Esimene lennuk

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Esimene lennuk

Post by Climatix »

On viimasel ajal tõsine huvi tekkinud rc lennukite vastu ja oli mõte ehitada omale ise siis üks .
On olnud endal kunagi üks aga see oli suht saast ja läks puruks paari lennuga , nüüd võiks veits parema siis teha .
Alguseks mõtlesin et teha u 1m tiivaga lennuk , mootor ette ja tiib siis kere peal ja kasutaks ainult rudderit ja elevatorit. Kere teeks siis vahtplastist.
Soovitage mulle juppe mida vaja läheb ja pulti ja kas ikka tasub sellise suurusega alustada või tuleks väiksem teha?
:roll:
User avatar
Sven
Posts: 286
Joined: Sat Aug 27, 2011 11:31
Location: Tar2

Post by Sven »

Kui ise tahad teha siis tee kohe kindlasti pigem eleronidega ,kui rudderiga,olulisem lihtsam lennata ja õpid nn õige lennu selgeks.Ja mida suurem lennuk seda lihtsam on temaga lennata, alla 1 m pole erilist mõtet:)
Last edited by Sven on Mon Oct 17, 2011 22:49, edited 2 times in total.
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

Sven wrote:Kui huvi,võin sulle müüa ühe uue lennuki piper cub tiib u 1200mm vaja veel lõpuni kokku panna, alustasin kokkupanekut.Vaja lisada elektroonika. Kõik elektroonika on uus ja tuleb lennukiga kaasa, va siis vastuvõtja aku ja oma saatja, kui on huvi võin sulle pilte ja andmed saata.
Kui ise tahad teha siis tee kohe kindlasti pigem eleronidega ,kui rudderiga,olulisem lihtsam lennata ja õpid nn õige lennu selgeks.
anna siis veits andmeid , mõtlen selle üle ja palju muidu tahaksid selle eest?
User avatar
Sven
Posts: 286
Joined: Sat Aug 27, 2011 11:31
Location: Tar2

Post by Sven »

Saadan sulle ps i
Last edited by Sven on Mon Oct 17, 2011 22:50, edited 1 time in total.
User avatar
piperpoiss
Posts: 65
Joined: Thu Jun 03, 2010 21:48
Location: Tartu, Eesti
Contact:

Post by piperpoiss »

ma ise ka suht algaja, aga ma ise ehitan praegu esimest rc lennukit(peaaegu valmis) väga lihtne ehitada.

rcgroupsi teema:http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... free+plans

kui tahad täpsemalt teada siis saada mulle küsimus PS-iga.
(-_-)
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

nii soovitage mulle transmitterit , laadiat ja akut . mootor tuleb siis 1300kv . keegi teab palju muidu hobbykingist postikulu juurde tuleb ja kaua sealt post tuleb?
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Postikulu sõltub kaalust. Ja ka suurusest. ja ka kiirusest.
Vaata seal on olemas mingi Postage Table paris üleval servas .
Sealt valid Estonia ja annab popup aknakeses hinnakirja välja.
User avatar
ik
Posts: 478
Joined: Tue Jun 30, 2009 17:39
Location: Tartu
Contact:

Post by ik »

Saatja võta võimalusel vähemalt 6 kanalit- spektrum DX6i , Futaba T6J
P28A- FPV
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

Tehingute tagasiside alateemas on päris palju juttu Hiinast tellimise kohta (postituse aeg, tollimaks jne). Soovitan lugeda vanemaid teemasi, sest sealt võib leida päris palju kasulikku infot.
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

tekkis probleem mootori mountimisega , ma ei saa mootori tagumist osa lahti , mootor on selline : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 300kv.html
keegi saaks aidata?
User avatar
Sven
Posts: 286
Joined: Sat Aug 27, 2011 11:31
Location: Tar2

Post by Sven »

Keera nood jala küljes olevad sisemised kuuskant kruvid lahti ja kanguta küljest.
Need jalad on väikse istuga sinna peale pandud, niiet esimene kord on suht tülikas lahti saada.

Image
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

Sven wrote:Keera nood jala küljes olevad sisemised kuuskant kruvid lahti ja kanguta küljest.
Need jalad on väikse istuga sinna peale pandud, niiet esimene kord on suht tülikas lahti saada.

