Garmin vs. Tomtom

Teemast mööda vestlus... ehk kõik mis pole seotud mudelismiga!
Post Reply
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Garmin vs. Tomtom

Post by Ervin2 »

Tekkis vajadus navigatsioonisedame järele. Kaalukausile jäi Garmin nüvi 1490T ja Tomtom XXL IQR EU,hinnaklassilt samad. Esmasel uurimisel tundus Garmini kaardipakk pisut mahukam,muus osas ei tea öelda,suht sarnased.
Teadjad ütlesid,et Eesti teedel on Garmin pisut parem,kõik ülejäänu aga....
Ehk on kellegi kogemusi varnast võtta !? Samas tublid tegijad ju vist mõlemad ?
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

Pigem pole just Tom-Tom - iga väljaspool Baltikumi midagi teha. Garmin omab kaarte tunduvalt rohkem. Pealegi on uuendustega veidi lahedam.
Eesti kaardid on muidugi nagunii nigelad. Aga kui asi osta, siis ikka korralik. Eelistasin ise just selle tõttu Garminit.
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

kui sa sõidad autoga, mööda normaalseid teid, näiteks käid kuskil reisimas, vms siis osta tomtom. Aga kui käid näiteks metsas, seenel, offroadi harrastamas siis kindlalt garmin.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Olen mõlemaid proovinud.
Garmin kasutab Navteq kaarte
TomTom kasutab Teleatlas kaarte
Mõlemad variandid on Eestis navigeerimiseks suht nigelad. Vahepeal pakkus üks eesti firma Garmin'ile eesti Regio kaarti, see oli korralik. Aga pole ammu uurinud kas siiani pakub ja kas seda ka uuendatud on.

Minu kogemus näitab et meie ida euroopa jaoks on kõige parem seade see millele on Topmap'i tehtud kaart. Topmap'il on kohalike tootjate algandmed, seega eesti kohta Regio kaart (99,5% eesti teid).
Nii et võta suvaline seade mis iGO8.3 jooksutab ja oled suht hästi kaetud meie regioonis (Sa muidugi ei täpsustanud ka kus Sa seda kasutada plaanid). Lisaks on see ka tõenäoliselt kõige odavam lahendus.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

garminile pannakse peale Eomap kaarte, mis pidid väidetavalt regiost paremad olema.(vb on osadel juba originaalis). Tomtom ei seedi kahjuks kumbagi.
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Tihtipeale,tööalaselt satun eestis erinevate paikadesse,sinna juurde tavaliselt saab autoga,kuigi ehk tuleb kasutata kõrvalteid ja paljud kohad on sellised kus olen esmakordselt,siiani olen orienteerunud regio cd atlase järgi,aga see on aegunud nüüdseks juba. Samas sain maitse suhu Leedus mööda asustatud punkte sõites,GPS abil oli see lihtne ja mugav,kasutasin sõbra Navigoni,mis oli suht meeldiv aparaat,kuigi puudus eestikeelne tugi.
Mulle endale ka tundub Garmin kuidagi sümpaatsem olevat - menüüloogika jõudis kuidagi kiiremini kohale ja tundus käepärasem.
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
pipercub
Posts: 516
Joined: Wed Dec 13, 2006 13:10
Location: Tartu

Post by pipercub »

Eestis müüdud Garmini Regio map oli kahtlane, ühele soome kaardilehele oli Eesti juurde häkitud. Taustinfot peaaegu polnud, paljas geograafiline kaart.

Veel aasta tagasi oli originaal Garmini Eesti map suht vähese infiga,

Laias maailmas on Garmin vast parem, aga soft kallim.
inimene.
Posts: 103
Joined: Fri Apr 17, 2009 19:48
Location: Laagri/Saue

Post by inimene. »

Mul kodus nii garmini kui ka tomtomi gps.
TomTom ,minu arust parem, kuna seal hetkel kogu euroopa kaart sees, enamus riigid 99,9% kaetud (k.a. eesti). Sinna saab rohkem huvipunkte lisada nt mingid sõõgikohad jne. saad panna tasuta igast erinevaid hääli kes juhendavad sind, ise saad kaarti parandada... Levi ka parem kui garminil.

Garmini on vähekene lihtsam, seal minu teada ei saa panna huvipunkte juurde, peaad selleks ostama kaardi uuenduse.

