algaja lennuk?

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
Poppy
Posts: 9
Joined: Mon Jul 05, 2010 19:15
Location: Tartu

algaja lennuk?

Post by Poppy »

Viimasel ajal olen hakanud huvituma mudellennundusest ja olen mõelnud oma mudeli ostmisele. Siin foorumis soovitatakse palju erinevaid lennukeid algajaile kuid milline oleks kõige parem? Olen näinud dg1000 mudelit ja tahaksin teada mida sellest mudelist arvatakse.
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

ehk viskad lingi konkreetsele lennukile? Erinevad tootjad võivad selle nime all teha erinevaid asju.

Päris DG-1000 on T-sabaga purilennuk, sellist ei soovita endale osta enne kui maandumised hästi välja tulevad.

ak
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Ma arvan et see pole päris õige algajale ja seda enam vist ei toodetagi. Aga Sind rohkem plaanerid ikka huvitavad või pole Sa veel päris sellele mõelnud?
User avatar
Keks
Posts: 325
Joined: Thu Oct 04, 2007 19:59
Location: Loo
Contact:

Post by Keks »

Kui mina kunagi alustasin, siis oli esimeseks lennukiks millega hakkas lendamine välja tulema, Calmato Trainer. Enne seda kõvasti simulaatorit ja korralikku tahet lennata. Esimesest lennust saati tuli ilusti lendamine välja, lendasin niikaua selle lennukiga kuni ta ennast ammendas ja oli vaja edasi liikuda. Lennuk leidis endale õnneliku teise omanikku kordagi katki minematta.
Kui on tõsine huvi lennata, ja kindlasti sellel alal ennast edasi arendada, siis minu soovitus oleks osta korralik saatja/vastuvõtja ja Calmato Trainer!
YAK 54
T-REX 700
kanal: 2,4G

Maksim Keks 5228035
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Eesti oludes mõtetu,juhul kui otsid ekstreemi ,siis küll,lendab hästi tuulega 5 või enam meetrit sek,st siis kui normaalsed mudelid enam tavaliselt ei stardi.
nõuab üle keskmise piloteerimisoskust ja on väga habras. T-saba laguneb iga pisutki teravama maandumisega,aga muidu on väga ilus ja huvitav mudel.
Mulle väga meeldib!
Vajab ka suht palju muudatusi tehase konstruktsioon on pisut nõrk ja vigadega.
ImageImage
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
Antu
Posts: 191
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:42
Location: Järvamaa
Contact:

Post by Antu »

Omalt poolt julgen Multiplex Mentorit soovitada. Rahulik ja stabiilne lennuk nii maa kui vee peal :wink:

Image Image
T-REX 700E DFC, Falcon 3D, Blade mSR
Mentor, Yak
Spektrum DX6i
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

http://www.fasthobbies.eu/apprentice-15 ... -3073.html
See peaks ka algajale sobima... Vähemalt mina sain sellega üsna edukalt hakkama.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

JazZ wrote:http://www.fasthobbies.eu/apprentice-15 ... -3073.html
See peaks ka algajale sobima... Vähemalt mina sain sellega üsna edukalt hakkama.
Kui nüüd pisut norida, siis - mina eelistaksin algajale natukene suuremat lennukit. On stabiilsem ja kannatab pisut rohkem tuult. Kuigi suveaeg on ka ilusaid vaikseid ilmu päris palju. Samas, tõenäoliselt on Sinu poolt pakutud aparaat kergem, ning tänu vahust konstruktsioonile on ka suhteliselt lõõgikindlam, ning ka kerge jälle õigeks "keeta" ;)

Aga puldi osas soovitaksin pisut ennem järele mõelda. Spektrum on *VÄGA* *HEA* valik, kuid 5 kanalit kipub juba järgmise või ülejärgmise lennuki korral ikka väääääga kitsaks jääma. Seega, algsele küsijale soovitus hingepõhja vaadata, ning kui selgub, et soov lennata on püsiv, siis konsulteerida JazZiga pisut parema puldi saadavuse osas
Poppy
Posts: 9
Joined: Mon Jul 05, 2010 19:15
Location: Tartu

Post by Poppy »

Kuna olen alles algaja siis ei jaga ma eriti üldse neid lennukeid ja nende erinevusi. Ma arvan, et mulle oleks vist parim lennuk alguseks see mis stardiks visates ja mis oleks võimeline maanduma heinamaale. Kuna mu sõbranna tegeleb mudellennundusega ja tema mu siia meelistaski siis oleks mul võimalus alguseks kasutada tema saatjat multiplex MC3030 12 kanaliga. Kui kellegil on head nõu ja soovitusi anda algajale siis oleksin väga tänulik :) :)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

cuprum: 1,45 tiivaulatusega lennuk on väike!? Tulge nüüd maapeale tagasi, kõigil ei ole ruumi ega ka/või raha isegi nii suure jaoks.

