Helikopter ei ole mänguasi

Huvitavat pildi- ja videomaterjali mudelismi teemadel
Post Reply
User avatar
tuupola
Posts: 117
Joined: Tue Apr 21, 2009 17:17
Location: Laagri,Saue vald
Contact:

Helikopter ei ole mänguasi

Post by tuupola »

User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

Just! Ei tasu lennuvahendite läheduses suurt jalutada :?
Last edited by Kpe on Sun Apr 25, 2010 8:00, edited 1 time in total.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Nii on. Ma hirmuga mõtlen kaua läheb aega kuni Eestis selline asi uudistes on, liiga palju on selliseid inimesi kes ei jälgi elementaarseid ohutusnõudeid. Olen oma silmaga näinud kuidas üritusel lennatakse inimestest 5m kaugusel 600 klassi kopteriga ja seda veel väga tugeva tuulega. Ole endas nii kindel kui Sa tahad, aga kopteriga võib mida iganes juhtuda... Minu meelest tuleks selline pull ära lõpetada enne kui midagi sellist juhtub Eestis.

Antud videost, see näitab väga hästi, et tavainimene ei oma õrna aimugi kui ohtlik see on kui ta vabatahtlikult sinna alla jalutama läheb. Aga nii paraku on ja sellega tuleb arvestada kui lendad.


EDIT:
Kpe wrote:Just! Ei tasu lennuvahendite läheduses suurt jalutada :)
Tead sellise suhtumise eest keelaks mina Sinul lendamise ära kui see minu teha oleks, õnneks ei ole.
Sinu kui piloodi asi on jälgida, et keegi Sinu lennualale liiga lähedale ei tuleks ja kui tuleb, siis on Sinu asi kuhugi kaugemale ohutult maanduda.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
tuupola
Posts: 117
Joined: Tue Apr 21, 2009 17:17
Location: Laagri,Saue vald
Contact:

Post by tuupola »

JazZ wrote:Antud videost, see näitab väga hästi, et tavainimene ei oma õrna aimugi kui ohtlik see on kui ta vabatahtlikult sinna alla jalutama läheb.
Täpselt. Koht oli avalik park. Ehk sama kui keegi Tallinnas lennutaks Kadrioru pargis. Lennuttaja viga, mitte jalutaja. Minu arvates tavainimesel ei olegi vaja saada aru et meie hobi on ohtlik. Meie on vaja teada et meie hobi on ohtlik ja mite saata teisi inimesi ohtu.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Tundub,et videos olnud tütarlapsel vedas - jäi täitsa elama :!: mitte väga ammu jooksis läbi uudiste lõik,et ameerikas tappis vanaisa lapselase helikopteriga ära.Eks ta meil ole ka kergelt lohakil see turvalisus - starditakse ja lennatakse kuidas juhtub - lennukist inimesed nagu oskavad eemal hoida,kuna see liigub nähtavalt suure hooga ja tundub ohtlik,aga helikopter on nii rahulik :!: Peaks igal juhul jälgima,et lennu ajal jääb piloodi ja pealtvaatajate vahele vähemalt 30 m ala ja lennutsoonis ei ole elusolendeid - muidu meil ka varsti jama majas - isegi ei taha ette kujutada,kui õnnelik mõni mees Hüüru külas oleks peale sellist eestimaist õnnetust - saaks vägeva mudelistidevastase kampaania käima tõmmata ja sugugi mitte siis juba põhjuseta :twisted: Nojah,mõnes mõttes on kerge rääkida - tegelikult ei õnnestu näiteks Piibe maanteel kuidagi sellist tsooni moodustada ja siis veel lisaks läbisõitvad autod,õppesõitjad jne.,kel omaarust hulga rohkem õigust seal rajal liigelda kui mudelitel maanduda :evil: Aga mis seal ikka heietada - silmad-kõrvad lendamise ajal lahti,sõbrad appi ja siiani oleme eriliste "otsalendamisteta" ju pääsenud (mitte küll päriselt,aga ilma tõsiste sekeldusteta) 8)
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