Ma soovitan tomtom-i igaljuhul aga eks ise tead.
HK 450; Kyosho Piper Cub 1,8 ; Inferno St ; Lama V3 : Cessna 182 1,4
Image
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

inimene. wrote:Mul kodus nii garmini kui ka tomtomi gps.
TomTom ,minu arust parem, kuna seal hetkel kogu euroopa kaart sees, enamus riigid 99,9% kaetud (k.a. eesti). Sinna saab rohkem huvipunkte lisada nt mingid sõõgikohad jne. saad panna tasuta igast erinevaid hääli kes juhendavad sind, ise saad kaarti parandada... Levi ka parem kui garminil.

Garmini on vähekene lihtsam, seal minu teada ei saa panna huvipunkte juurde, peaad selleks ostama kaardi uuenduse.

Ma soovitan tomtom-i igaljuhul aga eks ise tead.
Garminile pane juurde mida tahad. Huvipunkte või kommentaare.... Näitab sulle ka ära koha, kuhu purjus peaga auto jätsid. Peaasi on gps alati autost kaasa võtta :D .
Egert
Posts: 20
Joined: Tue Aug 03, 2010 9:35

Post by Egert »

TomTom oskab võrreldes Garminiga paremini eestikeelt rääkida.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Ärge nüüd kiruge Martat ja Tommi,aparaadid pole milleski süüdi.Teie muidugi võtate poeonude viletsad kaardid,need jah natsa jamad.Korralik kaart viib eestis ukse ette ja ma kasutan Garmiit sest sellele saab eestis koralikke kaarte......aga jah,korralikud kaardid poole võrra odavamad kui poeonudel ja ehk mõned inimesed ei taha odavamaid asju.Tean et kaardid kaasas ja ühe korra saab kaarti uuendada tasuta kuid need natsa jamad.See ilus jutt on poeonude lora mis paljudel pea segi ajab ja nõnna süüdistataksegi seadmeid.Teen nendega tööd juba seitse aastat ja tean mida räägin.Garminit kasutan sellepärast et tommile pole korralikke kaarte saada.Neid eestis ei tehta.Nii,nüüd peamisest,saada oleks offroad,maanteede ja merekaarte.Ehk saate sellest jurast aru,sai vast natsa segasevõitu :oops: .
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Egert wrote:TomTom oskab võrreldes Garminiga paremini eestikeelt rääkida.
Räme naer saalist ;)
Kui ma ise esimest korda Tlnas Liivalaia pidi autobussijaama üritasin sõita, siis pidin ikka päris naerust kõveraks kiskuma, kui Tüm-Tüm soovitas: "Nu genitaal, nüüd põõrame paremale!" ehk siis tema oma keeles "Turn right You Genitaly" (võtmesõnadeks robothääl ja Juhkentali tänav).

Mis aga puutub tegelikku GPS-i valimisse, siis arvan, et tavakasutaja linnajalutuskäigud suudavad nad enamus ära rahuldada. Maakohtades kipuvad kõik rohkem või vähem ebatäpsed olema kaardi kohapealt. Asukoha (füüsilised koordinaadid) määramisel kasutavad nad kõik ühte ja sama "küpsist" (oki, norijatele täpsustuseks - poeletil olevad viimase aja mudelid).
Mis kaartidesse puutub, siis paratamatult tuleb soovitada pidevat uuendustevoogu osta. Emakese Maa pale muutub paganama kiiresti.

Oki, nüüd siis ka pisut infi TomTom-i 930-st, mida mingi aeg tagasi kasutasin (ajad on edasi läinud, ning vabandan, kui miskit pisut mõõda).
1. Suhteliselt mugav "Kodu" - ehk siis arvutipoolne toetussoft. Võimaldab mugavalt uuendusi ning ka andmete sisse-välja loksutamist.
2. Tolle liidesega haakub ka kodulehel olev weebikaart, mille peal on mugav trip valmis planeerida ja siis GPS-u laadida
3. Millest ma ise pisut puudust tundsin, oli teekondade salvestamise võimalus - selles mõttes, et pärast vaatad GPS-ust järgi, et kus siis ringi hulkusid.
4. Huvipunktide radade ja teesulgude jagamine toimis suht hästi...
5. ... vastandina välja reklaamitavale ise kaardi parandamise võimalusele
6. Lisaks peaks vist miinusena välja tooma ka nõrga riistvara. Minu seade lebas poeletil surnuna, ning "laip" rändas ligi poolteist kuud ringi, enne, kui asenduskeha saabus. Samuti pean mainima, et selle asenduskeha aku kooles tunduvalt kiiremini, kui oleksin osanud karta.
snoopy
Posts: 112
Joined: Sat May 01, 2010 11:22

Post by snoopy »

Garminiga võrreldes on TomTom-i hääljuhised ikka väga korralikus eesti keeles. Mind Garmini vigased laused kohutavalt häirisid, aga see on individuaalne, mõni ei pane pahaks. Pikem kogemus Garminiga puudub, kasutasin teda ainult ühel tripil Euroopas.

