paluks abi...

Teemast mööda vestlus... ehk kõik mis pole seotud mudelismiga!
Post Reply
User avatar
hommiku kohvi
Posts: 399
Joined: Thu May 28, 2009 14:14
Location: tallinn

paluks abi...

Post by hommiku kohvi »

juhtus selline õnnetus, et pistsin fotoka SD mälukaardi MacBook PRO kaardi lugeja "aukku", ning kui olin toimetamised ära toimetanud, siis tõmbasin kaardi ilma "safe removeta" välja. Tulemuseks on see, et kaardil on enamus pilte ära rikutud. on mingid imelikud värvilised jutid ja asjad seal. Osad pildid ei avane üldse ... osadel Thumbnails on OK, aga kui avada on pilt ikka metsas.
Mida üritasin:
- faili ümbernimetada
- faili ümbernimetada lõpuga .jpg
- faili avada MSPaintiga ja Save As'iga salvestada
kõik ebaõnnestusid :(

üritasin guugeldada ja otsida endasarnaseid, kes oma pildid niiviisi kaotanud ... neid ikka leidus :)
on ka igasugu programme, mis teevad JPG recoverit ja fixi, aga need on kõik demod, mis ei tee midagi tarka.

Küsimus suurele ringile: Ehk on kellelgi tarkvara või mõni tore nipp, kuidas saaks pildid jälle korda (tegu on reisu piltidega ja ei tahaks veel alla anda). pistsin ühe pildi näituseks ülesse kah ... http://picasaweb.google.com/akorsar/Roo ... 6288672226

tänud juba ette ära :roll:
User avatar
Keks
Posts: 325
Joined: Thu Oct 04, 2007 19:59
Location: Loo
Contact:

Post by Keks »

Mul tuli SanDiski mälukaardi ostuga kaasa üks kupung, kus viitab järgmisele aadresile: http://www.neti.lc-tech.com/rescuepro/

Seal kirjas, et peaks nagu aitama selliste jamade vastu nagu sinul juhtus, ise proovinud ei ole, nii et midagi lubada ei saa.

Kupongi peal on ka seeria nr. millega saad kasutada seda tarkvara ühe aasta jooksul.

Ühesõnaga sikuta antud lingilt tarkvara alla, seeria nr. panen sulle privaat sõnumisse, et keegi seda ennem endale ei saaks kui loed seda :)

Ja anna siis teada kas aitas või ei!
YAK 54
T-REX 700
kanal: 2,4G

Maksim Keks 5228035
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Ja kui see ei aita, siis ma võin proovida oma nippe kasutades ;)
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Tasuta failitaastamisprogramme küllaga. Mul õnnestus kunagi isegi Ontrack Easy Recovery Pro mingi nipiga Ontracki lehelt lihtsalt alla laadida :shock: Lootus pole kadunud, ära ainult sinna kaardile midagi kirjutada ürita. Enamik taastamisprogesid teevad töö kenasti ära, vähemalt levinud failitüüpidega. Kui seal pulgal mingeid väga spetsiifilisi ja vähe levinud failitüüpe ka, siis suts keerulisem protsess. Aga saad vähemalt ameti selgeks, tuleb ikka vahest ette.

Ontrack Easy Recovery Pro'ga saad teha väga põhjaliku skänni nii, et olemasolevat failisüsteemi üldse ei uurita, vaid ainult bitte ja baite seal pulgal. Kogutud infost ehitatakse siis uued failid üles. Häda selles, et nad tulevad absurdse suurusega - näiteks 1MB JPG asemel 10MB JPG, aga väike näputöö veel lisaks ja saab ka selle jagu.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
hommiku kohvi
Posts: 399
Joined: Thu May 28, 2009 14:14
Location: tallinn

Post by hommiku kohvi »

Ohh ... suuremad tänud. üritan täna õhtul uuesti vastavalt teie soovitustele!
eks annan teada, kuda läks...
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Loodan, et saad oma pildid korda.



