Suur sula ja üleujutused.

Kõik mis seotud õhust pildi tegemisega.

Moderator: Kristjan

Post Reply
User avatar
chris
Posts: 97
Joined: Tue Jun 09, 2009 12:14
Location: Tallinn
Contact:

Suur sula ja üleujutused.

Post by chris »

Hei, teeks algust selle aasta suure sula ja üleujutuste sarjaga.
On keegi midagi õhust kaadrisse saanud ?

Täna hommikune vaade Kasari jõele.
Teised pildid on blogis.
Üleujutus & kaks nädalat varem

Image

Kaks nädalat enne suurvett ehk täpsemini Märtsi viimasel päeval oli vaade sama koha pealt selline.

Image
Last edited by chris on Thu Apr 21, 2011 12:10, edited 1 time in total.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Väga asjalikud võrdluspildid. Blogi pildid panevad kohe pikalt vaatama :!:

Just tuli mul postkasti Delfi "Rahva hääle uudiskiri" ja copy-paste sealt:

Samuti ootame pilte kevade algusest: üleujutustest ja kõigest muust kevadisest.
User avatar
-Ilmar-
Posts: 367
Joined: Mon Jan 08, 2007 11:08
Location: Viljandi
Contact:

Soomaal viies aastaaeg

Post by -Ilmar- »

Hei!

Soomaal räägiti, et eile oli selle aasta kõrghetk, edasi läheb alla...

Läti luht:
Image
Image

Soomaa külastuskeskus:
Image

Keegi vette ei kukkunud, ükski kopter viga ei saanud.
laupäevaks lubati kanuumatkajate tulva Soomaale, kui kõik vette lähevad küll siis vesi jälle tõuseb natuke :P

Natuke lisapilte minu blogis: http://paranull.blogspot.com/

Parimat soovides,
-Ilmar-
...ülevalt on ülevaade...
-Paranull- pildiblogi
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Ilus, ilus. Endal on, nagu sellistel puhkudel ikka. Kui ilma pole, on aega kuhu iganes minna. Kui sellised kaunid ilmad - juhtub alati nii kiire olema, et jääb vägisi 24 tunnist päevas väheks :lol:
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Minu poolt ka pildike eilsest Keila jõest enne juga:
Image
User avatar
chris
Posts: 97
Joined: Tue Jun 09, 2009 12:14
Location: Tallinn
Contact:

Post by chris »

Jutu jätkuks.
Nagu üks hea inimene soovitas, nii ka tegin. Käisin kaemas Kasari luhtasid ka Kloostri vaatlustorni juures.

Blogis kokku 27 pilti.


Image

See teine pilt siin aga oli nüüd ilmselt viimane mida mu kaamera tegi. 2 sekundit enne maandumist - vette. Kopteri aku sai liiga kuivaks. Olin just tõmbamas teda enda juurde kui 20m minust eemal aku andis järele ega olnud suuteline enam edasi lennutama ja lülitas hädamaandumis programmile. Mul oleks olnud vaja veel ainult 10 sekundit, et kopter enda juurde maandada. Ehk nagu ikka mis läheb üles, peab ka alla tulema.

Sai jooksuga põlvini vette tormatud. Kusjuures kopter töötas edasi. propellerid pritsisid vee piiril vett.


Image
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Oi kurjam, siis küll si..sti :cry: Ainult kaamera, või midagi veel?
User avatar
chris
Posts: 97
Joined: Tue Jun 09, 2009 12:14
Location: Tallinn
Contact:

Post by chris »

ussimuna wrote:Oi kurjam, siis küll si..sti :cry: Ainult kaamera, või midagi veel?
Kopter on füüsiliselt vigastusteta, vesi pehmendas matsu, ja ka avarii programm oli sedasi seadistatud, et laskumine väga kivi moodi välja ei näeks, ehk kukkumine oli suht pehme... Kopter oli üleni vees ja töötas edasi :), vett pritsis igas ilmakaares. Elektroonika oli mul kõik mitme laki kihi alla peidetud...
Homme ilmselt on vihmasem ilm ja siis proovin voolu alla panna ja mõõta mida elektroonika teeb.
Kaamera aga oli märg nigu käsn, aku sai küll tagan ära aga ei suutnud optikat lahti teha, et selle seest vett välja saada, kui ka kuidagi ära kuivab ja isegi tööle hakkab siis on edasi küsimus kuidas optika puhtaks saab, sest vesi jätab ikkagi jälje.
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Sellega meenus kohe http://www.vimeo.com/15099282
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Mind tabas täna 2 häda. Suurem vesi oli juba ära voolanud ja unustasin peale ümberseadistusi piduriklappidele lüliti eraldamata. Kõrgete põõsaste ja elektriliinide vahele väikesele platsikesele sain maha alles kolmandal katsel normaalsest poole suurema maandumiskiirusega.
Keila linnast (kauguses) üks pildike kah:
Image
User avatar
chris
Posts: 97
Joined: Tue Jun 09, 2009 12:14
Location: Tallinn
Contact:

Post by chris »

ussimuna wrote:Sellega meenus kohe http://www.vimeo.com/15099282
See vidio tuleb kuidagi tuttav ette....
Selle oma vahe seikluse jätkuks või siis ehk amfiib mikrokopteri kiituseks, võin nüüd öelda, et kopter lendab. Kõik sensorid ja elektroonika toimib ja tehtud ka testlend. Kopter ei saanud ujutamise tagajärjel mingit viga.
Kaamera tuleb vaid uus hankida ja vanast kaameras ehk midagi muud kasulikku teha. Sel kaameral ei toimi sensor.

