Falcon X IR kopter

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
870
Posts: 4
Joined: Tue Nov 01, 2011 12:19

Falcon X IR kopter

Post by 870 »

Tere,

kas keegi oled kasutanud sellist kopterit, mis müüakse siin? Kaupland.ee. Täpsemalt alguseks mõtlen väikse mudelist, aga hiljem tahtsin proovida ka RC suurem mudel. See väike välja näeb parem kui müüakse sarnased näiteks mingi prismas, ja hind on ka ok. Olen algaja. Mida soovitate?

Tänan!
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Jäta parem see viga tegemata ja osta omale näiteks blade mcx. Maksad küll poole rohkem, aga asi lendab, on väga vastupidav ja ülimalt lihtsalt juhitav. Lisaks on varuosad saadaval, mida kulub küll vähe, aga siiski võib vaja minna. Arvestades, et see kopter mida antud lingil näha võib on kergesti purunev, siis on suur miinus juba see, et ei ole kuskilt mingeid varuosi saada. Lisaks ei ole sellised kopterid ka kergesti juhitavad. Räägin oma kogemuse põhjal sarnase kopteriga.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ja kuna see 870 poolt tehtud postitus kõlab meeletult reklaami moodi (härra Ivan isiklikult?), siis paneme siia ka Blade kopterite ostulingid.

89€ - http://www.fasthobbies.eu/blade-mcx-rtf ... jmr3tt1294
Kõik väiksed kopterid Fasthobbies poes - http://www.fasthobbies.eu/helikopterid- ... 55_94.html

Fasthobbies on pikalt tegutsenud ja usaldusväärne pood. Kauplandi hiina saasta mina isiklikult kellelgi osta ei soovitaks. Hinnad ka mitmekordsed - näiteks võrreldes netist tellimisega.
Lauri Laidna - www.pistik.com
870
Posts: 4
Joined: Tue Nov 01, 2011 12:19

Post by 870 »

Ufonaut22 wrote:Jäta parem see viga tegemata ja osta omale näiteks blade mcx. Maksad küll poole rohkem, aga asi lendab, on väga vastupidav ja ülimalt lihtsalt juhitav. Lisaks on varuosad saadaval, mida kulub küll vähe, aga siiski võib vaja minna. Arvestades, et see kopter mida antud lingil näha võib on kergesti purunev, siis on suur miinus juba see, et ei ole kuskilt mingeid varuosi saada. Lisaks ei ole sellised kopterid ka kergesti juhitavad. Räägin oma kogemuse põhjal sarnase kopteriga.
tänan vastuse eest! kas mcx ongi sama mis on näiteks Blade mCX RTF Blade mCX RTF? Nagu saan aru mcx seeria on kõik RC mitte IR, kas selle suurusega nagu Blade mCX RTF ikka saaks väljas "mängida" või ikka ainult hoones? Lihtsalt see Blade mCX RTF ei välja näe nii vastupidav, vähemal pildi peal aga hing on ikka suurem. Aga olen nõus, et suur pluss, et varuosas on saadaval.
870
Posts: 4
Joined: Tue Nov 01, 2011 12:19

Post by 870 »

lauri wrote:Ja kuna see 870 poolt tehtud postitus kõlab meeletult reklaami moodi (härra Ivan isiklikult?), siis paneme siia ka Blade kopterite ostulingid.

89€ - http://www.fasthobbies.eu/blade-mcx-rtf ... jmr3tt1294
Kõik väiksed kopterid Fasthobbies poes - http://www.fasthobbies.eu/helikopterid- ... 55_94.html

Fasthobbies on pikalt tegutsenud ja usaldusväärne pood. Kauplandi hiina saasta mina isiklikult kellelgi osta ei soovitaks. Hinnad ka mitmekordsed - näiteks võrreldes netist tellimisega.
tänan linkide eest, aga kopter pakutud hinnaga ei mahu kahjuks eelarvele. Arvatavasti kuulub mcx seeriad juba "proff" gruppi. Kas keegil on kogemus tellida sellised kuskil mujalt. Näiteks ledsin Amazonis peaegu 60euroga aga ei saa aru mis on nendele "shipping"uga. Kas keegil on kogemus?

