F3A 2010

Alateema kus käistleda vigurlennuga seonduvat - reeglid, mudelid jms

Moderator: Marek

Post Reply
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

F3A 2010

Post by Marek »

Tere

Mis plaanid on järgmiseks aastaks F3A osas? Kes võistleb, kes korraldab, mis kava(d)? Mina ütlen kohe ära, et mina ei korralda, kes võtab pulga üle? Mina võistleks ja oleks nõuandja korraldamise poolel, kui seda vaja.
Last edited by Marek on Tue May 25, 2010 9:10, edited 2 times in total.
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

Osaleja, kindlasti.
Äkki võiks proovida Nordikut järgmine aasta? Kas kõigil osalejatel on üldse nii võimas lennuk, et seda kava ära teha?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Tõenäoliselt osalen ka vähemalt korra :wink:

Noh, mehed... igaüks võtab organiseerija teatepulga ühe korra enda kätte ja tehtud ta ongi! Karikad võib ühe korraga hooaja alguses ära tellida. Edasi polegi muud, kui inimesed kokku ajada ja võistlus algagu.

Minumeelest oleks juba see aasta võinud Nordicut ka lennata. See lahnedaks ka kohtunike probleemi. Kindlasti on mõni Sport-kava lendajad on piisavalt pädev Nordicut hindama, vastupidine pole mingi küsimus. Ka oleks uutel lihtsam Sporti lendama hakata, hetkel tase väga kõrge, liiga kõrge! Käisin ju üle aasta hooaja viimast etappi kohtunikuna vaatamas - Sport tuleb juba liiga hästi kõigil välja ;)

Sport+Nordic lendamise puhul saate ka teineteisel abilisteks olla. Nordic lendaja juhendab Spordi pilooti lennu ajal selja taga ja miks mitte ka vastupidi! See element on hetkel puudu. Kasvõi lennu ajal aidata sektoris püsimist (rohkem vasakule, vähem vasakule...)

Et rohkem võistlejaid kohale meelitada, siis auhinnatseremoonia suhtes üks vihje siin :lol:
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Minu poolt endiselt muusika,ja kes teab ehk saame ka auhindadest rääkida,tüdrukuid esialgu ei luba.
Viljandis olen enivei,see vist alati esimene etapp on olnud,kui kutsutakse ja isegi kui ei kutsuta.
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Peaaegu 3 võistlejat ja muusika juba olemas :D:D:D
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Mina kaa, mina kaa! :)
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Noh, mehed... igaüks võtab organiseerija teatepulga ühe korra enda kätte ja tehtud ta ongi! Karikad võib ühe korraga hooaja alguses ära tellida. Edasi polegi muud, kui inimesed kokku ajada ja võistlus algagu
nii olekski õige.
Aga millist kava lennata...ei teagi.Päris Nordicu lendamine eeldab spetsiaalset lennukit.Samas,kui keegi igatseb minna "maailma vallutama" peaks nagu hakkama tõsisemalt asjaga tegelema,aga palju meie hulgas neid tõsisportlasi on?
Võibolla teha mingisugune oma Eesti Sport kava,mis jääks sinna vahepeale ja oleks samuti vabalt valitud mudeliga lennatav?
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Aga ehk see Nordic ja suva masinaga,eesti osas pole ju mõtet piiranguid teha,meil tegijaid niigi vähevõitu.
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Mis sellest jalgrattast ikka leiutada?!

Sport+Nordic ja asi valmis. Aktiivne inimene võib ju ka mõlemat lennata :wink:. Kui Nordic välja ei tule, saab alati Sporti tagasi minna ja kui Sport liiga hästi välja tuleb, siis Nordicusse.

Minumeelest viimasel F3A etapil osalenud võiksid lennuki poolest küll kõik juba Nordicut proovida. Loomulikult on HEA lennukiga seda lihtsam teha, kuid...

Olekski ehk aeg Soomest ja Rootsist endale mõni korralik "täisvereline" 2x2m F3A mudel soetada. Ei maksa nad midagi võimatut - sama palju kui paar ilusat läikivat Kyosho mudelit poest ostes :wink: Kas mitte Raimo kollane mudel ei maksnud 6000kr koos heade servodega vms. Ostis Rootslase käest, kellel see oli trenni + EM-ide varulennuk olnud 2 aastat.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Kuidas siis 2010 jääb F3A-ga? Võtab keegi korraldamise enda peale? Asi vaja ära otsustada! MLÜsse vaja teatada ja ajakava paika panna ning MLÜ aasta kokkutulekule minna (esindaja kasvõi).
User avatar
laurinko
Posts: 96
Joined: Mon Aug 15, 2005 12:38
Location: Helsinki/Tallinn
Contact:

lentäjä

Post by laurinko »