Vesi hakkab aga jõgedelt ja põldudelt taanudma. Vaatasin EMHI lehelt, et kui kolmapäeval Kloostri vaatetorni juures olin oli veetase juba meetri jagu langenud kõrgpunktist. Ei tea kus on see mõõtepunkt aga siiski ettekujutus aitab näha seda põllujärve, mis seal veetaseme kõrgpunktis võis olla.

[J], sul lennuk ikka ühes tükis maandus ???
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

chris wrote:Kaamera tuleb vaid uus hankida
Mõnel puhul ongi ju uus kaamera huvitavam! Ussimuna Sony NEC5 pilte ootan huviga, hiilisin ka mingi hetk selle poole.!
Et vesi kopterit ei rikkunud on küll väga hea uudis! Kas lakikihid olid juba "tehase omad"?
Minul jäi vigastusteta ja järgmised lennud tuli töötavate piduriklappidega probleemivabalt alla. Ainult aku laadimine täna ehmatas. 2200 akusse läks 2158 mAh! Madalal suure vee kohal oleksin võinud samuti hätta jääda kuigi planeerib päris hästi.
Panin võimsuse mahatõmbaja nüüd ESC-l kõrgema pinge peale.
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

[J] wrote: Ussimuna Sony NEC5 pilte ootan huviga, hiilisin ka mingi hetk selle poole.
Sry. see viibib veidi. Mul selle ämbliku oma tahtele allutamine võtab veel mõnijagu aega :wink: Ajaga on ka hetkel suht kitsas ..
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

[J] wrote: Et vesi kopterit ei rikkunud on küll väga hea uudis!
Vähe teemast mööda aga mul oli hiljuti mitteplaneeritud järsk maandumine lennukiga kraavi pervele. Aku viskas pealt maha ja sulpsti kraavi põhja. Koukisin aku sealt välja mõeldes, et saan konnektori või midagi sealt küljest hiljem. Üllatus oli aga suur kui kodus panin otsad voltmeetri külge ja voolud olid kenasti sees. Natuke kaheldes panin aku peale täielikku kuivamist laadija külge ja ennäe imet - laadis kenasti täis ja balanseeris ära ka. Nüüd mitu lendu juba uppunud akuga seljataga... Ei tea kas kraavides jookseb tänapäeval selline vesi mis elektrit ei juhi (toiduõli ka ei juhi elektrit)
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Mage vesi juhib halvasti. Pane oommeetri otsad klaasi, kus kraanivesi ja siis lisa vaikselt soola, vaata mis juhtub. :)
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Vee kohal lennutades peaks pudel piiritusega kaasas olema. Kui huhtub halvim, saaks elektroonika piiritusega kohe üle valada - viib vee eemale ja aurustub mõne hetkega. Ja ka pudel WD40 kah, mis tõkestab edukalt oksüdeerumist.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Post by priitom »

Mul lendas täna hõljuk uperkuuti - põhi ülespoole, kabiiniosa koos elektroonikaga vee alla. Õnneks oli vesi madal, umbes pool meetrit, ja käisin paljajalu kiirelt järel. Toas tõstsin kogu elektroonika fööni ette kuivama. Aku töötas pärast seda ilusti, nüüd laadisin täis - kõik tundub OK.

Samuti tegin uue katsetuse kogu süsteemile ja kõik töötab nagu enne. Alguses üks mootor natuke turtsus, aga pärast mõningast käiamist kadus ka see nähtus. Servo oli samuti omadega sassis, sest oli pooleldi vett täis. Sai lahti võetud ja pärast kuivatamist oli samuti OK.

Kas nüüd on oodata suuremat sorti oksüdeerumist? :? Mida teha annab? Vesi, kust läbi käis, oli sogane vihmavesi mingis "betoonvannis."

Veest käisid läbi:
- 2 kiirusregu (üks auto oma)
- vastuvõtja
- brushed mootorid
- servo
- LiPo aku
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Emajõest kirjutatakse palju ja makrofotosid on kohati samuti. Ometi saab ka kvaliteetset suure plaani pilti näha ( http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/ ... 1&l=fplead ) :!:
Põhja-Eestis on paraku vesi juba teemavälises kohas:
Image
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Jajah, keski andis mind siia kah ülesse, kugi jutust võiks järeldada, nagu oleks ma seda ise teinud :? http://www.tartupostimees.ee/?id=423749
Post Reply