Poppy: Kui pult ja vastuvõtja olemas, siis minu poolt pakutud lennuk on saadaval ka ilma puldita versioonis.
http://www.fasthobbies.eu/apprentice-15 ... -2208.html
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

JazZ wrote:cuprum: 1,45 tiivaulatusega lennuk on väike!?

Krt, minu viga :oops: Vaatasin kiiruga andmetest kere pikkust tiiva ulatuseks ja arvestasin "tüüpilist" vahukat. Seega, vabandust selle suuruse suhtes eksitava müra pärast.
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

Ma julgeks küll vastu vaielda, et väike lennuk ei või stabiilne olla. Kui mina oma esimese lennukiga, kyosho pisike vahust cessna (tiiba vist meetri ligi), lendama õppisin on see siiamaani kõige stabiilsem asi millega lennanud olen. Lendas ta vaat et ise, lisaks veel on lendamisejulgust tublisti rohkem kui mõne suure balsamudeliga. Tõsi jah, tuult ta ei kannatanud.
56481228- Erkki
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Poppy wrote:Kuna mu sõbranna tegeleb mudellennundusega ja tema mu siia meelistaski siis .....
Vabandused OT pärast, aga minu jaoks huvitav nüanss 8)
Poppy
Posts: 9
Joined: Mon Jul 05, 2010 19:15
Location: Tartu

Post by Poppy »

ussimuna wrote:
Poppy wrote:Kuna mu sõbranna tegeleb mudellennundusega ja tema mu siia meelistaski siis .....
Vabandused OT pärast, aga minu jaoks huvitav nüanss 8)
miks huvitav nüanss? :D
pipercub
Posts: 516
Joined: Wed Dec 13, 2006 13:10
Location: Tartu

Post by pipercub »

miks huvitav nüanss?


Naislendureid, -purilendureid ja -langevarjureid olen ma Eestis näinud, aga naismudellendurit tean ainult ühte. Veel ühest olen enne kuulnud ja nüüd vihjati kolmandale.

Haruldus.
Last edited by pipercub on Tue Jul 27, 2010 23:26, edited 1 time in total.
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Poppy wrote: miks huvitav nüanss? :D
Olaf jõudis ette ...
Miskipärast ma arvan ka, et mõtekam oleks vast ehk kuskil platsil mõniaeg käia ja vaadata, mis kellegil lennuvalikus on. Saad ehk proovida ka ja seeläbi pildi selgemaks, mida soovid.
Poppy
Posts: 9
Joined: Mon Jul 05, 2010 19:15
Location: Tartu

Post by Poppy »

see on hea mõte. Mul oleks tegelt veel üks küsimus, et kus kohas keegi lennutamas käib? :)
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

kuna algselt küsisid plaaneri kohta,sii ehk algatuseks mingi elektriplaaner ,kas ASW 15 või miski multiplexilt,plaanereid(ASW) võid leida KULLO poest,aga platsil käia oleks väga õige tegu,poisid lendavad vist praegu jumala iga päev.
ka üks leedukate video algajatest pilootidest: http://www.youtube.com/watch?v=SD58G_2qBPA
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Poppy wrote:see on hea mõte. Mul oleks tegelt veel üks küsimus, et kus kohas keegi lennutamas käib? :)
Tartust käiakse põhiliselt vist Ülenurme poldri peal, Raadi lennuväljal, Vorbuse mäe all ja Luunjas mõnel erakrundil.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Poppy wrote:see on hea mõte. Mul oleks tegelt veel üks küsimus, et kus kohas keegi lennutamas käib? :)
Tulnuk Sulle juba osaliselt vastas. Omalt poolt lisaksin Ridali, mis jääb kah Tartust veel suhteliselt talutavale kaugusele (tõsi, tõenäoliselt mitte üheks lennuks sel õhtul).

