Vaese msr.i elulugu

Suured ja väikesed õnnetused mudelitega...
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Võimalik, et ka pearootori mootor on väsinud. Gaasi andes saba rootor lisab pöördeid nagu peaks, aga pearootor annab pöördeid vähem ja hakkabki pöörlema. Ma mõtlen, et sabamootor ei tohiks vigane olla, kui saba suudab pöörelda pearootoriga vastassuunas.
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

http://vimeo.com/20025881

Tegin siin palmisaarel ühe ebaõnnestunud video.
Alguses ja lõpus on näha, et stabiilselt hõljudes ja siis gaasi andes hakkab pöörlema. Ülejäänud video on suht ebaõnnestunud ja pöörlema on ta alati hakanud pärast seda, kui gaas täitsa maha lasta ja siis uuesti peale panna.

PS: Lõpus on kuulda kolksu, sest ei tahtnud lille siloks sõita.
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Pearootor pöörleb paremale, saba aga läheb vasakule. Järelikult sabamootoril jõudu on. Äkki peamootor ei anna enam piisavalt pöördeid. Kui sabarootor oleks nõrk, siis peaks minu arusaama mööda kopter tiirlema pearootoriga samas suunas ja kogu aeg. Või siis lihtsalt hõljudes oleks paigal ja pöördeid andes hakkaks tiirlema pearootoriga samas suunas. Mootorite vahetamine ka natuke kallis, et niisama katseks seda teha.
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Nope - su kahtlused on vist valed.

NB! vaatan kopterit pealt poolt e. ülevalt alla.

Kui annan gaasi, liigub saba ots paremale poole.
Kui võtan saba propi küljest ära, käib ainult paremale.

Siis ikkagi saba mootor?

Kui kellelgi on sama kopter, võiks korra proovida saba proppide vahetust, saaks teada, et kas viga selles.
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Videos ju näha, et saba käib vastupäeva ja pearootor liigub kopteril päripäeva, seega sabarootor ei saa nõrk olla. Või siis keerutad kopterit vidos ise? Sinu viimase kirjelduse järgi ütleks, et kindlasti saba mootori viga.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Kui kopter tiirleb vastu päeva, nagu videos ka näha on, siis olen 99% kindel et saba mootor hakkab väsima.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Kas viga ei või olla akus või saba propelleris lihtsalt?
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Andu wrote:Kas viga ei või olla akus või saba propelleris lihtsalt?
Nomaitea... Ma siit kuskilt lugesin, et Sa olid ju saba rootorit juba vahetanud?
Ma ei kujuta hästi ette kuidas aku sellist probleemi tekidada saab, aga teoreetiliselt on kõik võimalik muidugi.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Sain ostes teise rootori kaasa, aga ei ole ta konditsioonis kindel, sest vahepeal oli seljakotis, teinekord karpide all jms :oops: .
Mõtlen, et ehk nurgad paigast vms.

Vahetasin pea rootori aeglasema kiiruse vastu (swashplate pealt lühemad punnid), saba keerutamine läks veits vähemaks, aga teeb ikkagi.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Teoreetiliselt saab olla küll aku viga - toitepinge madal ja sabarootor ei pöörle piisava kiirusega. Midagi sarnast täheldasin Lamal ja veel mõnel kopteril. Kui aku tühjenes, muutus masin ebastabiilseks/kummaliseks.
Videolt märkasin, et kopter lendas alguses normaalselt ja siis hakkas kuidagi äkki jõnksutama sabaga. Kas äkki sabamootori juhtimises mingi viga?
Kui tester olemas, ühenda akule ja anna täisgaas. Kas pinge kukub (palju) ?
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Andu wrote:Sain ostes teise rootori kaasa, aga ei ole ta konditsioonis kindel, sest vahepeal oli seljakotis, teinekord karpide all jms :oops: .
Mõtlen, et ehk nurgad paigast vms.
No ei usu mina et sellel rootoril midagi viga on.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

felch wrote:Teoreetiliselt saab olla küll aku viga - toitepinge madal ja sabarootor ei pöörle piisava kiirusega. Midagi sarnast täheldasin Lamal ja veel mõnel kopteril. Kui aku tühjenes, muutus masin ebastabiilseks/kummaliseks.
Eino, nagu ma ütlesin, siis teoreetiliselt võib see ju võimalik olla, aga minu (puuduv) loogika ütleb et lahja aku puhul ei jõuaks suurem mootor üldse piisavalt vedada, et saba paigast ära vedada.