JazZ wrote:
Tead sellise suhtumise eest keelaks mina Sinul lendamise ära kui see minu teha oleks, õnneks ei ole.
Sinu kui piloodi asi on jälgida, et keegi Sinu lennualale liiga lähedale ei tuleks ja kui tuleb, siis on Sinu asi kuhugi kaugemale ohutult maanduda.
Ärakeelamine on Eestis viimasel ajal jube populaarne tegevus probleemide vältimiseks või lahendamiseks... Aga teema sisusse keegi ei süübi, nagu nähtavasti ka viidatu.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Minu arvates tavainimesel ei olegi vaja saada aru et meie hobi on ohtlik
päris nii ei saa ka nüüd suhtuda asjase,sest "usu allahisse ,aga kaamel seo siiki kinni" - igal võimalusel tuleb kaasinimesi hoiatada ja selgitada,millega tegtemist on.Selge on see,et igale mudelile on lennutamise koht - pargis siiski vaid "parkflyerid".
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

Just seda ma silmas pidasingi! Ei ole kindlasti ainult piloot kõiges süüdi. Koht ei olnud küll eriti sobiv, aga vaevalt et Ameerikas sellist tegevust kus jumal juhatab teha saab. Politsei on väga ruttu kohal.
Mis meie rc lenduritesse puutub, siis vaatamata sellele et tegevust ei reguleeri eriti mingi seadusandlus, on üldjuhul tegelased ikka vägagi distsiplineeritud.
Ka padi on hullu käes mõrvarelv! Piloot peab ennekõike ikka lennuvahendit vaatama ja kontrollima. Inimesed võiksid ise rohkem vaadata kuhu nad istuvad ja astuvad. Nende teadvustamine on teine teema. Õnneks on nüüd viimastel aastatel asi veidi paremuse poole liikuma hakanud. Kuid lennutamiskohad on siiski murelapseks. Väljaarvatud ehk Kollane, kuhu võõras harva satub. Aga siiski...
Videos olnud juhtum oli muidugi traagiline, kuid süü siiski mõlemapoolne. Ära roni, kui midagi tundmatut suriseb ja liigub! Ja vaata kus Sa lendad!
Olen oma 15 lennundusaasta (mitte mudel) jooksul näinud igasugust... Ja ei aita siin sildid, piirded, tarad ega lukud. Suurest vaimustusest pea laiali otsas joostakse ikka varem või hiljem proppi... Ja seda teevad ka aastaid teemat õppinud spetsialistid.
Kõik kommentaarid ja ettepanekud teretulnud! Kaasaarvatud lennuloa äravõtmine :)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Kui Sa nii pikalt asjaga tegelenud oled, siis miks selline kommentaar?
Kpe wrote:Just! Ei tasu lennuvahendite läheduses suurt jalutada :)

Kui Sa ronid avalikku parki või üritusele lendama, siis on see Sinu asi jälgida, et see ka ohutult toimub. Ma ei näe siin sellel inimesel süüd, kes avalikus kohas viibib, samuti ei pea tema teadma kui ohtlik see olla võib. See on Sinu asi seda talle seletada ja mitte lennata tema peakohal või kohas kus ei ole piisavalt ruumi, et piisav vahemaa jääks pealtvaatajate ja lennumasina vahele.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

JazZ wrote:Kui Sa nii pikalt asjaga tegelenud oled, siis miks selline kommentaar?
Kpe wrote:Just! Ei tasu lennuvahendite läheduses suurt jalutada :)

