Uitmõte - mudelismi tutvustamine

Teavita toimuvatest võistlustest ja kokkusaamistest ning treeningutest.

Moderators: Marek, mart63

Post Reply
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Uitmõte - mudelismi tutvustamine

Post by vallojoe »

Hi.

Lihtsalt tekkis selline uitmõte - et tutvustamaks noortele mudelismi, tuleks minna nö kohapeale. Kullos toimuv simupäev on vahva üritus, aga selleks peab niipalju huvi olema, et viitsiks kohale tulla. ;)

Variant oleks siis teha paar üritust aastas mõne kooli spordiplatsil. Eelnevalt peaks muidugi keegi ka kooli juhtkonnaga kooskõlastama. Ilmselt oleks sobivaim variant kas mõni kevadine laupäev või ülekoolilise spordipäeva lõpp. Igal korral võiks valida erineva, aga sobiva platsiga kooli.

Kohal võiks siis olla nii autod, lennukid kui kopterid. Mõned võiks liikuda ka ;)
No ja mõni mudelipood võiks pakkuda välja alustamiseks mõne soodsa aga atraktiivse komplekti. 8)

Loomulikult nõuab see aega ja viitsimist, aga ilma ilmselt uusi huvilisi väga ei tekki.
User avatar
Ropskar
Posts: 177
Joined: Thu Oct 19, 2006 22:04

Post by Ropskar »

Ma kiidan selle mõtte heaks. Tahaks isegi lendavaid mudeleid oma silmaga näha, kuna olen alles algaja ja pole lennanud.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Mul on Sõle Gümnaasiumi (nüüd vist põhikooli) direktriss väga hea tuttav. Koolil on ka suur spordiväljak ja väike spordisaal.

1 variant oleks ka koolidesse teadetetahvlile foorumi aadress üles riputada.
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

mul endal on mõningad sidemed lasnamäe kuristiku gümnaasiumiga, neil on ka suur spordiplats + täiendavat ruumi seal ümber.
Arps
Posts: 28
Joined: Fri Nov 24, 2006 12:40

Post by Arps »

ise käin tallinna nõmme gümnaasiumis ja kunagi vist olin siis 5klassis kui käis kullo temomas küll kahjuks ainult autosid ja üks roomik ja üks kart olid ka kaasas
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Mõtet pooldan ma ka 2 käega. Staadionil on minusugustel udarnäppudel veel raske lennata.Oma lennukit näitama ma võin tulla ja VÕIN proovida anda suurtematel huvilitel. (trianer süteemiga loomulikult) kui iseasi mis sellest välja võib tulla :D siis tahavad ju kõik proovida...läheb rakseks ja kitsaks. Ühesõnaga kui toimub tulen kohale.


edit: teepeal hakkasin mõtlema et inimene kes pole kunagi kangi tõmmanud peaks enne simut proovima ja siis puldi taha muidu ei tule välja midagi.
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
Kristoka
Posts: 328
Joined: Fri Nov 03, 2006 17:53
Location: Tallinn

Post by Kristoka »

Marek wrote:Mul on Sõle Gümnaasiumi (nüüd vist põhikooli) direktriss väga hea tuttav. Koolil on ka suur spordiväljak ja väike spordisaal.

1 variant oleks ka koolidesse teadetetahvlile foorumi aadress üles riputada.
Käin olude sunnil seal koolis(oma kool remondis) see plats sobib seal väga hästi demo korraldamiseks mõni väiksem lennuk saab seal ilusti hakkama!
Ise oleks´poolt ja saaks ka demotama tulla ;)
Kristo
Taits
Posts: 116
Joined: Mon Oct 02, 2006 17:14
Location: Tallinn

Post by Taits »

sidemed lasnamäe kuristiku gümnaasiumiga
Millised? Ise sai seal koolis pinki nühitud 11 aastat. :) Seal ümber on lausa mitmed platsid ja kaks võimlat.
Burn more fuel!
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

esivanem töötab seal
Arps
Posts: 28
Joined: Fri Nov 24, 2006 12:40

Post by Arps »

taits ma arvan et õpetajatel on vana head õpilast tore näha :D
Taits
Posts: 116
Joined: Mon Oct 02, 2006 17:14
Location: Tallinn

Post by Taits »

Njah...kas neil just hea meel on mind seal näha, siis oldi küll rõõmsad kui ma sealt ära läksin :)
Burn more fuel!
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Mõte hea. Lähiajal tuleb pistik.com poolt võimalikult odavalt müüki 2 korraliku raadioteel mudelit - üks elektrikas ja teine plaaner, kuhu võimalik elektrimootor ka külge panna. Noortele hobi tutvustamine on igati hea mõte, koolide puhul saab seda teha küll ainult juuni alguseni! Ja peab arvestama, et ega L ja P ei viitsi paljud lapsed küll kuskile tulla - pigem siis reede pärastlõunal näiteks.

