Cessna 182

See on koht, kus rääkida kõigest mudelitega seonduvast, mis teiste teemade alla ei lähe.
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Ei tea kuhu panin manuali. Ega muidu ei küsiks.
User avatar
Tommikuld
Posts: 191
Joined: Sat Nov 27, 2010 15:59
Location: Tallinn

Post by Tommikuld »

User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Kas kellelgi on juhtunud nii nagu minu eile? Lennuk lennuajal keeras kõik servod põhja ja kolinal ta alla tuligi. Kui lennuki juurde jõutsin siis saba kõrgus tüür :D käis üles alla. Kas oli viga selles,et ma ei võtnud aega kaua ma õhus olin või paar korda lumme kukkumine mõjus mootorile, kuhu pääses äkki vesi sisse?
User avatar
Tommikuld
Posts: 191
Joined: Sat Nov 27, 2010 15:59
Location: Tallinn

Post by Tommikuld »

kas oled saatja ja vastuvõtja töökaugust katsetanud.
kui kaugele sa lennuki lasta võid.
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

:D ei. Aga see juhtus põhimõteliselt peakohal. Enne seda käis lennuk ikka päris kaugel ära ja siis toimis kõik hästi. Kas põhjus ei võind olla veel selles,et lennuki aku sai tühjaks.
Vat ma olen veel täielik algaja. Ise arvan,et lennuki aku sai tühjaks. Kuigi kas pult ei peaks sellest teada andma või mis?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Jorgan wrote: Ise arvan,et lennuki aku sai tühjaks. Kuigi kas pult ei peaks sellest teada andma või mis?
Tüüpiliselt (enamus praegu kasutuses olevaid pulte) sellist luksust küll ära oota. Nemad ei oma mitte mingit "tagasisidet" lennukilt - oma aku kohta oskavad nad küll prääksuda.
Kui Sul lennuki aku tühjaks saama hakkab, siis seda tunned elektrikal jõu kadumisest, sisepõlekal aga servode "eriti uniseks jäämisest" - aga see eeldab pisut kogemust.
Kuna eelnevalt kirjeldasid ka mingit imelikku tüüride käitumist, siis julgeksin eeldada kas raadiohäiret või seda, et saatja otsustas selleks päevaks oma tegevuse lõpetada.
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Samas kui laadisin veits akut ja proovisin uuesti siis viskas kõik servod ilusti nulli, nii nagu olema peaks. Kas mitte 2,4 Ghz saatiad ei peaks olema häirete kohalt lollikindlad?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Jorgan wrote:. Kas mitte 2,4 Ghz saatiad ei peaks olema häirete kohalt lollikindlad?
Võiksid olla, aga lingi kadumise vastu ei ole nemadki kindlustatud. Servode "ühte äärde tõmbamine" viitaks nagu halvasti peale pandud failsafe rakendumisele (saatja signaal kadunud). Samas "tõmblemist" see hästi ei seleta. Seda võiks seletada vastuvõtja "lolliks minekuga" - põhjuseks niiskus ja eelnevalt saadud matsud.
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Halvasti peale pandud failsafe rakendumisele?
Ole nii kena ja tõlgi. :oops:
juksrace
Posts: 77
Joined: Wed Jun 03, 2009 23:44
Location: Tartu

Post by juksrace »

Failsafe=mida lennuk või kopter peab tegema, kui kaob levi. Näiteks mootori seiskama, võibolla ka tüürid nulli keerama, lootuses, et lennuk rahulikult luigleks maa poole, mitte täisgaasil horisondi poole pörutama. Cuprum ilmselt arvas, et sinu lennukil võis olla valesti progetud failsafe mis tüürid põhja keeras.

Sa võid ju proovida niimoodi, et hoia lennukit kinni näiteks 25% gaasiga ja lülita saatja välja, vaata mis lennuk teeb. Ole muidugi ettevaatlik juhul kui lennuk peaks pöörded piirajasse laskma, võimalusel kasuta kellegi abi, et ise ei peaks kahe asjaga tegelema.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Sa oleks võinud akut laadida sellise laadijaga, mis näitab "purki sisse topitud mA/h-e". Siis oleks saanud teada, kas oli tühi või mitte. Testriga mõõtmine oleks ka midagi näidanud.

