1. Minimaailm 2. lennujuhtimiskeskuse demolennutamine

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

Post Reply
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

1. Minimaailm 2. lennujuhtimiskeskuse demolennutamine

Post by ints »

Kes saab mahti osaleda, kopteripiloote esindada?

1. Minimaailm Viljandis, 7-8.mai 2011.a
[proovin ise ka ilmuda vähemalt L]

2. Lennujuhtimiskeskuse show demo[lend], 12. mai, neljapäev kell xx:xx (äkki oli 14:00) Tallinnas [täpsustan esimesel võimalusel]

Oleks siis vaja demoda veidi mudelkopterit - Mart ilmselt demob samas ka mudellennukit. Lennutamiseks ruumi täissuuruses kopteriga palju pole, aga ilmselt mingi elektrikas [Trex 450/500 vms] mahuks parkla kohale ära. Samas oleks abiks ka "staatiline" väljapanek.

Terv,
I.
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

Osa võtaks mõlemast üritusest..... Aga need alles mai kuus ja töögraafik ebaselge. Loomulikult teen kõik mis minu võimuses, et osaleda.
User avatar
tuupola
Posts: 117
Joined: Tue Apr 21, 2009 17:17
Location: Laagri,Saue vald
Contact:

Post by tuupola »

Viljandisse kavatsen tulla. Aga mis ja kus on lennujuhtimiskeskuse show?
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

lennujaama lennujuhtimiskeskuses toimub kliendiyritus, selle osalejatele / kylalistele oleks vaja teha demolend. yks-kaks vana vqiks kopteri näppu võtta ja asja seletada ja demoda. koht asub siis mõigu poolses lennujaama kyljes.

kuna ka kylalised arvatavasti kõik kvalifitseeruvad kui potensiaalsed mudellennu sponsorid, siis selline missiooniga ettevõtmine.
User avatar
-Ilmar-
Posts: 367
Joined: Mon Jan 08, 2007 11:08
Location: Viljandi
Contact:

Post by -Ilmar- »

Hei!

Mina proovin ka oma kopterit esitleda.

Parimat soovides,
-Ilmar-
...ülevalt on ülevaade...
-Paranull- pildiblogi
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Kui vaja võin oma kopteripargi kohel vedada ja millegagi lennata ka.
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Vaja on ;-) Veidi segane, kes siis mis üritusele ilmub ;-|

Et saan aru, et Viljandisse on kindlasti minejaid. Tore.

Kes aga lennujuhtimiskeskusesse demoma läheb? Optimaalne oleks vast kaks pilooti, sest lennukimudelistidest läheb ka kindlasti keegi.

Terv,
I.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Mis/kes/kus on lennujuhtimise keskus? Tallina lennujaamas? Siis ehk võiks 4-kopteri ligi võtta... Kas lennatakse sees ? Kui suures ruumis ?
Last edited by felch on Thu Mar 31, 2011 21:59, edited 1 time in total.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Lennujuhtimiskeskus on see "torn keset metsa", EETN kõrval. Lennutamine toimib suurima tõenäosusega hoone parkimisplatsil. Mingid pildid: http://www.arhliit.ee/koosseis/loomingud/looming/1417/
Just 1. ja 2. pilt. Koht kus teine pilt tehtud on, on see kus on territooriumi traataed ning sellest veel tagapool juba autotee. Pildilt paremale jääb ka natuke varjatud ala, aga üldproportsioonid paneb see pilti paika.
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

ints wrote:Vaja on ;-) Veidi segane, kes siis mis üritusele ilmub ;-|

Et saan aru, et Viljandisse on kindlasti minejaid. Tore.

Kes aga lennujuhtimiskeskusesse demoma läheb? Optimaalne oleks vast kaks pilooti, sest lennukimudelistidest läheb ka kindlasti keegi.

Terv,
I.
Sry! Nii Viljandi kui Lennujuhtimiskeskus sõltub minu jaoks töögraafikust. Täpsem selgus aprilli teises pooles. Soov mõlemast osaleda on täitsa olemas, aga kõik ei lähe kahjuks alati nii. Tühje sõnu ei loobi ka tavaliselt!
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Kui aprillis kuuks ajaks ära sõitma ei pea, siis tuleks ikka ka :wink:
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

