24-25 märts lennutamine 10:00st Piibel (PESULÕKSUD KAASA!!!)

Teavita toimuvatest võistlustest ja kokkusaamistest ning treeningutest.

Moderators: Marek, mart63

User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Väga tore päev, ideaalne kevad-suve hooaja avalöök. Kohal oli minu lugemise järgi umbes 14 lennukit, õhus käis vist umbes 11-12 tk!

Tuul ei olnud tugev, kuid puhanguline ja õhk oli veidi rahutu. Ka oli tuul tobedalt "diagonaalis" stardi-maandumisrajaga, mis ei teinud elu lihtsamaks. Ise lihvisin mootori jahutusribisid vastu asfalti ja lennukit koju tassides avastasin, et ka tiiva otsalt kile maas. Käis nii, et kohapeal ei pannudki tähele. Eks vahepeal tuul veidi pildus jah, eriti maa lähedal - asfalt ei andesta.

Üks esimene soololend , üks lennuk puu otsas, 2-3 lennukit stardis või maandumisel üle kaela, mõnel ka suuremad-väiksemad kahjustused, üks sõitma pandud kyosho truggy :lol: .

VÄGA LAHE OLI ja HOMME JÄLLE!
Lauri Laidna - www.pistik.com
MagnusL
Posts: 115
Joined: Wed Jan 24, 2007 17:19
Location: Tallinn, Lasnamägi

Post by MagnusL »

Täna oli tõesti vägev, Kas homme ka keegi Piibele minemas on? Ise lähme vist jälle 11 ringis.
Kristoka
Posts: 328
Joined: Fri Nov 03, 2006 17:53
Location: Tallinn

Post by Kristoka »

Sai ka lennutatud,Väga hea ilm oli.
Sain oma "yak 55" lennutada ja ka sp treeneri õhku,ma sain üsna hästi oma lennukid maha,ainuke jama oli selles ,et telikud tulid lahti,aga lendamist see ju ei sega.
Tore päev oli!
Kristo
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Praeguse hetke seisuga peaks homme vähemalt 5-6 inimest kindlasti kohale minema. Tänane päev oli nagu ilus suvepäev, ainult müts ja veidi paksem jope pidi seljas olema :)
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

minu 3 sololendu :D tunne on hea ja homme kindlasti platsil.

Teadmata põhjustel ei saa ma oma pilte ülesse kuna läpakas jääb uploadima. File upload in progress! on käinud viimase 20 min proovitud nii explorer kui ka firefox...ei ole tolku
Saan üles laadida ainult 1 korraga :D panen praegu ühe päevakangelase pildi ülesse ja proovin mingi päev suure arvutiga

Edit: viga leitud pildid on liiga suured...teen nad siis väiksemaks


Image
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Minu pildid nüüd kõik üleval. Aadress on siin (Submarin ja Marek lisavad ka enda pildid sinna!) http://gallery.pistik.com/view_album.ph ... E4rts-2007

Pungad juba tärkamas 8) :
Image
Lauri Laidna - www.pistik.com
vendluts
Posts: 53
Joined: Wed Jan 31, 2007 22:58
Location: raplamaa järlepa

Post by vendluts »

kahju et täna eemale pididn jääma(perekondlikud põhjused ). aga homme luban end parandada. olen hommikul kindlasti vara kohal ja katsun pikapäevarühmas kõik heaks teha.
piper j-3 M24
gladiator
andrus 5294866
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Minu pilte ärge oodake! Järgmine kord on lihtsam fotokale õige reso panna. Mitte haigete progredega jamada :D
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Eh Matil oli jah halb päev. See mootori vibramine ja siis see viimane maandumine. Sai natuke puu otsas kõlgutud :lol:
ahtik
Posts: 61
Joined: Sat Mar 24, 2007 19:22

Post by ahtik »

Teeks kah käe järgmine või ülejärgmine nädalavahetus valgeks, aga kas Piibel kogunejad on kõik mootorlennukitega? :)

Ise olen värske mudelist, mudellennukite huvi on küll olnud lapsepõlvest saati, aga päris oma puldiga lennukini jõudsin alles eelmise aasta kevadel.
Üsna jaburatel põhjustel ühtegi edukat lendu veel seljataga ei ole (tihe suvi oli eelmine aasta). Lennukiks sai valitud Silence.