Tänan!
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Blade mCX ei kuulu "profi" klassi, ta on lihtsalt korralik mudel mis lendab.
Amazon ei müü seda euroopasse. Samuti ei müü Horizon Hobby neid euroopasse. Aga isegi kui müüks siis hinnale lisanduks transport ja 20% käibemaks + tolli vormistamis tasu.

On olemas ka 3 kanaliga Blade Scout CX mis maksab 49.99
http://www.fasthobbies.eu/blade-scout-p-4862.html
Aga kui vähegi kannatab siis on Blade mCX siiski parem variant. Mitte et Blade Scout ei lendaks, lendab väga hästi, aga 4 kanaliga kopter on ikka hoopis midagi muud kui 3 kanaliga kopter.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Teen väikse kõrvalpõike teemale.
Aastate jooksul on mul tekkinud väike kogu kopteritest mida kutsutakse Hiina "junnideks" ja mille kohta isegi Alfred Hitchcocki ütleks OH ÕUDUST!
Vanemad on need laste näpuvibutamise ja nutu peale ära ostnud. Kodus kirevast karbist välja võttes on "rõõmu" üsna lühikeseks ajaks. Siis nad on seisnud ja tolmunud selle ajani kuni on minu käest küsitud ,et ehk saaks nad kuidagi lendama. See vaev neid hästi lendama saada ja lastel huvi kaotus , läheb rohkem maksma. Mõned mänguasjad on siiski "just for fun " kui juba lennutada oskad. Aga alustuseks osta ja sellega õppima hakata ei ole küll mõistlik tegevus. Siis parem osta simu ja harjuta ning siis juba tõsisemate asjade juurde. Kui foorumit loed siis otsi teemasid kus juba palju kordi on sellest kirjutatud. Kõik siin ju räägivad oma kogemustest ja siis võid tõesti uskuda neid. Nad on kõik korra sama alguses olnud nagu ka Sina praegu. Ja eriti siis võiks kuulata kui huvi on suur ja eelarve väike. Loomulikult oled see siiski Sina kes otsustab millist teed minna. Olen kohanud ka väga põikpäiseid tegelasi kes oma vigadest ikka õpivad. Tark tegu oleks teiste vigadest õppida. Aga EDU Sulle igaljuhul.
Panin tähele ,et Sa ei ole vist päris tugev eesti keeles. Pole hullu sest oled piisavalt aru saadav.(parem kui googeli tõlge) :) Tubli !
870
Posts: 4
Joined: Tue Nov 01, 2011 12:19

Post by 870 »

prosper wrote:Teen väikse kõrvalpõike teemale.
Aastate jooksul on mul tekkinud väike kogu kopteritest mida kutsutakse Hiina "junnideks" ja mille kohta isegi Alfred Hitchcocki ütleks OH ÕUDUST!
Vanemad on need laste näpuvibutamise ja nutu peale ära ostnud. Kodus kirevast karbist välja võttes on "rõõmu" üsna lühikeseks ajaks. Siis nad on seisnud ja tolmunud selle ajani kuni on minu käest küsitud ,et ehk saaks nad kuidagi lendama. See vaev neid hästi lendama saada ja lastel huvi kaotus , läheb rohkem maksma. Mõned mänguasjad on siiski "just for fun " kui juba lennutada oskad. Aga alustuseks osta ja sellega õppima hakata ei ole küll mõistlik tegevus. Siis parem osta simu ja harjuta ning siis juba tõsisemate asjade juurde. Kui foorumit loed siis otsi teemasid kus juba palju kordi on sellest kirjutatud. Kõik siin ju räägivad oma kogemustest ja siis võid tõesti uskuda neid. Nad on kõik korra sama alguses olnud nagu ka Sina praegu. Ja eriti siis võiks kuulata kui huvi on suur ja eelarve väike. Loomulikult oled see siiski Sina kes otsustab millist teed minna. Olen kohanud ka väga põikpäiseid tegelasi kes oma vigadest ikka õpivad. Tark tegu oleks teiste vigadest õppida. Aga EDU Sulle igaljuhul.
Panin tähele ,et Sa ei ole vist päris tugev eesti keeles. Pole hullu sest oled piisavalt aru saadav.(parem kui googeli tõlge) :) Tubli !
tänan soovituse eest, arvatavasti mulle on vist vaja esiteks foorumit natukene ülelugeda ;)
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Sellise kopteriga olen mänginud (s.t. väga sarnase, nimi oli vist küll muu aga ilmselt samalt hiina teahse liinilt tulnud). Pardal ohtralt LEDe, hiilgab nagu jõulupuu. Õhus püsib stabiilselt (koaksiaal ju !) aga juhtida praktiliselt ei saa. Ei tahtnud endale saada kuigi tasuta pakuti...
Kopteri väiksem sugulane Lama 3, mida siin on müüdud 20 öiro eest, on märksa võimekam. Säilitab lennuvõime isegi osaliselt murtud labadega. Sellisest tasuks alustada.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

