Komplekteerime soodsa T-Rex 450 kopteri.

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Soovitan osta Stokkerist ja ainult Wera nimelist seeriat. Need on ainukesed kruvikad mis on vastu pidanud
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
striker
Posts: 105
Joined: Sat Feb 05, 2011 0:30
Location: Viimsi

Post by striker »

No kruvikas kruvikaks :) kuid ega need kaasas olevad kruvid ka pole teab mis kõvast materjalist, keermeliimiga kinni keerates, siis lahti annab neid keerata ikka, kipuvad need hoopis ümaraks minema!
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Baltic Bolt ja 8.8 või 12.9 tugevusega poldid 8)
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Haah, vot ise olin loll ikkagi. Need kruvid ju pole Torx otsaga, vaid kuuskant ehk HEX. Pole ka ime, miks nii kiirelt oma otsa pe*se keerasin :(
Ei hakanud selle peale mõtlemagi, teades et üks hobi kruvikeerajate komplekt on olemas, sai see automaatselt sahtlist välja krabatud ja asja kallale asutud.
Aga probleem on endiselt täiesti olemas, kuna puudub üldse pisikene kuuskantide komplekt mu kogumist. Ning ilmselt seda kirumist saab veel siin teemas mõnda aega kuulata :lol:

Kas keegi teab, kust saab sellele konkreetsele mudelile manuali või mis erinevus peitub versioonides HK450V2 ning finlessi videos kasutuses olevas 450 SE vahel? Kui nad on ikkagi enamasti 1:1, siis SE manuali leidsin netist üles ja hakkan seda kasutama.
andi
Posts: 140
Joined: Mon Aug 23, 2010 23:18
Location: Harjumaa, Järvamaa

Post by andi »

wermecher wrote:Kas keegi lahke inimene oskab jagada informatsiooni, kust võiks leida soodsa summa eest korralike kruvikeerajate komplekti? Pean silmas ikka sellist, kus kõik vajalikud olemas, et mudelismiga tegeleda. On endal üks oomipoest kunagi ostetud komplekt ja sellel suutsin just hetk tagasi randid maha keerata, niipalju siis selle otsa tugevusest :roll: Ei keeranud ka mingi ime moodi, vaid täiesti vaikselt ja rahulikult ning peale paari esimest kruvi oli juba asjal randid paindes. Eks see üks odav komplekt oli, aga nüüd sooviks midagi, mis ka kestaks.
Ma olen ostnud häid tööriistu Tööriistamarketist. Järvakad teavad seda kohta, kui Tarbijate Ühistu Ehituspood, Tallinnas avati hiljuti sama keti pood Järve Keskuses. Nad müüvad IKH riistu, mis on mul aastaid vastu pidanud.

Kindlasti saab odavate hindadega tööriistu ka Bauhausist, seni ka asjalikud olnud.
Raadiod: 35MHz kanal 61 ja 63
2,4GHz DSM2/DSMX
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Eks tulebki lõunakeskuse kanti sõita, seal need enamused põhipoed kivi viske kaugusel. K-Rautast ilmselt võib ka läbi hüpata, seal ka vahest head ja soodsat nänni.
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

tööriista puhul võid ära unustada hea ja soodne

on olemas hea tööriist ja on olemas odav tööriist, üldjuhul need ei ole üks ja see sama 8)



Võin pakkuda enda K-Rauta kruvikaid, mis sobivad kauguse loopimiseks või siis naaskliks. Tegelikult olen pahane enda peale, et kohe ei ostnud korralikke tööriistu ning raiskasin nii palju raha odava kraami peale.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Riff wrote:tööriista puhul võid ära unustada hea ja soodne

on olemas hea tööriist ja on olemas odav tööriist, üldjuhul need ei ole üks ja see sama 8)



Võin pakkuda enda K-Rauta kruvikaid, mis sobivad kauguse loopimiseks või siis naaskliks. Tegelikult olen pahane enda peale, et kohe ei ostnud korralikke tööriistu ning raiskasin nii palju raha odava kraami peale.
Just saabusin K-Rautast oma kruvika komplektiga :) Eks näis kaua kestavad.

Muidugi peab tõdema, et kaasas olevad kruvid kopteri kokku panekuks on ka üsna käkid ja kehva kvaliteediga, väga kerge neil samuti rante maha keerata.
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Väga oluline: kui vahetate polte tugevamate vastu, siis proovige analüüsida, kuhu tohib panna 12.9 ja kuhu mitte. Kus on dünaamilised koormused, sinna panna pigem pehmem polt 8.8, kus aga on staatilised ja mitte muutuvad koormused, sinna võib panna ka 12.9 poldi.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Pisike tähelepanek HK450 HEX peaga poltide kohta- osadele sobib hästi 1,5 mm HEX kruvikas, teistel käib see jälle ringi ja peab kasutama tollimõõdus riista 1/16". Silmaga pole midagi aru saada, peab ettevaatlikult proovima ja siis saab alles aru millega keerata tasub. Hiina kvaliteet :(
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Kust Tartus CA liimi saab? Komplektil on enamused asjad kenasti omavahel ühendatud küll, aga mitte tilkagi liimi pole sinna vahele pandud, seega tuleb sama targalt detailid lahti võtta ja tagasi liimida. Tavaline superliim ilmselt pole see õige variant, CA liim vist peaks enamvähem koheselt kivistuma? Näinud ma teda olen, aga ei tea kust leida võiks.

