, siis on tegu SUPER riistapuuga.
Küsiks veel ,et kui enamvähem 300 krooni täpselt sul läks?
Ma sain hinnaks 440-457 olenevalt postist...
Või maksis sul sel hetkel vähem?
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kaamera $24.95
International (Registered) Air Mail 101-200g $7.80
~385kr

Kuidas sina üle 400kr saad, mina ei tea...
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

...+20% käibemaks?
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

...+20% käibemaks?
Arvelehel on seal muudetav 30% rida ..., mina seda tavaliselt 100% peale ei viitsi väänata!
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

kui saadetise kaupade väärtus jääb alla 22 euro (hetkel $29.8 ), siis by the book käibemaksu ei tule nii ehk naa, ehk siis isegi võiks saadetise väärtuse 100% peale jätta ja ikka poleks midagi.

Selles suhtes on ostmine sellisest kohast nagu dealextreme natuke naljakam, kuna seal on transport tasuta, ehk siis sisaldub kaupade hinnas.

Üldiselt, ma uurisin natuke seda asja ja jõudsin dokumendini Kolmandatest riikidest imporditud väikese väärtusega ja mittekaubanduslikud saadetised (kehtib alates 01.01.2010)

nopped tekstist:
Mõisted
Kauba väärtus on väikese väärtusega või mittekaubanduslikus saadetises sisalduvate kaupade enda väärtus, millele ei ole lisatud kohaletoimetamis-, pakkimis-, kindlustuskulusid.
/ ... /
Tolliväärtus on kauba tehinguväärtus, millele on lisatud kõik selle kauba impordiga seonduvad kulutused kuni ühenduse tollipiirini, st kohaletoimetamise, pakkimis-, kindlustuskulud.
/ ... /
saadetised, milles kaupade tegelik koguväärtus ühe saaditise kohta ei ületa 344 krooni (22 eurot), deklareeritakse suuliselt ega maksustata
impordimaksudega;

Ma sain sealt näidetest aru nii, et kauba maksustumise/mittemaksustumise tingimuseks on ainult kauba enese maksumus, AGA kui juba maksud tulevad, siis maksustub kauba hind koos transpordiga.

Andrus
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

Ei tea mis sellega vahet on?
http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... duct=10973

näitajad paistavad olevat samad kuid posti kaal väiksem ja hind ka odavam. kokku 22USD-> ~265EEK
Last edited by tarts on Sat Apr 03, 2010 14:20, edited 1 time in total.
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

ohoo paistab et see sama turnigy kaamera on ka signal planetis müügil, ainuke erinevus, nagu Eestis ikka kombeks, on nelja kordne hinna vahe.
http://signal.planet.ee/product_info.ph ... cts_id/547
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Siit leiab samuti huvitavaid vahendeid:
http://www.chinavasion.com/product_info ... y-had-ccd/
Seniste kogemuste põhjal täiesti korralikult toimiv pood.
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

ma ei saa sellest vidinast pea üldse aru...
Õigemini sellest kasutusjuhendist mis hobbykingi lehel oli pole suurt kasu kuna mul nagu käivad asjad hoopis teisiti.
Rohelist ja kollast tuld pole ma veel siiani üldse näinud.

Arvutiga ühendades ei toimunud ka algul midagi aga pärast mingit nupu kombinatsiooni leidis mälukaardi üles kust viirusetõrje kohe mingi viiruse leidis.
Ja peale veel mingit kombinatsiooni hakkas ka webcamina tööle.
Nüüd oleks siis vaja kuidagi selgusele saada mida ja kuidas üldse vajutama peab.

edit: sain enamvähem isegi selgusele kuidas ja mida
Ainult kella loogikast pole veel aru saanud. Panen selle faili sinna kella ajaga kas see kell kuidagi ära ei peaks salvestuma vms... ühel videol tuleb õige aeg ja ülejäenutel jälle 2008a
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

kui hoiad kaamerat käes õiget pidi ehk objektiiv endast eemale, siis:
- On-Off nupp lükka üles ehk on asendisse. Põhimõtteliselt võid selle alatiseks sinna jätta.
- Vasak nupp valib rezhiime
- Parem nupp on nö päästik
- Kui ühtegi tulukest ei põle, on kaamera väljas. Vajuta vasakut nuppu korra (1x) ja kaamera on heli-tundlikus automaatselvestusrezhiimis. Salvestab 2minutisi lõike, kui kuuleb heli, sinine tuluke vilgub aeglaselt
- Vajuta vasakut nuppu uuesti (kokku 2x) ja kaamera läheb tavalisse filmimisrezhiimi. Filmima hakkab paremat nuppu vajutades, sinine tuluke vilgub kiirelt.
- vasakul nupul kokku vist 4 rezhiimi, kaks viimast on diktofon ja fotokas.

Mina kuskilt leidsin õige manuali, üritan otsida ja saata sulle.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

lauri wrote:...Mina kuskilt leidsin õige manuali, üritan otsida ja saata sulle.
Ehk riputad siia üles? Ma tellisin ka selle imevidina.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

samale järeldusele jõudsin ise ka.
Aga kui näiteks kogematta 3x vajutad ja tahad seda teist varianti siis seljuhul tuleb seda on/off lülitit kasutada?
Ja kui algul arvutiga ühendasin ei toimunud midagi hakkas põlema ainult punane tuli(laeb)
Aga nüüd kui külge ühendan leiab kohe mälukaardi üles või kui vajutan seda M nuppu siis kaamera. Põleb punane ja sinine tuli...vahet pole mis asendis see on/off lüliti on.
Kokkuvõtteks kuida aru saada ,et aku täis on? Muidu peaks punane tuli ära kustuma kui täis saab...

Kas sul tuli ka kogu kupatus lihtsalt kilekotis?
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Mulle tuli küll kogu kupatus kilekotis. Selgub, et asjal on vähemalt 4 režiimi:
- aeglase framerate'ga, põhjustab kummalise ujumise pildil: vt. http://www.youtube.com/watch?v=RyHzifKRYJg
- kiirega (2 vajutust M nupule, sinine led vilgub veidi kiiremini
- fotoaparaat (3 vajutust M nupule, sinine led põleb mõnda aega kui vajutada)
- diktofon - 4 vajutust M nupule, sinine led põleb pidevalt.

Paras käkk on aga midagi teeb küll..
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Mis "aeglasest framerate'ist" sa räägid? Palju see siis on? Minuteada 1. rezhiim on hääl-aktiveeringuga 2-minutine salvestus ja 2. rezhiim on tavaline videokaamera razhiim - salvestab kuni mälukaarti või akut jagub või kuni peatad ise.

Minu kaamerakene filmib 720x480 pixelit ja 30fps. Mingit aeglast framerate'i pole küll täheldanud. Ehk täpsustad, mida silmas pidasid?!

See pildi ujumine tuleneb rolling shutter'ist (guugelda) ja värina koosmõjust. Taolise odava plönni puhul paratamatu, eriti kui ta mingi vibreeriva asja külge kinnitatud!
Lauri Laidna - www.pistik.com
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

see ujumine vist vibrast, pane mingi svamm või asi alla.
Post Reply