Kaua Sa lennata saad enne kui aku tühi on?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

3.61V oli alguses, panin käima, sain 1.01V
Laen aku täis ja proovin uuesti.

Pole vist ükski kord saanud nii lennata, et täis aku panen sisse ja tühjaga tulen alla.
Panen aku laadima ja hiljem võtan aega siis.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Andu wrote:Pole vist ükski kord saanud nii lennata, et täis aku panen sisse ja tühjaga tulen alla.
Panen aku laadima ja hiljem võtan aega siis.
Mismõttes nagu? Mis takistab?
Aga üldiselt aku eluea huvides ma ei soovita mSR'iga üle 4 minuti lennata.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Andu wrote:3.61V oli alguses, panin käima, sain 1.01V ...
??? !!!
Normaalse LiPo aku elemendi klemmipinge on 3.7V, laetuna 4,2V (seda laadija kontrollib!) !
Kui mõõtsid õigesti siis on aku juba ammu mulla all. Kahtlane siiski... selle pingega ei peaks mootorid üldse liigutama.

PS. Mul vist on mingi 3,7V element olemas. Kui leian, võiks proovida. Oleks vahva su konet testida.

PS/2. Leidsin, mahutavus ei tea, pole kirjas. Nii umbes...<200 mA/h
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

MCX-il ei püsi saba paigal, kui aku tühjaks hakkab saama. Arvatavasti ka lamaga sama. Täis akuga ei liigu pöördeid andes saba kuhugi poole, püsib õhus nagu naelutatud. Aku tühjenedes aga hakkab kergelt pöörlema, kui rohkem "gaasi" anda. Mul üks akudest on otsakorral ja taimerit sellega enam ei kasuta ja lendan lõpuni. See kopter on koaksiaal, aga msri puhul ei tohiks nii olla. Ikkagi ma ei saa aru kuidas saab saba pöörelda pearootorile vastu nagu videos näha, kui saba mootor väsinud on. Kui pöörleb samas suunas, siis rohkem variante polegi kui, et saba mootor nõrk. Kõige lihtsam oleks prooviks saba ära vahetada, kui juba elektroonika vigane, siis targem juba uus kopter osta.
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Akud surnud.
Laadisin täis, panin kopterile järgi, Ilma gaasita näitas 4.14V alguses, iga sekundiga langes 0.01V. Kui gaasi andsin, tõmbas kõvasti maha (testri otsad ei püsinud paigal).

Kuna hetkel vaba raha keegi anda ei taha, siis jääb ostmine ilmselt tuleviku. Kui kellelgi on aku, millega proovida saaks, oleks hea.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

On aku proovimiseks aga pole päris kindel kas sobib (1S küll kuid voolu kohta ei tea/mäleta enam). Ära ei tahaks anda - läheb omatehud digiossi toiteks. Astu läbi, proovime.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Kunas tulla võin? Ja kuhu? Energeetika majas või füüsikute koridoris?
Ega ei tahagi endale saada, saaks lihtsalt aru, kus suunas liikuma pean.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Füüsikute juurde jah. Ise olen kohal peale ühte.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
MihkelP
Posts: 384
Joined: Wed May 06, 2009 1:47
Location: Mustamäe/Saue

Post by MihkelP »

Ufonaut22 wrote: Ikkagi ma ei saa aru kuidas saab saba pöörelda pearootorile vastu nagu videos näha, kui saba mootor väsinud on.
Kopteriaabitsas kõik ilusti kirjas, mis jõud kuhugi mõjuvad ja mis suunas.
http://www.heli-web.com/aabits2.html
Outrage 550 CF PRO
Micro-Quad KK2.0 LCD
Futaba T10CHG 2.4G
PhoenixRC, Hubsan X4
http://www.facebook.com/kopteriklubi
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Nii. Talvepäevad tõid tahtejõu tagasi ja katsusin selgusele jõuda, mis mu kopteril siis õieti viga on.
Testisin nii:
Kui gaas oli poole peal, liigutasin saba rootorit vasakule - paremale, kõrvaga kuulda, kuidas pöörded üsna suures raadiuses muutusid.
Kui gaas oli kolmveerandi peal, jätkasin sama katsetusega, samamoodi oli kuulda pöörete muutumist, kuid nüüd oli juba üsna suur vahe sees: saba rootori pöörded läksid madalamaks küll, aga kõrgemaks enam mitte nii palju.
Lõpetuseks surusin gaasi kangi täitsa peale ning nüüd läksid pöörded ainult madalamas, aga kõrgemaks enam mitte.