Kui siin juba teema on, siis esitaks ka oma abipalve. Nädal tagasi andis kõvaketas otsad, win ei tunne enam ära. Proovisin Stellat Phoenix Windows Recovery tarkvara abil asju taastada ning eelvaate järgi nagu õnnestuks. Antud soft loeb ka bitte ja baite ning siis ehitab uuesti kokku. Ainuke miinus on see, et demo softiga ei ole võimalik faile kätte saada vaid näitab, et need on seal olemas ning peaksid töökorras olema.

Antud soft maksab 50 €. Tegelikult tegin juba softile tellmuse ära, kuid ei ole veel kinnitanud, kuna üritan leida alternatiivi, mis maksab vähem.
Samas, kui ei leia, siis on see ikka seda raha väärt.

Kõvakettal on mu pojast pildid 1 kuu, 2 kuu jne, millest ei taha kohe üldse loobuda.

Kui keegi oskab midagi head soovitada oleksin ka väga tänulik. Kui ei oska soovitada, siis saan pakkuda lähitulevikus recovery abi väikese papi eest - taastamine on väga ajamahukas protsess isegi i7 protsessoriga.

NB! mida ma ka teada sain oma probleemile lahenust otsides on see, et kindlasti teha meediast image enne, kui midagi convertima hakkad. Muidu võib ka sellest ilma jääda.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
JT
Posts: 94
Joined: Wed May 17, 2006 12:04
Contact:

Post by JT »


Kui keegi oskab midagi head soovitada oleksin ka väga tänulik.
Olen ise kasutanud väga heade tulemustega R-Studio nimelist tarkvara (http://www.r-studio.com/).
Hind on paraku küll üsna sama.
User avatar
hommiku kohvi
Posts: 399
Joined: Thu May 28, 2009 14:14
Location: tallinn

Post by hommiku kohvi »

hmm .. käisin nüüd pildid üle soovitatud tarkvaraga ja paistab, et too on siiski mõeldud kaardilt piltide kätte saamiseks, kui neid mingil põhjusel sealt kätte ei saa.
Mind huvitab just see, et kas on võimalik "katkist" *.jpg faili uuesti terveks teha. paistab, et sellele lahendust ei ole ...


Eks tuleb teha reis samasse sihtkohta ja teha täpselt samu toiminguid :lol:


Tänud igaljuhul !
Algaja1996
Posts: 36
Joined: Thu Jan 13, 2011 18:17

Post by Algaja1996 »

Proovi avada irfanviewga ja kui avane tee save as ja, siis ava Photoshopiga,
oleneb, kui õnneks taastamine läks, võib olla ainult mõni piksel puudu aga samas ka pool pilti hukas...
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

Riff wrote:

... saan pakkuda lähitulevikus recovery abi väikese papi eest - taastamine on väga ajamahukas protsess isegi i7 protsessoriga.
aga kui kettal on lugemispea kutu või MBR sassis, kas selliselt kettalt ka lugemine klassifitseerub abina?
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Kui lugemispea kutu, siis on tõenäoliselt tõesti kutu. MBR kohta ei oska aga öelda, peab järgi proovima. St see viimane soft nagu ma ise aru sain ei sõltu ketta algusest vaid skanneerib terve ketta ära ning annab siis teada, mis leidis. See vist kontrollib erinevate failiformaatide signatuure, kuidas muidu oskab leida "hunnikust" just seda faili.

Taastamiseks on olemas ka nö laborid, kuid neil on hinnad alates 199.- $ + transa veel samapalju umbes koos kindlustuste ja muude asjadega.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Riff wrote:NB! mida ma ka teada sain oma probleemile lahenust otsides on see, et kindlasti teha meediast image enne, kui midagi convertima hakkad. Muidu võib ka sellest ilma jääda.
See kindlasti pole üheselt võetav tõde. Eriti näiteks _sureva_ kõvaketta kohta. Image tegemisel võib lõplikult otsad anda ja nii ei saa midagi kätte. Kui aga hakkad otsast faile ja asju ära kopeerima, siis saad midagigi kätte. Ma pole kunagi ühestki lolliks läinud andmekandjast image't teinud ja pole sellist soovitust ausaltöeldes ka kuulnud mitte. Kettaid ja pulki taastanud ligi kümmekond, mõned viinud ka kalli raha eest taastamisse (PC2000 abil).
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Võibolla tõesti ei ole üheselt võetav tõde. See on inf, mille sain softi valmistajatelt - spetsialistidelt.