870 wrote:
Ufonaut22 wrote:Jäta parem see viga tegemata ja osta omale näiteks blade mcx. Maksad küll poole rohkem, aga asi lendab, on väga vastupidav ja ülimalt lihtsalt juhitav. Lisaks on varuosad saadaval, mida kulub küll vähe, aga siiski võib vaja minna. Arvestades, et see kopter mida antud lingil näha võib on kergesti purunev, siis on suur miinus juba see, et ei ole kuskilt mingeid varuosi saada. Lisaks ei ole sellised kopterid ka kergesti juhitavad. Räägin oma kogemuse põhjal sarnase kopteriga.
tänan vastuse eest! kas mcx ongi sama mis on näiteks Blade mCX RTF Blade mCX RTF? Nagu saan aru mcx seeria on kõik RC mitte IR, kas selle suurusega nagu Blade mCX RTF ikka saaks väljas "mängida" või ikka ainult hoones? Lihtsalt see Blade mCX RTF ei välja näe nii vastupidav, vähemal pildi peal aga hing on ikka suurem. Aga olen nõus, et suur pluss, et varuosas on saadaval.
Olen oma mcx-iga käinud korduvalt tuulevaikse ilmaga väljas lendamas. Kuna mcx liigub suhteliselt aeglaselt nagu koaksiaal ikka, siis väljas tundub see veel eriti aeglane. MSR oleks väljas juba hulka tegijam kopter. Blade valikus polegi infrapuna koptereid. Blade mcx on ülimalt vastupidav. Tähele tuleb panna ainult seda, et alla kukkudes "gaas" kiirelt maha saaks, muidu murrab peamasti otsa küljest. Lisaks võib minna ka kabiin mõlki, kuid selle lükkab näpuga lihtsalt sirgeks tagasi. Labad, raam, kabiin on kõik elastsetest materjalidest ja ei lähe katki nagu odavatel hiina kopteritel. Ise olen juba natuke üle aasta pidevalt lennanud ja ära olen lõhkunud ainult peamasti otsa. Tellisin neid varuks paar tükki, juhuks kui peaks vaja minema, siis hea kapist võtta. Teinud olen nn. tuuningut mcx swashplate näol, et kiiremini edasi liiguks ja tellitud sai ka uus kabiin. kuna laps sai kuidagi kopteri oma valdusse ja tegi natuke kabiiniga omaloomingut, õnneks midagi muud ei torkinud :D Kuna lennatud on peaaegu iga päev, siis tundub, et ära hakkab väsima ka üks mootoritest. Õnneks on varuosad saadaval ja vahetamine väga lihtne.
Mcx ei ole profikas, kui pole sellisega lennata saanud, siis võrreldes mänguasjadega on tegu täiesti uue tasemega.
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Tähele tuleb panna ainult seda, et alla kukkudes "gaas" kiirelt maha saaks, muidu murrab peamasti otsa küljest.
Kas see asi päris nii hull on. Omadest kogemustest võin väita, et kukkudes lülitab ta mootorite toite välja ja ei taastu enne, kui throtle nulli tõmbad.
See on nagu väike enesekaitse tal.
Sisevõlli otsa purunemine võib olla õnnetu kukkumise tagajärg ehk tal.
Profo kopteri hinnale tuleb kindlasti null veel lõppu lisada, kui mitte veel enam :wink:
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Huvitav, et mul mcx küll kukkudes mootorite toidet välja ei lülita, muidugi selline kaitsesüsteem oleks hea.
Post Reply