Kas selle võib siis ikkagi aku kaela ajada?
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

ma kyll ei tea midagi kopterist,aga kas mõni juhe esc ja akuvahel ei või olla halb,v.siis esc ei suuda toita mootorit(nt.kas pole saanud vee kahjustust?

kui minu masin oli saand naty lund siis läx kaldtüür segi,gaas põhja ja kaldtüür hakkas ise oma elu elama:D

NB! ega akul mõni pütt vms tagant pole ära???
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Noo kogu elektroonika escid jms asjad siin sees: http://www.fasthobbies.eu/5in1-control-unit-p-2137.html

Vee kahjustust ei ole saanud. Kord lendasin küll jõuluprae sisse ja kopter sai natukene rasvaseks, aga pärast seda on veel korralikult lennanud.
Aku pottide kohta.... http://www.fasthobbies.eu/lipo-120mah-p-3333.html
Sellised akud ja kuna ta õhku tõuseb ja lendab, siis oletan, et akus endas kõik korras, aga on nõrgaks jäänud lihtsalt.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

kui juhtmed nt väga kuumaks ei lähe siis kõige odavam ja lihtsam moodus mida teha on:

otsida siit foorumist kedagi kellel samasugused akud vms.ja korrax lihtsalt proowida.


ahjaaa.. Aga kas on võimalik seadmeid lahti ühendada?kui proowida nii et ühenda kõik lahti.pane aind mootor järgi.proowi siis...muidugi mitte õhku tõusta!:D kui viga ei kordu ühenda ükshaaval servod järgi.ehk mõni neist nt lühises vms.ja sööb koguwoolu ära.ma ei tea kas se võimalik aga proovida tasuks ma arvan.
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Ma saan ideest aru, aga :D
Minul küll nii väikest otsa kolvile istutada ei ole, et seal plaadil saaks jootma hakata.
Pigem loodan, et leian kellelgi, kellel samasugused akud ja saaks lihtsalt proovida. Felch oli juba väga vastutulelik, aga kuna ma ise ei viitsinud / tahtnud juhtmeid lõikuma ja jootma hakata, siis jäi tema poolt pakutud akuga proovimine ära.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Andu wrote:Ma saan ideest aru, aga :D
Minul küll nii väikest otsa kolvile istutada ei ole, et seal plaadil saaks jootma hakata.
Pigem loodan, et leian kellelgi, kellel samasugused akud ja saaks lihtsalt proovida. Felch oli juba väga vastutulelik, aga kuna ma ise ei viitsinud / tahtnud juhtmeid lõikuma ja jootma hakata, siis jäi tema poolt pakutud akuga proovimine ära.
Kui Pärnu satud, siis tule poest läbi ja saab proovida.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Heh, eks öelnud, et sul kolbi pole. Astu läbi, joodame sips otsad külge ja teed proovi. Siis joodab tagasi. Termorüüž on mul ka olemas. Lisaks oleks maru põnev korra tolle masina rooli taha istuda :)
Mul oli täna maru kiire ja ei jõudnud pikalt mõtlema hakata, muidu ehk oleks ise ka selle peale tulnud et kõigil ei pruugi Wellerit (tööl) laua peal vedeleda...
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Kolb on olemas küll, aga ots on selle töö jaoks ma kardan liiga jäme (et plaadi pealt otsad lahti joota), aga aku juhtmeid saab vabalt joota.
Kurja. Enne ma midagi 5in1 plaadi küljest lahti jootma ei hakka, kui mõne teise akuga on proovitud.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

felch wrote:Lisaks oleks maru põnev korra tolle masina rooli taha istuda :)
Proovi parem Blade mCP X'i!
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Post Reply