Kui Sa ronid avalikku parki või üritusele lendama, siis on see Sinu asi jälgida, et see ka ohutult toimub. Ma ei näe siin sellel inimesel süüd, kes avalikus kohas viibib, samuti ei pea tema teadma kui ohtlik see olla võib. See on Sinu asi seda talle seletada ja mitte lennata tema peakohal või kohas kus ei ole piisavalt ruumi, et piisav vahemaa jääks pealtvaatajate ja lennumasina vahele.
Minu sarkastilist kommentaari peaks selgitama videos olnud uudistes antud info toimunu kohta ja minu siin tehtud eelnevad postitused. Korduv tutvumine võib lõpuks ka selguse tuua...
Ja ka ridade vahel on asju.
User avatar
Wreckie
Posts: 359
Joined: Mon Jan 07, 2008 17:11
Location: Kagu-Eesti, Tallinn

Post by Wreckie »

Sellised juhtumised viivad hobi mainet alla :? .
User avatar
Antu
Posts: 191
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:42
Location: Järvamaa
Contact:

Post by Antu »

Karm laks küll :( , huvitav mis kopteriga on tegu?
T-REX 700E DFC, Falcon 3D, Blade mSR
Mentor, Yak
Spektrum DX6i
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

tipptasemel kommentaar RC-kopteri piloodilt enne lendu: see on esimene kord kui ma kopteriga lendan, aga ma lugesin kopteri manuali läbi!

http://www.youtube.com/watch?v=yN376hYD4ys&NR=1

Küllap need asjad nii juhtuvad. Vedas, et temal keegi ette/alla ei jäänud. Aga, küllap ta parandab kopteri ära või ostab uue ja proovib jälle.

AndrusK
User avatar
tuupola
Posts: 117
Joined: Tue Apr 21, 2009 17:17
Location: Laagri,Saue vald
Contact:

Post by tuupola »

Antu wrote:Karm laks küll :( , huvitav mis kopteriga on tegu?
600E pidi olema.
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

Üks teemasse minev video
http://www.youtube.com/watch?v=9w91Tex6 ... re=related

:?
nõranärvilistele ei soovita
Stroke
Posts: 19
Joined: Tue Aug 17, 2010 17:40

Post by Stroke »

lennu vahetus läheduses ma kaameraga kui tema lendab, ei ütleks, et oleks põhjust karta olnud...
head speed suht minimaalne, et kui ka midagi juhtub, ei oleks asi nii hull.
muidugi lendab veel

võin julgelt öelda, et ohutu see pole ja elektroonika vea tõttu tõenäoliselt võib muutuda enamvähem ükskõik kelle teise lend ohtlikumaks, just pöörete pärast.
teoreetiliselt peaks olema mitukümmend kilomeetrit vaba ala igas suunas, et oleks "täiest ohutu" lennata (see vahemaa, mida kopter akuga lennata suudaks), kuigi reaalsus, et nii kaugele läheb on ligilähedal võimatule...

Vedas... eks sama hästi võib iga piloodile öelda: Vedas, et alla ei kukkunud!!!

Mõeldud ühe konkreetse inimese kommentaari kohta srry, mitte laias laastus!

Ei tea miks siia tuli, see aken oli paralleelselt lahti:
originaal teema: Crash
Last edited by Stroke on Thu Aug 19, 2010 12:03, edited 1 time in total.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Stroke wrote:eks sama hästi võib iga piloodile öelda: Vedas, et alla ei kukkunud!!!
Ei, lennata oskajatel ei vea et asi õhus püsis ja ka tervelt alla jõudis, vaid selle nimel on õpitud ja lennus tehakse õigeid otuseid ja liigutusi.
kronja
Posts: 214
Joined: Sun Dec 14, 2008 16:56
Contact:

Post by kronja »

http://www.youtube.com/watch?v=LmiRJwsCBH4


3:14 - ma oleks küll püksi teinud :?
skype: kronja
www.skycam.ee
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Miks tal saba nii palju ringi käib, justkui kaotab vahepeal juhitavuse, samas aga päris paigal :shock:
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
hommiku kohvi
Posts: 399
Joined: Thu May 28, 2009 14:14
Location: tallinn

Post by hommiku kohvi »

Riff wrote:Miks tal saba nii palju ringi käib, justkui kaotab vahepeal juhitavuse, samas aga päris paigal :shock:
Trikitab :roll:
Post Reply