Aga tahtsin pisut pikema perspektiiviga hobivarustust sinna juurde ja pakutava juustpuldi vahetasin natuke parema vastu (Futaba T4EX) ning sellega seoses tulid lennukisse ka standardist pisut erinevad servod -
pealtnäha väike probleem, aga alahindasin käest viskamisel tasakaalustamise tähtsust ning surmasõlm oli kiire tulema.

Sellest toibununa toppisin kuskile nina ja tiiva vahele räige poldi, mis küll lennuki tasakaalu pani, aga kummiga 50m kõrgusele napilt jõudes sai jõud otsa ja võttis mõnusa kursi lähimate puude suunas, kust ta siis korvkraanaga alla tuli tuua.

Nüüd lootusrikkalt kevadesse vastu minnes võtan õppust ja panen raskuse ninale oluliselt lähemale või üritan servosid ja akut jõuga keskpunktile lähemale suruda.

Anyway, kui nüüd tasakaalustamisega vahepeal hakkama saan ja eeldusel, et arcel kere tasakaalustamise käigus puruks ei lähe, siis kas Piibel on ruumi ka minusugusele mittemotoristile, kus siis võibolla keegi saaks oma futaba traineriga ehk ka kõige hullemad probleemid ära hoida? :)
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Astu aga julgelt ligi ruumi on kõigile :) Homme olen(me) platsis juba hommikul.
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
ahtik
Posts: 61
Joined: Sat Mar 24, 2007 19:22

Post by ahtik »

Homme kahjuks tööga hõivatud, aga püüan järgmiseks nädalavahetuseks lennuki vormi ja akud täis saada. Loodame, et tuleb ilus ilm, kohtumiseni!
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Mina olen 09:30 Piibel ja ärge unustage kellasid keerata!
User avatar
tola555
Posts: 348
Joined: Thu Mar 15, 2007 13:24

Post by tola555 »

kas see on see Piibe, mis on enne aegviitu?
Kristoka
Posts: 328
Joined: Fri Nov 03, 2006 17:53
Location: Tallinn

Post by Kristoka »

tola555 wrote:kas see on see Piibe, mis on enne aegviitu?
Täpselt nii,kui sõidad mõõda piibe mnt,siis on seda näha vasakul poolt kätt :)
Kristo
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

25 sai ka käidud..ilm oli rohkem kui lihtsalt SUPER. mõned pildid ka galeriis

http://gallery.pistik.com/view_album.ph ... E4rts-2007


rõõmsa jällenägemiseni

Image
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
vendluts
Posts: 53
Joined: Wed Jan 31, 2007 22:58
Location: raplamaa järlepa

Post by vendluts »

oli super päev. sai täna küllaltki palju tehtud soolo lende. (nüüd algab onu remuse jutud). kui teised olid platsilt lahkunud ja tuul oli juba parajalt tõusnud ja suunda muutnud, tuli andrusel ette võtta maandumine. mis eriti hästi ei õnnestunud arvestades tuule suunaga ja tugevusega aga kuna kohale oli jõudnud onu Kuno, siis õnnestus tema käes maandumine suuremate kahjustusteta :D eriti hea päev alustamiseks ise lendamiseks.
piper j-3 M24
gladiator
andrus 5294866
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Täna oli ilm täiesti super kuni 14-15ni, siis tõusis mõningane tuul, umbes nagu laupäeval. Vendluts ja submarin said küll vist kokku nii 20 lendu isegi, kõva sõna :!: Ise sain kopterilt talvise tolmu maha paari lennuga ja ka showflyeriga mõned tiirud tehtud.

Nüüdsest siis õhtupoolikud valgemad tänu kellakeeramisele ja tuleks kõne alla ka peale tööd lennutamised. Ilm pidavat hea olema kolmapäevani.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Õnnitlen soojalt Andrust (Vendlutsi), Laurit (Submarini) ja Kristot (Kristokat), kes kõik see nädal oma esimese sisepõlemismootor-lennukiga soolo-lennu tegid!!!

Super nädalavahetus oli!!!

PS! Kes piisavalt vara kohale tuli ja julge oli, sai ka päriselt lennata - mootordeltaplaaniga siis:
Image
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Kõrvalpõllul (Loo lähedal) lendas Aleksandr pühapäeval sellise lennukiga:
Image
Post Reply