Hetkel manuali järgi enamasti laon teda kokku, praegu saba juures ja varsti servode juurde.
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Post by priitom »

wermecher wrote:Kust Tartus CA liimi saab? Komplektil on enamused asjad kenasti omavahel ühendatud küll, aga mitte tilkagi liimi pole sinna vahele pandud, seega tuleb sama targalt detailid lahti võtta ja tagasi liimida. Tavaline superliim ilmselt pole see õige variant, CA liim vist peaks enamvähem koheselt kivistuma? Näinud ma teda olen, aga ei tea kust leida võiks.
Mina kasutan seda:
http://www.autostuudio.ee/tooted.html?p ... ory_id=141

Saad poes ise järel käia ja jääb postikulu taskusse. Tegu küll keskmise astmega liimiga, aga mina olen siiani kõik väiksed kruvid lahti saanud.
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Mul pole vaja keermeliimi, selle ma oskasin juba tellida HobbyKingist ja on mul olemas. Mul on vaja CA kiirliimi, nagu Loctite 401 näiteks.

http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=FARNELL_827940 - Adhesive Type:Ethyl Cyanoacrylate

Mõtlen, et äkki mõni odavam variant oleks ka saadaval, mis teeks oma tööd kenasti ja ehk keegi oskab midagi soovitada. Kui muud üle ei jää tuleb Loctite 401te otsima hakata.

Kujutan ette, et harilik kiirliim peaks ka oma töö tegema lihtsate asjade liimimisel, aga CA kiirliimi eelis on ilmselt tema kiire kuivamine ja suur tugevus.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Kodust eemal viibides olen ostnud ka marketitest nn superliimi (või superattacki) nime all müüdavaid liime, enamus neist tsüaanoakrülaadi alusel tehtud. Osad on geelitaolised ja teised vedelad, eelistanud olen viimaseid. Metall-plast kruviliideste jaoks käib küll ja süsinikkiudu on ka parandatud.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

trebla wrote:Kodust eemal viibides olen ostnud ka marketitest nn superliimi (või superattacki) nime all müüdavaid liime, enamus neist tsüaanoakrülaadi alusel tehtud. Osad on geelitaolised ja teised vedelad, eelistanud olen viimaseid. Metall-plast kruviliideste jaoks käib küll ja süsinikkiudu on ka parandatud.
Vist vedas ja saan Loctite 480 kiirliimi ja saan täna juba edasi askeldada. Peaks kõlbama küll, aga vist veidikene aeglasem mõju, kui 401el.

Tänud kiirete vastuste eest :wink:
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Kuda te need servod küll sinna kere külge/sisse pärast saate? Mitte mingi nipiga ei mahu ta sinna omale kohale ilma kere laiali lammutamata. Kas siis tõesti on servod nii eri suurusega ja Finless Bobil siis oma videos miskid tiba lühemad ja pisemad servod, et lihtsalt sisse neid vupsas sinna? :roll: Päris härja jõuga nagu ei taha küll seda kere painutama hakata, et servo kuidagi viisi omasse auku libiseks. Manualis jälle üldse räägib, et servod panna sisse väljast poolt ning siis niiöelda saba ees, aga jällegi minu kasutuses olevatel servodel tagumine külg palju laiem ning sedaviisi üldse ei mahu auku. Ainuke viis neid monteerida oleks nagu nii, et suskad nad algul kere sisse ja siis tõmbad pea kere seest välja.
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

wermecher wrote:Kuda te need servod küll sinna kere külge/sisse pärast saate?
Lastel on sellised mänguasjad, et erinevate kujuga klotse tuleb erinevatesse aukudesse pista. Aga jah kui servo ei mahu siis tuleb sipa kereplaatide kruvisid lahti lasta ja siis pisut punnitada. Pole kuigi keeruline. Natuke nuputad saad hakkama...

EDIT: Just vaatsin, et minu 450-el on kõik servod välajst poolt külge lükatud - st. sisse pole midagi vaja saada....
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Bluesmell wrote:
wermecher wrote:Kuda te need servod küll sinna kere külge/sisse pärast saate?
Lastel on sellised mänguasjad, et erinevate kujuga klotse tuleb erinevatesse aukudesse pista. Aga jah kui servo ei mahu siis tuleb sipa kereplaatide kruvisid lahti lasta ja siis pisut punnitada. Pole kuigi keeruline. Natuke nuputad saad hakkama...