Kas kohe peale crashi proovisid akut uuesti taha ühendada - käitus samamoodi kummaliselt? Siis ilmselt oli aku päris tühi.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Jep nii ta oli läksin töökota ja võtsin aku järelt ära. Veitsa ajapärast proovisin uuesti ja tegi samat moodi. Ise olen kah seda meelt,et aku lasin ikka väga tühjaks.

Kuidas te oma lennukeid ladustate,meil on kolmele lennukile veel juurde tulemas kolm tüki. Pole varsti enam eriti ruumi. Kas on seinapeal kuidagi või laeall.
User avatar
MihkelP
Posts: 384
Joined: Wed May 06, 2009 1:47
Location: Mustamäe/Saue

Post by MihkelP »

Nagid või toru seinale. Siin väike näide, kuidas ripuvad.
http://forum.pistik.com/viewtopic.php?p ... ght=#33829

Loodan, et teema autor ei pahanda.
Outrage 550 CF PRO
Micro-Quad KK2.0 LCD
Futaba T10CHG 2.4G
PhoenixRC, Hubsan X4
http://www.facebook.com/kopteriklubi
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Kõikidele algajatele! Ärge ostke omale RTF kompl. Kullost. Ei suudeta tagavara osi pakkuda, aga seda suutis üks teine pood.
Mudelipood üritas meile väita,et RTF kompl. onngi ühekordne. Kui midagi katki läheb siis on aeg teine lennuk osta või juhtimis süsteem. Täielik jura. Meie seltskonnast ei osta keegi enam sealt poest.

( Kiitus sulle Aivar,et sa meiega nii pühendunult tegeled).



Ma lihtsalt jagan oma viha teistele algajatele õpetuseks.
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Kogu seda nuttu ja hala kokku võttes mõtlen ma,et 1m tiivaga vahukad pole eriti kellelgi esimesest katsest lendu läinud.
Mitte ühegi firma,mitte ükski RTF ei lenda kohe karbist välja võttes ,nii nagu reklaamitakse,90% nendest vajab korralikku kontrollimist(ümberehitamist).
Enamusel on raskuskeskmed väga paigast ära,servod alla igasugust arvestust,juhikusüsteemid väga algelised ja kõverad,tiibade,stabikate kaldenurgad vildakad,nende kinnitused vajavad tõsist kontrollimist(ümberehitamist).
Muidugi on ka erandid,aga need on pisut kallimad.
Teiseks(õigemini esimeseks) - teoorija ja simulaator(kui võimalik),samuti esmalennul ikkagi kogenud piloot kõrvale - pärast on nuttu ja hala tunduvakt vähem.
Varuosad mudelipoest on muidugi eraldi teema,aga võin öelda,et pole neist kodumaistest ükski mind hätta jätnud,tuleks oma küsimus ainult õieti välja öelda!
Ja lõpuks küsimus - millise vidinaga probleem tekkis?
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Kõikidele algajatele! Ärge ostke omale RTF kompl.
kuldsed sõnad :!: Küsimus ei ole mitte kaupluses,vaid nii ongi.Ervin2 ütles põhjuse hästi välja.Kujutan ette,kui tulutu kaupmehe jaoks võiks olla nendele varuosade hankimine.RTF ongi minumeelest rahaka võhitu püüdmiseks välja mõeldud.Kui nüüd asi on ostetud,tuleb tõesti hulga vaeva näha,et see lendama õpetada ja mõned eksemplarid on sündinudki juba mittelendajatena.Omamoodi väljakutse on muidugi sellise asja toimimasaamine ja kui ta ükskord lendab on tunne väga hea 8)
Selle failsafe koha pealt - ilmselt odavatel asjadel see ei toimi või toimib kuidagi valikuliselt.Mingi aeg tagasi oli võimalik Harkul lennata Tommikuld'ile kuuluva lennukiga (vist seesama,mis näha tema avataril).Ka see lennuk käitus väga kummaliselt - mingil kaugusel hakkas iseenesest "taevasse" trügima -ei toiminud seal mingi failsafe - lihtsalt kiired jalad päästsid olukorra - tuli lennukile järele joosta,siis juhitavus taastus.Kas nüüd on vastuvõtja asendatud :?:
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

