Servo tester

Saatjad, vastuvõtjad, servod, elektroonika jms
Post Reply
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Servo tester

Post by vana »

Ostsin stroboskoopilise mootori pööretelugeja.
Sellel on lisafunktsioon : SERVO TESTER.
Kahjuks pole asjast õrna aimugi. Seal on neli funktsioon, ühega pidi saama vastuvõtja signaali jälgida, kõikidel on mingid PULSE ja CYCLE millisekundid. Ühe režiimiga saab servot ühest äärmusest teise erineva kiiruse ja pingega sõidutata…
Kas oskab keegi juhatada mõnd kohta, kust lihtrahvas veidi selgitusi saaks?

Tänades
User avatar
tarmotaja
Posts: 119
Joined: Wed Jul 05, 2006 13:43
Location: Märjamaa

Post by tarmotaja »

Mis konkreetselt sind huvitab? Kas servosignaal või kuidas oma servotestrit kasutada? Kas see millisekundite asi on midagi sellist:
http://gallery.pistik.com/view_photo.ph ... d&id=servo

Tarmo
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Eks siis ikka kasumine.
Muidu oleks see ju kasutu
User avatar
tarmotaja
Posts: 119
Joined: Wed Jul 05, 2006 13:43
Location: Märjamaa

Post by tarmotaja »

Aga anna natukene rohkem infot oma servotestri kohta - mis seadmega on tegemist. Mudel ja tootja oleks äärmiselt abiks.

Tarmo
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Firma on FEIGAO, http://www.feigao.com/sdp/85838/4/pd-10 ... 51426.html
Ostsin selle tahhomeetri pärast.
User avatar
tarmotaja
Posts: 119
Joined: Wed Jul 05, 2006 13:43
Location: Märjamaa

Post by tarmotaja »

Selge pilt.
See PULSE ja CYCLE kirjeldavad servosignaali. Pulss on servosignaal ja cycle on aeg ühest servo impulsist kuni järgmiseni. Tegelikult koosneb servosignaal ristkülikimpulsist ja pausist. Kokku on nende pikkus tavaliselt 20ms, millest impulss 1...2 ms ja paus 18..19 ms. Täpselt see, mis sul juhendis kirjas.
Ehk selgitab väikene pilt asja ( kvaliteet on äärmiselt kehv ):
http://gallery.pistik.com/view_photo.ph ... rvosignaal
Kui see pulse on 1 ms, siis on servo ühes äärmises asendis, kui 2 ms - siis teises äärmises asendis. 1,5 ms on servole keskasend.
Ehk oli abiks.

Tarmo
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kust ostsid selle tahhomeetri?
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Jah, Tarmo seda tean ma peaegu isegi. Ei oska aga oma kasinate teadmistega edasi toimetada.
Tegelikult pole mul seda veel vaja läinud, pole selliseid mudeleid, mille servode tööd peaks hädasti kontrollima.
mart63: Selle asja ostsin e-Bayśt. Tahad ära osta?
Tänud
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Nn. servotestrid, mida näinud olen, tekitavad lihtsalt servo liikumiseks vajaliku impulsijada ja pole vaja servo väljundi liigutamiseks kasutada saatjat-vastuvõtjat. Mõnel juhul on see mugav ja nii ei loksutata ülearu vastuvõtja pistikuid.
Reaalselt ei mõõda nad ju midagi (testib, kas liigutab) ja sama tulemuse saab ka saatja-vastuvõtjaga.
Olen neid kasutanud muus majapidamises servo liigutamiseks.
Õigem oleks sellist kutsuda servo driver, aga ehk kunagi õnnestub näha ka oma nime väärt servotestrit.
Image
Üks Dual Servo Driver.
User avatar
tarmotaja
Posts: 119
Joined: Wed Jul 05, 2006 13:43
Location: Märjamaa

Post by tarmotaja »

Isiklikult pean seda servode testimise riistapuud väga kasulikuks. Lennuki kokkupanemisel on väga mõnus tüüre paika panna. Keerad "testri" keskasendisse ja paned tüüride juhikute pikkused paika. Seejärel on väga mõnus tüüri käike mõõta. Raadiosaatjal on vaja "kolmandat" kätt puldi kange hoidma. Testril aga keerad nupust soovitud asendi ette ning käed on vabad lennuki kallal tegutsemiseks.
Lisaks kui on kahtlus, et servo on vigane. Paned mingi reziimi peale ja las see servo siis saeb edasi-tagasi. Nii on mul mitmel servol välja tulnud viga, kus see hakkab keskasendis "ujuma". Lihtsalt puldi kangidega on natukene nüri niimoodi "saagida".
Aga eks igaüks leiab säärastele seadmetele oma kasutuse ( sestap ma enda omale ka wattmeetri peale ehitasin ).

Tarmo
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Vaadeldaval FIEGAO testril on üks "saagimisreziim", kus saad muuta saagimise sagedust ja amplituudi. Ka pinget on hõlbus muuta. Servo kiirus selgub lihtsalt.
Üks reziim oleks nagu vastuvõtja servosignaali kontrolliks, võiks nagu ka vaja minna? Kui signaal hägustub, on märk esimestest saatja - vastuvõtja probleemidest?
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Kui nüüd "saagimise" ajaks lülitada toitejuhtme vahele loger ja servo otsa erinevaid "pomme", läheks asi veel huvitavamaks.
Post Reply