Aga üldse platsidest on siinsamas foorumis päris põhjalik ülevaade. Isiklikult võin lubada, et praegusel ajal juhuslikult "mõistlikul ajal" peale minnes võid ~80% tõenäosusega vähemalt Kollaselt kedagi lendamas leida.
Kui aga kindla peale tahad minna, siis vaata "Tegemiste" punkti, või mis veel parem, pane sinna ise kah soov püsti.

PS. Kui natukene rohkem liikuva eluviisiga oled, siis soovitaksin tõsiselt kaaluda ka järgmise nädalavahetuse Hiiumaa üritust. Tõotab tulla üks eesti suurima mudel-lendurite/lennukite kontsentratsiooniga üritus.
Poppy
Posts: 9
Joined: Mon Jul 05, 2010 19:15
Location: Tartu

Post by Poppy »

oh, cuprum, äkki seletad lähemalt või on saata rohkem infot selle Hiiumaa kohta? tundub huvitav :) :)
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Poppy wrote:oh, cuprum, äkki seletad lähemalt või on saata rohkem infot selle Hiiumaa kohta? tundub huvitav :) :)
Kogu info ju siinsamas olemas. Seepärast rohkem ei hakka mainima, kui et vähemalt eelmise aasta üritus ikka täiesti SUPER oli
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

Sohoh kuulen ka esimest korda sellest üritusest miskipärast. Peaks ka taguotsa kohale ajama, egas kaugele pole ju tulla.
56481228- Erkki
Poppy
Posts: 9
Joined: Mon Jul 05, 2010 19:15
Location: Tartu

Post by Poppy »

Tundub väga lahe üritus, tuleksin isegi heameelega aga kahjuks mul lennuk veel puudub ja kardan et ka transpordiga tuleb probleeme :( :(
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Poppy wrote:Tundub väga lahe üritus, tuleksin isegi heameelega aga kahjuks mul lennuk veel puudub ja kardan et ka transpordiga tuleb probleeme :( :(
Nu loodame, et Prosper värava peal lennuki ette näitamist nõudma ei hakka (a kurivaim nendest hiiu naljadest aru saab )
Transport aga just ilma lennukita võiks olla lihtsam orgunnida - äkki mõnel "mägi eestist" tulijal koguni autos koht vaba.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Mulle sellised hakkajad tüdrukud meeldivad :) Ja et oleks ainult rohkem selliseid tüdrukuid mudellendurite ridades. Siis poisid ka hakkavad kadedusest ja eneseuhkusest rohkem pingutama. Tead Poppy kui kohale tuled saad omale lennuki :) ( ja see ei ole mingi "hiiu nali") Teretulemas mudellendurite ridadesse. :)
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Tegelikult on mul ka üks vähe kasutatud, aga paar korda kukkunud :oops: Sky Glider 2000, ilma vastuvõtjata.
http://www.roboshop.fi/radio-ohjattavat ... 35mhz.html
Ei saanud minust lennukimeest :roll:
Samas ei saa ka väita, et ma proovinud pole!
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
Poppy
Posts: 9
Joined: Mon Jul 05, 2010 19:15
Location: Tartu

Post by Poppy »

prosper wrote:Mulle sellised hakkajad tüdrukud meeldivad :) Ja et oleks ainult rohkem selliseid tüdrukuid mudellendurite ridades. Siis poisid ka hakkavad kadedusest ja eneseuhkusest rohkem pingutama. Tead Poppy kui kohale tuled saad omale lennuki :) ( ja see ei ole mingi "hiiu nali") Teretulemas mudellendurite ridadesse. :)
oh ma isegi imestan miks rohkem naisi selle alaga ei tegele. Üks asi on see lendamine ja lennukite putitamine aga hoopis teine asi on see kui sõbralikult kõik aitavad ja on nõus vastama isegi minu algaja tobedatele küsimustele :) :) :) Eks ma uurin seda Hiiumaa asja ja kui vähegi võimalik proovin ikka tulla :)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Mul on niuke tunne et Sa Poppy saad kohe mitu lennukit :) Vaat mida väärt on naismudellendur. Ja tegelikult abistatakse siin ka poisse nii innukalt sest iga algus on raske ja siis sellel teel pole otstarbekas vigu teha.Loomulikult valid Sa ise selle tee. Edu Sulle ja veelkord teretulemast Hiiumaale. :)
Post Reply