Positiivne uudis on aga see, et sain softi kätte ning sain ka kõik vajalikud failid kätte koos algse kaustastruktuuri ja kuupäevainfoga.

Negatiivne on see, et antud soft ei loe ikkagi bitte ja ja baite ning ei uuri faili signatuure vaid kasutab NTFS enda struktuuriinfot $MFS/T v midagi taolist ning siis oskab failid ülese leida. Tõenäoliselt oli ka minu ketta MBR sassi läinud ning OP süsteem ei osanud ketast lugeda.

Kui kellegil on sarnane probleem võib ühendust võtta ning saab leida ehk mõistliku lahenduse.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

minu kettad on paraku k6ik kolksuga
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Mina olen sellest nii aru saanud, et kui bios leiab kettad ülese ning mehaanika toimetab, siis saab mingi tõenäosusega failid softiga kätte.
Kui aga mehaanika vead, siis igasugu laborid ja tõsisem ettevõtmine. Olen ka sellist kohanud (foorumites), kus ketta elektroonika on viga saanud, siis on vahetatud elektroonika välja. Elektroonika on siis identne ketta PCB.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

HDD elektroonika vahetamine on üks lihtsamaid asju. Mehhaanilisi vigu võib olla erinevaid. Seetõttu ka "õpetusi" erinevaid. Kui mõne platteri lugemispea crashinud, siis võid ikkagi teisel platteril oleva info kätte saada.

Aga jutu kokkuvõtteks - tehke backupe :)
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

minu k6ige t2htsamal kettal on elektroonikaplaat teine olnud juba, ei aidanud, ikka kolksus, seega ilmselt lugemispea otsas.
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kui kellelgi on vaja lugeda inffi maha surevalt/surnud kettalt (nt. selliselt, mis ainult kolksub käivitades) siis võib ühendust võtta. Ei, ma ise seda teemat ei valda, küll aga mu töökaaslane Beestingu päevilt. Ta on tõesti suur spets - isegi ketaste vahetus käib ka nagu lennult !
Ma ei tea, kas ta sooviks oma tlf. numbrit siia üles riputada, seepärast vahendan.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

lauri wrote:HDD elektroonika vahetamine on üks lihtsamaid asju. Mehhaanilisi vigu võib olla erinevaid. Seetõttu ka "õpetusi" erinevaid. Kui mõne platteri lugemispea crashinud, siis võid ikkagi teisel platteril oleva info kätte saada.

Aga jutu kokkuvõtteks - tehke backupe :)
See, kas kettaid elektroonika vahetamisega on võimalik "reanimeerida" sõltub väga suuresti põlvkondadest.
Osadel põlvkondadel ketta eluliselt tähtsad parameetrid füüsilise ketta teenindusrajale salvestatud - osadel jällegi "küpsises" peidus => koos "elektroonikaga" vahetad ka *kogu* füüsilise kihi info välja. Edasine juba õnnemäng, milles peaosaline on tehase tootmisliini ühtlus ja kahe ketta sarnane elusaatus.

Mis puutub ühe pea crashi, siis sealt tekkinud tükid *võivad* väga vabalt ka ülejäänud peade "õhkpatja" sattuda... Aga võimalusi hävinguks, ning ka imepäraseks pääsemiseks on väga palju. Enne *konkreetse* juhtumi analüüsi ei ole praktiliselt mõistlik mingeid varjante välja pakkuda.
Post Reply