RTF mudelite kõige mõttetum ja nõrgem koht ongi APARATUUR - ääretult algeline ja mittehäirekindel.
Olen kohanud versioone(käes hoidnud ja müünud) kus vastuvõtja ja ESC on ühel trükiplaadil - see on ju täielik jama.
Oma kogemustest(Graupneri Piper Cub)võin öelda,seda siinses foorumis ka juba mitmendat korda,et esimene lüli mille asendasin oli vastuvõtja ja saatja,pärast seda seadsin korda juhikud(olles eelnevalt teinud vähemalt viis korralikku avariid,kere ja tiibade taastamisega),alles peale seda sain mudeli maast õhku,nii nagu peab.
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
Tommikuld
Posts: 191
Joined: Sat Nov 27, 2010 15:59
Location: Tallinn

Post by Tommikuld »

peale vastuvõtja vahetust lendas nagu linnuke :D
osad vastuvõtjad pidid olema pargis lendamiseks et mitte kaugemale kui 100-150m
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Lennuk on minujaoks igati aus. Mina vähemalt arvan nii. Kui minu käest tuleb inimene ostma 230.- eurist pumpa siis ma tagan ka selle,et sellele pumbale on saada varuosi. Olen nõus sellega,et vastuvõtja mitte töötamine on minu süü. Tagavara osa tahan ikkagi saada. Miks ma pean ostma omale kõrvale näiteks Futaba kompl. kui ma ei olegi veel kindel kas ma jätkan selle hobiga ka aasta pärast. Asi on põhimõttes kui müüd siis vastuta ka. Ei ole vahet kas ta on mingi kallis Futaba või odav MeritRc.
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Minu lennukil oli probleem mootori paigaldus tehase poolt. Lisasin kraade juurde ja lenndab minujaoks väga hästi.
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Ervin. Kas ei ole piisavalt ilusasti ja korektselt küsitud.
Soovin osta teie poest ostetud Cessna 182 MeritRc-le uut vastuvõtjat.



Muidugi nagu eelpool mainitud siis olen algaja ja täielik võhik sellel teemal veel. Vist oleks pidanud mõned täpsustavad asjad veel ütlema mille peale mina ei tulnud?
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Ei ole vahet kas ta on mingi kallis Futaba või odav MeritRc
on küll vahe.Ka on ilmselt vahe,kui ostad 23.- või 230.- eurose pumba - kuigi parameetrid võivad neil võrdsed olla - töökindlus ja varuosade saadavus on ilmselt mõlemal juhul väga erinev.Ilmselt tuumaelektrijaamas odavat pumpa kasutada ei ole mõistlik aga aiakastmisel ajab asja suurepäraselt ära :lol: Kui nii võtta,siis Sinu esialgne RTF komplekt on nö "aia ära kastnud" ja Sinu otsustada on,kas teed järgmise sammu :idea:
kui ma ei olegi veel kindel kas ma jätkan selle hobiga ka aasta pärast
kas siis praeguseks momendiks polegi veel selged edasised prioriteedid :shock:
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Kuno. Kas 230.- euri on ühe vahuka RTF komplekti eest vähe välja käitud summa? Kui nii siis müüa tegi lihtsalt halba tööd.
Minul ei ole vahet kas see pump maksab 23.- või 230.-euri.Mina tagan selle,et kahe aastajooksul oleks inimesel tagavara osa saadaval.
Muidugi selle 23.- eurise pumba vahetame lihtsalt üldjuhul välja.

Kui sa ostad poest mis tahes tööriista ja sellel lakkab töötamast lüliti siis sa ei ole nõus vastusega "Osta uus tööriist" või mis?
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Küsimus on superkorralik ja arusaadav,aga kahjuks vastus enamal juhul tuleb EI,nagu enamuse mänguasjade puhul.
Olin ise pisut seotud mudelimajanduse köögipoolega ja tean,et väga vähestele RTF tüüpi mänguasjadele on üleüldse varuosi võimatu saada.
Ja mänguasjade puhul on ka garantii väga valuline teema.
Pilotaazi poes tegelesime mänguasjade remondiga lihtsalt vabast tahtest ja huvist asjade olemuse vastu(oli ka vaba aega külluses),paljude elektroonikaseadmete(mahapõlenud) jupid said asendatud ise Elfa poest ostetud jubinatega.
Üldiselt ma võiks seda teemat,varuosad ja garantii - see on müstika, arendada kusagil pikemalt,istudes õlleklaasi taga.
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Egast ma ei nõuagi garantiid. Ma tahatsin lihtsalt uut vastuvõtjat. Üldjuhul läheb klient ikka murega sinna poodi kust ta toote soetas. Lihtsalt arusaamatuks jäi see kus üks pood ütleb,et ei ole võimalik ja teine pood vastab miks ei saa saab ikka.