Osalen ka 8)
User avatar
Raits
Posts: 560
Joined: Thu Aug 31, 2006 18:39
Location: Keila

Post by Raits »

Võtaks ka osa.Kindlasti oleks osalejaid veel ,Jaan peaks ka huvitatud olema,Ju Marek ise ka vist ikka võistleb veel. Kuus või seitse pilooti võtaksid ikka võistlustest osa.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Korraldamisele paneksin õla kindlasti alla, kui sellega annaks päästa F3A mudeliklass hääbumisest Eestis! Kollasel pole eriti raske seda teha ju. :)
Kindlasti tahaks edasi alaga tegeleda! :)
User avatar
Raits
Posts: 560
Joined: Thu Aug 31, 2006 18:39
Location: Keila

Post by Raits »

Marek võiks kirjeldada,mida võistluste organiseerimine endast kujutab,millega tuleb tegeleda ,et võistlused saaksid ametliku käigu?Võibolla mõni siis leiaks julgust asi ära korraldada.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Suhelda MLÜga, koostada võistlusmäärustik ja juhend (määrustiku aluseks võib võtta selle aasta oma, kuid vajab veidi kohendamist ja veel paremat kokkuviimist FAI reeglistikuga). See oleks siis asjale ametliku käigu andmine.
Edasi tuleb enne võistlust karikad, koht, kohtunikud, võistlejad, raha orgunnida ja loomulikult asi läbi viia. Võistluseks välja printida kohtunikulehed ja lõpus täita arvutis exceli failid, mis loeavd punktid kokku.
See on nagu põhiline.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Tere, MLÜ-s oodatakse F3A võistluste aegasid, et täita ära Eestis toimuvate võistluste ajatabel. Mis nüüd saab siis, kas keegi võtab oma peale see aasta või ei? Kui ei, siis see ala jääb soiku kahjuks. Ülejäänud alade esindajad on juba tabelis oma ajad kirja saanud F3A on viimane.
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

Mina kahjuks korraldaja olla ei saa. Hea kui kevadel Viljandissegi saan tulla
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Teeme ära!
User avatar
Raits
Posts: 560
Joined: Thu Aug 31, 2006 18:39
Location: Keila

Post by Raits »

Kui on kes MLÜ vahet käia jõuab,saaks ju võistlused ikka kuidagi peetud. Nagu ma aru, saan võtab Mart asja käsile.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Mis muud üle jääb, kuradi kahju oleks kui asi välja sureks, just nüüd kui asi Eesti Meistrikaks sai.. Loodan kindlasti ka teiste toele, eriti alguses. :)
User avatar
Raits
Posts: 560
Joined: Thu Aug 31, 2006 18:39
Location: Keila

Post by Raits »

Meil on ju tegelikult hea seltskond,vaja lihtsalt kedagi,et asja vedama saada.Kui võistlejaid on ,saab ikka hakkama.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Rahvas! Selline asi, et see aasta ei jäänud võistluste osavõtumaksudest midagi üle ja seega aasta karikate jaoks raha ei ole. Enne oli nii, et osavõtumaksudest mingi osa läks MLÜ-le ja selle eest osteti siis aasta lõpus karikad. Mis me teeme nüüd? Variante on 2. Kas ei saagi tublimad 3 aasta-karikaid või maksavad kõik kes võistlustest osa võtsid iga etapi kohta mingi 20 eek Mardile ja Mart saadab raha MLÜsse. Ehk siis peaks kokku iga võistleja maksma 80 eek. Sellise rahaga saab karikad kätte küll. Kokku oli võistlejaid vist see aasta 6-7.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Priit ütles, et asja otsustamisega aga aega homse hommikuni..
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Tegin ise juba ülekande Mardile ära ja kõik peale Mardi said sms-i Mardi kontonumbriga.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Kuidas ma saaks abiks olla? Ma ei taha et midagi välja sureks.Aitab juba sellest et dinosaurused välja surid :)
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Välja pole miski suremas, lihtsalt aastalõpu auhinnafond jäi see aasta tühjaks väheste osalejate tõttu..

Aitäh kiiretele reageerijatele!
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kuigi ma ise pole pädev sedapuhku osa võtma (pealtvaatajane ehk siiski), ei tahaks samuti, et dinosaurused välja sureks. Armsad loomakesed, eriti TREX..... :)
Et siis ... kas saan aidata ? Rahaliselt ilmselt, karikate hankimiseks näiteks? Selle SMSi võiks edasi saata...
Pole midagi paremat halvast ilmast !
Post Reply