Mai kuu plaani järgi jääb Viljandi üritus minu jaoks suure tõenäosusega vahele.
Lennujuhtimiskeskuse demol olen vajadusel kohal :)
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

mart63 wrote:Lennujuhtimiskeskus on see "torn keset metsa", EETN kõrval. Lennutamine toimib suurima tõenäosusega hoone parkimisplatsil. Mingid pildid: http://www.arhliit.ee/koosseis/loomingud/looming/1417/
Just 1. ja 2. pilt. Koht kus teine pilt tehtud on, on see kus on territooriumi traataed ning sellest veel tagapool juba autotee. Pildilt paremale jääb ka natuke varjatud ala, aga üldproportsioonid paneb see pilti paika.
Tundub väga hull koht kopterite lennutamiseks. Kerge parkflyer lennuk või väike elektrikopter vmt sobiks vast ainukesena ohutuse mõttes. Seal aiast väljas on ka väike parkimise ala, aia ja metsa vahel, ma lendaks seal pigem. Edu!
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

Olen seal käinud jah... Ega peale ripplennu (kui sedagi) seal eriti teha ei anna. Ka siis peaks kõik autod teisaldama.
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Ma võin sellega tulla rippuma kui see veel selleks ajaks ühes tükis on:
Image
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kpe wrote:Olen seal käinud jah... Ega peale ripplennu (kui sedagi) seal eriti teha ei anna. Ka siis peaks kõik autod teisaldama.
We'll see! :D
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

12. mail on siis tegemist Lennuliiklusteenistuse kliendipäevaga. Algus on korraldajate poolt märgitud 0900 ja lõpp orienteeruvalt 1530-1600. "Üllatusesinejatena" peaks siis keegi meist 1150 umbes 15 min. midagi "tegema".
Kuivõrd on kohale kutsutud lennundustegelased/huvilised üle Eesti ja ka mujalt, siis kahtlen sügavalt et seal mingit demolendu üldse teha saab. Plats autosid ja inimesi täis. Displei ja asjatundjate selgitused mudellennunduse kohta Eestis jääb nähtavasti maksimumiks. Aga suur asi ju seegi!! Lennundus ON lennundus!

Igatahes mina lendama seal ei kipu vältimaks õnnetusi ja kiibitsejate hammaste vahele sattumist :).
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

LLT üritusele on siis kirja pantud/registreeritud sissepääsuks:
Kpe
Bluesmell
Tiit (?)
mina (?)

Loodetavasti vähemalt kaks meist jõuab garanteeritult kohale. Veel parem, kui kõik neli. Prooviks staatilise väljapanekuna kaasa võtta suuremad mudelid, ja lennutamiseks mõne pisema elektrika -> eks lõplik turvasituatsioon selgub kohapeal, aga loodetavasti vähemalt hõljutada ikka millegi pisemaga saab ja mahub. Kui muud ei saa, siis mõni eFlite kääbus võimaldab vast demo saalis või koridoris...

PS. Märkasin alles praegu Felchi teadaannet. Proovin uurida, kas annab Sind juurde regida - kas oleks kindlasti tulemas?
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Ups, lugesin alles praegu, rong juba läinud. Kurb aga oma viga...
Pole midagi paremat halvast ilmast !
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Nojah, ex ta ole - kokkuvõttes sai asi ära tehtud ja see on kõige olulisem. Iseenesest kaasnes asjaga mitu pragmaatilist ootamatust/üllatust: saime lõpuks minna vaid Ville, Mart, PeepV ja mina. Seega jäid kopteridemod mulle (Hirobo Eagle) ja Villele (Trex 450).

Kuna lisaks oli Priit ennast välismaale sokutanud sain lisaks pidada ka väikese presentatsiooni... Õnneks olin kaasa trükkinud ka veidi paber-promomaterjale, niiet loodetavasti saame vähemalt suvistele üritustele mõne pealtvaataja või uue huvilise... Ja niipalju kui rahva hulgast kosta oli, olid siis nii mõnedki meeldivalt üllatunud - kuigi selgelt oli demoesineja ootused seotud pigem nappides riietes (kui sedagi) langevarjur-tibidega... ;) Samas jäi mulje, et hoolimata teatud väga selgetest piirangutest - oluliselt me oma demodega siiski ootustele alla ei jäänud.. ;-)

Igal juhul tänu kõigile!

I.
andi
Posts: 140
Joined: Mon Aug 23, 2010 23:18
Location: Harjumaa, Järvamaa

Post by andi »

Nojah, nagu juba teise teemasse sai postitatud, siis üks tugev ja terve meessoost lennundushuviline sai ka mudelitest sama hea elamuse, kui striptiisitar-langevarjurist oleks saanud. Naised said kindlasti suurema :D

Niipalju võin veel lisada, et edaspidi sarnastel üritustel võiks natuke kommenteerida, mis toimub: mis aparaati demotakse, mis trikki tehakse ja miks mitte, et kui palju sellise masina peale krabisevat on kulutatud. Kes pole ise asja lähemalt näinud, ei kujuta vast ettegi seda pühendumust, millega mudelistid oma alasse suhtuvad.
Raadiod: 35MHz kanal 61 ja 63
2,4GHz DSM2/DSMX
Post Reply