Aga peab vist suveks ostma korraliku Futaba puldi.
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Ma kuulen lõpuks ka õigeid noote,aga võta Jazzi käest Spektrum
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Miks Spektrum?
Mis tal laine ulatus on?
Pulti lähevad 4 aa patareid võrreldes Futabaga 8AA vastu, kas on kestvuse vahe väga suur?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Jorgan wrote:Miks Spektrum?
Mis tal laine ulatus on?
Pulti lähevad 4 aa patareid võrreldes Futabaga 8AA vastu, kas on kestvuse vahe väga suur?
Spektrum tundub siinmail olema laiemini levinud kvaliteetsüsteem (ärgem võrdlemisel kaklema läeme, ok).
Laine ulatust kahjuks ei oska õelda - töökaugus sõltub ka vastuvõtjatest, kuid korraliku vastuvõtjaga on see *piisav* - tunduvalt enne kui levi kaob kaotad ise mudeli silmist või vähemasti orjentatsiooni => Sina ei suuda juhtida.

Kui aus olla, siis mina hoiduksin mudelitest/saatjatest, mis kasutavad AA või AAA patareisid. Akupakk olgu korralikult kinni joodetud.
User avatar
ik
Posts: 478
Joined: Tue Jun 30, 2009 17:39
Location: Tartu
Contact:

Post by ik »

rtf-idest- see konkreetne merit rc oma on ju päris korralik asi, vähemalt paar aastat tagasi liikusid neile varuosad ka..
P28A- FPV
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Kuno wrote:Selle failsafe koha pealt - ilmselt odavatel asjadel see ei toimi või toimib kuidagi valikuliselt.Mingi aeg tagasi oli võimalik Harkul lennata Tommikuld'ile kuuluva lennukiga (vist seesama,mis näha tema avataril).Ka see lennuk käitus väga kummaliselt - mingil kaugusel hakkas iseenesest "taevasse" trügima -ei toiminud seal mingi failsafe - lihtsalt kiired jalad päästsid olukorra - tuli lennukile järele joosta,siis juhitavus taastus.Kas nüüd on vastuvõtja asendatud :?:
Pea nüüd hoogu, ärme kõiki RTF ka nüüd ühte potti paneme, teeme mõned asjad selgeks enne...
See lennuk millest Sa räägin oli E-flite Apprentice ja see on vägagi korralik lennuk algajale. Olen ise selle RTF versiooni karbist võtnud ja see lendas paremini kui ükski teine mida mina lennutanud olen.

See mida teie seal lennutasite oli ostetud PNP versioonina, ehk siis ilma saatja ja vastuvõtjata. Kuigi kasutusel oli ka Spektrum DX6i saatja ja AR6100 Microlite Park Flyer vastuvõtja, mida ei soovitata kasutada suurematel lennukitel. Sellest hoolimata on sellel vastuvõtjal failsafe ja teie poolt kirjeldatu põhjal julgeks mina väita et tegu ei olnud side katkemisega vaid millegi muuga. Kui side kaob, siis võtab vastuvõtja failsafe asendi ja see ei väljendu kohe mitte suvaliste kanalite tõmblemises. Seega põhimõtteliselt oli selle teema juures 2 varianti, kas see vastuvõtja on lihtsalt praak või tekitas selle probleemi miski muu asi (näiteks selle DX6i potekas, mis hiljem selgus et vigane on). Ma ütlesin ka selle lennuki omanikule, et ta võiks seda vastuvõtjat korra veel testida ja kui ta suudab samad sümptomid esile kutsuda, siis on selge et see vastuvõtja on vigane ja see saab välja vahetatud. Siiani pole viitsitud seda vist teha või vähemalt pole mulle teada antud et oleks tehtud.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Post Reply