EDIT: Just vaatsin, et minu 450-el on kõik servod välajst poolt külge lükatud - st. sisse pole midagi vaja saada....
Sa siis viilisid raami metallist servo ääred üle? Raami servo aukude nurgad on kumerad ja need just takistavadki neid sinna minemast, kui kumerused ära viilida, siis läheks küll.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Mina küll ei riskiks auke viilima hakata kui hammakad-mootorid- laagrid sealsamas kõrval, peaks ikka enne paneeli lahti võtma. Metallipuru hävitab mootori kiiresti. Kasulik enne kõik servod ja augud (ka kinnitusaugud) nihikuga täpselt üle mõõta enne kui midagi kardinaalset ette võtta.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

See on tühiasi, kaks-kolm lüket kandilise muukviiliga igale nurgale.
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Pane siis magnet või tolmuimeja ots lähedusse, kui kardad puru sattumist igale poole. :wink:
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Raam ju alumiiniumist. 8)
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Juba viilitud ja servod kenasti paigas, muud polnud vaja viilida, kui vaid ümarad nurgad maha tõmmata. Tolmuimeja ja pintsliga puru minema ja hea küll. Eile õhtul said põhi hammasrattad koos peaga ka sisse tõstetud ja hetkel on enamasti nagu aru saan jäänud veel elektroonikat peale toppida (güro,mootor,esc,vastuvõtja ja nipet näpet kere kallal veel nokitseda). Üritan manuaali ja mõttevõime abil teda kokku panna, aga eks esimene kord võid ikka aia taha minna. Eks ta paras puzzle ole.
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

ega mina ei tea, millest tema raam oli tehtud, selleks 2 varianti :roll:

Kuni kardeti puru sattumist mootorisse, siis ma eeldasin, et on vaja ferriitset metalli viilida :shock:
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kopteriraamid ju söest või alumiinist, kumbagi magnet ei võta. :)
*norimise lõpp*
sry
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

einojah, kes se terast ikka paneb. Kui aga kardetakse, et puru satub mootorisse, siis saab see sinna sattuda ainult sinna puistates või siis kui puru oleks terasest ja hakkab magneti külge (ferriitne metall). Ma eeldasin, et keegi ei hakka otse mootorisse võõrkehi puistama, seega jäi viimane variant - järelikult viiliga töödeldav materjal on tehtud terasest ja satub mootorisse magneti tõttu... :lol:

mis sa ikka vabandad, minu mõttekäik oli selline - tundub loogiline või mis

8)

Või siis teine variant inimesed viilivad nii, et mootor jääb täpselt viilimise koha alla, et iga üksik gramm satuks alati mootorisse.

Nüüd läks vist üle võlli, kerge kammimise isu on peal. Ei ole plaanis kedagi solvata, kui aga nii tunnete, siis... vabandused.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Aga noh HK450 kaks kõnealust servoavaust ongi täpselt mootori kohal :)

Ma olen lihtsalt siuke ettevaatlik inimene, keda elu palju peksnud omaenda hooletuse tõttu :lol:
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Ei ole siin viimasel ajal saanud tegeleda asjaga, aga nüüd hakkasin uuesti uurima ning tundub, et nüüd on see kõige keerulisem moment käes. Nimelt on vaja nüüd pea ja servo vahelised lingid ära ühendada, aga ei kujuta ette kas see pea on tehase poolt juba sedasi kokku pandud, et pole vaja midagi muuta või on vaja kõik lingid üle käia ja timmida? Versioon SE manuaalis on linkide pikkused ära toodud, aga need ei klapi küll hetkel olevate pikkustega. Vardad ise on sama pikad, aga seadistused ei ole samad ehk mõõtes tuleb teine number. Seega kas peaks kõik lahti kakkuma ja lingid kruttima samaks, mis SE manuaalis kirjas või jätan nii nagu on pea tehase poolt kokku pandud ? :roll:

Siin sai rõõmuga ostetud ka selline tööriist nagu Swashplate leveler, aga ei tea kas seda vaja lähebki.
T-Rex 450V2, AXN Clouds-Fly
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

"Usalda, kuid kontrolli!" Ega sul muud üle ei jää, kui manuaalist järge ajada ning üle kontrollida. HeliFreak.com lehel on palju juhendeid, kuidas kokku panna õigesti.

http://www.helifreak.com/showthread.php?t=11373
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Riff wrote:"Usalda, kuid kontrolli!" Ega sul muud üle ei jää, kui manuaalist järge ajada ning üle kontrollida. HeliFreak.com lehel on palju juhendeid, kuidas kokku panna õigesti.

http://www.helifreak.com/showthread.php?t=11373
Mul need videod jah kõik olemas, aga pigem tahtsin teada kas manuaal räägib ikka tõtt või võib sellel versioonil midagi teisiti olla. Manuaali järgi peaks kõik lingid üle timmima, et saavutada neid numbreid, mis ette antud.

EDIT: Just need videod olid kenasti silma vahele jäänud, nüüd sain jaole ja seletab kenasti õiget osa mulle. 8)
T-Rex 450V2, AXN Clouds-Fly
Post Reply