Image
on jah jõle jama neid lahti saada , pole siukest pisikest võtit kah , aga üritan kuidagi lahti saada
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

ära proovi kuidagi lahti saada, osta võti! pärast pead ju korralikult kinni tagasi ka keerama. Mul on mootor eest minema lennanud ja tulemuseks oli tiivast suur tükk väljas ja mootor lendas prügikasti. Too paar euri pole väga suur investeering.
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

Tekkis probleem tx-i rx-ga bindimisel . Tx on Turnigy 9x . Paar päeva tagasi kui kätte sain siis bindisin ilusti ära ja servod ja asjad töötasid aga järgmine päev enam ei töödanud . OLen proovinud mitu korda bindida näitab et oleks nagu binditud aga kui kõik lahti ühendan ja tagasi sisse lülitan siis ei reageeri miski . Punane tuli rx-is jälle vilgub aga mitte ühtlaselt ja vahepeal ta üldse ei vilgu . Samuti hakkab servo plõgisema ja kui esc on nt battery channeli all ja mootor ühendatud siis esc piiksub kuskil iga 2 sekundi tagant .
Kellegil on aimu mida teha ?
Esc on selline : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oller.html
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

Kellegil pole aimu mis viga võiks olla ? Nüüd juba rx ühendab bindimise käigus ise millegiga ära kuigi pole tx pole sisse lülitatud .
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

A kas peale bindimist selle va bind-plugi koristasid ära? Või siis jäi vastuvõtjal bindimise mikrolüliti lühisesse
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

cuprum wrote:A kas peale bindimist selle va bind-plugi koristasid ära? Või siis jäi vastuvõtjal bindimise mikrolüliti lühisesse
Bind plugi tõmbasin välja .
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

tegin video kah http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... jfJw4jP4ok[/url]
igastahes asi sinnamaale jõudnud et avastasin seda et kui liigutada esci ja aku vahelist jst ühendust siis see mõjutab vilkumist . Sain isegi bind modes ilusasti ühtlaselt vilkuma ja bindisin isegi ära aga servo jätkas ikka plõksutamist ja kui veel liigutasin juhtmeid siis servo üritas veel rohkem liikuda , muidu on üldse võimalik et asi on jst female ühenduses või peab probleem kindlasti olema rx-is ?
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

Milliste channelite alla peavad minema servod kui ma kasutan neid elevonide juhtimiseks ?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Climatix wrote:Milliste channelite alla peavad minema servod kui ma kasutan neid elevonide juhtimiseks ?
Konkreetsed kanaliNUMBRID sõltuvad Sinu poolt kasutatavast aparatuurist.
Aga üldiselt peaksid nad minema üks rudderi ja teine elevaatori alla. Saatja manual on siinkohal Su parim sõber ;)
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

cuprum wrote:
Climatix wrote:Milliste channelite alla peavad minema servod kui ma kasutan neid elevonide juhtimiseks ?
Konkreetsed kanaliNUMBRID sõltuvad Sinu poolt kasutatavast aparatuurist.
Aga üldiselt peaksid nad minema üks rudderi ja teine elevaatori alla. Saatja manual on siinkohal Su parim sõber ;)
No numbreid ma tean aga tänud muidu , aga kui ma tahan ka rudderit kasutada , kuidas siis ?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

See sõltub juba sellest, kas ja kuidas Su pult oskab... Jällegi vaja manuali uurida, kas toetab elevone, kas toetab V-saba, kas toetab mõlemaid korraga ;)

Krt, võibolla ma ennem isegi eksisin kanalitega :oops: Elevon(Delta) võib minna tegelikult hoopis aileroni ja elevaatori alla - niiet ruder jääb ilusti vabaks.
Nüüd, kui aega pisut manualist järge ajada
DELTA- If you have a Delta wing aircraft then select DELTA in wing type. This mixes the aileron and elevator functions to provide roll and pitch control for these types of aircraft. Plug the right control surface into the aileron channel (CH2) and plug the right surface into the elevator channel (CH3).
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

cuprum wrote:See sõltub juba sellest, kas ja kuidas Su pult oskab... Jällegi vaja manuali uurida, kas toetab elevone, kas toetab V-saba, kas toetab mõlemaid korraga ;)

Krt, võibolla ma ennem isegi eksisin kanalitega :oops: Elevon(Delta) võib minna tegelikult hoopis aileroni ja elevaatori alla - niiet ruder jääb ilusti vabaks.
Nüüd, kui aega pisut manualist järge ajada
DELTA- If you have a Delta wing aircraft then select DELTA in wing type. This mixes the aileron and elevator functions to provide roll and pitch control for these types of aircraft. Plug the right control surface into the aileron channel (CH2) and plug the right surface into the elevator channel (CH3).
no eks proovin mingipäev järele , pult toetab küll elevone aga manuali polnud
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

ega sa äkki elerone ja elevone segi ei ajanud omavahel? :lol: Esimeses postituses vihjatud ülatiivalisel pole vist elevonidega miskit teha.
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

aretaja wrote:ega sa äkki elerone ja elevone segi ei ajanud omavahel? :lol: Esimeses postituses vihjatud ülatiivalisel pole vist elevonidega miskit teha.
jutt ei käi selle lennuki kohta , räägin ikka elevonidest , ei taha iga küsimuse kohta teemat teha eraldi
Post Reply