Olen nüüd pool aastat TomTom-i värskeimat kaarti TomTom One IQ -ga Eestis ringi sõites kasutanud ja peab ütlema, et ma olen väga positiivselt üllatunud ka maakohtades sõites. Kipun arvama, et tänapäeval on kaardid mõlemal navil täiesti ok. Aga jah, teedevõrk muutub kiiresti ja uuendused on abiks osta. Mingil määral võiks aidada ka TomTom-i MapShare, ehk igaüks võib oma kaardiparandused üles laadida ja teiste parandusi omale laadida läbi TT keskserveri. Kas ja kuipalju sellest Eestis kasu on, pole kindel, aga teoorias hea asi.

Lõpuks peaks vist ka ära mainima, et TT-d peetakse üheks kõige häkitavamaks naviseadmeks :), sellega seoses on TT jaoks loodud ka hunnik lisatarkvara muuhulgas teekondade automaatseks logimiseks (pärast juhatab tuldud teedpidi tagasi, kui soovid), maastikul orienteerumiseks jms.
Last edited by snoopy on Tue Sep 07, 2010 10:22, edited 3 times in total.
User avatar
Matsa
Posts: 682
Joined: Mon May 17, 2010 15:10
Location: Tallinn
Contact:

Post by Matsa »

Hei,

Olen olnud aktiivne Beckeri navi kasuataja ja baltikum Mapamap kaardidega oli väga ok. Eesti keels väga nõudlik naishääl. Peab mainima, et ka see tee (põlluvahel) mis viib Kollasele ka täiesti olemas.
User avatar
chris
Posts: 97
Joined: Tue Jun 09, 2009 12:14
Location: Tallinn
Contact:

Post by chris »

inimene. wrote:Mul kodus nii garmini kui ka tomtomi gps.
TomTom ,minu arust parem, kuna seal hetkel kogu euroopa kaart sees, enamus riigid 99,9% kaetud (k.a. eesti). Sinna saab rohkem huvipunkte lisada nt mingid sõõgikohad jne. saad panna tasuta igast erinevaid hääli kes juhendavad sind, ise saad kaarti parandada... Levi ka parem kui garminil.

Garmini on vähekene lihtsam, seal minu teada ei saa panna huvipunkte juurde, peaad selleks ostama kaardi uuenduse.

Ma soovitan tomtom-i igaljuhul aga eks ise tead.
Garminile huvipunktide lisamine on seadmest ja seadme softis kinni... uuematele peaks saama kõigile. minu omale vähemalt saab küll panna.
Garminile saab panna kas Regio või EOMapi kaardi mis on oluline, kui eestis kõrvalisi teid palju kasutad. EOMapi kaart on detailsem, näiteks talukohad kõik peal (otsingus saadaval) ja elektriliinid ka, mida Regiol ei ole.
Regio kaart sõidutab rohkem mööda sõiduteid, EOMap sooovitab aegajalt ka kellegi tagahoovist läbi sõita. Mul mõlemad 2009 kaardid, nii et võibolla uuendustes on midagi etemaks juba tehtud.
Garminile saab ka lisad erinevaid hääli ja on olemas ka täitsa eesti keelt kõnelev (naise) hääl, mis kohati grammatiliselt lombakas kuid parem kui inglase hääldusega eesti teejuht

Kaasas olev kaart katab ära enamuse sõidetavatest teedest aga kuna ka ise aegjalat teelt kõrvale keeran siis oli mull oluline eesti detailse kaardi olemasolu... TumTummile neid ei ole, Garminile on ja valik oligi tehtud.
Ja euroopa kaart on mõlemal enamvähem võrde... Bonn ja Pariis on peal ja suuremad teed ka.
PS! Garminile laed peale ka Tartu mnt kiiruskaamerate asukohad (kasutaja POIdena)
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Aga kui siia veel kolmandaks Prestigio lisada (mis sel salata ,mulle hind meeldib),on kellegi ka ehk miskit sõna veel sekka öelda,kaart pidi olema pisut täpsem kui garminil ja tomtomil,pidi vist Beckeriga sama tarkvaraplatformi kasutama.
Garminiga sai pisut marsruteeritud,suht uhke oli,eriti meeldisid kellad ja viled(ecoroute),kaart aga suht kekmisepoolne (eestist muidugi väljapoole ei saanud),samuti kodukeelne teejuhatus oli ikka väga jube,vahetasin ingliskeelseks,vähemalt oli naljakas,sõitsin ka mööda you genitali tänavat,on täitsa olemas Tallinnas.
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
Post Reply