Tere, vajaks abi!?

See on koht, kus rääkida kõigest mudelitega seonduvast, mis teiste teemade alla ei lähe.
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

felch wrote:
Algaja1996 wrote:Uurisin järgi, parem, kui oleks auto puldiga!
Tähendab...võin laenata puldika auto ("Nikko" toode). Paraku on auto vastuvõtja 40 MHz ja mul on vaid 27 MHz pult mis suudab masinat juhtida vaid antenne teineteise vastas hoides. Kui leiad sobiva puldi, oleks juhtimine olemas.

PS. Laenamine on säärane et ... ei pea tagasi tooma. Ma pole autode fänn.
no näed kellegil läks vaja saatki ära anda :lol:
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

On alati tore, kui omale tarbetu kola saab kellelegi huvilisele anda. Ja kui ta seda kasutada saab, olen ma ka rõõmus.
Proovisin autot mõnede 40 MHz pultidega aga, nagu arvasingi, need ei toiminud sest kooderi kivi oli teine (ja seega ka sideprotokoll).
Seda mainiks veel, et roolil on vaid 3 asendit (see pole servoga).
Teemaalgataja otsis servosid - mul on olemas 1 (üks ainult !) sarnane aga mitte sama tüüpi) servo. Kasutatud aga töötav. Kui huvi, saada PS.

PS. See auto on säärane: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/auto.JPG
Kasutab kivi PTA8977: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/PT%208A977.pdf
Pole midagi paremat halvast ilmast !
Algaja1996
Posts: 36
Joined: Thu Jan 13, 2011 18:17

Post by Algaja1996 »

Lõime klassivennaga punti ja auto juba liigub...Nüüd ainult kere vaja peale teha!
Mardokas
Posts: 3
Joined: Thu Feb 17, 2011 19:01
Location: Harjumaa, Kose

Vajaks abi trassi autole

Post by Mardokas »

Olen ka väikse mudelismi pisiku külge saanud ning nüüd ehitan oma esimest trassi autot. Mõtte sai alguse kui hakkasime töö õpetuse õpetajaga plaanima et võiks tuua vanast töö õpetuse klassist vana raja ning selle uude viia ning hakkata oma lõbuks sõitma. See rada pole suur aga asja ajab ära (2 sõidurada ning umbes 10 meetrit pikk). Aga kohe tekkis küsimus auto ehituse kohapealt. Nimelt kust võiks saada juht puldile reostaadi, ning kuidas tehakse masinate keresid (mõtlen trassi autode keresid).
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Ei tea, kuidas praegu kuid kooliajal tegime autokere paksemast paberist, värvisime ja lakkisime. Reostaadid (siis olid tõesti need kasutusel) mähkisime ise. Praegu saaks ilmselt ehitada reguleeritava väljundpingega toiteka iga raja jaoks. Reostaat on mõistagi lihtsam ja täiesti ise tehtav.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Kas mitte kollektormootori ESC koos odava nn. servotestriga pole just sobiv variant?
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

[J] wrote:Kas mitte kollektormootori ESC koos odava nn. servotestriga pole just sobiv variant?
Kuidas signaali autole saata? Ringraja mudelitega vist tegu.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Ma mõtlesin, et kasvõi peos hoida ja mootorini läheb 2 juhet, täpselt nagu ka reostaadiga.
felch wrote:... saaks ilmselt ehitada reguleeritava väljundpingega toiteka
See ju ongi praktiliselt sama asi.
chrysler
Posts: 37
Joined: Fri Mar 19, 2010 17:42
Location: Lõuna Eesti

Post by chrysler »

Mulle on segane see mootori valimise teema. Kirjas on et tohib kasutada 6V mootoreid. Paljudel Nikko või kasvõi nõuka ajast alles olevatel mikromootoritel mingi voltide märgistus peal on.
Parimat Jaanus.
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

chrysler wrote:Mulle on segane see mootori valimise teema. Kirjas on et tohib kasutada 6V mootoreid. Paljudel Nikko või kasvõi nõuka ajast alles olevatel mikromootoritel mingi voltide märgistus peal on.
Parimat Jaanus.
Mootori pinget küll keegi sul ei kontrolli, ja polegi võimalik kontrollida. Piiranguks on toitepinge, mis tuleb neljast patareist. Aga on saada ka patareidele päääris sarnaseid LiFe ja Li-ion akusid :twisted:
vax
Posts: 19
Joined: Sat Feb 12, 2011 18:06

Post by vax »

Huvitav, kui suure voolutugevuse saaks neljast AA patareist kätte? Ni-CD akud peaks andma lühiajaliselt päris suure voolu...
Sisuliselt ei ole ju üks sõit kuigi pikk (sekundeid ilmselt). Äkki leiab mingi suure pöördemomendiga mootori hobbycityst, kui tahta maksimaalset tulemust.
User avatar
hommiku kohvi
Posts: 399
Joined: Thu May 28, 2009 14:14
Location: tallinn

Post by hommiku kohvi »

nonii: http://forte.delfi.ee/news/auto/konkurs ... d=43009901


kuidas läks teema algatajal? kas on seal galeriis ka sinu massin näha?
Post Reply