Kohale saaks eeldatavasti kõik mudelid - kopter, lennuk, auto!
Lauri Laidna - www.pistik.com
Taits
Posts: 116
Joined: Mon Oct 02, 2006 17:14
Location: Tallinn

Post by Taits »

Kuid reede pärastlõunal on arvatavasti issid-emmed tööl. L ja P saaks tutvustada ka vanematele. Muidu jääb kogu teema lastel vanematele ette sööta.
Burn more fuel!
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

ma väga sellele ei loodaks, et vanemad ennast kohale viitsiks lohistada. :)
See ka selge, et poolest juunist on see võimalus läbi ja uuesti saab üritada septembris, kui ilma on.
User avatar
Ropskar
Posts: 177
Joined: Thu Oct 19, 2006 22:04

Post by Ropskar »

Submarin wrote:Mõtet pooldan ma ka 2 käega. Staadionil on minusugustel udarnäppudel veel raske lennata.Oma lennukit näitama ma võin tulla ja VÕIN proovida anda suurtematel huvilitel. (trianer süteemiga loomulikult) kui iseasi mis sellest välja võib tulla :D siis tahavad ju kõik proovida...läheb rakseks ja kitsaks. Ühesõnaga kui toimub tulen kohale.


edit: teepeal hakkasin mõtlema et inimene kes pole kunagi kangi tõmmanud peaks enne simut proovima ja siis puldi taha muidu ei tule välja midagi.

Kui sa lased teistel oma lennukiga lennata, siis võid teha mingi dokumendi, mille peale annab proovija ennem allkirja, et kui ta lennuki ära lõhub, oma vea läbi, siis peab ta kahju korvama vms. :P Või siis mingi tagatisraha...
User avatar
rallikas
Posts: 430
Joined: Wed Feb 28, 2007 21:11

Post by rallikas »

Aga kes see siis ikka lennata julgeb.
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

Pigem võiks siis mõne simu üritada kuhugi majapeale ülesse seada, Kes ikka oma lennumasinat või autot lõhkuda tahab lasta.
User avatar
Aleksandr
Posts: 132
Joined: Wed Sep 27, 2006 9:36
Location: Tallinn

Post by Aleksandr »

Kuna oma el.lennuki pole jõudnod veel müüa, olen nõus lennata :lol:
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Mõte on siiski treeneriga koos lasta 10-15 sek proovida mitte üksipäini.
Ka mina ei suuda veel puhtalt lennata kuid mul on alati keegi (Marek)kõrval ja siiani on lennuk terve...kuigi on põnevaid olukordi olnud :)
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Õigem oleks siiski panna suur ekraan üles ja lasta simu proovida.Reaalses elus ei saa esimesel korral inimene 15 sek-iga arugi,mis toimub,rääkimata mingist tundest.Demolennud on iseasi ja tekitavad huvi endalegi mudel hankida ja proovida.Mõned aastad tagasi toimus mingi lendamisele pühendatud päev hipodroomil,see oli mäletamist mööda 1.mai.Kolja lendas seal,helikopterimehed olid hullult lennanud,ise hindaks ka olukorda suht lennatavaks.Aga koolide staadionid - ei oska öelda,kas julgeks lennata.Maidul oli idee lennata TOP-i juures Pirital,mere kohal ja startida parklast,mis jääb TOP-ist linna poole mere äärde.Mere ja parkla vahele jääb isegi selline ala,kuhu saaks halvimal juhul lennuki alla kukutada,kui asi puht metsa juhtuks minema.Need oleks nagu kohad,mis tõmbaks tõsist tähelepanu (eriti Pirita).
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

Hi.

Google Earth kasutajatel viskaks Kuristiku Gümnaasiumi koha faili http://pontu.homeunix.net/~vallo/earth/Kuristiku.kmz
saab ilma kohale minemata otsustada, on seal ruumi või ei.

EDIT: Õigemini - kas on mõtet kohapeale lennuvõimalusi uurima minna või ei.
User avatar
Ropskar
Posts: 177
Joined: Thu Oct 19, 2006 22:04

Post by Ropskar »

Meie koolil, Jüri Gümnaasium, sai just rekonstruktsioon valmis ehk siis kool ehitati praktiliselt uuesti üles. On olemas ka uus kunstmuruga jalka staadion kõrval on veel suur tavalise muruga jalkaplats. Ruumi peaks olema. Ruume saab ka rentida. Tuleb lihtsalt kooli direktsiooniga rääkida, võibolla lubavad.
PILT1
PILT2
Pildil 1 jääb muruplats vasakule poole ning see on vist isegi suurem kui staadion.
Kristoka
Posts: 328
Joined: Fri Nov 03, 2006 17:53
Location: Tallinn

Post by Kristoka »

Pidin vajalikuks seda teemat upitada :)
Kristo
Post Reply